Autor Téma: Fotbal na ČT v HD  (Přečteno 135592 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #135 kdy: 15. 08. 2016, 19:44:14 »
CT vozy jedou ted v SD, protoze vsechny EVS HD videoservery z vozu se pouzivaji na nabirani a odbavovani prichozich streamu z Ria

No vida. Tak to bych tedy nečekal.  :o

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #136 kdy: 15. 08. 2016, 19:48:50 »
Česko se málokdy může srovnávat se západní Evropou. Nejinak je tomu i v tomto případě. Zde je arzenál švýcarské televize SRF. A malé Švýcarsko je kdo?



Kdyby ČT svou HD flotilu rozestavěla podobným způsobem, tak to může vypadat podobně. On se přenosový vůz/souprava neskládá jen z vlastního přenosového vozu, kde je ten velký pult s obrazovkama atp., ale i ze servisního kamionu, v němž se převážejí kamery a další příslušenství.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #137 kdy: 15. 08. 2016, 20:20:33 »
CT vozy jedou ted v SD, protoze vsechny EVS HD videoservery z vozu se pouzivaji na nabirani a odbavovani prichozich streamu z Ria
Takže tomu rozumím tak, že v HD by se to sice odbavit dalo, ale bez všech vychytávek, na které jsme zvyklí - opakovačky, zpomalovačky ...


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #138 kdy: 16. 08. 2016, 00:30:14 »
CT vozy jedou ted v SD, protoze vsechny EVS HD videoservery z vozu se pouzivaji na nabirani a odbavovani prichozich streamu z Ria
Takže tomu rozumím tak, že v HD by se to sice odbavit dalo, ale bez všech vychytávek, na které jsme zvyklí - opakovačky, zpomalovačky ...

No to tedy nevim. předpokládám, že ty přenosáky byly nějak napíchnuty ke stacionární odbavovacímu řetězci (a třeba se v těch přenosácích normálně sedí a pracuje) a ne že se z nich ty EVS rekordéry "vylágrovaly"....


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #139 kdy: 16. 08. 2016, 01:09:55 »
Škoda, že jsem to v Příbrami nevyfotil, nicméně byl tam HD přenosák. Důvod proč to nebylo v HD byl dle mého v absenci O2 MPEG vozu, bylo tam jen jakési ČT auto s parabolou, které jsem nikdy u fotbalových přenosů neviděl. Druhá věc je, zda mají v Příbrami vůbec přípojku, aby se dal přenášet obraz do studia v Praze...možná proto tam byla parabola a hnali to SDčkem jen přes satelitní trasu.

Rozhodně tam velký HD přenosák nebyl. I kdyby to nebylo v nativu, tak se dá HD přenosák poznat i podle lepšího barevného podání.

Byl tam velký a dlouhý kamion HD2, to se třeba na hlavu postavte ;-)

Tak já už nevim. Ten obraz rozhodně nevypadal, že by byl z HD kamer LDK 8000, který se od toho, co jde z SD kamer ostravského/brněnského přenosáku, skutečně výrazně liší. Pravda, ten horní screen pochází ze sestřihu, který byl sestříhaný z nativního HD přenosu, ale i tak.



Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #140 kdy: 16. 08. 2016, 03:46:28 »
CT vozy jedou ted v SD, protoze vsechny EVS HD videoservery z vozu se pouzivaji na nabirani a odbavovani prichozich streamu z Ria

A to je fakt nebo jen doměnka?  ;)

Mě je třeba nějaká olympiáda ukradená a na fotbal chodím na stadion :-)

Nicméně je zarážející jakou technikou ČT disponuje a co je schopna ve finále vyplodit (nejvíc nářez jsou jejich PSEUDO HD Události)

To, že nejsou reportáže v Událostech nebo 168 hodinách nativní, je samozřejmě ostuda.  Studiové záběry jsou ve 168h od září 2011 a v Událostech od dubna 2012 - čili tato "přechodná doba" už trvá skoro půl dekády... To dříve skončí reportážním XDCAM HD kamerám životnost.


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #141 kdy: 20. 08. 2016, 06:56:20 »
Tak včera Teplice - Boleslav opět jen v SD....