Autor Téma: OSOBNÍ HD VIDEOREKORDÉR  (Přečteno 23808 krát)

alex

  • Host
OSOBNÍ HD VIDEOREKORDÉR
« kdy: 17. 04. 2010, 22:51:02 »
Máte někdo zkušenosti s novým HD rekordérem , který UPC začlo nabízet ?
Používám starší rekordér UPC , myslíte že mi ho vymění - cena pronájmu je stejná

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


technikTKR

  • Host
Re: OSOBNÍ HD VIDEOREKORDÉR
« Odpověď #1 kdy: 18. 04. 2010, 08:32:24 »
Máte někdo zkušenosti s novým HD rekordérem , který UPC začlo nabízet ?
Používám starší rekordér UPC , myslíte že mi ho vymění - cena pronájmu je stejná
Myslíš KCF-B3001 HD PVR? Ten je v pohodě. Akorát za výměnu zaplatíš 3 stovky.


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: OSOBNÍ HD VIDEOREKORDÉR
« Odpověď #2 kdy: 18. 04. 2010, 08:44:55 »
Ty tři kila se daj obejít tak, že napřed zrušíš původní SD PVR a poté si objednáš ten nový Kaon PVR HD. Kámoš to takhle udělal a v úterý si technik přijde pro starý PVR a hned ve středu si pak objedná nový PVR HD.


technikTKR

  • Host
Re: OSOBNÍ HD VIDEOREKORDÉR
« Odpověď #3 kdy: 18. 04. 2010, 08:54:42 »
Ty tři kila se daj obejít tak, že napřed zrušíš původní SD PVR a poté si objednáš ten nový Kaon PVR HD. Kámoš to takhle udělal a v úterý si technik přijde pro starý PVR a hned ve středu si pak objedná nový PVR HD.
To sice lze taky takto udělat, ovšem budeš pár dní bez signálu a je otázkou, jestli ta úspora třech stovek vůbec stojí za to...


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: OSOBNÍ HD VIDEOREKORDÉR
« Odpověď #4 kdy: 18. 04. 2010, 09:09:51 »
Mu to zas nevadí, a bez signálu nebude, má ještě DVB-C STB Handan.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


technikTKR

  • Host
Re: OSOBNÍ HD VIDEOREKORDÉR
« Odpověď #5 kdy: 18. 04. 2010, 09:30:41 »
Mu to zas nevadí, a bez signálu nebude, má ještě DVB-C STB Handan.
Tak to je asi výjimka, protože obvykle máš jenom jeden STB a ten můžeš vyměnit za jiný (právě v té ceně 302Kč), ale 2 má málokdo (resp. pokud má, tak ten druhý je zakoupený do vlastnictví u firmy LICA a tam se žádná výměna nekona).


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: OSOBNÍ HD VIDEOREKORDÉR
« Odpověď #6 kdy: 18. 04. 2010, 09:37:40 »
On má jeden, ten základní STB, který dává operátor každému, kdo si objedná DVB-C a pak si ještě za měsíční poplatek 151 Kč vzal ten PVR, ale jen SD (HD v té době nebyl). Teď ho vrátí (zruší službu) a poté si objedná ten nový Kaon HD PVR. A tím dojde k přerušení služby a není tam ten poplatek 3 kila. Tak mu to poradila operátorka na UPC lince.


alex

  • Host
Re: OSOBNÍ HD VIDEOREKORDÉR
« Odpověď #7 kdy: 18. 04. 2010, 10:35:20 »
On má jeden, ten základní STB, který dává operátor každému, kdo si objedná DVB-C a pak si ještě za měsíční poplatek 151 Kč vzal ten PVR, ale jen SD (HD v té době nebyl). Teď ho vrátí (zruší službu) a poté si objedná ten nový Kaon HD PVR. A tím dojde k přerušení služby a není tam ten poplatek 3 kila. Tak mu to poradila operátorka na UPC lince.

Díky moc za odpovědi, je to přesně tak jak píšeš, dnes snad není žádný nadstandard mít
více TV, takže v dětském pokoji běží na staré TV s běžným SD boxem dětské programy
a v obývaku mám HD TV a měl jsem tam pronajatý ten SD rekordér a ted´ chci logicky HD
když ho nabízí za stejnou cenu. Poplatek 300 neřešim, za to mi ten výpadek nestojí.


technikTKR

  • Host
Re: OSOBNÍ HD VIDEOREKORDÉR
« Odpověď #8 kdy: 18. 04. 2010, 10:54:29 »
On má jeden, ten základní STB, který dává operátor každému, kdo si objedná DVB-C a pak si ještě za měsíční poplatek 151 Kč vzal ten PVR, ale jen SD (HD v té době nebyl). Teď ho vrátí (zruší službu) a poté si objedná ten nový Kaon HD PVR. A tím dojde k přerušení služby a není tam ten poplatek 3 kila. Tak mu to poradila operátorka na UPC lince.
UPC ti dává grátis základní STB Handan 5000. Když si objednáš jiný (třeba PVR SD), tak ten Handan 5000 si technik odveze a nechá ti ten nový. A pak zase při změně na HD PVR si odveze ten předchozí.

A pokud zrušíš službu, tak vracíš naprosto vše cos od poskytovatele dostal, tj. veškeré STB!


technikTKR

  • Host
Re: OSOBNÍ HD VIDEOREKORDÉR
« Odpověď #9 kdy: 18. 04. 2010, 10:58:20 »
On má jeden, ten základní STB, který dává operátor každému, kdo si objedná DVB-C a pak si ještě za měsíční poplatek 151 Kč vzal ten PVR, ale jen SD (HD v té době nebyl). Teď ho vrátí (zruší službu) a poté si objedná ten nový Kaon HD PVR. A tím dojde k přerušení služby a není tam ten poplatek 3 kila. Tak mu to poradila operátorka na UPC lince.

Díky moc za odpovědi, je to přesně tak jak píšeš, dnes snad není žádný nadstandard mít
více TV, takže v dětském pokoji běží na staré TV s běžným SD boxem dětské programy
a v obývaku mám HD TV a měl jsem tam pronajatý ten SD rekordér a ted´ chci logicky HD
když ho nabízí za stejnou cenu. Poplatek 300 neřešim, za to mi ten výpadek nestojí.
Samozřejmě to není nadstandard a můžeš mít od UPC 2 boxy (druhý s doplatkem), ale obvykle to každý řeší nákupem u firmy LICA.


alex

  • Host
Re: OSOBNÍ HD VIDEOREKORDÉR
« Odpověď #10 kdy: 18. 04. 2010, 11:58:16 »
předně ten bezplatný box mi nechali a na dvbc-shop jsem se díval a 10tisíc se mi nechce
dávat , to je pro mě lepší pronájem 150 Kč. V ceníku maj za ztrátu pokutu "jen" 5000, takže
až za pár let tenhle model zmizí z trhu nebude takový problém se dohodnout na odkoupení od UPC za přijatelnou cenu , která se i s pronájmem vejde hluboko pod 10 tisíc, což je jedna možnost a druhou výhodou pronájmu je právě to, že můžeš "točit" pořád nejnovější modely.


technikTKR

  • Host
Re: OSOBNÍ HD VIDEOREKORDÉR
« Odpověď #11 kdy: 18. 04. 2010, 12:35:49 »
předně ten bezplatný box mi nechali a na dvbc-shop jsem se díval a 10tisíc se mi nechce
dávat , to je pro mě lepší pronájem 150 Kč. V ceníku maj za ztrátu pokutu "jen" 5000, takže
až za pár let tenhle model zmizí z trhu nebude takový problém se dohodnout na odkoupení od UPC za přijatelnou cenu , která se i s pronájmem vejde hluboko pod 10 tisíc, což je jedna možnost a druhou výhodou pronájmu je právě to, že můžeš "točit" pořád nejnovější modely.
Praxe bývá všem i taková, že ti ten bezplatný box odvezou (když se ozveš, tak ne). A jestli pronájem nebo koupě, to je samozřejmě věc každého účastníka. Každopádně nahlásit ztrátu a zaplatit 5.000Kč ti k ničemu není, protože bys získal jenom box, na který chytneš FTA (jestli měls na mysli toto).


Julda Fulda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: OSOBNÍ HD VIDEOREKORDÉR
« Odpověď #12 kdy: 18. 04. 2010, 16:16:57 »
Měli by ho nechávat, ale dost často ho prostě sbalí a vezmou. Asi mají strach aby to člověk nedal třeba sousedovi  :D


Dave.1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 38
  • Keep The Faith
    • Zobrazit profil
    • Bon Jovi .CZ
    • E-mail
Re: OSOBNÍ HD VIDEOREKORDÉR
« Odpověď #13 kdy: 19. 04. 2010, 12:41:09 »
Myslíš KCF-B3001 HD PVR? Ten je v pohodě. Akorát za výměnu zaplatíš 3 stovky.
Takze kdyz mam HD set-top-box a chci ho vymenit za novy HD PVR, tak za to zaplatim 3 stovky? A kde v ceniku to maji psane, ze je to zpoplatnene a zrovna touto castkou? Takze kdyz mam dva HD stb a chci oba vymenit za HD PVR, tak me to prijde na 600kc? Nebo maji restrikce na pocet STB na ucastnika? A jak je to s dostupnosti? Maji jich skladem vice nebo je jich ted nedostatek, jak jsem nekde na netu cetl ...
Vantage HD 6000S / Skylink ... mám rád HBO HD :-)


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: OSOBNÍ HD VIDEOREKORDÉR
« Odpověď #14 kdy: 19. 04. 2010, 12:49:55 »
V ceníku sice UPC uvádí cenu za pronájem 2. (slovy druhého) STB, ale lze si obstarat na jednu licenci až 4 příjmy. Tak to mám kladně vyzkoušeno i já, ale volil jsem cestu digitalizace domácnosti přes nákup TV s DVB-C tunerem a CI slotem. Ke standardnímu Handamu jsem proto přikoupil u Licy jen další 3 moduly a přístupové karty.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další