Autor Téma: Fotbal na ČT v HD  (Přečteno 135574 krát)

Luboš Valenta

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Fotbal na ČT v HD
« kdy: 16. 04. 2010, 07:21:35 »
Včera jsem viděl upoutávku na ČT, že semifinále a finále Ligy mistrů a Poháru UEFA bude v nativním HD! Velmi milé překvapení.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pepa novák

  • Host
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #1 kdy: 16. 04. 2010, 09:55:18 »
když už veřejnoprávní TV vysílá typicky komerční programy jako profifotbal, tak by ho měla vysílat v kvalitě jako běžně vysílají komerční TV.
Nova Sport má HD program jako standard, fotbal snad jinak nežli HD nevysílá.
Navíc je ČT dražší placená TV nežli zrovna Nova Sport.


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #2 kdy: 16. 04. 2010, 10:31:45 »
Jako správný kapitalista byste naopak měl chtít, aby ČT nesměla vysílat HD a to bylo doménou placených televizí. (ČT pochopitelně není placená televize, to je zcela jiná kategorie. Je to veřejnoprávní televize.) Otázkou je kolik toho skutečně Nova Sport HD vysílá a co je jen upscale.


pepa novák

  • Host
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #3 kdy: 16. 04. 2010, 11:27:25 »
jen potvrzujete myšlení soudruha. Určoval byste, kdo co může a nemůže.
Jako normální člověk, chci platit jen za zboží, které sám chci (bohužel ČT platím musím povinně) a pokud platím, tak za odpovídající kvalitu.
Tedy pokud za ČT platím více, nežli za jiné programy, očekávám odpovídající kvalitu.


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #4 kdy: 16. 04. 2010, 17:41:42 »
jen potvrzujete myšlení soudruha. Určoval byste, kdo co může a nemůže.
Jako normální člověk, chci platit jen za zboží, které sám chci (bohužel ČT platím musím povinně) a pokud platím, tak za odpovídající kvalitu.
Tedy pokud za ČT platím více, nežli za jiné programy, očekávám odpovídající kvalitu.

Já si to nemyslím. To vy se tu furt oháníte, že ČT nemá co tuhle a tu tajhle to vysílat... a najednou byste chtěl všechno, tak si konečně vyberte.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #5 kdy: 16. 04. 2010, 20:30:44 »
Tak jsem se byl včera zeptat "posádky" PV1 HD, která natáčela derby Sparta - Slavia (0:1  :) ), proč se to v tom HDčku i nevysílá. A prý, že by to neměl být problém, dokonce to je i stejně drahý jako SD. No, bylo mi sděleno, že tuto otázku mám směřovat na jednu osobu, kterou ale tady nebudu jmenovat, tak jí říkejme Mr. Inkognito, Mr. X a nebo (a to je možná nejvíce "šik") Mr. Black.


pepa novák

  • Host
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #6 kdy: 16. 04. 2010, 22:31:35 »
malata - samozřejmě, že profifotbal je typický pořad pro komerční TV, ale když už ČT to komerčním TV sebere, tak by to měla vysílat v té kvalitě jako je dnes už běžná na Nova Sportu, a častá na Nově - tj. v HD


blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #7 kdy: 20. 04. 2010, 21:13:17 »
Sample z dnešního HD fotbalu (zdroj: MUX 4 O2):
http://www.ulozisko.sk/283058/Video_0420-2107(CT_HD_(MPEG-4)).ts

nebo (rychlejší download)
http://nahraj.to/download/fotbal-ts
« Poslední změna: 20. 04. 2010, 21:28:59 od blueflash . »


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #8 kdy: 20. 04. 2010, 23:03:51 »
Ale nemohu si pomoci kvalita HD přenosu Nova Sport HD specielně u PL je hodně špatná-velmi časté mžikové rozmáznutí obrazu a zdaleka ne všechny přenosy z této soutěže jsou v native.Dnešnímu přenosu na CT1 HD z LM nemám co vytknout-takhle nějak by to asi mělo vypadat.


Luboš Valenta

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #9 kdy: 21. 04. 2010, 07:55:05 »
Ale nemohu si pomoci kvalita HD přenosu Nova Sport HD specielně u PL je hodně špatná-velmi časté mžikové rozmáznutí obrazu a zdaleka ne všechny přenosy z této soutěže jsou v native.Dnešnímu přenosu na CT1 HD z LM nemám co vytknout-takhle nějak by to asi mělo vypadat.

Teda já si nemůžu pomoc, ale v porovnání s Premier League na Nova sport HD se včerejší Ligou mistrů vychází lépe ta nova sport. Obraz byl mázlý, záběry do diváků mi přišly jako upscaling. Byl jsem kvalitou obrazu zklamán. Ale každopádně to vypadalo lépe než SD. Tak doufám, že to bude příště lepší. Píšu o satelitu. Olympiáda vypadala řádově lépe.


pepa novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #10 kdy: 21. 04. 2010, 10:41:46 »
díval jsem se na Inter-Barcelona  ČT HD 20.4.2010 jak přes satelit, tak na 64K z Olšanské. Stále mi připadalo, že vysílají max. upscalované HD, ne native HD. Obraz native HD jak na Nova Sport HD, tak Eurosport HD mi subjektivně připadá výrazně lepší. Nevíte někdo technické parametry včerejšího přenosu v porovnání ?


Luboš Valenta

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #11 kdy: 21. 04. 2010, 11:26:52 »
díval jsem se na Inter-Barcelona  ČT HD 20.4.2010 jak přes satelit, tak na 64K z Olšanské. Stále mi připadalo, že vysílají max. upscalované HD, ne native HD. Obraz native HD jak na Nova Sport HD, tak Eurosport HD mi subjektivně připadá výrazně lepší. Nevíte někdo technické parametry včerejšího přenosu v porovnání ?

Mně to přišlo něco mezi upscalingem a nativem. Jakoby některé kamery byly SD a jiné HD, ale bylo to vysíláno s nějakou kompresí. Obraz se při pohybu dost mazal a ani statické scény nebyly příliš detailní, zvláště záběry do hlediště. Bohužel Ariva 200 co mám neposkytuje technické informace o vysílaném programu, takže víc nevím. Jinak zvuk AC3 docela ušel, jen občas mikrofony nestíhaly při hlasitějším zvuku a pak to bylo zkreslené.


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #12 kdy: 21. 04. 2010, 13:53:13 »
Podle vyhlášení to byl native přenos s prostorovým zvukem,ale pouze přes satelit.Co šlo po terestriálu nevím.


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #13 kdy: 21. 04. 2010, 13:57:10 »
Mohu říci,že na Sony 52-Z4500 a Philips PFL 9704H se obraz vubec nemazal a statické záběry byly ostré a detailní-zvláště slečny :)Sledováno přes Skylink.


Luboš Valenta

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Fotbal na ČT v HD
« Odpověď #14 kdy: 21. 04. 2010, 14:08:10 »
Na Panasonic TH-42PY70FA pohyb mazaný, obraz ne úplně ostrý (v porovnání s Premier League na Nova sport HD nebo olympiádou na ČT HD) - skylink.