Autor Téma: Vyber anteny "male sito"  (Přečteno 8649 krát)

VictorC

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
  • -= h3LL 0p3r4t0r =-
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #15 kdy: 11. 02. 2013, 13:47:51 »
Toto vlákno je fakt mazec, tady se nakupují antény a zesilovače jenom na základě webových rad, signál nikoho nezajímá :D :D :D
Prominte, vy vite co mam a nemam namereno? Na zaklade ceho usuzujete, ze delam neco bez znalosti signalu? Samozrejme mam vse namereno firmou vcetne mericiho protokolu a vcetne navrhu anteniho rozvodu. Jenze firma Omko mi navrhla "nejakou" antenu, u ktere jsem se nedozedel vyrobce, proto jsem pozadal o doporuceni zde. Duveruji firme Omko, ze mi doporucila kvalitni antenu, ale presto jsem si chtel toto overit, zrovna tak se zesilovacem. Rozhodne nedelam nic na kolene. Pouze chci to nejlepsi. To byl cely duvod meho dotazu. Vase odpoved byla zcela zbytecna a neopodstatnena. Na druhou stranu velmi dekuji vsem, kteri odpovedeli na jednoduchou otazku jednoduse a primo bez zbytecnych nesmyslnych "mouder". Diky.
V tomto případě vím na 100%, že nemáš v ruce nic, protože pokud bys měl návrh řešení (tj. udělaný projekt, který bys zaplatil), tak se tady neptáš, jelikož v tom projektu je vše potřebné, vč. typových označení jednotlivých komponentů - můžeš mít max. to, že ti prodavač v Omku řekl, že by to mohlo chodit na síto (ale taky nemuselo), což není žádný návrh řešení.
Prostě další z řady všeumělů, kteří místo zaplacení odborníka lezou po webech a čekají, jak jim bude někdo radit zadarmo a oni to pak bez jakýchkoliv znalostí a s nulovým technickým vybavením s velkou slávou zrealizují. Hodně štěstí :D
Staci projit toto forum a precist si valnou cast vasich povysenych agresivnich prispevku a urazek, aby si clovek udelal obrazek o tom kdo pise. Kazdopadne i ja vam preju hodne stesti :)
Citace
Prostě další z řady všeumělů, kteří místo zaplacení odborníka lezou po webech a čekají, jak jim bude někdo radit zadarmo a oni to pak bez jakýchkoliv znalostí a s nulovým technickým vybavením s velkou slávou zrealizují. Hodně štěstí :D
Apropo rady ziskane na tomto foru jsou za penize? Myslim, ze ty od vas by patrilo ocenit spis polickem za nevychovanost.
Moc se teším na vaši slohovou práci, kterou budete reagovat :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


VictorC

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
  • -= h3LL 0p3r4t0r =-
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #16 kdy: 11. 02. 2013, 14:15:14 »
Já nic do autu zahrávat nemusím. Já vím své. Ani se nemusím zpovídat nějakému x-tému klonu známého prudiče, tentokrát pod jménem Sedliský.  :P
No vidim, ze jste tu velmi znama firma a oznaceni "prudic" je jeste velmi odlehcene ;-)


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #17 kdy: 11. 02. 2013, 14:19:14 »
rady, získané na tomto fóru, je potřeba brát s odstupem, protože nikdo z nás nemá na věštění křišťálovou kouli. A zadarmo to taky svým způsobem není, protože, abych mohl se pokusit poradit, musím zapnout hlavu a věnovat svůj čas...nicméně, kdybych radit nechtěl, tak to neudělám a tazatel třeba, třeba, může odejít s nepořízenou...

P.S. S kabelTechnikem ve spoustě věcí taky nesouhlasím, nicméně, v pár věcech třeba i shodneme...
« Poslední změna: 11. 02. 2013, 14:20:55 od Miloslav Soška »
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Sedlisky

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #18 kdy: 11. 02. 2013, 14:26:04 »
Apropo rady ziskane na tomto foru jsou za penize? Myslim, ze ty od vas by patrilo ocenit spis polickem za nevychovanost.
Moc se teším na vaši slohovou práci, kterou budete reagovat :)
Pokud bys neměl v hlavě piliny tak ti dojde, že moje rada ušetří právě tobě samotnému spoustu času, peněz a nervů. A nedej bože, abys tím svým bastlením způsobil nějakou škodu na zdraví nebo majetku jiných. Takže nedělej chytráka, věnuj se práci které rozumíš a antény přenech zase těm, kteří to mají jako svoji profesi. Kapišto, ty políčku, o čem to celé je? :D


VictorC

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
  • -= h3LL 0p3r4t0r =-
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #19 kdy: 11. 02. 2013, 14:29:29 »
rady, získané na tomto fóru, je potřeba brát s odstupem, protože nikdo z nás nemá na věštění křišťálovou kouli. A zadarmo to taky svým způsobem není, protože, abych mohl se pokusit poradit, musím zapnout hlavu a věnovat svůj čas...nicméně, kdybych radit nechtěl, tak to neudělám a tazatel třeba, třeba, může odejít s nepořízenou...

P.S. S kabelTechnikem ve spoustě věcí taky nesouhlasím, nicméně, v pár věcech třeba i shodneme...
Jiste chapu to a uznavam, ale nic z toho prece neni nutne prokladat urazkami a pohrdanim... jak dokazalo nekolik dalsich uzivatelu, kteri na muj dotaz odpovedeli zcela slusne jen pan Sedlisky to nezvladne... pak sem nepatri ani zadarmo, ani za penize... nikdo ho prece nenuti, aby reagoval. Mlceti zlato...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #20 kdy: 11. 02. 2013, 14:30:44 »
Apropo rady ziskane na tomto foru jsou za penize? Myslim, ze ty od vas by patrilo ocenit spis polickem za nevychovanost.
Moc se teším na vaši slohovou práci, kterou budete reagovat :)
Pokud bys neměl v hlavě piliny tak ti dojde, že moje rada ušetří právě tobě samotnému spoustu času, peněz a nervů. A nedej bože, abys tím svým bastlením způsobil nějakou škodu na zdraví nebo majetku jiných. Takže nedělej chytráka, věnuj se práci které rozumíš a antény přenech zase těm, kteří to mají jako svoji profesi. Kapišto, ty políčku, o čem to celé je? :D
Třeba mu na penězích, nervech a čase nezáleží. A pokud způsobí někomu škodu, tak z toho budeš mít špatné spaní? Ps. Ty jsi si nikdy nespravil kohoutek, nevyměnil gumu na autě, nebo neopravil něco, nač jsi 20 let nestudoval?


VictorC

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
  • -= h3LL 0p3r4t0r =-
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #21 kdy: 11. 02. 2013, 14:31:54 »
Apropo rady ziskane na tomto foru jsou za penize? Myslim, ze ty od vas by patrilo ocenit spis polickem za nevychovanost.
Moc se teším na vaši slohovou práci, kterou budete reagovat :)
Pokud bys neměl v hlavě piliny tak ti dojde, že moje rada ušetří právě tobě samotnému spoustu času, peněz a nervů. A nedej bože, abys tím svým bastlením způsobil nějakou škodu na zdraví nebo majetku jiných. Takže nedělej chytráka, věnuj se práci které rozumíš a antény přenech zase těm, kteří to mají jako svoji profesi. Kapišto, ty políčku, o čem to celé je? :D
A zase urazky ;-) je videt, ze se ridite pravidlem "podle sebe soudim tebe", ony ty piliny letaji z kazdeho vaseho slova ;-) V tom nema smysl pokracovat ;-)


VictorC

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
  • -= h3LL 0p3r4t0r =-
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #22 kdy: 11. 02. 2013, 14:33:58 »
Třeba mu na penězích, nervech a čase nezáleží. A pokud způsobí někomu škodu, tak z toho budeš mít špatné spaní? Ps. Ty jsi si nikdy nespravil kohoutek, nevyměnil gumu na autě, nebo neopravil něco, nač jsi 20 let nestudoval?
Pan Sedlisky aniz by vedel co mam a nemam zcela zazracnym zpusobem vyhodnotil situaci a rozhodl ze je to pouze tak jak on rika a ne jinak ;-)


Sedlisky

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #23 kdy: 11. 02. 2013, 14:49:27 »
Apropo rady ziskane na tomto foru jsou za penize? Myslim, ze ty od vas by patrilo ocenit spis polickem za nevychovanost.
Moc se teším na vaši slohovou práci, kterou budete reagovat :)
Pokud bys neměl v hlavě piliny tak ti dojde, že moje rada ušetří právě tobě samotnému spoustu času, peněz a nervů. A nedej bože, abys tím svým bastlením způsobil nějakou škodu na zdraví nebo majetku jiných. Takže nedělej chytráka, věnuj se práci které rozumíš a antény přenech zase těm, kteří to mají jako svoji profesi. Kapišto, ty políčku, o čem to celé je? :D
Třeba mu na penězích, nervech a čase nezáleží. A pokud způsobí někomu škodu, tak z toho budeš mít špatné spaní? Ps. Ty jsi si nikdy nespravil kohoutek, nevyměnil gumu na autě, nebo neopravil něco, nač jsi 20 let nestudoval?
Na čem záleží tomuto konkrétnímu jedinci je mně samozřejmě u zadnice, ale jelikož je toto fórum veřejné a může ho číst kdokoliv, tak je potřeba uvádět i stinné stránky příp. bastlířství. Ostatně jestli nakonec dá ten trumpeta přednost firmě nebo se s tím bude pachtit sám, se já stejně nedozvím a je to koneckonců jeho osobní problém, který ani nemám v úmyslu za něho řešit.


VictorC

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
  • -= h3LL 0p3r4t0r =-
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #24 kdy: 11. 02. 2013, 14:58:50 »
Na čem záleží tomuto konkrétnímu jedinci je mně samozřejmě u zadnice, ale jelikož je toto fórum veřejné a může ho číst kdokoliv, tak je potřeba uvádět i stinné stránky příp. bastlířství. Ostatně jestli nakonec dá ten trumpeta přednost firmě nebo se s tím bude pachtit sám, se já stejně nedozvím a je to koneckonců jeho osobní problém, který ani nemám v úmyslu za něho řešit.
A vy jako vsemohouci zazracna osoba jste vzal na bedra tento nelehky ukol, chranit cele lidstvo pred lidmi, ktere jste vy sam ve sve nekonecne dokonalosti oznacil bastliri a trumpetami s pilinami v hlave ;-) Drzim vam palce, ale mozna byste mel zacit chranit uzivatele tohoto nebo jinych for predevsim pred sebou samotnym.
« Poslední změna: 11. 02. 2013, 15:07:07 od VictorC »


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Umístění zesilovačů
« Odpověď #25 kdy: 12. 02. 2013, 09:43:41 »
Síto považuji za dobré řešení v oblasti se silným signálem. Nevýhoda síta je v tom, že má široký úhel příjmu a vnímá odrazy od aut a podobně, zejména za situace, kdy je hlavní signál zastíněn terénní překážkou a síto tak přijímá pouze odrazy. Pro  uvedené podmínky považuji síto za nevhodné.
Zesilovač s vysokým ziskem má náchylnost ke kmitům. Pokud je umístěn přímo v anténě, což nedoporučuji, má trasa koaxu vliv na to, zda zesilovač kmitá či nikoliv. Raději proto zesilovač do antény nedávat, již z důvodu nepříznivých podmínek v krabici (teplota, srážení vlhkosti apod).
V prodeji jsou slušné zesilovače za necelých 400 Kč, který má regulaci zisku na vstupu a čtyři samostatné výstupy. Tam doporučuji osadit účastnické zásuvky koncové (žádné průběžné) nebo ještě lépe, krabice se skleněnou průchodkou (viz prodejna www.atoselektro.cz). Tím odpadá útlum účastnické zásuvky.


VictorC

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
  • -= h3LL 0p3r4t0r =-
    • Zobrazit profil
Re:Umístění zesilovačů
« Odpověď #26 kdy: 12. 02. 2013, 10:29:32 »
Pro uvedené podmínky považuji síto za nevhodné.
Ktere podminky mate na mysli? Zminoval jsem se jen o vyberu sita (z hlediska kvality).


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #27 kdy: 12. 02. 2013, 13:06:32 »
Někdy se mi možnost moderování a schvalování příspěvků jeví jako docela přínosná..... ::) ::)
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46