Autor Téma: Slučovač 52 + 56. kanál  (Přečteno 10890 krát)

Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Slučovač 52 + 56. kanál
« Odpověď #30 kdy: 15. 03. 2013, 07:24:41 »
Mě zaujalo toto:
"anténa je na jediném místě kde může být"
"jiná místa nepřipadají v úvahu,protože nelze snadno rozvést koax"
"stožár na střeše nepřipadá také v úvahu"
Při čtení těchto věcí,zvláště té druhé kterou osobně považuji za naprostou perlu mě logicky hned napadla otázka zda-li jsou tyhlety "důvody" technické anebo spíše díky lenosti dotyčných dobrých známých tazatele,zvláště pokud se jedná o RD. Ještě jsem nikde v žádném RD neviděl že by se nedalo najít rozumné řešení při umisťování antény,musí se jenom chtít. Jak se říká všechno je holt v lidech.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jvic

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • ICQ komunikátor - 193769181
    • Zobrazit profil
    • DVB-T2
    • E-mail
Re:Slučovač 52 + 56. kanál
« Odpověď #31 kdy: 15. 03. 2013, 07:54:15 »
Mě zaujalo toto:
"anténa je na jediném místě kde může být"
"jiná místa nepřipadají v úvahu,protože nelze snadno rozvést koax"
"stožár na střeše nepřipadá také v úvahu"
Při čtení těchto věcí,zvláště té druhé kterou osobně považuji za naprostou perlu mě logicky hned napadla otázka zda-li jsou tyhlety "důvody" technické anebo spíše díky lenosti dotyčných dobrých známých tazatele,zvláště pokud se jedná o RD. Ještě jsem nikde v žádném RD neviděl že by se nedalo najít rozumné řešení při umisťování antény,musí se jenom chtít. Jak se říká všechno je holt v lidech.

Pokud chcete zainvestovat novou střechu a krovy, rád vás přivítám :) Případně pokud si chcete zkusit navrtat anténu do baráku z "pískovce" tak jste rovněž vítán :)

Mimochodem přečetl jste se na to co se ptám? Ptám se na SLUČOVAČ. Umístění antén, ani typ antén se zde NEŘEŠÍ! S ani jedním problémy nejsou!
« Poslední změna: 15. 03. 2013, 08:05:10 od Jvic »
Píši na informační web DVB-T2 o digitálním vysílání a informačný web tiež pre Slovákov www.dvb-t2.sk.


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slučovač 52 + 56. kanál
« Odpověď #32 kdy: 15. 03. 2013, 09:28:24 »
A my porád mysleli,že chcete zajistit co nejlepší příjem v daném místě... ;D
Holt tak už si kupte ten slučovač,ať se můžeme bavit dále. I tak bych Vám doporučoval vyměnit anténu se slabším signálem za lepší-výkonnější (nikoliv delší), jelikož pak bude Váš další dotaz : "JAKÝ ZESILOVAČ ZA SLUČOVAČ K52+56" a to už se smíchy asi neudržíme :) :) A na závěr (možná na jiném fóru) můžete pokračovat s dotazy typu : "Jakou tyčku pro 2 rybí kosti" ...


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slučovač 52 + 56. kanál
« Odpověď #33 kdy: 15. 03. 2013, 09:43:52 »
Zdravím,
místo Ledce u Plzně.
1. anténa 34k, 48k, 52k (mux 1,2,3)
2. anténa 56k (mux 4)

Potřebuji sloučit.

Řeším otázku, jestli objednat
a) od Terozu na míru např. T211 (21-52 + 56-69).
b)propust (56k) na anténě č.2.


Co byste doporučili vzhledem k tomu, že na kanálu 52 potřebuji co nejmenší útlum?
Pane učiteli, je třeba číst a pochopit psaný text.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Slučovač 52 + 56. kanál
« Odpověď #34 kdy: 15. 03. 2013, 11:17:39 »
Bez patřičné měřící techniky lze docílit velmi dobrého výsledku pouze za tzv. TRIVIÁLNÍCH podmínek, tzn. příjem z jediného, nepříliš vzdáleného vysílače (nejlépe s přímou viditelností), za použití ověřené a optimální antény, řádně smontované a opatřené řádně provedeným koaxeiálním přívodem, vč. všech konektorů. O zesilovači zde nepíši úmyslně.
Dělal jsem si anténu v Ostravě, mezi oběma vysílačema, zároveň mám přímý výhled na Lysou horu. To znamená, že podle Tvého popisu to nejsou triviální podmínky. Zároveň chytám i Katowice na vzdálenost 72 km. Katowice a Ostrava vysílá na vedlejších kanálech. To už určitě nejsou triviální podmínky. Mám stabilní příjem bez kostiček a bez sekání. Nikdy jsem to neměřil. Nevím, jestli jsem docílil velmi dobrého výsledku, ale mě to hraje. A hraje bez problémů. To samé u dcery, kde mám navíc 52 kanál z Križavy (92 km). Takže nemáte pravdu, bez měření jde postavit funkční anténu.
No ono v Ostravě to je složitě jak kde. Na mnoha místech lze přijímat naše i polské Muxy z 1 antény. Co je ale horší, že v poslední době kdy Pařízek "ohulil" vysílání z Hlubočce se mnohde zhoršil (p.p. vlivem SFN) příjem Muxu 4.
Mě by ale zajímalo, jak jste k tomu všemu "přisloučil" tu Křížavu.
Honda Enduro Team

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slučovač 52 + 56. kanál
« Odpověď #35 kdy: 15. 03. 2013, 12:27:24 »
Když někdo píše blbosti, je jeho psaný text k ničemu. Už se opakujeme všichni - nelze (bez ztráty IQ) doporučit slučovač, když pořádně nevím co a v jakých úrovních slučuji, lze jen věštit. Věštírna právě zkončila



Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slučovač 52 + 56. kanál
« Odpověď #36 kdy: 15. 03. 2013, 12:51:50 »
A taky se koukněte kdy dotyčný naposledy aktualizoval svoji"poradnu" http://www.dvb-t2.cz/ že by na forech přestali dobré duše věštit? :)
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slučovač 52 + 56. kanál
« Odpověď #37 kdy: 15. 03. 2013, 14:38:16 »
Když někdo píše blbosti, je jeho psaný text k ničemu. Už se opakujeme všichni - nelze (bez ztráty IQ) doporučit slučovač, když pořádně nevím co a v jakých úrovních slučuji, lze jen věštit. Věštírna právě zkončila
Takže mám pravdu, když říkám, že toto forum je na dvě věci. Jestliže nemám změřeno, tak mi nikdo neporadí. Takže buď koupit měřák, což je kravina na jedno použití, nebo pozvat odborníka s měřákem. Když mi to odborník za obolus změří, tak mi taky poradí, co tam mám navěšet. Zrušme všechny fora o televizním příjmu, protože jsou na nic.


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slučovač 52 + 56. kanál
« Odpověď #38 kdy: 15. 03. 2013, 14:40:55 »
Nepochopeno.... ::)
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slučovač 52 + 56. kanál
« Odpověď #39 kdy: 15. 03. 2013, 14:51:22 »
Tak mi vysvětli, kdy mi poradíte. Jenom když budu mít změřeno. A když mi to nekdo změří, tak mi to už buď udělá, nebo mi za ty peníze poradí. Pokud to nechápu, tak mi to vysvětli. Ale pomalu, protože mám zřejmě problém s chápáním.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Slučovač 52 + 56. kanál
« Odpověď #40 kdy: 15. 03. 2013, 15:00:31 »
No mě zaráží ještě tón s jakým k ostatním diskutujícím tazatel přistupuje:

Mimochodem přečetl jste se na to co se ptám? Ptám se na SLUČOVAČ. Umístění antén, ani typ antén se zde NEŘEŠÍ! S ani jedním problémy nejsou!
« Poslední změna: Dnes v 08:05:10 od Jvic »

ale to je jen střípek v mozaice.
Jak jsem pochopil tak známí tazatele žijí v nějaké polorozpadlé pastoušce, ve které nelze s ničím pořádně hýbat a někam něco smysluplně umístit a vést. To se pak těžko radí, relevantní informace, nedejbože hodnoty nejsou k dispozici. Nedivím se, že jste od pondělka do pátku vůbec nikam nepokročil.
Rozumnou radu od Amose ohledně výběru jiné antény jste ignoroval, takže můžeme jenom spekulovat. Signál Muxu 4 je asi v místě slabší než ostatní Muxy, proto je použití "výkonnější" antény (třeba i kanálovky) namístě. Jenže Vám zbývá jen metoda pokus-omyl a to třeba koupit si slučovač pro k. 52 (Mux4 pokud se pletu omlouvám se..) a rest pásma UHF. Dále pak třeba laditelný útlumový článek http://www.elektrosat.cz/utlumovy-clanek-atenuator-1-20db-x-6ot-dc.htm, který se vloží mezi slučovač a anténu pro Mux 1-3 s cílem pokusit se o srovnání úrovní signálů na obou anténách.
Uvedené řešení může ale také nemusí fungovat.
« Poslední změna: 15. 03. 2013, 15:02:41 od Wolfgang Wolf »
Honda Enduro Team


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slučovač 52 + 56. kanál
« Odpověď #41 kdy: 15. 03. 2013, 15:49:24 »
Jsem OT a reagoval jsem na poznámku o "zbytečosti " fora.
Nepochopen zůstal Amos, který svoji poslední poznámkou napsal vše. Takže toliko k  tomuto.
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46


Jan Pavlis

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 515
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slučovač 52 + 56. kanál
« Odpověď #42 kdy: 15. 03. 2013, 16:25:35 »
Do ted jsem jezdil na houby do Bezvěrova,budu se muset pro změnu podívat do Ledce a možná najdu ten balkon s tou rybí kostí.


Jvic

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 77
    • ICQ komunikátor - 193769181
    • Zobrazit profil
    • DVB-T2
    • E-mail
Re:Slučovač 52 + 56. kanál
« Odpověď #43 kdy: 15. 03. 2013, 16:38:27 »
Lidi naučte se ČÍST!

Už tu zase někdo plká nesmysly, že mám problém s příjmem. Kdy jsem to napsal? Kde jsem to napsal? Žádný problém s ničím nemám.

Mám dvě antény, když je zapojím zvlášť tak jde vše ok a potřeboval jsem JEN sloučit (zatím jsem je neslučoval).

A tak jsem se zeptal, jak je nejlépe sloučit... NIC VÍC!!!! Chápete to? Problém není anténa, anténa je v pořádku! Problém není umístění, to je v pořádku! Vše funguje. Jen to musím sloučit! A chtěl jsem vědět jak to udělat nejlíp.

==================================

Těm co pochopili můj dotaz a odpověděli moc děkuji. Těm co mi radili použít jinou anténu a dát antény na střechu radím, aby si přešlánuli, stojí si na vedení.

==================================

Tímto diskuzi uzavírám, nechci žádné další odpovědi. Myslete si o mě klidně že jsem debil.

Fotky poskytnu až bude vše hotové. Nebojte ;) Rád si poslechnu jaký jsem amatér, nicneuměl a že vám fušuju do řemesla.

Píši na informační web DVB-T2 o digitálním vysílání a informačný web tiež pre Slovákov www.dvb-t2.sk.


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slučovač 52 + 56. kanál
« Odpověď #44 kdy: 15. 03. 2013, 16:45:22 »
Opět... nepochopeny zůstaly dobře míněné komentáře.
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46