Autor Téma: Fotbal na ČT v HD  (Přečteno 135570 krát)

Jan Potůček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
    • Televizniweb.cz
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #15 kdy: 21. 04. 2010, 14:22:33 »
Na kabelovce UPC to bylo v podstatě kvalitativně stejné jako Nova Sport HD. Schválně jsem přepínal mezi SD a HD ČT 4, a ten rozdíl byl opravdu markantní.
Televizniweb.cz - vše o DVB-T2 na jednom místě

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Luboš Valenta

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #16 kdy: 21. 04. 2010, 14:30:12 »
Na kabelovce UPC to bylo v podstatě kvalitativně stejné jako Nova Sport HD. Schválně jsem přepínal mezi SD a HD ČT 4, a ten rozdíl byl opravdu markantní.

Tak jasně, mezi ČT 4 a ČT HD byl markantní rozdíl, jen jsem čekal o něco víc. Po zkušenostech z jiných přenosů (např. motogp na nova sport hd, to bylo parádní).


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #17 kdy: 21. 04. 2010, 14:44:12 »
nadala by se zjistit přesná technická data, jak čt hd kde vysílala ?


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #18 kdy: 21. 04. 2010, 15:30:27 »
Na kabelovce UPC to bylo v podstatě kvalitativně stejné jako Nova Sport HD.
Já jsem sice mezi platformami nepřepínal a neporovnával, ale v HD signálu z DVB-C UPC jsem žádné komentované artefakty rozmazání a pod. na FullHDTV nevnímal.  8)
« Poslední změna: 21. 04. 2010, 15:33:00 od Pamětník »
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #19 kdy: 21. 04. 2010, 16:18:36 »
nadala by se zjistit přesná technická data, jak čt hd kde vysílala ?

V MUXU 4 je to 1440x1080 při cca 5,6 Mb/s.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #20 kdy: 21. 04. 2010, 19:38:55 »
Takže, zítra bude na ČT4 HD přenos semifinále Evropské ligy, čili zřejmě bude zítra na ČT HD po celý den Čtyřka (a STOP - Rady řidičům bude asi jen v SD). Před EL budou dávat na Čtyřce 4. finále O2 ELH Vítkovice - Pardubice, jelikož právě hrané 3. finále je natáčeno pomocí PV1 HD, tak je vysoce pravděpodobné to, že zítra to bude také tak. Takže, otázka je nasnadě:

Co uvidíme zítra?
A) První HD přenos z hokejové extraligy
B) Vrchol stupidity, kdy na ĆT4 HD poběží přenos snímaný HD technikou, který bude downscaleován do SD a následně upscaleován do HD...
C) Bude to jinak (ČT HD bude přepnuta na Čtyřku až těsně před fotbalem, 4. finále nebude snímáno PV1 HD)

Bohužel to vidím na možnost "B". Možnost "C" sice také HD přenos nepřináší, ale alespoň by nebyla tak "znechucující". :P


Adolf Polulin

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #21 kdy: 21. 04. 2010, 20:52:42 »
Tak dnešní zápas je obrazově o třídu výš, než ten včerejší, srovnatelný konečně už s ITV HD. Chválím ČT.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #22 kdy: 21. 04. 2010, 22:21:54 »
řekl bych, že je tam je trochu nižší datový tok, protože při rychlejších scénách jsou vidět kostičky....
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #23 kdy: 21. 04. 2010, 23:06:39 »
Tak dnešní zápas je obrazově o třídu výš, než ten včerejší, srovnatelný konečně už s ITV HD. Chválím ČT.
Jestli ono za tím spíš není přístup Italové (Milán) vs. Němci (Mnichov).
« Poslední změna: 21. 04. 2010, 23:11:44 od Malata1 Jak »


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #24 kdy: 21. 04. 2010, 23:32:35 »
Tak dnešní zápas je obrazově o třídu výš, než ten včerejší, srovnatelný konečně už s ITV HD. Chválím ČT.
Jestli ono za tím spíš není přístup Italové (Milán) vs. Němci (Mnichov).

Jo, to jsem si taky říkal.  :)

Bohužel už jsem si přenos nestačil pustit.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #25 kdy: 22. 04. 2010, 08:23:28 »
souběžně na Nova Sport HD šel match PL Hull-Aston Villa. Připadalo mi to technicky s ČT HD srovnatelné, Nova Sport HD má asi lepší bitrate. Taky Angličané měli lepší režii pro HD nežli Němci. Němci přizpůsobili záběry SD, malým obrazovkám, více detailních záběrů. Angličané počítali s tím, že HD jsou velké obrazovky a zabírali větší plochu hříště, takže  bylo možno vidět např. rozestavení hráčů.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #26 kdy: 22. 04. 2010, 08:26:35 »
souběžně na Nova Sport HD šel match PL Hull-Aston Villa. Připadalo mi to technicky s ČT HD srovnatelné, Nova Sport HD má asi lepší bitrate. Taky Angličané měli lepší režii pro HD nežli Němci. Němci přizpůsobili záběry SD, malým obrazovkám, více detailních záběrů. Angličané počítali s tím, že HD jsou velké obrazovky a zabírali větší plochu hříště, takže  bylo možno vidět např. rozestavení hráčů.

doplním, díval jsem se na Skylinku a Kathrein ufs910+Sony Bravia kdl40W4000


Adolf Polulin

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #27 kdy: 22. 04. 2010, 08:59:21 »
souběžně na Nova Sport HD šel match PL Hull-Aston Villa. Připadalo mi to technicky s ČT HD srovnatelné, Nova Sport HD má asi lepší bitrate. Taky Angličané měli lepší režii pro HD nežli Němci. Němci přizpůsobili záběry SD, malým obrazovkám, více detailních záběrů. Angličané počítali s tím, že HD jsou velké obrazovky a zabírali větší plochu hříště, takže  bylo možno vidět např. rozestavení hráčů.

doplním, díval jsem se na Skylinku a Kathrein ufs910+Sony Bravia kdl40W4000

No vidíš, a to byl jen upscaling. Skysports ani ESPN to v HDčku nepřenášeli.


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #28 kdy: 22. 04. 2010, 18:16:43 »
Takže, zítra bude na ČT4 HD přenos semifinále Evropské ligy, čili zřejmě bude zítra na ČT HD po celý den Čtyřka (a STOP - Rady řidičům bude asi jen v SD). Před EL budou dávat na Čtyřce 4. finále O2 ELH Vítkovice - Pardubice, jelikož právě hrané 3. finále je natáčeno pomocí PV1 HD, tak je vysoce pravděpodobné to, že zítra to bude také tak. Takže, otázka je nasnadě:

Co uvidíme zítra?
A) První HD přenos z hokejové extraligy
B) Vrchol stupidity, kdy na ĆT4 HD poběží přenos snímaný HD technikou, který bude downscaleován do SD a následně upscaleován do HD...
C) Bude to jinak (ČT HD bude přepnuta na Čtyřku až těsně před fotbalem, 4. finále nebude snímáno PV1 HD)

Bohužel to vidím na možnost "B". Možnost "C" sice také HD přenos nepřináší, ale alespoň by nebyla tak "znechucující". :P

Takže za B.  :P   HD > SD > HD

Asi ten HD signál končí v přenosáku a na Kavky jde jen SD. Nevím no.


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #29 kdy: 23. 07. 2010, 17:46:55 »
Citace
Navíc na Nově poběží Gambrinus liga ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Česká televize s něčím takovým zatím nepočítá.

Ano, to uričtě.  :P A o tý perníkový chaloupce by nebyla?  ;D

Mohu se zeptat, kde jste přišel na to, že N@ha bude dávat GL v HD?

A naopak, ČT už by se mohla konečně pochlapit a v nativu už konečně nějaký ten domácí fotbal uvést. Protože ČT svůj HD přenosák má. Nova ne a zřejmě nechce platit za pronájem.

Ještě mne celkem komentátor pobavil tím, že duel Mladá Boleslav - České Budějovice označil za "vysoce intersantní". A jako třešnička na dortu ještě ta hadí perspektiva, jenž je způsobená nízko postaveným placem pro kamery..