Autor Téma: Špatný obraz  (Přečteno 4676 krát)

Thomas987

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Špatný obraz
« kdy: 14. 03. 2013, 17:35:53 »
Prosím, poraďte mi.
U matky se trápím se zapojením TV. Má CRT Sony TV a zkoušel jsem připojit tři set top boxy. Všechny tři mi doma ukazují parádně. Tam mi chodil jen jeden. Druhé dva vykazují něco na způsob šumu v obraze. Velmi hnusné. Jak barevní mravenci se pohybující. Možná, že jsem vzájemně měnil i Scart kabely.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Špatný obraz
« Odpověď #1 kdy: 14. 03. 2013, 17:42:49 »
Nech to opravit, je to rozbitý.

Ale vážně. Nenapravuj následky, odstraň příčinu. Musíš vylepšit anténu. Pokud nenapíšeš co nejpřesněji, jakou anténu používáš, rady se ti nedostane.


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Špatný obraz
« Odpověď #2 kdy: 14. 03. 2013, 18:32:45 »
Setobox a šum v obraze,to jde dohromady?


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:Špatný obraz
« Odpověď #3 kdy: 14. 03. 2013, 18:41:57 »
Že by CVBS/RGB? Nebo snad PAL/NTSC?


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:Špatný obraz
« Odpověď #4 kdy: 14. 03. 2013, 18:42:47 »
Nech to opravit, je to rozbitý.

Ale vážně. Nenapravuj následky, odstraň příčinu. Musíš vylepšit anténu. Pokud nenapíšeš co nejpřesněji, jakou anténu používáš, rady se ti nedostane.

Tady to ale podle všeho nebude v anténě. Spíš bych to viděl na vadný SCART konektor na TV případně jiný problém s propojením STB a TV.

Pro tazatele: zkoušel jste to na jednom kabelu nebo jste jich zkusil více? Má TV SCART konektor, nebo jste to připojoval jinak? Šum v obraze opravdu znamená, že se zhoršila nebo byla špatná kvalita obrazu ve smyslu zrnění, špatných barev a podobně, a nebo že se obraz rozpadal, sekal či kostičkoval?

PS: To, co píše Aleš Pipek by také mohla být celkem pravděpodobná příčina.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Špatný obraz
« Odpověď #5 kdy: 14. 03. 2013, 18:47:56 »
Šum v obraze se často objevuje při špatném Scart kabelu. Pokud je použitý nekvalitní (nestíněný) Scart, tak proniká signál Video-out (výstup z TV) do Video-In a R,G,B-in, což způsobí tenhle efekt. Pro vyzkoušení je dobré naladit na TV něco v analogu (vzhledem k tomu, že už se nevysílá, tak zbývá použít VHS jako zdroj signálu). V tu chvíli by se měl šum změnit na jiné rušivé efekty - obvykle přejíždějící H a V pruh, při ještě větším přeslechu i viditelné zbytky obrazu. Případně lze na Scartu tento pin odpojit, nebo jen zkratovat. Řešením je samozřejmě kvalitní Scart kabel, kde je každá žíla stíněna zvlášť. Zabrání to i dalším druhům rušení, třeba bručení ve zvuku při velkých plochách, které zase vzniká jako přeslech video-audio.
A samozřejmě nastavit výstup STB na RGB, a propojit ho správně s TV - u Sony je RGB vstup jen na Scartu1.
« Poslední změna: 14. 03. 2013, 18:50:00 od Jan Novák »


Jiří Job

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 298
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Špatný obraz
« Odpověď #6 kdy: 14. 03. 2013, 19:56:12 »
Že by CVBS/RGB? Nebo snad PAL/NTSC?
To s tím RGB výstupem scart je dobrý nápad. Toto nastavení nejdete někde v sekci nastavení video vstupu/výstupu.Já měl nedávno problém na mém DVD rekordéru s HDMI kabelem mě zas ten obraz špatně skákal také sem měl špatně nastaven HDMI výstup.A tady u toho to bude asi něco podobného.