Autor Téma: Regionální siť 7 Olomouc  (Přečteno 14172 krát)

Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Olomouc
« Odpověď #15 kdy: 28. 04. 2013, 13:46:05 »
tak já doufám, že tam budou kanály jako jinde, takže nějáká regionálka a tv noe. Jinak bych ocenil, kdyby dali v1, celoplošně, třeba v těchto regionálních mux, ale to se mi nesplní.
A taky doufám, že příjdou se signálem i do Opavy a nebo, že koupí od B plus regionální sít 2.:D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Olomouc
« Odpověď #16 kdy: 28. 04. 2013, 14:03:22 »
Myslím, že pan Mareček je "trochu" vedle. Nerad bych spekuloval, ale osobně jako velice pravděpodobné vidím, že mux 4 bude fakticky ovládat Nova Group, čili do něj přejdou postupně všechny programy Novy (bude i Bon Bon?) a naopak z něj odejdou TV Pohoda a Inzert TV, které se přesunou do RS7. Co se v tomhle muxu objeví dál, netuším. Nova a Nova Cinema mux 2 neopustí. To by si dost se sledovaností uškodily a na Nově rozhodně nejsou hloupí... Čili, v první fázi to bude dle mého názoru tak, že bude mux 4 a RS7 vysílat stejný obsah, čili bude nějaký souběh, aby si lidé přeladili. Co ale bude potom, na to fakt odpovědět nedokážu. Je to ale jen můj odhad.

První fáze dle mého názoru (souběh obou sítí):

multiplex 4 - Nova HD, Fanda, Smíchov, Telka, TV Pohoda a Inzert TV
Regionální síť 7 - TV Pohoda a Inzert TV

Konečná fáze:

multiplex 4 - Nova HD, Fanda, Smíchov, Telka, (Bon Bon TV + Fanda HD?)
Regionální síť 7 - TV Pohoda, Inzert TV + ? ? ?

Mux 4 bude patřit společnosti Digital Broadcasting, fakticky ho bude ovládat Nova, Radim Pařízek bude ovládat "Sedmičku" přes Digital Progress. Myslíte si, že hodně spekuluju a vařím z vody? Jsou to skutečně jen mé odhady
« Poslední změna: 28. 04. 2013, 14:08:10 od Lukáš Polák »
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Regionální siť 7 Olomouc
« Odpověď #17 kdy: 28. 04. 2013, 14:27:49 »
Myslím, že pan Mareček je "trochu" vedle. Nerad bych spekuloval, ale osobně jako velice pravděpodobné vidím, že mux 4 bude fakticky ovládat Nova Group, čili do něj přejdou postupně všechny programy Novy (bude i Bon Bon?) a naopak z něj odejdou TV Pohoda a Inzert TV, které se přesunou do RS7. Co se v tomhle muxu objeví dál, netuším. Nova a Nova Cinema mux 2 neopustí. To by si dost se sledovaností uškodily a na Nově rozhodně nejsou hloupí... Čili, v první fázi to bude dle mého názoru tak, že bude mux 4 a RS7 vysílat stejný obsah, čili bude nějaký souběh, aby si lidé přeladili. Co ale bude potom, na to fakt odpovědět nedokážu. Je to ale jen můj odhad.

První fáze dle mého názoru (souběh obou sítí):

multiplex 4 - Nova HD, Fanda, Smíchov, Telka, TV Pohoda a Inzert TV
Regionální síť 7 - TV Pohoda a Inzert TV

Konečná fáze:

multiplex 4 - Nova HD, Fanda, Smíchov, Telka, (Bon Bon TV + Fanda HD?)
Regionální síť 7 - TV Pohoda, Inzert TV + ? ? ?

Mux 4 bude patřit společnosti Digital Broadcasting, fakticky ho bude ovládat Nova, Radim Pařízek bude ovládat "Sedmičku" přes Digital Progress. Myslíte si, že hodně spekuluju a vařím z vody? Jsou to skutečně jen mé odhady

no já to vidím dlouhdobě podobně, na základě svých pozorování, bez ohledu na názory LP, takže na tom asi něco bude, když si to myslíme podobně :-) ona to ale asi je víceméně logická cesta...


Danny10

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Olomouc
« Odpověď #18 kdy: 28. 04. 2013, 14:38:40 »
Tohle uspořádání má svou logiku a bude asi v dohledné době pravdou.Všechno Pařízkovi hraje do not.Teď by ještě potřeboval zvýšit výkon RS7.protože to testování vypadá na ERP v řádu kW a ne jenom W.. :)
DVB-T 1,2,3 MUX Brno,Zlín,Praděd
                4 MUX + 7 RS Olomouc
           1,2,3 MUX SK Krížava,V.Javorina
Amiko HD Mini,AA2 Spark 1.2.78,offset 70x80 na DG 240
Dreamsky TSC - 70


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:Regionální siť 7 Olomouc
« Odpověď #19 kdy: 28. 04. 2013, 14:52:05 »
Osobně to rovněž vidím jako LP. Je to logické vyústění současné situace.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Olomouc
« Odpověď #20 kdy: 28. 04. 2013, 15:25:37 »
A ještě dodám, že RS 7 se má objevit i v Moravskoslezkém kraji na K38. Nu a pokud by se náhodou šířil (i) z vysílače Velký Javorník, pak díky jeho poloze pokryje velkou část tohoto kraje včetně části kraje Olomouckého. Tak uvidíme ;)


Vitab

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Olomouc
« Odpověď #21 kdy: 28. 04. 2013, 15:39:23 »
Já to vidím podobně, a už jsem to tu nejednou psal :-)
Osobně doufám, že až Poláci vypnou analog, tak si někde Pařízek zajistí příděl i pro Černou studnici a pokryje RS7 severní část Středočeského kraje (i když my jsme na hranici pokrytí z Prahy, tak by se k nám možná mohl dostat signál z Ládví, oblast severně od nás by měla být bez problémů pokrytá, nám to sice stíní nějaké kopce, ale jsme oproti nějakému rodinnému domku docela vysoko :-/. Rád bych tady časem viděl i RS 8 a 12).

Vedle té Pohody a Inzertu by v RS7 mohl nést i Fandu HD, pokud se do MUXu 4 nevejde, nebo pokud tam Nova radši spustí další kanál. Anebo se nejdříve rozjede v RS7 (kvůli lákání diváků) a až poté, až skončí doba souběhu a z MUXu 4 zmizí Pohoda a Inzert se to přehodí do MUXu 4 (protože tím donutí diváky znovu přeladit a naladit tak i programy v RS7, pokud divák dá automatické ladění.)


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Olomouc
« Odpověď #22 kdy: 28. 04. 2013, 15:50:55 »
Mě jede kanál 44 pořád stejně s C/N 19 dB,ale na kanálu 50 nemám ani náznak signálu,vůbec nic!!Bílany u Kroměříže. >:(
Teď mi to taky nejede,test je hold test.
Už delší dobu pozoruji, že spousta našich spoluobčanů neumí ve psané podobě správně používat slova HOLD a HOLT.
Všimli jste si toho také? Nebo to tak mlátí do očí pouze mě?
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Josef Zavřel

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 323
  • Místní i dálkový příjem DVB-T/T2 CZ,SK a FTA SAT
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Olomouc
« Odpověď #23 kdy: 28. 04. 2013, 16:01:51 »
Hezké odpoledne.
Nechci zakládat nové vlákno,ale zajímá mne RS 7 v Brně.Zatím jsem zde nic nezahlédl.Ví se o tom něco podrobnějšího?Zdraví J.Z.
DVB-T2 Kojál mux21,22,23, Brno-Barvičova (V) mux 24,
SK mux 1,2,3,4,Vel.Jav. Ant.1x Emme Esse 45 UC. Zes.26/1,2
TV 43FUB8061-4K Finlux.
DAB+ČRo K12D Kojál,Teleko K8A Brno,W-K 5D,př. Albrecht DR 52 BA a DUAL DAB 4 C, ant.FUBA DAB 307,    
SAT.Emme Esse 80cm Fe+4xLNB Megasat
Družice 13-19,2-23,5-28,2


Danny10

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Olomouc
« Odpověď #24 kdy: 28. 04. 2013, 16:15:58 »
Podívejte se na
http://forum.digizone.cz/index.php?topic=2854
tam si najděte vysílač.
DVB-T 1,2,3 MUX Brno,Zlín,Praděd
                4 MUX + 7 RS Olomouc
           1,2,3 MUX SK Krížava,V.Javorina
Amiko HD Mini,AA2 Spark 1.2.78,offset 70x80 na DG 240
Dreamsky TSC - 70


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Olomouc
« Odpověď #25 kdy: 28. 04. 2013, 16:17:38 »
Mě jede kanál 44 pořád stejně s C/N 19 dB,ale na kanálu 50 nemám ani náznak signálu,vůbec nic!!Bílany u Kroměříže. >:(
Teď mi to taky nejede,test je hold test.
Už delší dobu pozoruji, že spousta našich spoluobčanů neumí ve psané podobě správně používat slova HOLD a HOLT.
Všimli jste si toho také? Nebo to tak mlátí do očí pouze mě?

I všiml, a nejen slov hold/holt. Dnes už je zcela běžné, že se česky (spisovně) nemluví ani v hlavních zprávách ČT, a M. Augustová to ještě v jednom z rozhovorů obhajovala !?! Takže proč by se nadto mělo psát bez chyb, že jo  >:(  Holt pán vzdává testu obdiv, úctu, poctu, namísto konstatování, že test je zkrátka (prostě) test. Čili HOLD :) V ČR je totiž možné skutečně leccos. ;D


pista150 pista150

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 146
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Olomouc
« Odpověď #26 kdy: 28. 04. 2013, 19:40:17 »
Na 50k horizontálne naskenovalo jednú predvoľbu "Unname"na obrazovke nápis "Očekávejte další TV programy"(kopec Žiar 869 Kysuce)


wochomurka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Olomouc
« Odpověď #27 kdy: 28. 04. 2013, 20:50:23 »
Na 50k horizontálne naskenovalo jednú predvoľbu "Unname"na obrazovke nápis "Očekávejte další TV programy"(kopec Žiar 869 Kysuce)
No tak to je sila


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Regionální siť 7 Olomouc
« Odpověď #28 kdy: 28. 04. 2013, 22:11:21 »
Mě jede kanál 44 pořád stejně s C/N 19 dB,ale na kanálu 50 nemám ani náznak signálu,vůbec nic!!Bílany u Kroměříže. >:(
Teď mi to taky nejede,test je hold test.
Už delší dobu pozoruji, že spousta našich spoluobčanů neumí ve psané podobě správně používat slova HOLD a HOLT.
Všimli jste si toho také? Nebo to tak mlátí do očí pouze mě?
Jsem na tom stejně, zde je to co chvíle, tento zádrhel, ale osvětu spoluobčanů jsem už vzdal, dělám efektivnější věci :-)


Danny10

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální siť 7 Olomouc
« Odpověď #29 kdy: 29. 04. 2013, 00:26:16 »
Kolem 18 hodiny byl jen signal,ale nenaskenovalo to nic..o něco slabší než 44 kanál..16 dB ..tak uvidíme:-)
DVB-T 1,2,3 MUX Brno,Zlín,Praděd
                4 MUX + 7 RS Olomouc
           1,2,3 MUX SK Krížava,V.Javorina
Amiko HD Mini,AA2 Spark 1.2.78,offset 70x80 na DG 240
Dreamsky TSC - 70