Autor Téma: Digitální rozhlas-Jižní Čechy  (Přečteno 10089 krát)

melichar.geolog

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Digitální rozhlas-Jižní Čechy
« kdy: 14. 03. 2013, 10:00:04 »
Dobrý rok! Mám dotaz na Vaše úspěchy při lovu digitálních rádií na jihu Čech. Mě se, kromě budějovického vysílače v L pásmu v okolí Budějek, daří lovit bavorská radia na kanálech 11 a 12 III.pásma v prostoru mezi Chlumcem-Temelínem a Dívčicemi (dál chci pokračovat po zlepšení počasí). Nejlepší signál byl zatím mezi obcemi Olešník-Dříteň-Nákří a ne na kopcích, ale co nejníže kolem obce Olešník, kde už nebyla patrna půlvlná minima. Asi šumavské hřebeny dobře ohýbají vlny z vysílače B-riegl. V tomto prostoru mezi
Zliví a Protivínem se za totáče dobře chytala ARD Tv, myslím na kanále 7 či 8 III. pásma. Pochlubte se taky s úlovky! Zdar! MM

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jiří Žejdl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas-Jižní Čechy
« Odpověď #1 kdy: 14. 03. 2013, 15:51:45 »
Ahoj, mám následující výsledky: předměstí Strakonic (Dražejov) zachyceno vysílán v L pásmu z Hotelu Gomel (57km) na PURE ONE mi. Jinak pravidelně přijímám 3 muxy z Německa ve III. pásmu(5C Hohe Linie, 2xHoher Bogen) na tuner Cambridge Audio 650T.


melichar.geolog

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas-Jižní Čechy
« Odpověď #2 kdy: 15. 03. 2013, 17:25:23 »
Nazdar a dík za info, které ovšem nechci jen pro sebe, ale rozjet info o digi radiu v JČ. Ještě k těm mým informacím. Jezdím autem a chodím po terénu a pro příjem mám nyní PURE One mini II. A tak výsledky jsou jen s s tou teleskop. anténou u P O mini. Jinak Tvým
výsledkům : to budějcké radio na L(nyní je to hotel Clarion) to je opravdu bomba, Dražejov je trochu za kopcem, když tak bych příjem čekal třeba v Řepici a pod., ale ta vzdálenost to je překvápko. Německá radia by měla u Tebe chodit dobře a určitě i DVB-T.
Ještě jednou dík a zvu do jihočeské diskuze další. Nenechte se zahambit centristy a seveřany. Č! MM


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas-Jižní Čechy
« Odpověď #3 kdy: 15. 03. 2013, 18:51:53 »
zdar pánové,
i když jsem centro-seveřan, tak jako fanoušek digitálního rozhlasu fandím všem, kdo o něj mají zájem a svým způsobem ho propagují :) každopádně, rádia Pure mají perfektně citlivý tuner i v L pásmu, takže, proč ne?
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Jiří Žejdl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas-Jižní Čechy
« Odpověď #4 kdy: 15. 03. 2013, 19:32:01 »
Rád bych vás seznámil s dalším úspěchem při dálkovém příjmu - na východním úbočí hory Svatobor nad Sušicí (startují z něj rogala) jsem několikrát zopakoval příjem vysílání v L pásmu firmy Teleko z Příbrami (65km). Po ukončení vysílání v L pásmu tu běží pásmo III. jako místní příjem (opět na PURE ONE mi).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Sax

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 221
  • Edelweisspitze (2577mnm)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas-Jižní Čechy
« Odpověď #5 kdy: 15. 03. 2013, 19:35:45 »
V Chlumci chodí výborně DVB-T z Brotjacklriegelu. DAB ve třetím pásmu jsem nezkoušel. Popravdě řečeno,jsem ve stadiu výběru vhodné antény pro dálkový příjem DABu z Brotjacklriegelu, co používáte vy?

L-band  z Clarionu chytám na upravenou LP45, zatim receiver také nemám, pouze červeného číńana s Blaze a na spektrum SDR Sharp. Super věc na lovení.

Neznáte někdo z praxe receivery Tangent? Docela se mi líbí jejich zpracování, minimálně jeden model by měl mít umět L-band i III.pásmo, slibují manuální ladění a mají odpojovací teleskopickou anténu na eFkonektoru. Celkem slušné, minimálně po řemeslné stránce. Viděl jsem je ve Freistadtu, ale tam bohužel nebyl k dispozici žádný DAB signál.
VU+Duo4K, KWS Varos 106, Kathrein MSK120, Planar IT15T2 - ITtools, CAS124, CAS012.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Digitální rozhlas-Jižní Čechy
« Odpověď #6 kdy: 15. 03. 2013, 19:58:07 »
V Chlumci chodí výborně DVB-T z Brotjacklriegelu. DAB ve třetím pásmu jsem nezkoušel. Popravdě řečeno,jsem ve stadiu výběru vhodné antény pro dálkový příjem DABu z Brotjacklriegelu, co používáte vy?

L-band  z Clarionu chytám na upravenou LP45, zatim receiver také nemám, pouze červeného číńana s Blaze a na spektrum SDR Sharp. Super věc na lovení.

Neznáte někdo z praxe receivery Tangent? Docela se mi líbí jejich zpracování, minimálně jeden model by měl mít umět L-band i III.pásmo, slibují manuální ladění a mají odpojovací teleskopickou anténu na eFkonektoru. Celkem slušné, minimálně po řemeslné stránce. Viděl jsem je ve Freistadtu, ale tam bohužel nebyl k dispozici žádný DAB signál.
od Vališe 10el. celopásmový... vyrobí na objednávku, měl jsem ho doma za 3 dny (2 kusy).
info od nicku "dxpetr": ještě má 14el. ale prý má jen lepší ČZP, což v tomto případě je nezajímavé (zezadu už nemáme co potláčet) a zisk dole o 1dB horší a nahoře o jeden lepší (což se myslím kompenzuje jako plus a minus).
Osobně považuji i cenově tu 10el. za plně dostačující.
http://televiznianteny.com/10-p-p12754.html



Jiří Žejdl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas-Jižní Čechy
« Odpověď #7 kdy: 15. 03. 2013, 20:13:46 »
Pro domácí příjem L pásma používám anténu BD1G5 (http://pureradio.cz/detail-produktu/prislusenstvi/55_externi-smerova-antena-dab-l-band/). Protože tuner CA 650T má společný vstup pro L pásmo a III. pásmo DAB, obě antény jsem sloučil slučovačem TV/SAT ALCAD MM-214 s nízkým útlumem. Funguje bez problémů.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas-Jižní Čechy
« Odpověď #8 kdy: 15. 03. 2013, 23:13:14 »
na L pásmo používám proutek, na III. pásmo mám celopásmovou 5-ti prvkovou yaginu.
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky