Autor Téma: Audio Description - nefunguje?  (Přečteno 5401 krát)

ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Audio Description - nefunguje?
« Odpověď #15 kdy: 18. 02. 2013, 14:26:57 »
@ Petr Koumar: Vas televizor pravdepodobne AD nepodporuje. Mimochodem, co se delo po vybrani te druhe stopy behem poradu, ktery AD mel, bylo tam skutecne stale ticho?

@Petr Svoboda:  Zadna "ceska cesta" u AD neni. Signalizace AD ani 64 kbps mono neni nic nestandardniho. Dukazem je, ze nekolik roku stare televizory AD umi a pritom v ceskem d-booku se AD objevilo asi teprve vloni.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Audio Description - nefunguje?
« Odpověď #16 kdy: 18. 02. 2013, 17:36:22 »
@Petr Svoboda:  Zadna "ceska cesta" u AD neni.     …ani 64 kbps mono neni nic nestandardniho.

S tím naprosto nesouhlasím.
Důvod: vlastní zkušenost.


Petr Koumar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Audio Description - nefunguje?
« Odpověď #17 kdy: 18. 02. 2013, 20:23:14 »
@ Petr Koumar: Vas televizor pravdepodobne AD nepodporuje. Mimochodem, co se delo po vybrani te druhe stopy behem poradu, ktery AD mel, bylo tam skutecne stale ticho?

@Petr Svoboda:  Zadna "ceska cesta" u AD neni. Signalizace AD ani 64 kbps mono neni nic nestandardniho. Dukazem je, ze nekolik roku stare televizory AD umi a pritom v ceskem d-booku se AD objevilo asi teprve vloni.

Zdravím, včera jsem tomu audio popisu dal ještě jednu šanci. Narazil jsem večír na ČT1 na film Stín smrtihlava, který měl AD obsahovat. Rozhodl jsem se teda, že to tam chvilku nechám a zvolil jsem druhý český mód s těmi brýlemi (AD). Po chvíli se onen audio popis skutečně ozval, ale to bylo tak vše. Hlasy herců ani okolních předmětů už jsem neslyšel. Takže jsem zjistil, že mě ten AD funguje asi tak na polovic :(.
Televizor: Samsung UE40EH5000W
DVD přehrávač: LG DVX276
Multimediální centrum: Android TV Box CS918
Klávesnice: Logitech K400r
Reproduktorová soustava: Genius SW-F2.1 355


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Audio Description - nefunguje?
« Odpověď #18 kdy: 18. 02. 2013, 23:00:29 »
Zdravím, včera jsem tomu audio popisu dal ještě jednu šanci. Narazil jsem večír na ČT1 na film Stín smrtihlava, který měl AD obsahovat. Rozhodl jsem se teda, že to tam chvilku nechám a zvolil jsem druhý český mód s těmi brýlemi (AD). Po chvíli se onen audio popis skutečně ozval, ale to bylo tak vše. Hlasy herců ani okolních předmětů už jsem neslyšel. Takže jsem zjistil, že mě ten AD funguje asi tak na polovic :(.
Tak to vas televizor AD skutecne nepodporuje. Pak je mozne vybrat bud originalni zvuk nebo jen komentar bez originalniho zvuku. Tedy se to chova jako dve nezavisle zvukove stopy, stejne je to i u vetsiny STB.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Audio Description - nefunguje?
« Odpověď #19 kdy: 18. 02. 2013, 23:04:32 »
@Petr Svoboda:  Zadna "ceska cesta" u AD neni.     …ani 64 kbps mono neni nic nestandardniho.

S tím naprosto nesouhlasím.
Důvod: vlastní zkušenost.
Jako ze se timto formatem nikde nevysila jen u nas?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Audio Description - nefunguje?
« Odpověď #20 kdy: 19. 02. 2013, 19:47:36 »
tak jsem otestoval audio description na Nově u Ulice, na SHARP 40LE630E, bez problémů...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky