Autor Téma: Jaký Linux HD DVB-S2 přijímač s PVR NAS  (Přečteno 12154 krát)

davidtomko

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jaký Linux HD DVB-S2 přijímač s PVR NAS
« kdy: 03. 03. 2013, 08:48:26 »
Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o názor. Nedávno jsem si pořídil tenhle síťový disk http://www.alza.cz/western-digital-my-book-live-1tb-d199417.htm a po zapojení do domácí sítě jsem začal zjišťovat nevýhody mého současného sat. přijímače  Mascom MC2000HDCI USB, který umí nahrávat jen na USB disk. Chtěl bych tedy změnu a mám tyto požadavky:

1. možnost přehrávat a nahrávat na síťový disk
2. multiroom
3. HD, ale to je asi dnes samozřejmost
4. cena do 4.000,-

Uvažoval jsem i o combu Ariva 252, ale nikde jsem se nedočetl, jestli umí nahrávat, nebo alespoň přehrávat ze síťového disku.

Jestli máte nějaké zkušenosti, či přehled o této problematice, budu rád za každou smysluplnou reakci.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


p w

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký Linux HD DVB-S2 přijímač s PVR NAS
« Odpověď #1 kdy: 03. 03. 2013, 22:08:40 »
1. možnost přehrávat a nahrávat na síťový disk - blahova myslenka, tak tak mozna nejaky dokaze prehravat...
2. multiroom - no jako for dobry...sdileni karty by ale nemel byt problem
3. HD, ale to je asi dnes samozřejmost - on nekdo dnes uvazuje nad SD, kdyz HD masinka stoji 14stovek ?
4. cena do 4.000,-  no tak to hledej smudlo...chces aby to umelo vsecko za maly love...tak to ale nefunguje...

PW
DreamBox 500 & 800HD klon,UPC - Thoř 0,8W & Quad LNB Megasat Diavolo 0,1db & Fe 80cm, AL 80cm Astra 23,5 Skylink & CSlink + Inverto Quad 0,2db + silhani na 19,2E + Inverto twin 0,2db


Peter Tulino

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký Linux HD DVB-S2 přijímač s PVR NAS
« Odpověď #2 kdy: 04. 03. 2013, 09:25:16 »
1. možnost přehrávat a nahrávat na síťový disk
2. multiroom
3. HD, ale to je asi dnes samozřejmost
4. cena do 4.000,-

1. To vie kazdy linux, otazka je, ci to nebude obtazujuce, vzdy nezabudnut pri naprogramovanom nahravani mat zapnuty sietovy disk, ale neviem v com je sietovy disk a ako /na co sa pouziva
2. Multiroom nie je dobra volba, silne nedoporucujem (mnogo dovodov)
3. Bez komenta
4. 2x Linux, ale hardverovo kvalitny a s medzinarodnou podporou = cca 6.000 -- 6.500,- Kc


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký Linux HD DVB-S2 přijímač s PVR NAS
« Odpověď #3 kdy: 04. 03. 2013, 13:28:27 »
Taky mám podobné požadavky a mám vybraný tohle SkyTec HD BlackBOX
http://www.digizone.cz/clanky/skytec-hd-blackbox-2x-dvb-s2-tunery-s-moznosti-vymeny-za-dvb-c-i-dvb-t2-to-je-novy-linux/
koukni na to.

Taky jsem řešil dilema zda nebude dělat problém pamatovat že při nahrávání je potřeba spustit NAS. Předpokládám že v linuxu půjde spustit wake-on-lan automaticky po startu který podporuje můj NAS.

Jinak to holt bude ukládat na interní disk který bude dostupný v síti.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Peter Tulino

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký Linux HD DVB-S2 přijímač s PVR NAS
« Odpověď #4 kdy: 04. 03. 2013, 15:41:21 »
SkyTec je vyrabany FORTISom, ktoreho vyrobky sa pod znackou HD BOX dovazaju do pre CR a SR trh.
Spominany SkyTec ale neriesi poziadavku multiroom (ktoru nedoporucujem) a naopak je 2 tunerovy, co nie je poziadavka.
Je to verzia Fortisu (ci Octagonu 1028), ktora je pre dopytovatela podla jeho vlastneho zadania zbytocne luxusna (najvykonnejsi 2 tunerovy model, vymenne tunery)

Ja by som to riesil 2x HD BOX 9015 PLUS, to  plus je dolezite (spolu za cca 6200,- Kc a menej)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


davidtomko

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký Linux HD DVB-S2 přijímač s PVR NAS
« Odpověď #5 kdy: 04. 03. 2013, 16:09:29 »
1. možnost přehrávat a nahrávat na síťový disk
2. multiroom
3. HD, ale to je asi dnes samozřejmost
4. cena do 4.000,-

1. To vie kazdy linux, otazka je, ci to nebude obtazujuce, vzdy nezabudnut pri naprogramovanom nahravani mat zapnuty sietovy disk, ale neviem v com je sietovy disk a ako /na co sa pouziva
2. Multiroom nie je dobra volba, silne nedoporucujem (mnogo dovodov)
3. Bez komenta
4. 2x Linux, ale hardverovo kvalitny a s medzinarodnou podporou = cca 6.000 -- 6.500,- Kc

1. síťový disk mám v režimu spánku, není vypnutý a pokud je u nějakého zařízení namapován, tak po zapnutí zařízení a jeho aktivitě směrem k síťovému disku by se měl zapnout. Funguje to tak u ntbku, iPadu a iPhonu, tak si myslím, že by neměl být problém s linuxem.
2. nemám na mysli sdílet s nějakým rusákem, ale svojí kartu z obýváku do pokojíčku.
3.to přeskočím :-)
4. ta moje cena měla být za jeden přístroj :-)


davidtomko

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký Linux HD DVB-S2 přijímač s PVR NAS
« Odpověď #6 kdy: 04. 03. 2013, 16:12:16 »
Taky mám podobné požadavky a mám vybraný tohle SkyTec HD BlackBOX
http://www.digizone.cz/clanky/skytec-hd-blackbox-2x-dvb-s2-tunery-s-moznosti-vymeny-za-dvb-c-i-dvb-t2-to-je-novy-linux/
koukni na to.

Taky jsem řešil dilema zda nebude dělat problém pamatovat že při nahrávání je potřeba spustit NAS. Předpokládám že v linuxu půjde spustit wake-on-lan automaticky po startu který podporuje můj NAS.

Jinak to holt bude ukládat na interní disk který bude dostupný v síti.

Taky jsem na něj koukal, ale chci dodržet rozpočet. Skytecy by měli, alespoň podle jejich stránek umět práci se sítí dle mých požadavků. Dokonce by se měli umět chovat s HDD jako server.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Jaký Linux HD DVB-S2 přijímač s PVR NAS
« Odpověď #7 kdy: 04. 03. 2013, 16:42:40 »
Peter Tulino Vám radí dost dobře,
HD Box 9105+ je slušná volba. Osobně mám 7119 (rodíl je v tom, že menší kolega nemá scart konektor a jen 1x USB, ale zase externí zdroj, dá se schovat za TV pomocí plastové lišty a má v příbalu IR čidlo a usb HUB) cenově od 2600,-Kč. Podpora na např. ABforu velmi dobrá, sdílení bezproblémové. Osobně jsem ty hdboxy u známých instaloval v počtu cca 4-5ks a žádný problém.
Pokud byste chtěl něco luxusnějšího tak potom třeba do obýváku VU+Uno a pokojík HD_Box 7119. Sice rozpočet 2x4000 přetáhnete o cca 1200-1300 Kč (6600+2600=9200,-Kč) ale stojí to za to. Obrazová špička mezi linuxy jsou např. taky Clarketech, Xtrend,Dreambox atd.
K tomu sdílení na 7119 mi fičí server zvenku a samozřejmě i server pro "homeshare" nekouše se, neseká atd. Jako klienta mám Dm-800hdSe (klon), obraz supr, žádný problém.
Štastnou ruku
Honda Enduro Team


davidtomko

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký Linux HD DVB-S2 přijímač s PVR NAS
« Odpověď #8 kdy: 04. 03. 2013, 16:59:00 »
SkyTec je vyrabany FORTISom, ktoreho vyrobky sa pod znackou HD BOX dovazaju do pre CR a SR trh.
Spominany SkyTec ale neriesi poziadavku multiroom (ktoru nedoporucujem) a naopak je 2 tunerovy, co nie je poziadavka.
Je to verzia Fortisu (ci Octagonu 1028), ktora je pre dopytovatela podla jeho vlastneho zadania zbytocne luxusna (najvykonnejsi 2 tunerovy model, vymenne tunery)

Ja by som to riesil 2x HD BOX 9015 PLUS, to  plus je dolezite (spolu za cca 6200,- Kc a menej)

Asi jsi měl na mysli HD BOX 9105 +. Vzhledem k tomu, že se mi úplně nelíbí ten displej (hezčí je VFD, ale ten HD BOX nenabízí) volil bych asi variantu HD BOX FS 7119 a strčit ho za TV nebo někam kde nebude vidět. O krabičku a jeden ovladač míň.


p w

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký Linux HD DVB-S2 přijímač s PVR NAS
« Odpověď #9 kdy: 04. 03. 2013, 17:06:39 »
DM800 at klon, verze SE ci treba novejsi DM500HD, tak s tim chybu udelat nejde. Osobne preferuji jen klony, dodnes nevidim duvod proc platit 12 000 nebo kolik za radoby original, kdyz to beztak produkuje vsecko jedna fabrika..o podpore at nikdo nemluvi...je spousta FW od nezavislych grup, aktualne jedu vse na OpenPli a problemy nemam, pokud je neco v nove verzi FW  spatne, je to do par dnu opraveno, (ale takova jeste snad nevysla...) upgrade samorizeny,jen potvrdis  polozku v menu a cekas  :)
jednoduse se da sosnout plugin pro sdileni - cccam,mgcamd, horsi je to s jeho konfiguraci...ale pokud se toto prekousne, neni co resit.

« Poslední změna: 04. 03. 2013, 17:08:23 od p w »
DreamBox 500 & 800HD klon,UPC - Thoř 0,8W & Quad LNB Megasat Diavolo 0,1db & Fe 80cm, AL 80cm Astra 23,5 Skylink & CSlink + Inverto Quad 0,2db + silhani na 19,2E + Inverto twin 0,2db


Martin Patera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
    • OK1MJO
Re:Jaký Linux HD DVB-S2 přijímač s PVR NAS
« Odpověď #10 kdy: 04. 03. 2013, 17:11:08 »
Ja pouzivam IceCrypt S4000HDPVR a taky IceCryptSTC6000HDPVR.
Prvni ma 2x DVB-S2 tunery integrovane a druhy je ma na vymenych kartach kde pozemni umi DVB-T2/T/C.
Oba umi FTP a SMB, kde sitovej disk muze byt SMB.
Jinak umi integrovany SATA disk a pres 3x USB je mozno pripojit externi USB disk pro nahravani i prehravani i Divx/MKV atd.. .
 
Ten prvni je levnejsi, ale doporucuji ten druhy v kombinaci DVB-S2/S a druhy tuner DVB-T2/T/C.
Delal jsem na nej recenzi:  http://www.digizone.cz/clanky/stb-icecrypt-stc6000hdpvr-linuxovy-prijimac/ 
 
STC6000HDPVR splnuje vse, umi i inet radio/tv/Youtube/web prohlizec s moznosti pripojit USB klavesnici/mys/HUB.
 
Zatec-Podmesti JO60SH
www.ok1mjo.com
www.ok0bez.com
DVB-S/S2: stb IceCrypt S4000 HDPVR
Toroidal90, LNB 0.4dB, PreAmp 14dB + 25m koax (9dB/100m),
28E/26E/23E/19E/13E/9E/5E/1W,
Uncommitted Switch 16in/1out EMP-CENTAURI P.168 V2,
DiSEqC 1.1
DVB-T/T2/C: tv Sony Bravia KDL-40EX653


davidtomko

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký Linux HD DVB-S2 přijímač s PVR NAS
« Odpověď #11 kdy: 04. 03. 2013, 19:27:32 »
Ten IceCryprt (oba) je pěknej, ale mimo můj rozpočet. Rozhoduju se mezi těmito:

HD BOX FS-7119 (pokud nemá VFD, nemusí být vidět)
Skytec Nerine (kvůli VFD displeji)

Oba dva mají shodné uni DO

Co vy na to? Po hardwarové stránce by měli být shodné.

Ještě jedna otázka, u obou se píše možnost použití USB DVB-T tuneru, ne že by to byl nějaký hlavní parametr, ale docela by mě zajímalo, jak se to pak tváří v přijímači, je to jako nějaká aplikace, nebo se to tváří jinak?


Peter Tulino

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký Linux HD DVB-S2 přijímač s PVR NAS
« Odpověď #12 kdy: 04. 03. 2013, 20:36:05 »
2. nemám na mysli sdílet s nějakým rusákem, ale svojí kartu z obýváku do pokojíčku.

tak to si nerozumieme
MULTIROOM je zariadenie s 2 nezavislymi tunermi do 2 izbieb ale v 1 krabici
SHARING/ZDIELANIE je poskytovanie zapisov na karte dalsiemu tuneru
to druhe samozrejme linuxy vedia



Asi jsi měl na mysli HD BOX 9105 +. Vzhledem k tomu, že se mi úplně nelíbí ten displej (hezčí je VFD, ale ten HD BOX nenabízí) volil bych asi variantu HD BOX FS 7119 a strčit ho za TV nebo někam kde nebude vidět. O krabičku a jeden ovladač míň.
naschval som napisal "PLUS", pretoze to "+" by moho zaniknut v texte


Peter Tulino

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký Linux HD DVB-S2 přijímač s PVR NAS
« Odpověď #13 kdy: 04. 03. 2013, 20:57:40 »
Po hardwarové stránce by měli být shodné.

To ano, ale ako si dovozcovia SkyTec-u dokazu dohodnut s korejcami sw podporu nik nevie
Zato vieme, ze sa chovaju ako .... :

http://supersat.cz/tlacova_sprava.pdf




davidtomko

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký Linux HD DVB-S2 přijímač s PVR NAS
« Odpověď #14 kdy: 06. 03. 2013, 20:50:51 »
Ještě jsem do výběru zařadil Amiko Alien 2 Twin/Triple

Máte s ním někdo zkušenosti?