Autor Téma: Dnes výjimečné podmínky??  (Přečteno 12799 krát)

Thomas987

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dnes výjimečné podmínky??
« kdy: 01. 03. 2013, 17:47:46 »
Náhodou jsem narazil na radio Jizera 105,7 z Mladé Boleslavi a Český rozhlas Olomouc 106,8 z Praděda. Stereo, RDS.
Kutná Hora, 2 patro, kus drátu svisle v pokoji. To je mi podivné. Děje se něco v eteru? Nebo mám tak dokonalý tuner?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Dnes výjimečné podmínky??
« Odpověď #1 kdy: 01. 03. 2013, 18:11:04 »
Viděl bych to na dobré podmínky. V posledních dnech jsou. Z důvodu časového vytížení jsem tento týden skorou k tuneru nesedl, ale co vím, tak velice solidně mi chodily na tuner v Praze lokálky z Drážďan - Radio Dresden 103.5 a Energy Sachsen 100.2.

Lovu zdar!
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Filip Heczko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 231
    • Zobrazit profil
Re:Dnes výjimečné podmínky??
« Odpověď #2 kdy: 01. 03. 2013, 18:23:02 »
Podmínky se s každým kilometrem mění, ale právě jsem se díval na mapy a nikde inverze není. Včera to bylo jiné, to byl příjem perfektní, už dlouho nebyly takové podmínky, jako v posledních pár dnech.

Já jsem dnes zaregistroval spíše jiný ''jev''. Naladil jsem frekvenci 94.6, kde mi hraje(hrálo) celoročně RMF FM z Poznania, což je přes 300km. Dneska ale místo toho tam byl nějaký slovenský signál. Ještě to není zařazené ani v databázi vysílačů, ale pak jsem zjistil, že je to novospuštěné rádio Sever ze Slovenska na 94.5. Křížava je dobrá kóta, navíc 20kW a pouhých 60km, takže docela svářečka...  ???


Ivo Harvánek Oviradio.cz

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
    • Oviradio.cz. O rádiu každý den.
    • E-mail
Color Music Radio 90,7 v Ústí nad Orlicí? Dnes ráno realita.
« Odpověď #3 kdy: 24. 07. 2013, 17:12:54 »
Dnešní ráno přineslo vynikající příjmové podmínky v pásmu VKV. Že je možné zachytit lokální pražské vysílání opravdu daleko od vysílače při jízdě vlakem, o tom pojednává tento text:
http://www.oviradio.cz/postrehy/prijem-vkv-ze-strahova-na-vychode-cech-aneb-co-lze-take-chytit-ve-vlaku/
Oviradio.cz. O rádiu každý den.
www.oviradio.cz


Dj.Energy

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dnes výjimečné podmínky??
« Odpověď #4 kdy: 24. 07. 2013, 23:16:51 »
Náhodou jsem narazil na radio Jizera 105,7 z Mladé Boleslavi a Český rozhlas Olomouc 106,8 z Praděda. Stereo, RDS.
Kutná Hora, 2 patro, kus drátu svisle v pokoji. To je mi podivné. Děje se něco v eteru? Nebo mám tak dokonalý tuner?

Ne že bych vám chtěl kazit radost ale Jizera na 105,7 z MB lze poslouchat téměř po celém okrese Kutná Hora včetně centra samotné KH a CR olomouc na 106,8 vím že v centru Kutné Hory lze ladit velice solidně díky otevřenosti terénu víceméně pouze směrem od severu k východu, tedy na Praděd a východní čechy vč. dobrých podmínek k příjmu vysílačů sniezne kotly a czarna gora z Polska. Zkuste proladit, budete sám překvapen co chytíte. Stejným způsobem lze u nás v Čáslavi chytat na určitých místech konkrétní stanice ze vzdálených lokalit na "kancelářskou sponku"
Lovu zdar sousede

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Dnes výjimečné podmínky??
« Odpověď #5 kdy: 18. 08. 2013, 12:31:17 »
Dnes dopoledne mě potěšil tento úlovek:

http://www.youtube.com/watch?v=u9UFyGNWwtQ

Včera i dnes chodil také Säntis s programem RSI 1 na 101.5. Aktuální bandscan najdete jako součást mého podpisu. Brzo, pokud najdu dostatek času, bych se rád pochlubil s dalšími úlovky prostřednictvím příspěvku na svém blogu.

Moje aktuální vybavení: tuner Sony XDR-F1 HD, anténa Körner 15.12
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Martin Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 146
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dnes výjimečné podmínky??
« Odpověď #6 kdy: 18. 08. 2013, 18:02:37 »
Mě, dneska dopoledne se mi v obci Ledečko poprvé podařilo zachytit dálkový příjem MUXU 2 na kanále 38. Fakt nevím, jak, ale povedlo se. síla byla kolem 65% a kvalita kolísala 40 - 50%.


petrsatik

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dnes výjimečné podmínky??
« Odpověď #7 kdy: 18. 08. 2013, 22:25:35 »
Zdraví anténní fanda z Posázaví , v Ledečku pod hospodou se mi zadařilo na anténu emeese TLS 45 a zesilovač s filtrem CDMA O2,zisk 30dB IVO,zachytit ve velmi dobré kvalitě MUX 3 z Cukráku K59 signál se šíří velmi  pěkně po řece.Ostatní mux jedou taky dobře vše je Cukrák i z Kozmic se objevil mux 4 K44


Radek Šťáva

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dnes výjimečné podmínky??
« Odpověď #8 kdy: 05. 09. 2013, 22:03:39 »
Nechtěl jsem zakládat nové téma, ale teď večer a vlastně i přes den mi chodí nadprůměrně Slovensko. Týká se to téměř všech vysílačů, RDS u Reginy z Banské Bystrice je normální i jindy, ale stanice chodí slušně i ve stereu a to nebývá vždy. Kdyby se tedy někdo nudil, může zkusit, jestli se to týká i jeho.
EDIT: Tak se to týká i německa a zřejmě tedy jsou lepší podmínky celkově, momentálně poslouchám Funkhaus europa z berlína 390km, což je moje nejvzdálenější stanice. Sice dost v šumu, ale bez úniků téměř. Většinou se objevuje jen na pár vteřin.
« Poslední změna: 05. 09. 2013, 22:24:00 od Radek Šťáva »
Tuner: Sony ST-S570ES 4x110 kHz
Antena: HB9CV, Rotator
Bandscan: http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=2958&usage=D&la=de


Jan H

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 159
  • Není nad výhled s dálkovým příjmem:-)
    • Zobrazit profil
Re:Dnes výjimečné podmínky??
« Odpověď #9 kdy: 06. 09. 2013, 00:17:23 »
Je tu zlepšení,není divu, počasí se začalo konečně zase chovat "letně" ;)U mě výrazné zlepšení Chorvatska :P Třeba Záhřeb 101FM jako místní stanice...
« Poslední změna: 06. 09. 2013, 00:19:20 od Jan H »
DVB S:30W-75E,Skylink, DVB T:CZ,AU,SK,HU,analog uhf HU,(BiH), DVB C:UPC.
FM:CZ,SK,AU,HU,HR.


Pavel RŮŽIČKA

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Lovec signálů z Plzně :-)
    • Zobrazit profil
Re:Dnes výjimečné podmínky??
« Odpověď #10 kdy: 07. 09. 2013, 15:00:25 »
Dnes ráno okolo osmé hodiny chodil v Plzni i s RDS daty čistě Český rozhlas Hradec Králové na kmitočtu 90.5 MHz z vysílače Černá hora, stejně tak, ale v horší kvalitě bez RDS i ČRo Radiožurnál ze stejného vysílače. Poslední dny jsou celkově zlepšené příjmové podmínky. Zejména pražské stanice hrají  i v Plzni. Namátkou Country radio (89.5), Beat (95.3), Impuls (96.6), Frekvence 1 (102.5), ale i s RDS Blaník P. (87.8). Stejně tak je možné v Plzni ladit i berounský kmitočet rádia Kiss 98 a berounský Impuls i Beat, ani toto nejsou úplně běžně dostupné kmitočty v Plzni. Dnes se v Plzni ukázala i Evropa 2 na kmitočtu 90.5 z Českých Budějovic, ale v mizerné kvalitě. Uvidíme co přinesou podzimní mlhy
tuner Sony XDR-F1 HD
Uniden BCT15X
Uniden UBC800LXT + předzesilovač + filtry + ant. dvojitá discona

OK5RT - 438,675 MHz


Antonín Roll

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dnes výjimečné podmínky??
« Odpověď #11 kdy: 07. 09. 2013, 15:51:03 »
A to já si nemohu stěžovat, ráno Maďři. Slováci, ale ty mě chodní několikrát do roka. Jediné co mě vypeklo, je to, že mi umřel rotátor, budiž mu země lehká :)
Tuner: Sony XDR-F1HD  I2C mod, Sony ST-SB 920 QS, Tecsun PL 380, Uniden BCT15X
Anténa: Anténa Korner FM19.3
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=2519&usage=D&la=de


Pavel RŮŽIČKA

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Lovec signálů z Plzně :-)
    • Zobrazit profil
Re:Dnes výjimečné podmínky??
« Odpověď #12 kdy: 07. 09. 2013, 15:58:02 »
Zároveň dnes ráno v Plzni na Roudné u Kauflandu opět na kmitočtu 90,5 MHz hrála v autě „nějaká stanice“ čitelností 4, na programu byla italská hudba (přirovnal bych to k bavorskému stylu lidovek), pokud jsem to dobře rozpoznal, měl jsem cca 15 minut čas, tak jsem vyčkal, jedna písnička za druhou s cca 3 sekundovou mezerou. V celou hodinu jsem čekal nějakou identifikaci, nebo časové znamení, bohužel. Hudba pokračovala dál, šel jsem tedy do obchodu, za cca 50 minut  jsem byl zpět a po stanici ani památka. Čert ví co to bylo. :-(
tuner Sony XDR-F1 HD
Uniden BCT15X
Uniden UBC800LXT + předzesilovač + filtry + ant. dvojitá discona

OK5RT - 438,675 MHz


vasek812

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dnes výjimečné podmínky??
« Odpověď #13 kdy: 07. 09. 2013, 16:14:12 »
Zároveň dnes ráno v Plzni na Roudné u Kauflandu opět na kmitočtu 90,5 MHz hrála v autě „nějaká stanice“ čitelností 4, na programu byla italská hudba (přirovnal bych to k bavorskému stylu lidovek), pokud jsem to dobře rozpoznal, měl jsem cca 15 minut čas, tak jsem vyčkal, jedna písnička za druhou s cca 3 sekundovou mezerou. V celou hodinu jsem čekal nějakou identifikaci, nebo časové znamení, bohužel. Hudba pokračovala dál, šel jsem tedy do obchodu, za cca 50 minut  jsem byl zpět a po stanici ani památka. Čert ví co to bylo. :-(

To měl asi tě někdo puštěný FM transmitter. :D


Pavel RŮŽIČKA

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Lovec signálů z Plzně :-)
    • Zobrazit profil
Re:Dnes výjimečné podmínky??
« Odpověď #14 kdy: 07. 09. 2013, 16:32:20 »
Měl jsem myšlenku, že je to nějaké pirátské vysílání, které už v Plzni v minulosti bylo jako rádio Bomba FM, apd. Ale vše se dnes točilo na kmitočtu 90,5 MHz to je taky náhodička  :o.
tuner Sony XDR-F1 HD
Uniden BCT15X
Uniden UBC800LXT + předzesilovač + filtry + ant. dvojitá discona

OK5RT - 438,675 MHz