Autor Téma: Fanda HD - co už bylo v nativu?  (Přečteno 6065 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Fanda HD - co už bylo v nativu?
« kdy: 12. 03. 2013, 13:18:38 »
Co bylo na Fandovi HD v nativu? To, že Fanda HD vysílá, je pěkné, ale bez nativu je to jen o tom, že si užije "plnou" SD kvalitu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Fanda HD - co už bylo v nativu?
« Odpověď #1 kdy: 12. 03. 2013, 13:26:25 »
FA CUP, Manchester United - Chelsea, měl být v nativu né?
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


hypik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Fanda HD - co už bylo v nativu?
« Odpověď #2 kdy: 12. 03. 2013, 15:07:01 »
Nova Sport od tyhle sezony FA Cup v HD vysila... Tenhle vikend byl FA Cup v HD i na Fandovi...


hypik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Fanda HD - co už bylo v nativu?
« Odpověď #3 kdy: 12. 03. 2013, 15:44:54 »
Nevim, co je v programu, ale vim, co vidim :) Fotbal sleduju hodne a poznam, jestli je v HD nebo ne... :) Taky sem pravidelne driv nadaval, ze Nova nedava FA Cup v HD, kdyz Anglani ho v HD rozhodne meli. Od tyhle sezony uz sem spokojenej :)


hypik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Fanda HD - co už bylo v nativu?
« Odpověď #4 kdy: 12. 03. 2013, 16:36:18 »
Tak ja to nemeril, ale v UPC ma Fanda HD udajne cca 14,5 Mbps... coz na fotbal opravdu staci :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Fanda HD - co už bylo v nativu?
« Odpověď #5 kdy: 12. 03. 2013, 16:52:48 »
Co bylo na Fandovi HD v nativu? To, že Fanda HD vysílá, je pěkné, ale bez nativu je to jen o tom, že si užije "plnou" SD kvalitu.
Je a bude toho poměrně dost. Počkejte si na článek. ;)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Jaroslav Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 453
    • ICQ komunikátor - 244743884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Fanda HD - co už bylo v nativu?
« Odpověď #6 kdy: 12. 03. 2013, 17:21:18 »
Podle mě to budou sportovní přenosy většinou, tréninky F1 a kvalifikace atp, možná i nějaké seriály Kobra 11 atp???
Lokalita - Podřipsko (Roudnice nad Labem)
Dvb-s: Skylink, 13.0 - 19.2 - 23.5 Fuba DAA 110, LNB Inverto BlackUltra.
Dvb-t: Ještěd(mux1,2.3), Černá Studnice(mux4), Klínovec(mux1,2,4,7), Buková Hora(mux1,2,3)
IPtv: Místní poskytovatel
OTT: Digi2go, Skylink


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Fanda HD - co už bylo v nativu?
« Odpověď #7 kdy: 12. 03. 2013, 17:25:36 »
A bitrate byl počítám naprosto v pohodě. Těch 4.5 Mbps konstantního toku musí na fotbal bohatě stačit.
Těch 4,5Mb/s byla hodnota, kdyby to hodili do Muxu4 namísto ČT1HD. Nakonec to neudělali a šíří to jen v UPC. Tam problém s omezeným datovým tokem není.


hypik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Fanda HD - co už bylo v nativu?
« Odpověď #8 kdy: 12. 03. 2013, 17:36:02 »
Taky vas k tomu nikdo nenuti. Je jen na vas, jakej zdroj prijmu TV signalu zvolite...:)


Petr Novák

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Fanda HD - co už bylo v nativu?
« Odpověď #9 kdy: 13. 03. 2013, 06:30:54 »
Dneska například vůbec nic. Což rozhodně není dost!
Je to hodně v porovnání s Markízou, která v HD vysílá jeden až dva pořady týdně.
No, tento týden snad na Markíze přibude nový pořad v HD, Formule 1. I když, kdo ví, Markíza je schopná vysílat F1 v SD i když všichni kolem ní, včetně Novy, ji už dávno vysílají v HD  ;D

Podle mě to budou sportovní přenosy většinou, tréninky F1 a kvalifikace atp, možná i nějaké seriály Kobra 11 atp???
By mě zajímalo, odkud pochází ty fámy o F1 na Fandovi. Pokud je mi známo, tak i letos má pokračovat osvědčená kombinace tréniků a kvalifikací na Nova Sport a závodů na Nově. F1 je holt příliš lukrativní, než aby ji Nova odsunula na vedlejší kolej, tedy na Fandu.

Jinak já jsem zatím na Fandovi v HD viděl jenom NHL. Ale Nova v HD slibovala i Gambrinus ligu, ale jestli opravdu v HD byla, to netuším a ani tomu moc nevěřím, kde by nova vzala zázemí na vlastní přímý přenos v HD.


Jiří Job

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 298
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Fanda HD - co už bylo v nativu?
« Odpověď #10 kdy: 13. 03. 2013, 09:12:00 »
Nemá někdo Screenshot z vysílání Fandy HD? Nemám možnost Fandu HD přijímat protože mám satelit.


Maxo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Fanda HD - co už bylo v nativu?
« Odpověď #11 kdy: 13. 03. 2013, 10:18:24 »
Dneska například vůbec nic. Což rozhodně není dost!
Je to hodně v porovnání s Markízou, která v HD vysílá jeden až dva pořady týdně.
No, tento týden snad na Markíze přibude nový pořad v HD, Formule 1. I když, kdo ví, Markíza je schopná vysílat F1 v SD i když všichni kolem ní, včetně Novy, ji už dávno vysílají v HD  ;D

Podle mě to budou sportovní přenosy většinou, tréninky F1 a kvalifikace atp, možná i nějaké seriály Kobra 11 atp???
By mě zajímalo, odkud pochází ty fámy o F1 na Fandovi. Pokud je mi známo, tak i letos má pokračovat osvědčená kombinace tréniků a kvalifikací na Nova Sport a závodů na Nově. F1 je holt příliš lukrativní, než aby ji Nova odsunula na vedlejší kolej, tedy na Fandu.

Jinak já jsem zatím na Fandovi v HD viděl jenom NHL. Ale Nova v HD slibovala i Gambrinus ligu, ale jestli opravdu v HD byla, to netuším a ani tomu moc nevěřím, kde by nova vzala zázemí na vlastní přímý přenos v HD.

Na Fandovi se Formule 1 a Moto GP objeví, konkrétně u Formule 1 to budou vybrané závody, pokud vím, tak by jich mělo být okolo pěti, nebo šesti. A co se týče Slovenska, tak tam Markíza umístila na své Dajto tréninky a kvalifikace, hlavní závody pofrčí na Markíze.


Vitab

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Fanda HD - co už bylo v nativu?
« Odpověď #12 kdy: 13. 03. 2013, 16:12:31 »
Na Fandovi se z Formule 1 objeví závody v Kanadě, USA a Brazílii, tedy ty, které by jinak Nově lezly do prime timu nebo by kolidovaly s TN


Michal Kolesa

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 109
    • ICQ komunikátor - 149413489
    • MSN komunikátor - michal_kolesa@msn.com
    • Zobrazit profil
    • Michal Kolesa - oficiciální osobní webová stránka
    • E-mail
Re:Fanda HD - co už bylo v nativu?
« Odpověď #13 kdy: 13. 03. 2013, 17:27:52 »
Proč je pro televizní stanice takový problém vysílat v HD ?
Michal Kolesa 29 let,Invalidní důchodce,Vyučen: elektrikář - silnoproud,Maturita:Strojírenství,Zájmy: Sledování televize se svým ufounkem E.T.