reklama

Autor Téma: Samsung le32r86bd - ztráta schopnosti naladit DVB-T  (Přečteno 3931 krát)

HHV

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Samsung le32r86bd - ztráta schopnosti naladit DVB-T
« kdy: 10. 05. 2013, 14:09:20 »
Zdravím fórum, snad jsem zde se svým vláknem správně.
Mám tento problém.
S tímto:
TV Samsung le32r86bd
Signál - UPC DVB-T (mám jen Internet a některé multiplexy jsou šířeny zdarma v kabelu)
(v cestě signálu jsou 3 rozbočovače/slučovače ale ani při jejich ostranění se situace nezmění)

jsem při pokusu o automatické přeladění DVB-T (TV při tom vše vyčistí a naladí znovu), ztratil možnost naladit některé multiplexy. UPC u nás vysílá free multiplexy na 21 - 25 (možná i 26) kanále. Co chytím jsou multiplexy z kanálů 23-25, kde jsou obsaženy převážně HD programy, které tato TV neumí. Z 21 a 22 kanálu se mi ale nedaří naladit nic. Zkoušel jsem to i ručně s výběrem konkrétního kanálu. TV stále hlásí abych zkontroloval anténu. Měl jsem půjčený měřák na TV signál, intenzita signálu na všech zmíněných kanálech je cca 42 dBμV/m. Kvalita dobrá. Programy, které se mi podaří naladit jedou bez problémů. Také programy ze "ztracených" multiplexů před smazáním fungovaly perfektně. Na notebooku se starým USB DVB-T tunerem i na externím DVB-T tuneru vše chytám bez problémů. I když na tuneru při pokusu o naladění mi náhodně neukáže na těch kanálech také nic (1x ano 1x ne). Pokusil jsem se tedy připojit venkovní anténu přes slučovač a naladil jsem také jen některé multiplexy. I tyto se mi ale po cca 1 dni "vytratily". Připadá mi to, jako by mi postupně odcházel tuner.
 Prozatím koukám přes DVB-T externí tuner ale rád bych to pořešil. Nejlépe samozřejmě nikoli výměnou TV :)
Díky všem za případné rady

Reklama

• Stálý člen

reklama

reklama