Autor Téma: vertikální a horizontální  (Přečteno 23565 krát)

hriba852

  • Host
vertikální a horizontální
« kdy: 28. 04. 2013, 10:23:57 »
zdravím,chtěl bych se zeptat,jaká je nejvhodnější venkovní anténa pro horizontální polarizaci a jaká pro vertikální polarizaci z důvodu sk programů potřebujeme dvě antény,signál máme změřeny a všechny multiplexy mají excelentní signál jak čr tak sr,pán nám nabízel antény i s montáží ovšem ty jeho antény nejevili moc známku nějaké extra kvality,spíš bych potřeboval nějaké antény typu emme esse ale nevím ktrá je vhodná pro horizontální a která pro vertikální,hlavně ne nějaké šunty za 350 které nám nábizel již zmíněný pán

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:vertikální a horizontální
« Odpověď #1 kdy: 28. 04. 2013, 10:56:48 »
Nejlepší anténa pro horizintální/vertikální polarizaci je taková, která v daném místě příjmu poskytne nejkvalitnější signál  :D

Vy anténám moc nerozumíte, že? Co vám nabízel dotyčný pán? Proč jeho antény nejevily "známku nějaké extra kvality"? Proč se o nich vyjadřujete, že jsou to  "šunty"? Na základě čeho jste učinil takovýto závěr?
Mmch, antény typu Emme esse, tedy ty "super digitální" (žádná digitální anténa neexistuje!), se hodí jedině do míst s kvalitním, stabilním signálem, neboť právě tyto antény jsou ve své podstatě ony "šunty"! A vězte, že nejlepší anténa je většinou právě ta, která se většinou jeví příliš jednoduše, "nevzhledně"... ;)   


wochomurka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:vertikální a horizontální
« Odpověď #2 kdy: 28. 04. 2013, 10:58:22 »
zdravím,chtěl bych se zeptat,jaká je nejvhodnější venkovní anténa pro horizontální polarizaci a jaká pro vertikální polarizaci z důvodu sk programů potřebujeme dvě antény,signál máme změřeny a všechny multiplexy mají excelentní signál jak čr tak sr,pán nám nabízel antény i s montáží ovšem ty jeho antény nejevili moc známku nějaké extra kvality,spíš bych potřeboval nějaké antény typu emme esse ale nevím ktrá je vhodná pro horizontální a která pro vertikální,hlavně ne nějaké šunty za 350 které nám nábizel již zmíněný pán
Kup plzeňský síto,já jsem ho sehnal už za 450 Kč,s tím určitě neuděláš chybu.Já mám sloučený dvě,jedno je teda Polský-to mám vertikálně na SVK(a Zlín),druhý plzeňský horizontálně-Olomouc pařezMux


hriba852

  • Host
Re:vertikální a horizontální
« Odpověď #3 kdy: 28. 04. 2013, 11:06:58 »
Nejlepší anténa pro horizintální/vertikální polarizaci je taková, která v daném místě příjmu poskytne nejkvalitnější signál  :D

Vy anténám moc nerozumíte, že? Co vám nabízel dotyčný pán? Proč jeho antény nejevily "známku nějaké extra kvality"? Proč se o nich vyjadřujete, že jsou to  "šunty"? Na základě čeho jste učinil takovýto závěr?
Mmch, antény typu Emme esse, tedy ty "super digitální" (žádná digitální anténa neexistuje!), se hodí jedině do míst s kvalitním, stabilním signálem, neboť právě tyto antény jsou ve své podstatě ony "šunty"! A vězte, že nejlepší anténa je většinou právě ta, která se většinou jeví příliš jednoduše, "nevzhledně"... ;)
za prvé to byla cena,za druhé že neměli moc těch prvků a důvod proč sem měl vyhlíženo na emme esse byly dobré recenze a sousedi a všichni ostatní u nás tyto antény mají


hriba852

  • Host
Re:vertikální a horizontální
« Odpověď #4 kdy: 28. 04. 2013, 11:11:31 »
někteří ještě u nás mají ty starší ty dvoumetrovky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


hriba852

  • Host
Re:vertikální a horizontální
« Odpověď #5 kdy: 28. 04. 2013, 11:16:44 »
EMOS TV anténa P-2845 to je ta anténa které nám nabízel


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:vertikální a horizontální
« Odpověď #6 kdy: 28. 04. 2013, 11:41:28 »
Opravdu si myslíte, že vhodnost nebo kvalita antény se odvíjí od ceny? To přesvědčení jste získal dlouholetým testováním antén, nebo nákupem dražších věcí pro pocit, že máte to lepší? Čím hodnotíte antény? Znáte jejich parametry? Výrobní postupy? jednotlivé typy?

Pokud je signál exceletní (jak píšete), logper antény P-2845 není důvod nepoužít (EMOS není výrobce, ale pouze přeprodejce, vyrábí je slovinská Iskra), pro individuální instalace to v případě dobrých příjmových podmínek je v pohodě. Navíc signály z ČR i SR jsou rozlezeny po celém UHF, takže širokopásmová anténa je samozřejmost. Někdo by zbrojil proti LP, proč je nepoužívat, ale já myslím, že v takovýchto případech je to v klidu.

Emme Esse jsou také velmi dobré, ale není důvod za ně vyhazovat prachy, když stejnou službu udělá LP za pár korun.
Čím dotyčný pán měřil?
To jste ho zneužili jen na změření a jeho doporučení antén už pro vás váhu nemá? Zvláštní přístup... větší váhu má to, co mají sousedi na střeše? Sousedi tomu rozumí? Zdůvodnili, proč mají právě to co mají?

Někdy mi fakt hlava nebere, jaké mechanismy se lidem odehrávají v hlavě když přemýšlejí nad něčím, čemu nerozumí a pak z toho ještě vyvozují závěry, které vypouští do světa.

Když Vám nabídnu super úžasnou anténu za 2000 Kč, koupíte ji? :-)


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:vertikální a horizontální
« Odpověď #7 kdy: 28. 04. 2013, 13:40:15 »
hriba852: tak jsem hoď ty naměřené hodnoty a zdejší profíci ti pak zcela jistě doporučí vhodné typy.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:vertikální a horizontální
« Odpověď #8 kdy: 28. 04. 2013, 15:22:00 »
hriba852,
když čtu Vaše příspěvky, tak so o tom myslím své.
Honda Enduro Team


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:vertikální a horizontální
« Odpověď #9 kdy: 28. 04. 2013, 22:13:31 »
hriba852: tak jsem hoď ty naměřené hodnoty a zdejší profíci ti pak zcela jistě doporučí vhodné typy.
jsem či sem ??? :-) Toť otázka!


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:vertikální a horizontální
« Odpověď #10 kdy: 29. 04. 2013, 00:32:45 »
A je to marný... je to marný.. je to.. marný (Jáchyme hod ho do stroje)...  ::) ::) ::)
Příklad ze včerejška-obyč Allcad, horizontál, vše - na 1 anténu... Pravdou je že ne stejná lokalita , ale ... 3 km vzduchem.
I když kousek od kostela instlace je a jsou tam Allcady 119 dva.
Vše bez problémů-stačilo jednu otočit na držáku. Cena jedné cca 600 :)
Valí jim z toho 4 televize.
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46


Danny10

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:vertikální a horizontální
« Odpověď #11 kdy: 29. 04. 2013, 00:36:49 »
Dělat tady z toho češtinářské forum,tak se nepohneme dál..no s anténama se dá štelovat holt( nebo hold?) i s měkkým I..?ty mladší to nebolí,vezměme si červenou fixku a opravujme si to jen pro sebe..
DVB-T 1,2,3 MUX Brno,Zlín,Praděd
                4 MUX + 7 RS Olomouc
           1,2,3 MUX SK Krížava,V.Javorina
Amiko HD Mini,AA2 Spark 1.2.78,offset 70x80 na DG 240
Dreamsky TSC - 70


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:vertikální a horizontální
« Odpověď #12 kdy: 29. 04. 2013, 06:41:39 »
David: máš pravdu,samozřejmě sem,nějak mi to ujelo.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


ROHLA JAN

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
každé zboží má svého kupce ( někdy i tupce )
« Odpověď #13 kdy: 29. 04. 2013, 07:55:01 »
Kvalita antén se opravdu nedá měřit cenou, nicméně právě ve Vašem případě by zřejmě ty šunty za 350,- Kč odváděli dobrou službu. Logaro používám jako referenční, ke zjišťování signálu, nicméně její běžné užití je právě vhodné do míst s dobrým signálem. Ale takového zákazníka, co nehledí na cenu bych docela rád potkal. Nadělil bych mu nějaké "kvalitní" předražené zboží a byl by zřejmě spokojený.....V oblasti antén se motám od roku 1987, ale vždy mne udiví, kolik je okolo mne rádoby odborníků v oboru ........Jedna rada na závěr.....vyvarujte se hlavně levných polských sít.
Věnuji se problematice TV/R příjmu více než 25 let, není to mé hlavní zaměstnání, ale sem-tam někomu vycházím vstříc....


Niente Nobody

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:vertikální a horizontální
« Odpověď #14 kdy: 03. 05. 2013, 17:17:36 »
hriba852,
když čtu Vaše příspěvky, tak so o tom myslím své.
Spam!