Autor Téma: Avizování slovenských nativních filmů v HD  (Přečteno 5612 krát)

jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Avizování slovenských nativních filmů v HD
« kdy: 15. 02. 2013, 19:46:16 »
Označování slovenských pořadů je vzhledem k těch našim velká bída. Když chci vědět např. co poběží na Nově v HD, podívám se na odkaz:

http://www.google.cz/tahaky/nova-hd/

Když chci vědět co poběží na ČT v HD, podívám se na:

http://www.ceskatelevize.cz/tv-program/hd/


Když chci ale vědět co poběží v HD na Markíze nebo STV1 nebo teď už také na STV 2 v HD, tak se vždy spálím.
Posledně jak už jsem psal, že jsem si všiml ve středu, kdy na STV2 běžel poprvé v HD film „Organ“ z r. 1964 s  českou herečkou a ani se o tomto filmu v programu na svých stránkách (stv.sk) nezmínili! V programu měli vyznačeno vysílání v mono a 4:3 i když film běžel v 16:9, stereo a v HD. To samé se dělo o Vánocích, kdy běžela upoutávka, že poběží na Markíze „Perinbaba“ (poprvé ji dávali na Vánoce 2011) v HD ale v programu zase nic nebylo (myslim markiza.sk). A pak jsem si předem zjistil z novin, že Slováci do HD převedli minulý rok slovenské pohádky Soľ nad zlato a Kráľ drozdia Brada, kdybych si to předem nezjistil, tak bych to neměl šanci se stihnout dozvědět, protože na Markíze to sice v HD běželo ale informovanost v programu nebo TV reklamě nulová. 

Slováci jinak do HD převedli desítky svých starých filmů, ale vůbec o nich když je vysílají neinformují, což vůbec nepochopím a samozřejmě si nemá šanci toho nikdo všimnout, jestliže zrovna nesedí u TV a nepřepíná, co kde se vysílá. Zahraniční filmy ale zobrazují vždy. Je to škoda.

Pokud ale někdo ví o stránkách programů, kde je podrobně o HD pořadech informováno, budu rád.

« Poslední změna: 15. 02. 2013, 20:09:59 od jirkazdevitky »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pavel P.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování slovenských nativních filmů v HD
« Odpověď #1 kdy: 15. 02. 2013, 20:03:23 »
všechny v HD vysílané programy markíza uvádí ve svých programových plánech a na program.markiza.sk


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování slovenských nativních filmů v HD
« Odpověď #2 kdy: 15. 02. 2013, 20:08:58 »
všechny v HD vysílané programy markíza uvádí ve svých programových plánech a na program.markiza.sk

Ahoj, to je sice fajn že to píšeš, ale kdyby sis článek přečetl pozorně, tak bys zjistil že jsem se o markíze a STV stránkách bavil. Takže pro mě žádná informace a všechny filmy, "jak jsem už psal" označované nejsou, příště čti pozorně. Dík,


Radoslav Košvanec

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování slovenských nativních filmů v HD
« Odpověď #3 kdy: 25. 02. 2013, 21:26:08 »
Ja som ani nevedel, že RTVS 2 vysiela v HD a že tam v HD išiel aj film Orgán...


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování slovenských nativních filmů v HD
« Odpověď #4 kdy: 25. 02. 2013, 23:52:06 »
Čo z toho, že Dvojka vysiela v HD, keď jej dostupnosť u operátorov je takmer nula, nula nič. Alebo pozná niekto operátora, ktorý už Dvojku HD zaradil? (len nepíšte Magio Sat - to že všetko šíri v DVB-S2 ešte neznamená že má všetko v HD, ako si tu minule niekto myslel).

Pokiaľ viem, tak Fiber TV a Magio ešte pred cca týždňom vysielali Dvojku upscalovanú - teda nie to, čo šíri RTVS.
« Poslední změna: 25. 02. 2013, 23:55:25 od Stefan Bukovan »
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pevy

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 495
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování slovenských nativních filmů v HD
« Odpověď #5 kdy: 26. 02. 2013, 07:28:58 »
U slovenských programů mi připadá směšné a chvastounské zejména to, že nikdy nazapomenou umístit označení HD k svému logu i v SD verzi. A pokud je argumentem nemožnost (= neschopnost) oddělit loga v SD a HD verzi téhož programu, je to už zcela tristní.
DVB-T/T2: Černá hora (K26,28,31,45), Krásné (K26,28,34), Kojál, Praděd, Klodsko (K22,25,33,46,47), Andrlův chlum (K21), Sněžné jámy (K22,24,30,37,47), RS5 Litomyšl (K35).
DAB: Teleko Černá hora 5D, ČRo 12C+12D, Polskie radio Klodsko 5B


muf muf

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování slovenských nativních filmů v HD
« Odpověď #6 kdy: 26. 02. 2013, 09:25:01 »
Označování slovenských pořadů je vzhledem k těch našim velká bída. Když chci vědět např. co poběží na Nově v HD, podívám se na odkaz:

http://www.google.cz/tahaky/nova-hd/



Ahoj, koukal jsem na ten odkaz na www.google.cz. Píšou tam, že v nativu je i Ulice a Ordinace. Když se podívám jaká to je mazanice u těchto seriálů oproti třeba Gymplu, tak se mi moc nezdá, že to je v nativu.


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Avizování slovenských nativních filmů v HD
« Odpověď #7 kdy: 26. 02. 2013, 10:16:14 »
Ordinace a ulice určitě v HD není, to by se s tím před pořadem řádně pochlubili. Ale na Ulici alespoň podle mě začali používat lepší kamery, obraz je ostřejší než dříve, dobře to bylo vidět u jedné rekapitulace kdy se do hry po delší době vrátil Roman Vojtek.
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE