Autor Téma: Reklama v obraze - každých pět minut  (Přečteno 5832 krát)

Jana Pechová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Reklama v obraze - každých pět minut
« kdy: 05. 04. 2013, 22:25:04 »
Tak dneska mě Prima Family neskutečně vytočila - seriál od 20.15 premiéra Julie Lescaut a snad každých pět minut reklama v obraze a na poměrně velké ploše. Nekoukat na ten seriál bezmála deset let, tak už mě nikdo příští týden k televizi nedostane.   >:( >:( >:(

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklama v obraze - každých pět minut
« Odpověď #1 kdy: 05. 04. 2013, 23:17:54 »
A bude jí ještě víc.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklama v obraze - každých pět minut
« Odpověď #2 kdy: 05. 04. 2013, 23:43:45 »
A bude jí ještě víc.
Není k tomu důvod, kromě totálního blbnutí některých manažerů. To není reklama, to jsou jen tupé upoutávky, takže TV jejich vysílání nic nepřináší.


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklama v obraze - každých pět minut
« Odpověď #3 kdy: 06. 04. 2013, 09:29:57 »
A bude jí ještě víc.
Není k tomu důvod, kromě totálního blbnutí některých manažerů. To není reklama, to jsou jen tupé upoutávky, takže TV jejich vysílání nic nepřináší.
Přináší jim předpoklad vyšší sledovanosti a tudíž příjem peněz z komerčních reklam a tudíž i vyšší zisky pro ně samotné.A taky se potřebují  předem o něco vzdálit minimální mzdě,která se ted bude zvyšovat.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklama v obraze - každých pět minut
« Odpověď #4 kdy: 06. 04. 2013, 09:57:49 »
Přináší jim předpoklad vyšší sledovanosti a tudíž příjem peněz z komerčních reklam a tudíž i vyšší zisky pro ně samotné.
Vyšší sledovanost se s naštvaným divákem nedostaví. Takže předpoklad zůstane pouze předpokladem :-)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jana Pechová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklama v obraze - každých pět minut
« Odpověď #5 kdy: 06. 04. 2013, 10:45:18 »
Přináší jim předpoklad vyšší sledovanosti a tudíž příjem peněz z komerčních reklam a tudíž i vyšší zisky pro ně samotné.
Vyšší sledovanost se s naštvaným divákem nedostaví. Takže předpoklad zůstane pouze předpokladem :-)
Doba je zlá, takže nějakou tu reklamu v obraze bych snesla, ale máme hodiny na videu, takže jsem opravdu mohla sledovat, kolik času uplynulo od minulé otravné upoutávky zabírající střídavě levý horní roh a pravý dolní. Což už samo o sobě vypovídá, jak mě to asi rozptylovalo. A frekvence byla opravdu vysoká, už přímo odrazující. A moje naštvanost způsobila to, že jsem po skončení filmu televizi hned vypnula, na sledování Krause mě přešla chuť, kdo ví čím by mi znepříjemňovali sledování tam. No a soutěž Máme rádi Česko u mě tím pádem má taky utrum. Jen škoda, že tuhle zpětnou vazbu nemůžu Primě předat pomocí peoplemetru...


Martin Hájek

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 489
  • Až umřu, dejte mi na penál samolepku Beatu.
    • Zobrazit profil
Re:Reklama v obraze - každých pět minut
« Odpověď #6 kdy: 06. 04. 2013, 16:05:11 »
Není daleko doba, kdy bude běžet vysílaný program trvale v malém okně v rohu obrazovky a ve zbytku obrazu poběží reklama a v horní a dolní části obrazu reklamní běžící text :-D
Loudness War zabijí hudbu!


Jana Pechová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklama v obraze - každých pět minut
« Odpověď #7 kdy: 06. 04. 2013, 16:38:14 »
Není daleko doba, kdy bude běžet vysílaný program trvale v malém okně v rohu obrazovky a ve zbytku obrazu poběží reklama a v horní a dolní části obrazu reklamní běžící text :-D

A televize budou hořekovat, jak mají malou sledovanost ;-) Ale když neumí odhadnout míru - kdo chce kam, pomožme mu tam. Část mladších lidí už televizi nemá a ani neuvažuje o tom, že by si ji pořidili. A i u nás doma poslední dobou plní spíše úlohu monitoru k DVD přehráči.


zeze

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklama v obraze - každých pět minut
« Odpověď #8 kdy: 06. 04. 2013, 20:00:00 »
To je něco tak otravného,že se to nedá ani popsat.Proto se dívám na filmy na HBO,Cinemax, kde žádné stupidní reklamy nejsou!


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Reklama v obraze - každých pět minut
« Odpověď #9 kdy: 06. 04. 2013, 20:06:24 »
Tímhle opravdu docílí vyšší sledovanosti. Bravo,gratulace na Palmovku.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Jan H.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklama v obraze - každých pět minut
« Odpověď #10 kdy: 07. 04. 2013, 02:02:41 »
Samozřejmě, že tím svoje diváky jen naštvou. Každej, kdo sleduje nějakej svůj oblíbenej pořad, ví kdy a na kterym kanále si ho zapnout a grafický upoutávky na pořady, který ho nezajímaj, ho pouze ruší. Loni jsem si nahrával novou řadu Simpsonů, a v každym díle jsem byl upozorňován, abych nezapomněl na 3 jiný seriály, který bych si nikdy nepustil.
Nejvíc mě mrzí, že stejný stupidnosti se objevujou i na ČT. Naštěstí si už dnes člověk může skoro všechno stáhnout ze serverů jako uloz.to a nemusí čekat na to, co mu milostivě ČT, Prima, Nova,... naservíruje na upoutávkama zasviněný obrazovce.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Reklama v obraze - každých pět minut
« Odpověď #11 kdy: 07. 04. 2013, 07:04:29 »
Zasviněná obrazovka? Hmm,to je pěkný výraz ale bohužel výstižný,ty obrazovky jsou opravdu zaplácané čím dál více různými rušícími nesmysly. Aby to časem nedopadlo jako ledová plocha v extralize,to je taky světový unikát,tam taky není vůbec vidět puk.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklama v obraze - každých pět minut
« Odpověď #12 kdy: 07. 04. 2013, 10:18:31 »
Tak na řvoucího kocoura, činely či robo-superstar kterými nás obšťastňuje Nova to ještě nemá.
« Poslední změna: 07. 04. 2013, 10:22:48 od Tech7 »
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


Michal Orban

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklama v obraze - každých pět minut
« Odpověď #13 kdy: 07. 04. 2013, 19:20:33 »
Zdravím!

Tento genitální nápad s vkládáním dalších upoutávek do sledovaného pořadu muselo vymyslet NĚCO, co se muselo Stvořiteli vymknout zpod kontroly.
Po letošní zimní sezóně začínám vážně uvažovat o tom, že tu příští si už možná ani nepředplatím. Vybral jsem si Flexi 7 v tomto složení: NGC, NGW, Viasat, Spektrum, History, Discovery a Filmbox - vše HD. Hromadu času na těchto kanálech (snad mimo Filmbox) zabírají taktéž upoutávky. Připadám si, jako by si o mně mysleli, že jsem nesvéprávný a neumím si najít v EPG, na netu nebo v nejhorším případě v TV magazínu své pořady. Podle mě je to vysloveně zabíjení času, příšerně mi to vadí. Ono nestačí, že po 10 minutách reklam na kraviny, které si nikdy nekoupím (někdy už z trucu, že na to byla reklama), běží ještě 3 - 4 minuty upoutávek.
Ale na maximum už mě delší dobu vytáčí (tuším) Spektrum. Aby mě při sledování nějakého zajímavého např. vědeckého dokumentu zhruba každých 15 - 20 minut posílali na zhruba 5 - 7 minut do ledničky nebo na záchod, to už je fakt děs.
Už několikrát se mi stalo, že jsem do konce dokumentu kvůli reklamě nevydržel a naštvaný jsem šel raději spát, protože musím ráno do práce. V podstatě mě reklamy okrádají o moje předplacené pořady.
Já jsem se naivně domníval, že když si ten příjem platím, že bude bez těch zas... zk... (autocenzura) všivých reklam!
Za poslední dobu mám ještě k tomu dojem, že už to pomalu začíná být monotematická nuda. Nekonečné telenovely o dřevorubcích, kamionech na ledě, zastavárny apod.?? Uznávám ale, že co se nelíbí mně, líbí se spoustě jiných lidí...
No jo, já vím, že na přístroji je demokratický knoflík.....
Půjdu raději dělat něco užitečného.

Mike


K. Vav

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklama v obraze - každých pět minut
« Odpověď #14 kdy: 07. 04. 2013, 19:57:27 »
Já sleduji přes anténu: ČT2,24,Prima Zoom, Šlágr, STV2, STV 1 HD a někdy ČT Sport a TVP1(HD), 2(HD). Přes SAT Sky Deutschland a free HD programy z Astry 19,2. O stanice vysílající upoutávky a stupidní reklamy jak v čekém pozemním DVB-T, tak na satu nemám zájem a také je nemám v receivrech naladěné ;)
Vím, je to můj problém .... :D