Autor Téma: Kvalita signálu  (Přečteno 5940 krát)

arnu

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalita signálu
« Odpověď #15 kdy: 02. 04. 2013, 21:24:21 »
Všem děkuji za pomoc.Problém jsem již vyřešil,stačilo přendat anténu z vertikální pozice na pozici horizontální a všechny muxy jedou v pohodě. :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalita signálu
« Odpověď #16 kdy: 02. 04. 2013, 22:56:17 »
Všem děkuji za pomoc.Problém jsem již vyřešil,stačilo přendat anténu z vertikální pozice na pozici horizontální a všechny muxy jedou v pohodě. :)

Tak to nechápu proč byla otočená? Krom Žižkova nikdo ve vertikálu nevysílá. Mám pocit že ve vaší lokaci žižkov vůbec nechytíte. Příští týden bude vhodná příležitost vyzkoušet dosah žižkova, Cukrák bude mít výluku (9.4.).
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


arnu

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalita signálu
« Odpověď #17 kdy: 03. 04. 2013, 09:52:36 »
O Žižkov mi vůbec nešlo a ani netuším,kde se to tu vůbec vzalo.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalita signálu
« Odpověď #18 kdy: 03. 04. 2013, 10:48:31 »
No, vzniklo to jednoduše. V průběhu diskuze se zapomnělo na původní dotaz. Vám šlo o problém s příjmem MUX4. Protože jste neuvedl dost informací, ve své odpovědi jsem hledal všechny možné příčiny. Protože jste napsal, že přijímáte MUX4 z Novodvorské, předpokládal jsem, že používáte stejnou anténu i na zbývající MUXy. Azimut je to podobný +- autobus. To by ovšem znamenalo, že přijímáte MUX1-3 ze Žižkova. A ten má vertikální polarizaci. Kdežto MUX4 z Novodvorské (který vám dělal potíže) má horizontální polarizaci. A to mohla být (a jak je vidět i byla) příčina problému u vás.
No a pan Grifin se pouze pozastavil nad tím, proč jste měl anténu vertikálně. Inu asi to bylo proto, že jste ji měl směrovanou na Žižkov (který vertikálně vysílá), ale to už nevyhovovalo pro MUX4 z Novodvorské, kde vysílač vysílá horizontálně. Proto MUX4 kostičkoval. U zbývajících MUXů máte v signálu doststečnou rezervu, takže změna polarizace nevadí. MUXu4 to pomohlo a ostatním (snad) neublížilo. Možná teď přijímáte ostatní MUXy z Cukráku odrazem (protože jej máte za anténou) a Cukrák vysílá horizontálně.
Ale to všechno jsou pouze mé dedukce, protože jsem u vás nebyl a neměl si možnost signál přeměřit.
Hezký den.
Planar IT-15T2.


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalita signálu
« Odpověď #19 kdy: 03. 04. 2013, 15:42:44 »
Tak hlavně že to hraje :-)
Jo a co MUX regio4 vysílaný ze Zeleného pruhu, ten je taky v poho? Trochu mě zaráží že ho vůbec chytáte.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0