Autor Téma: Vyber anteny "male sito"  (Přečteno 8650 krát)

VictorC

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
  • -= h3LL 0p3r4t0r =-
    • Zobrazit profil
Vyber anteny "male sito"
« kdy: 09. 02. 2013, 17:17:49 »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Karlos68

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 538
  • Začínám z novým učtem , předešlý 391 příspěvku.
    • Zobrazit profil
Opticum HD Sloth Combo Plus H.265 HEVC Emme Esse 85AL 23,5°E  Emme Esse85AL 4,8°E
Philips 40PFL6606H/12,32PFL6626H/12,RWT DTV-401T,
DVB-T-CZ Mux 1,2,3Praděd(36,53,51k)PL Mux 1,2,3,Opole Chrzelice(46,23,34k)g.Św. Anny Mux8(6k,11C)
Antény 2xTVA 21-60 Correct relé IRS1.1
IVO 30dB X 21-69k IVO 31dB 6-60


VictorC

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
  • -= h3LL 0p3r4t0r =-
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #2 kdy: 09. 02. 2013, 17:28:41 »
Díky za rychlou odpověď :) ještě se tedy zeptám na zesilovač http://www.omko.cz/vyhledavani/?stc=1&stc_slovo=&stc_typ=0&stc_kod=T453X&hledat=30db stojí za něco? Nebo mám hledat lepší (z hlediska kvality výrobku). Díky.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #3 kdy: 09. 02. 2013, 18:47:52 »
Nejdřív se vždy zkouší bez nějakých zesilovačů,ten se může dokoupit kdykoli,pokud bude potřeba.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Sedlisky

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #4 kdy: 09. 02. 2013, 18:51:40 »
Toto vlákno je fakt mazec, tady se nakupují antény a zesilovače jenom na základě webových rad, signál nikoho nezajímá :D :D :D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #5 kdy: 09. 02. 2013, 19:03:01 »
nebudu teď polemizovat na co tu anténu chcete a kam je určena, ale mezi kvalitní výrobce patří pan Vališ. Malé, husté a pozinkované
 :)...webovky
http://www.televiznianteny.com/sirokopasmove-c12692.html
Honda Enduro Team


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #6 kdy: 09. 02. 2013, 19:58:40 »
To máte tak,po zateplení nesmíme mít na okně nic,vnitřní anténa je k ničemu,musel jsem sundat z malého síta i to síto,jedu jen na direktory s sym.členem+ zesák,možná to má podobné,doufám že ta buzerace odezní a aspoň to síto budu moct namontovat zpět,zároveň mám štěstí jede mi vše -mux 1-4!
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D


Danny10

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #7 kdy: 10. 02. 2013, 01:54:10 »
nebudu teď polemizovat na co tu anténu chcete a kam je určena, ale mezi kvalitní výrobce patří pan Vališ. Malé, husté a pozinkované
 :)...webovky
http://www.televiznianteny.com/sirokopasmove-c12692.html

od Vališe síto odzkoušeno..:-)
DVB-T 1,2,3 MUX Brno,Zlín,Praděd
                4 MUX + 7 RS Olomouc
           1,2,3 MUX SK Krížava,V.Javorina
Amiko HD Mini,AA2 Spark 1.2.78,offset 70x80 na DG 240
Dreamsky TSC - 70


VictorC

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
  • -= h3LL 0p3r4t0r =-
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #8 kdy: 10. 02. 2013, 16:43:25 »
Toto vlákno je fakt mazec, tady se nakupují antény a zesilovače jenom na základě webových rad, signál nikoho nezajímá :D :D :D
Prominte, vy vite co mam a nemam namereno? Na zaklade ceho usuzujete, ze delam neco bez znalosti signalu? Samozrejme mam vse namereno firmou vcetne mericiho protokolu a vcetne navrhu anteniho rozvodu. Jenze firma Omko mi navrhla "nejakou" antenu, u ktere jsem se nedozedel vyrobce, proto jsem pozadal o doporuceni zde. Duveruji firme Omko, ze mi doporucila kvalitni antenu, ale presto jsem si chtel toto overit, zrovna tak se zesilovacem. Rozhodne nedelam nic na kolene. Pouze chci to nejlepsi. To byl cely duvod meho dotazu. Vase odpoved byla zcela zbytecna a neopodstatnena. Na druhou stranu velmi dekuji vsem, kteri odpovedeli na jednoduchou otazku jednoduse a primo bez zbytecnych nesmyslnych "mouder". Diky.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #9 kdy: 10. 02. 2013, 17:00:54 »
Nevím jak je to teď, ale v Omku ještě loni o tomto čase prodávali colorky a síta pod označením Tepros. Kvalita docela žalostná. Objednejte si od Vališe to husté pozinkované síto a jste v klidu.
Honda Enduro Team


VictorC

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
  • -= h3LL 0p3r4t0r =-
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #10 kdy: 10. 02. 2013, 17:09:16 »
Nevím jak je to teď, ale v Omku ještě loni o tomto čase prodávali colorky a síta pod označením Tepros. Kvalita docela žalostná. Objednejte si od Vališe to husté pozinkované síto a jste v klidu.
Diky moc, presne tohle jsem chtel vedet, dam na vase rady a koupim zminovanou antenu od pana Valise :) Jeste bych vas poprosil o radu s tim zesilovacem, Omko mi doporucilo prubezny zesilovac http://www.omko.cz/zesilovac-k21-60-s-vyrovnanou-charakteristikou/ rikam si jestli by nebylo vhodnejsi pouzit rovnou zesilovac do anteni krabicky od pana Valise napr. tento http://www.televiznianteny.com/zesilovac-30db-uhf-ant.--p12794.html Diky.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #11 kdy: 10. 02. 2013, 17:30:53 »
...a jak víte, že zesilovač přebuzuje Tv tuner? Zkoušel jste to? Omko Vám nabídlo zesilovač, který slouží k pokrytí ztrát v rozvodu...asi je zbytečně předimenzovaný, bez měření těžko radit. Ten co má p. Vališ je do anténní krabičky, ale rovněž 30dB! Tak pozor. Nevím jestli chcete zesílit přijímaný signál nebo pokrýt ty ztráty, to je celá věda. Jinak zkuste si půjčit po domluvě nějaký slabší nebo s možností regulace.
Honda Enduro Team


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #12 kdy: 10. 02. 2013, 18:37:59 »
Tak sem dejte ten měřící protokol a určitě vám poradíme, který z uvedených zesilovačů je pro vás vhodnější, možná i doporučíme ještě vhodnější. Uvádíte zesílení zesilovačů 30dB, to je poměrně hodně, ale neuvádíte vybuditelnost daných zesilovačů, takže těžko radit. Pokud máte i nějaký návrh rozvodu přidejte ho k měřícímu protokolu. Pak by rady měly být opravdu kvalifikované. :)


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #13 kdy: 10. 02. 2013, 18:45:41 »
Tak sem dejte ten měřící protokol a určitě vám poradíme, který z uvedených zesilovačů je pro vás vhodnější, možná i doporučíme ještě vhodnější. Uvádíte zesílení zesilovačů 30dB, to je poměrně hodně, ale neuvádíte vybuditelnost daných zesilovačů, takže těžko radit. Pokud máte i nějaký návrh rozvodu přidejte ho k měřícímu protokolu. Pak by rady měly být opravdu kvalifikované. :)
Fakt je ten, že měřící protokol se předává zákazníkovi ve finále, tedy po ukončení prací. Maximálně může mít tazatel v ruce nějaký propočet ztrát a od Omko akorát tak návrh řešení. Ovšem pochybuju, že by do rozvodu narvali tento zesilovač.
Honda Enduro Team


Sedlisky

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Vyber anteny "male sito"
« Odpověď #14 kdy: 10. 02. 2013, 18:57:24 »
Toto vlákno je fakt mazec, tady se nakupují antény a zesilovače jenom na základě webových rad, signál nikoho nezajímá :D :D :D
Prominte, vy vite co mam a nemam namereno? Na zaklade ceho usuzujete, ze delam neco bez znalosti signalu? Samozrejme mam vse namereno firmou vcetne mericiho protokolu a vcetne navrhu anteniho rozvodu. Jenze firma Omko mi navrhla "nejakou" antenu, u ktere jsem se nedozedel vyrobce, proto jsem pozadal o doporuceni zde. Duveruji firme Omko, ze mi doporucila kvalitni antenu, ale presto jsem si chtel toto overit, zrovna tak se zesilovacem. Rozhodne nedelam nic na kolene. Pouze chci to nejlepsi. To byl cely duvod meho dotazu. Vase odpoved byla zcela zbytecna a neopodstatnena. Na druhou stranu velmi dekuji vsem, kteri odpovedeli na jednoduchou otazku jednoduse a primo bez zbytecnych nesmyslnych "mouder". Diky.
V tomto případě vím na 100%, že nemáš v ruce nic, protože pokud bys měl návrh řešení (tj. udělaný projekt, který bys zaplatil), tak se tady neptáš, jelikož v tom projektu je vše potřebné, vč. typových označení jednotlivých komponentů - můžeš mít max. to, že ti prodavač v Omku řekl, že by to mohlo chodit na síto (ale taky nemuselo), což není žádný návrh řešení.
Prostě další z řady všeumělů, kteří místo zaplacení odborníka lezou po webech a čekají, jak jim bude někdo radit zadarmo a oni to pak bez jakýchkoliv znalostí a s nulovým technickým vybavením s velkou slávou zrealizují. Hodně štěstí :D