Autor Téma: Rychlý dotaz  (Přečteno 4207 krát)

Pavel Zelinka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 168
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Rychlý dotaz
« kdy: 22. 03. 2013, 19:59:47 »
Dobrý den,
kúpil sem si následující symetrák: http://www.televiznianteny.com/sym.clen-1--p12840.html
jak ho mám připojit na síto a pak na koax??Jde vůbec na síto připojit, nebo je to na inší antény... Netuším, kam zapojit ten středový drát na koaxu (promiňte ten neodborný výraz)¨... Moc děkuju za radu či nákres...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rychlý dotaz
« Odpověď #1 kdy: 22. 03. 2013, 20:03:03 »
Taky se mi doma jeden takový válí. Ale jak přesně ho zapojit také nevím.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


ladik 12

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rychlý dotaz
« Odpověď #2 kdy: 22. 03. 2013, 21:17:15 »
Stineni aby bylo vodive spojene s ouskem - prichytkou kabelu, stredni vodic k jedne ze dvou svorek, pripojenych k dipolu.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rychlý dotaz
« Odpověď #3 kdy: 23. 03. 2013, 00:37:22 »
Tyto symetrizační členy nemám vůbec rád. Mechanické provedení jak od dřevorubce... Ale pokud se týká zapojení - jak píše ladik 12 - koaxiál odizolujeme (vrchní plášť) a prostrčíme stíněním pod svorku, která se lehce dotáhne šrouby, aby stínění mělo dostatečně pevný kontakt s destičkou a koaxiál se nehýbal do stran či nahoru/dolů. Za touto svorkou se odizoluje i střední vodič a upevní se vlevo, nebo vpravo (je to jedno) pod šroub na dipólu. Toto je ale dost nešikovné řešení, a tak jsem kdysi střední ("živý") vodič koaxiálu pájel na okraj plíšku, který se pak rovnoměrně uchytí pod šroubky dipólu. Tyto sym. členy už ale nepoužívám, protože
existují i jiné, mechanicky podstatně výhodnější a zhlediska VF vlastností  totožné symetrizační členy. Třeba Kovoplast  je dával do svých antén jako příslušenství (hodí se i na síta), s nimi se pracovalo opravdu velice snadno. Ale taky není špatný např. tento: http://www.rajelektro.cz/eshop-symetrizacni-clen-uhf-do-anteny-teroz-978-1581.html