Autor Téma: Rozdíly mezi Skylink a Freesat  (Přečteno 16869 krát)

Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozdíly mezi Skylink a Freesat
« Odpověď #15 kdy: 12. 02. 2013, 13:53:21 »
Když to leze do peněz....
takže trochu vemte rozum do hrsti.

Perfekt,
to je přesně co jsem potřeboval, rozšířit možnosti. Samozřejmě nejdřív napadne ta nejjednoduší varianta s multipřepínačem (nejdražší). Díky.
Tak nějak podobně to asi budu potřebovat, protože koupím jednu kartu max. druhou párovou. Takže ve zbylých dvou pokojích  budou jen free programy. Nebo si budu tu kartu přenášet jako kočka koťata.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Rozdíly mezi Skylink a Freesat
« Odpověď #16 kdy: 12. 02. 2013, 14:09:03 »
1. Všechny 4 přijímače mohou být "krmeny" z 1karty
2. Ta parabola maximum e-85 má být umístěna kde? Je to totiž železo a váží 14kg
3. Pokud byste zrealizoval tu "odlehčenou" variantu mohla by být použitá i jiná parabola 85-90tka, někde stačí i 80tka záleží kde      bydlíte. Pokud ale mohu poradit, fakt si připlaťe a kupte nějakou kvalitní. On ten držák lnb bude dost těžký a jestli je to nějaké větrné místo tak tím tuplem.
4. Pokud se můžu zeptat-to máte do bytu nebo RD?
Honda Enduro Team


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Rozdíly mezi Skylink a Freesat
« Odpověď #17 kdy: 12. 02. 2013, 16:46:06 »
Na tuhle čtyřkombinaci se hodně doporučuje Fuba 85 včetně originál držáků. Osobně nemůžu potvrdit.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozdíly mezi Skylink a Freesat
« Odpověď #18 kdy: 12. 02. 2013, 16:58:46 »
To Wolfgang Wolf:
Parabola bude na střeše přidělaná na komínu, střechu je v mírném spádu takže parabola se může opírat o střechu. Teda pokud nenapadne půl metru sněhu ... kazdopádně je trochu v závětří. Nevím zda "železo" je to pravé asi by byla lepší AL verze (kvůli životnosti). nevím, nechám si poradit.

ano je to do RD, kabeláž mám už natahanou v krkách dělal jsem si to sám když jsme stavěli.
Nechápu že by mohli všechny použít jednu kartu, ale to je asi složitější, to je na jinou diskusi.
Chtěl bych si tu hrubou práci udělat sám a pak si zavolat odborníka na nastavení LNB.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Rozdíly mezi Skylink a Freesat
« Odpověď #19 kdy: 12. 02. 2013, 17:22:25 »
To Wolfgang Wolf:
Parabola bude na střeše přidělaná na komínu, střechu je v mírném spádu takže parabola se může opírat o střechu. Teda pokud nenapadne půl metru sněhu ... kazdopádně je trochu v závětří. Nevím zda "železo" je to pravé asi by byla lepší AL verze (kvůli životnosti). nevím, nechám si poradit.

ano je to do RD, kabeláž mám už natahanou v krkách dělal jsem si to sám když jsme stavěli.
Nechápu že by mohli všechny použít jednu kartu, ale to je asi složitější, to je na jinou diskusi.
Chtěl bych si tu hrubou práci udělat sám a pak si zavolat odborníka na nastavení LNB.

Přidělání paraboly ke komínu a ještě s tím, že se bude dotýkat střechy není zrovna šťastné řešení. Pokud už ke komínu tak se podívejte do zdejší rubriky přechod na satelitní vysílání nebo tak nějak dával jsem tam odkaz. Uchycení je realizováno pozink. "L" profilem a závitovými tyčemi, takže do komína se nevrtá. Každopádně tu střechu bych ještě zvážil, nemusí napadnout půl metru sněhu, ale stačí vlhký lepivý nebo ledovka a můžete být několik hodin i dnů (v extrém. případech) bez signálu.
Výše uvedená fuba je vhodná a právě proto jsem naznačil, že le lepší si připlatit. Osobně jsem jich pár dělal.
Podle toho kde bydlíte může být 80tka i 85tka. Ale každopádně nastavení, ikdyž jednoduššího multifokusu pro toho kdo věc nikdy nerealizoval není jednoduché a je rozumné si přizvat odborníka.
Honda Enduro Team

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozdíly mezi Skylink a Freesat
« Odpověď #20 kdy: 12. 02. 2013, 17:49:14 »

Nechápu že by mohli všechny použít jednu kartu,

Odpoveď - home sharing. Máte pravdu, je to na väčšiu diskusiu (kompatibilita prijímačov, ich vzájomné prepojenie - LAN, WiFi a pod.)
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Rozdíly mezi Skylink a Freesat
« Odpověď #21 kdy: 12. 02. 2013, 18:15:15 »
Tak příjem z 1ks karty realizovat lze, např. Blackbox = server a nějaké 3ks levnější Skytecy (nerine,kleio) jako klienti. Chce to akorát vyřešit nahrání patřičného sw do přijímačů a nakonfigurovat komunikační protokol. To vše propojit do domácí sítě přes router.
Honda Enduro Team