Autor Téma: Evolve Andromeda - zkušenosti  (Přečteno 17419 krát)

skydedek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Evolve Andromeda - zkušenosti
« kdy: 30. 03. 2013, 08:04:36 »
Zdravím vespolek
Má někdo zkušenost s tímto strojkem? Odporoučel se mi VR (nenahrává) a potřebuju nějakou náhradu, protože tuším, že oprava pokud bude možná, bude nákladná. Mimoto jak je to analog, musí signál napřed do TV a pak po scartu do videa. Takže nemůžu nahrávat a koukat na rozdílné.
« Poslední změna: 19. 06. 2013, 07:10:45 od skydedek »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Vít Sedláček

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« Odpověď #1 kdy: 31. 03. 2013, 08:56:03 »
SetTopBox Evolve Andromeda zdaleka nedosahuje kvalit přijímače Evolve Galaxy, který je jasně ze všech, které jsem vyzkoušel, nejlepší. V čem? V rychlosti, přehlednosti, kvalitě obrazu a intuitivnosti ovládání. Dokáže přehrát nejvyšší počet nejrůznějších souborů, samozřejmě včetně MOVu (po nahráti posledního firmware). Ovšem pro mě nejdůležitější jedinečnou vlastností je ta, že nahrané soubory NEROZDĚLUJE!!! Každý jiný STB dělí nahrávky na cca 800 MB či 1 GB soubory, které NEJDE stoprocentně v PC spojit, a to ani v projektuX, takže Evolve Galaxy, který dělí až soubory větší než 4 GB je opravdu nenahraditelný.
 Je sice pravda, že při nahrávání můžete sledovat oproti Andromedě jen programy v nahrávaném MUXu, ale já už bych si, z výše uvedených důvodů, podruhé tento přijímač nekoupil. Přenos nahrávek do PC je pro mě naprostou prioritou. Bohužel, opět se ukázalo pravdivým pravidlo, že pokud se zjistí, že něco je dobré, tak se to přestane vyrábět… takže Galaxy už jde sehnat jen těžko a dráž než se prodával, když byl běžně dostupný. Zbývá se jen modlit, že nástupnický model  Evolve Arcadia bude rovněž dělit soubory po 4 GB, v jiných parametrech by snad horší být neměl, ale zatím jsem ho neměl možnost vyzkoušet. Pokud už ho někdo má, tak by již měl vědět, jak Arcadia dělí… a mohl by se podělit o tuto zkušenost, která se nikde, bohužel, oficiálně neuvádí.


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« Odpověď #2 kdy: 31. 03. 2013, 12:04:25 »
Dělení nahrávek po 4GB mi nepříjde jako žádná velká výhra, někdy to nemusí stačit. 1h 20min z Novy zabírá zhruba 2 GB, takový Titanic nemá šanci. To pořád frčí na zastaralém FAT32? V době 4TB disků?
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


Vít Sedláček

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« Odpověď #3 kdy: 31. 03. 2013, 20:44:20 »
Asi tak… ani 4 GB nejsou dostačující velikostí pro úplně všechny filmy, nicméně za situace, kdy ostatní STB (nevím, jak je to s Arcadií) dělí po cca 800 MB, 1 GB a 2 GB, je to skutečná výhra. Ano, Titanic by měl okolo 5 GB, to je pravda, ale pokud by ho vysílala Nova, tak se dá si pomoci malou fintou, kdy někdy v polovině filmu nahrávání ukončím během REKLAMY a neprodleně ho zapnu znovu, takže budu mít dva souvislé soubory, kde přerušení nahrávání během samotného filmu nedojde. Tato finta samozřejmě nejde použít u filmu vysílaného Českou televizí. V tomto případě, pokud by se jednalo o cenný film, tak by se muselo zdvojit nahrávání (druhým rekordérem, PC kartou) alespoň v místě okolo předpokládaného přerušení. Naštěstí takových filmů není přehršel, takže je to problém, ale už nějak řešitelný.

Bohužel, u těch STB to není primárně problém ve FAT32 / NTFS, neboť i když si flashdisk (mám ADATA Superior Series S102 Pro 32GB) naformátuji na NTFS, tak na velikost ukládaného souboru to nemá žádný vliv, STB to má uložené někde ve svém firmware jako danou velikost a nic ho „nepřiměje“, aby to změnil. Mám osobní zkušenost s těmito STB: Mustek DVB-210 (ještě bez USB), Strong SRT 5203,  Evolve Electra, Evolve Galaxy a Evolve Andromeda, v tomto pořadí jsem je i kupoval. A opravdu z těchto mohu doporučit jen Evolve Galaxy. 


Petr Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« Odpověď #4 kdy: 31. 03. 2013, 22:07:03 »
Moje Evolve Scorpio taky dělí na části, ale s VideoReDo se to dá dohromady vcelku dobře. Ale taky, když jsem chtěl něco zarchivovat, tak jsem to při každé reklamě znova rozjel.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Vít Sedláček

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« Odpověď #5 kdy: 01. 04. 2013, 10:48:37 »
A mohu se zeptat, na jak velké části dělí Evolve Scorpio? Je zajímavé, že všechny modely (které znám) se od sebe poměrně výrazně liší. A to včetně vzhledu a chování menu.

VideoReDo jsem sice nezkoušel, běžně stříhám ve Womble, ale divil bych se, pokud by části spojil naprosto bez chyby. Ta chybová část není dlouhá, typicky cca 0,5 sekundy. Spojení pak vypadá tak: dobré snímky – poškozené snímky (kostičkují) – chybějící snímky – poškozené snímky – dobré snímky. Pokud to vyjde zrovna do dabovaného slova, tak může chybět i celé slovo. V podstatě se to poškození chová podobně jako slepka na filmovém pásu, z hlediska zvuku se to jeví prakticky totožně, z hlediska obrazu film na filmovém pásu nemá samozřejmě kostičky, jen chybějící snímky.


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« Odpověď #6 kdy: 01. 04. 2013, 12:18:00 »
Vzhledem k dělení nahrávek STB bych doporučil na nahrávání pořídit TV USB Stick a můžete nahrávat i několik dní v kuse. Využil jsem k tomu stařičký notebook s Mobile Intel Celeron 1,13 GHz který TV bohužel nezvládá 100% plynule, ale nahrávání ok. Ale pozor na případnou absenci USB 2.0, musel jsem pořídit PCMCIA řadič. A také to chce kvalitní signál, naše STA na TV a STB ok, ale na obou PC tunerech (interní SkyStar2 a USB AVER) to chybuje a u každého v jiný okamžik.
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« Odpověď #7 kdy: 02. 04. 2013, 13:33:07 »
Mě se líbí jak se každý snaží nějak podomácku hlavně skoro zadarmo vymyslet nesmysly. Stačí si přeci koupit odpovídající kus železa a nemusíte nic vymejšlet. My jsme prostě národ kutilů :-)
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« Odpověď #8 kdy: 02. 04. 2013, 13:59:46 »
Mě se líbí jak se každý snaží nějak podomácku hlavně skoro zadarmo vymyslet nesmysly. Stačí si přeci koupit odpovídající kus železa a nemusíte nic vymejšlet. My jsme prostě národ kutilů :-)
A jaký je ten odpovídající kus železa kromě STB nebo PC? TV nahrávají zakódovaně, DVD rekordéry neumí HD a navíc stream znovu překódují, BluRay rekordéry se zde snad ani neprodávají a nejspíš u nich k rekompresi dochází taky.


večerníček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • dobrý večer dobrou noc
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« Odpověď #9 kdy: 02. 04. 2013, 17:24:57 »
BluRay rekordérů je hodně, tuhle jsem našel třeba i se satelitním tunerem
http://dvd-blu-ray-prehravace-rekordery.heureka.cz/lg-hr929s/
Tyto stránky je nejlepší prohlížet při zapnuté televizi!


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« Odpověď #10 kdy: 02. 04. 2013, 19:36:16 »
BluRay rekordérů je hodně, tuhle jsem našel třeba i se satelitním tunerem
http://dvd-blu-ray-prehravace-rekordery.heureka.cz/lg-hr929s/
Nevím, jestli hodně, ale toto rozhodně není BluRay rekordér!
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


večerníček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • dobrý večer dobrou noc
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« Odpověď #11 kdy: 03. 04. 2013, 00:20:17 »
jak to myslíš? nahrávání umožňuje (nejspíš v TS formátu), je to napsané ve specifikaci. 3D Blu-ray přehrávač-rekorder
Tyto stránky je nejlepší prohlížet při zapnuté televizi!


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« Odpověď #12 kdy: 03. 04. 2013, 00:42:52 »
jak to myslíš? nahrávání umožňuje (nejspíš v TS formátu), je to napsané ve specifikaci. 3D Blu-ray přehrávač-rekorder
BD rekordér je to, co nahrává/vypaluje na BD. Tohle vypadá jako BD přehrávač, ke kterému je přilepen DVB-S přijímač s nahráváním na disk. Dělají něco podobného i pro DVB-T. Jen by mě zajímalo, jak to je s kódováním nahrávek.


večerníček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • dobrý večer dobrou noc
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« Odpověď #13 kdy: 03. 04. 2013, 13:08:57 »
tady je recenze téměř totožného výrobku (nemá integrovaný pevný disk)
Tyto stránky je nejlepší prohlížet při zapnuté televizi!


H_H

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evolve Andromeda - zkušenosti
« Odpověď #14 kdy: 03. 04. 2013, 13:59:51 »
A mohu se zeptat, na jak velké části dělí Evolve Scorpio?
Scorpio dělí po 1GB. VideoReDo spojuje jednotlivé díly se 100% spolehlivostí bez jakýchkoliv sebekratších chyb. Aspoň teda u mě.