Autor Téma: Lukáš Polák, redaktor DigiZone - přijímací antény a vše okolo  (Přečteno 47313 krát)

Daniel Neumann

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • ICQ komunikátor - 336558387
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Lukáš Polák, redaktor DigiZone - přijímací antény a vše okolo
« Odpověď #30 kdy: 17. 04. 2010, 00:08:10 »
Ten stožár máš koukám natvrdo propojen s hromosvodovým vedením, to tak má být? A různá zemění nedělají bordel?

Co to plácáš :-P Vždyť to musí být uzemněné...  Jestli to nebude spojení přímo s hromosvodem (dnes se to spojuje i s vodičem PEN), tak s největší pravděpodobností vyhoříš :) Nebo ty bys tam raději měl jiskřiště? :D
DVB-T - Votice - Mezivrata, Sušice - Svatobor, Domažlice - Vraní vrch, Plzeň - Krašov, Příbram - vrch Praha, Hoher Bogen, Hohe Linie, ...
DVB-S - Skylink

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Lukáš Polák, redaktor DigiZone - přijímací antény a vše okolo
« Odpověď #31 kdy: 17. 04. 2010, 00:39:40 »
Citace
Jaká je cena toho tříprvku např. přímo od vás?

Poslal jsem vám to do soukromé zprávy :)
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


D.K.

  • Host
Re: Lukáš Polák, redaktor DigiZone - přijímací antény a vše okolo
« Odpověď #32 kdy: 17. 04. 2010, 01:37:49 »
Jo aha, OK. Dík Dane.  ;)

Vysvětli mi prosím co to je ten "vodič PEN"?

Zapni uja Googla a nastuduj si následující záležitosti:
soustavy: TN-C, TN-S, TN-C-S
vodiče: L, PE, N, PEN

Pokud něco z toho pochopíš, tak se zas ozvi...


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Lukáš Polák, redaktor DigiZone - přijímací antény a vše okolo
« Odpověď #33 kdy: 17. 04. 2010, 08:43:44 »
Citace
Jaká je cena toho tříprvku např. přímo od vás?

Poslal jsem vám to do soukromé zprávy :)
Díky za info. A ještě mám jednu otázku. Jak je to s příjmem "místních" stanic(do 100km), které se běžně chytí na kus drátu, na tuto směrovou anténu? Při její instalaci ji namířím na nejvzdálenější vysílač, z kterého chci přijímat?
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Lukáš Polák, redaktor DigiZone - přijímací antény a vše okolo
« Odpověď #34 kdy: 17. 04. 2010, 09:42:03 »
A kolik taková sranda stojí?
Mám tady od Kuby účet. No, levné to zrovna nebylo - 6300. :(
Léta se dívám na střechu provozovny firmy AEC Elektrotechnika a vím, že u nás zastupují také firmu Katherein. Proto anténu AOT65 vizuálně moc dobře znám a vždy mne zaujme a láká. V TV eteru došlo od podzimka k některým změnám a tak jsem opět zatoužil po DX testu DVB-T příjmu v Praze. Pro anténu mám příhodné stanoviště - bývalou radarovou věž v libušském areálu observatoře ČHMÚ. Poslední nedokonalé pokusy, za ochotné pomoci a s anténou od Mirase, jsem prezentoval na podobném webu, kde bylo možné již tehdy text doplnit ilustracemi, pod jménem "Dálkový příjem DVB-T v Praze 4". Před pár dny jsem proto na AMPERu oslovil zástupce fy. AEC s dotazem, zda by mi za úplatu přechodně nezapůjčili podobnou anténu na testy. Nic lepšího snad ani u nás nelze sehnat, kromě ještě výkonnějších sdružených soustav. Trochu mne zarmoutilo sdělení, že momentálně ničím nedisponují, ale že občas nějakou anténu dodávají, naposledy někomu z DigiZone, pro dálkový příjem. Jak již zde bylo několikrát řečeno, v Praze má cenu investovat tolik peněz do UHF antén jen tehdy, kdy se vyloženě jedná o koníčka s DX příjmem. Ona VOC AOT65 2740.-Kč je opravdovým přepychem. Na doporučení se budu ptát na možnou příležitost výpůjčky časem a tak výkonný systém mohu Lukášovi zatím jen "závidět".
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Lukáš Polák, redaktor DigiZone - přijímací antény a vše okolo
« Odpověď #35 kdy: 17. 04. 2010, 11:21:23 »
Ještě si dovolím přidat dvě fotky, aby si někdo snad nemyslel, že jsou antény metr nad zemí. Na druhé je pak celkový pohled na rotátor.

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Lukáš Polák, redaktor DigiZone - přijímací antény a vše okolo
« Odpověď #36 kdy: 17. 04. 2010, 11:52:58 »
Pěkné, pěkné. Naposledy jsem provozoval anténní rotátor sestrojený z pohonu klapky ze vzduchotechniky, s ručním řízením a signalizací polohy pomocí selsynů. To ale bylo někdy v sedmdesátých letech minulého století. Ten mrakodrap v pozadí videa by se hodil ještě více, že?  ;)
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Lukáš Polák, redaktor DigiZone - přijímací antény a vše okolo
« Odpověď #37 kdy: 17. 04. 2010, 12:19:16 »
Nejsem si jistý. To by asi nebylo ideální... :)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Lukáš Polák, redaktor DigiZone - přijímací antény a vše okolo
« Odpověď #38 kdy: 17. 04. 2010, 14:11:35 »
Nejlepší je stejně ona "naštvaná televize", výtvor jakéhosi sprejera tam pod rotátorem... To mne snad nikdy nepřestane fascinovat  ;D
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Lukáš Polák, redaktor DigiZone - přijímací antény a vše okolo
« Odpověď #39 kdy: 17. 04. 2010, 15:19:05 »
Citace
Díky za info. A ještě mám jednu otázku. Jak je to s příjmem "místních" stanic(do 100km), které se běžně chytí na kus drátu, na tuto směrovou anténu? Při její instalaci ji namířím na nejvzdálenější vysílač, z kterého chci přijímat?

Protože už jsme řešili VKV antény častěji i v jiných tématech, založil jsem nové vlákno na http://forum.digizone.cz/index.php?topic=291.0
Můžeme tam v diskuzi pokračovat, a třeba se zapojí i další nadšenci do příjmu rozhlasu...  ;)

To Pamětník:
Citace
V TV eteru došlo od podzimka k některým změnám a tak jsem opět zatoužil po DX testu DVB-T příjmu v Praze.

Kathreina asi nezapůjčím, ale měl bych tu slušně výkonnou anténu Fracarro BLU-920F, ta má zisk 9-15 dB, je o něco slabší jak velká česká colorka (je laděná výš, zase na kanály nad 60 je výrazně lepší...). Mohu tuto anténu postrádat, a tak kdybyste chtěl, nebyl by problém ji na testy DXingu půjčit.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Lukáš Polák, redaktor DigiZone - přijímací antény a vše okolo
« Odpověď #40 kdy: 17. 04. 2010, 17:25:01 »
Tímto děkuji Kubovi Melínovi za nabídku a posílám SZ.  :D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Lukáš Polák, redaktor DigiZone - přijímací antény a vše okolo
« Odpověď #41 kdy: 17. 04. 2010, 21:47:19 »
Ještě si dovolím přidat dvě fotky, aby si někdo snad nemyslel, že jsou antény metr nad zemí. Na druhé je pak celkový pohled na rotátor.


Nějak nemohu na obrázcích nalézt diskutované uzemnění stožáru. Jak to tedy vlastně je? Díky
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re: Lukáš Polák, redaktor DigiZone - přijímací antény a vše okolo
« Odpověď #42 kdy: 17. 04. 2010, 22:15:09 »
jelikož zde došlo ke smazání několika příspěvků (docela chápu proč) zeptám se ještě jednou:
nemá náhodou někdo k dispozici diagram antény Schwaiger CCK91 011
děkuji
Honda Enduro Team


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re: Lukáš Polák, redaktor DigiZone - přijímací antény a vše okolo
« Odpověď #43 kdy: 17. 04. 2010, 22:26:43 »
Jenom čistě pro zajímavost - Slovenské DVB-T se v Práglu chytnout nedá?


david.kriz

  • Host
Re: Lukáš Polák, redaktor DigiZone - přijímací antény a vše okolo
« Odpověď #44 kdy: 17. 04. 2010, 22:31:52 »
Jenom čistě pro zajímavost - Slovenské DVB-T se v Práglu chytnout nedá?

;-) chápu, sobota večer...