Autor Téma: Hokej na ČT (nejen) v HD  (Přečteno 14502 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Hokej na ČT (nejen) v HD
« kdy: 09. 03. 2013, 19:59:47 »
No konečně.  :D
« Poslední změna: 28. 03. 2016, 04:46:40 od blueflash . »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Hokejová extraliga je dnes v HD!
« Odpověď #2 kdy: 13. 03. 2013, 17:36:01 »
No ale tedy včera a dnes špaténka. A to se nevysílá z Moravy. Nevím, co tím ČT sleduje. V Praze možná má už jen jeden velký SD přenosák, oproti ČTYŘEM velkým HD přenosovým vozům a stejně po těch hokejích tahaj ten starý krám. Přitom jsem si nevšiml, že by na ČT dělali nějaký větší přenos z něčeho odjinud....

Jsem zvědav, jak to bude zítra na Kladně. Pak ale budou přenosy z Vítek, Třince, kde je jasný, že se užijde SD přenosový vůz z Ostravy.

Přitom je vidět, jak je ten HD obraz krásný.  :)

Zvláštní je též to, že už od soboty nebyla na žádném hokeji super-slow-motion kamera.
« Poslední změna: 13. 03. 2013, 17:43:23 od blueflash . »


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Hokejová extraliga je dnes v HD!
« Odpověď #3 kdy: 21. 04. 2013, 18:50:23 »
Hm, 7. finálový zápas a samozřejmě s HD obrazem se můžem rozloučit, protože Morava....  >:(

Přijde mi, že v ČT není vyloženě snaha nabízet v HD ze sportu to nejlepší, ale spíš "jak se to hodí". Sparta - Viktorka Plzeň, Česko - Dánsko, 7. finále Zlín - Plzeň - všechno vrcholy jarní sezony a na všech byl SDTV vůz...

No a ani tedy pořád neplatí, že HD přenosák = HD přenos.  :( Ve čtvrtek na hokeji se Slovákama byl HD1 a v HD to nebylo, včera na Bazalech (asi) HD2 a taktéž to nativ nebyl (z Ostravy se vysílala souběžně i jakási benefice).


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Hokejová extraliga je dnes v HD!
« Odpověď #4 kdy: 25. 04. 2013, 18:21:08 »
A Euro Hockey Tour z Brna rovněž v SD. Skutečně, s timhle ať jdou do háje zelenýho.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lama Alpaca

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hokejová extraliga je dnes v HD!
« Odpověď #5 kdy: 25. 04. 2013, 18:51:33 »
Jsem taky nemile prekvapen z EHC. Opravdu kvalitni pokoukani na HD kanalu :(

Finum to jde na mtv3 max sport a CT odbavuje v SD :)))


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hokejová extraliga je dnes v HD!
« Odpověď #6 kdy: 26. 04. 2013, 13:08:40 »
Doufám že nadcházející MS bude v nativu HD. Bylo by to už vážně triskní.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Hokejová extraliga je dnes v HD!
« Odpověď #7 kdy: 28. 03. 2014, 22:30:38 »
Hm, tak vedle sparty do semifinále letos postoupil Zlín, Kometa Brno a Třinec.

Asi uhádnete jak to souvisí s obsahem tohoto topicu, že?  ???


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Hokejová extraliga je dnes v HD!
« Odpověď #8 kdy: 05. 02. 2015, 20:15:42 »
Hm, tak ČT se dnes v programu chlubila jak ČR - Rusko bude v HD a kdepak. Důvod je jasný - všechny HD přenosáky jsou v Novém Městě na biatlonu.

A asi není žádný požadavek na vysílání v HD od IIHF nebo tak.


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hokejová extraliga je dnes v HD!
« Odpověď #9 kdy: 06. 02. 2015, 08:37:36 »
Hm, tak ČT se dnes v programu chlubila jak ČR - Rusko bude v HD a kdepak. Důvod je jasný - všechny HD přenosáky jsou v Novém Městě na biatlonu.

A asi není žádný požadavek na vysílání v HD od IIHF nebo tak.
Spíš je trapný že nedokáže odbavit dvě věci najednou. Myslím že to je spíš trend se na hokej vyprdnout, v nativu jsem neviděl hokej ani nepamatuju. Úroveň odbavení v ČT je triskní. S velkou pompou zvládnou jednu akci za rok.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Hokejová extraliga je dnes v HD!
« Odpověď #10 kdy: 06. 02. 2015, 14:04:00 »
Tak pozor - registruju zlepšení. Z českého města byl naposledy hokej odvysílán v SD v půlce listopadu. Možná, že poslední pražský SD vůz byl dán do HD rekonstrukce nebo zcela vyřazen.

Co se týče Brna / Ostravy, tak tam je to tak, jak je - TS Brno / TS Ostrava má SD vozy, tak je to z Moravy v SD. Z Prahy dorazí jen speciální vůz se slowmotion kamerami.


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Hokejová extraliga je dnes v HD!
« Odpověď #11 kdy: 09. 01. 2016, 15:18:24 »
Kdo se díval na open air game z Kometa Brno - Sparta? Všimli jste si toho, že nějaké opakovačky byly jen v SD přestože byl přenos snímán HD vozem?

https://www.youtube.com/watch?v=Wrju8-o4TIw&feature=youtu.be

Je to nejvíce patrno po čase 0:40 v tom opakovaném záběru z opačné strany hřiště.....


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Hokejová extraliga je dnes v HD!
« Odpověď #12 kdy: 28. 03. 2016, 04:45:54 »
Kdo se díval na open air game z Kometa Brno - Sparta? Všimli jste si toho, že nějaké opakovačky byly jen v SD přestože byl přenos snímán HD vozem?

https://www.youtube.com/watch?v=Wrju8-o4TIw&feature=youtu.be

Je to nejvíce patrno po čase 0:40 v tom opakovaném záběru z opačné strany hřiště.....

Mohu si odpovědět sám - nejnovější HD přenosový vůz (HD5) vznikl rekonstrukcí staršího SD vozu, přičemž reko bylo trochu "low-budget" a tak v útrobách přenosáku zbyly např. některé staré CRT obrazovky a rovněž část diskových rekordérů umí jen SD....


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Hokej na ČT (nejen) v HD
« Odpověď #13 kdy: 28. 03. 2016, 05:29:01 »
https://www.youtube.com/channel/UCYwLQbokvkXueG-H3MkPakA/videos?shelf_id=0&sort=dd&view=0

Jinak na YouTube jsem našel jeden zajímavý kanál, zřejmě od nějakého fanouška hokejového Vsetína. Naleznete na něm totiž kompletní záznamy rozhodujích bitev tohoto hokejového giganta druhé půlky 90. let (ještě že je tahle doba pryč a už přes 10 let jsou bitvy o mistra ELH zcela otevřené). I z televizního hlediska je to zajímavá exkurze do historie. Člověk vidí, jak se za těy dvě dekády změnily tváře i "dikce" TV komentátorů, grafika i celkový způsob výroby přenosu. Pro osobně jsou nezajímavější věci okolo TV kamer. Řada věcích je celkem překvapivých.

- Až do sezóny 1996/97 byly užívány i kamery s plubikony
- Slow-motion 150i od sezóny 1998/99
- Kamer bylo užívano celkem hodně (cca 8-9)
- Rozmístění bylo (dle mého názoru) nepříliš šťastné a hodneě rozdílné oproti dnešku. Např. standartně se dávaly kamery poblíž míst pro vzahování v obraném pásmo a (někdy) současně s tim i rohu, jak to známe dnes. Rovněž se umísťovaly stadartní kamery za branku, ovšem bez jakékoliv elevace
- Naopak bych ovšem vypíchl, že někdy se kamery daly pod střechu a byl tak k dispozici horní pohled (videorozhodčí byl až od sezóny 1998/99)
- No a taky se někdy dala minikamera dokonce do branky.  Moc hezký a efektní pohled. Navíc kamera byla dostatečně širokoúhlá a statická. Lepší jak záběry z dob, kdy se pořídily do branek robotické kamery (od 2004), kterým potřebná širokoúhlost chyběla a pochyblivost byla spíš rušivá. V sezóně 2009/10 pak ČT koupila nové HD robotické brankové kamery, které v další sezóny přemístila za branku a vznikl pohled, který (původně) známe z přenosů NHL. Do branky se ale pak už žádné kamery nevrátily. Což pokládám za celkem mrzutou věc. I když samozřejmě nevím, jak moc nákládnou věcí je pořízení dvou fisheye kamer s wireless přenosem. Ale nemyslím, že by to muselo bý nutně nějak moc (do 2x 100 000 Kč?)....   
 
« Poslední změna: 28. 03. 2016, 09:44:56 od blueflash . »