Autor Téma: Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?  (Přečteno 5562 krát)

Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #15 kdy: 10. 02. 2013, 10:27:58 »
řeší se to, jestli je nutné, abyste měl oba přijímače s dvěma tunery nebo jen jeden dvoutunerák a jeden jednotunerák a nebo jen dva jednotunerové přijímače. My nevíme jestli chcete koukat na jiný pořad a nahrávat další z jiného TP. Nebo si to pořešíte třeba na tom druhém přijímači.
Ale jak vidím bude úplně nejlepší pokud si pozvete nějakého odborníka a tomu vlastně řekněte co konkrétně chcete a požádáte ho o zpracování rozpočtu.
Honda Enduro Team

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Martin Patera

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
    • OK1MJO
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #16 kdy: 10. 02. 2013, 11:59:57 »
Zdravim ze Zatce.
Na strese mam Toroidal 90 s 7-ti dual LNB (dva nezavisle vystupy, bezne k sehnani jsou jeden nezavislej vystup, dva, ctyri a osum nezavislych vystupu) pro 28E/23E/19E/13E/9E/5E/1W. Mam STB IceCrypt S4000HDPVR (Linux), ktery ma 2 nezavisle vstupy. Proto mam LNB s dvema vystupy pro moznost sledovat jeden program a druhy nahravat.
Je mozne pouzit i vice STB, napojite je jako ten druhej vystup z LNB nebo si muzete poridit LNB s 4-ma vystupama a 2 pouzit pro jeden STB a dalsi 2 pro dalsi STB, takze kazdy STB bude moci mit 2 nezavisle vstupy, jeden treba pro nahravani a druhy pro sledovani programu behem nahravani. Pripadne druhou dvojici vystupu zapojit do STB treti vystup z LNB a do PC tuneru ctvrty vystup z LNB. 
Prijimac pouzivam Linuxovej a harddisk je vzdy lepsi mit interni nez USB.
 
Tady jsou fotky pro prohlednuti talire a Diseq 1.1 prepinace az 8-mi vstupu.
 
http://www.ok1mjo.com/all/photo/BskyB/Toroidal90_OK1MJO_13_popis_LNB.jpg
http://www.ok1mjo.com/all/photo/BskyB/LNB_DiSEqC_prepinac_8in-1out_Linux_STB.jpg
http://www.ok1mjo.com/all/photo/BskyB/DiSEqC_12_OK1MJO_popis.jpg
http://www.ok1mjo.com/all/photo/BskyB/EMP-Centauri_8-1.pdf
http://www.ok1mjo.com/all/photo/BskyB/Toroidal90_OK1MJO_12.jpg
 
Co se tyce Linuc prijimace, tak doporucuji IceCrypt STC6000HDPVR, kde jeden vstup je DVB-T/T2 a druhy DVB-S/S2, aby bylo mozno chytat i pozemni digital dokonce v nove norme DVB-T2.
Info o prijimaci je zde:
http://www.digizone.cz/clanky/stb-icecrypt-stc6000hdpvr-linuxovy-prijimac/
 
Je moznost vzit tento STB jako ten luxusnejsi s FTP/SMB (novy fw umi i web prohlizec/Youtube atd, pres USB se da pripojit klavesnice/mys a chodit takto na web internet...vse je zalezitost pouze sw, protoze je to Linux prijimac), HDMI je pochopitelne.
 
Zatec-Podmesti JO60SH
www.ok1mjo.com
www.ok0bez.com
DVB-S/S2: stb IceCrypt S4000 HDPVR
Toroidal90, LNB 0.4dB, PreAmp 14dB + 25m koax (9dB/100m),
28E/26E/23E/19E/13E/9E/5E/1W,
Uncommitted Switch 16in/1out EMP-CENTAURI P.168 V2,
DiSEqC 1.1
DVB-T/T2/C: tv Sony Bravia KDL-40EX653


Antonín Zielinský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #17 kdy: 10. 02. 2013, 12:36:00 »
Mám takovou představu, pokud mi něco doporučíte, uvítám vaše rady a zkušenosti.

Parabola okolo 90 cm + multifokus (potřebuji pomoct s výběrem, ať to do sebe pasuje)
5 nebo 4 x LNB twin konvertory (nasměrované aspoň na 13,0-19,2-23,5-28,2°E - pokud doporučíte jinou sestavu, uvítám)
2 x jednotunerový přijímač (Full HD, DVB-S2, HDMI, Skylink READY, s nahrávání)
2 x LNB přepínače (buď 4/1 nebo 8/1)
nevím kolik kabelů celkem a jak dlouhé u satelitu, z přepínačů to už podle vzdálenosti TV

Je to vše co potřebuji? Raďte prosím... Díky.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #18 kdy: 10. 02. 2013, 12:48:27 »
ja jsem Vam vcera nabizel, ze pokud mi poslete maila nebo lepe skype na soukromou zpravu poslu Vam cely rozpis materialu na instalaci ktera je uvedena na mnou vlozenem odkazu...takze je to porad dokolecka:
např.:
1x parabola al EmmeEsse 85tka
1x Inverto MultiConnect držák lnb
4x lnb nverto BLACK MUltiConnect - Dielectric Twin 23 mm
2x diseqc venkovní 4/1 EMP
-kabely konektory dle potřeby vzdálenost od diseqc přepínače k lnb cca 130-150cm tedy na ty "propoje" mezi lnb a diseqc 10-12m.
-2x kabel do bytu od diseqc k přijímači si změříte

přijímače skylink ready jsou k vidění na stránce skylink a recenze na netu
Honda Enduro Team


Antonín Zielinský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #19 kdy: 10. 02. 2013, 14:16:14 »
E-mail mám zde uvedený. Který obchod by jste mi doporučil pro nákup kompletního zboží? Jaký rozsah družic může být u 85tky, když vidím na celý jih?

Jaký mám koupit DiSEqC venkovní? Protože jich je více druhů a připadají mi stejné. Mám koupit 2 x EMP Centaruri S4/1ECN-2?
« Poslední změna: 10. 02. 2013, 14:45:43 od Antonín Zielinský »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #20 kdy: 10. 02. 2013, 14:50:12 »
E-mail mám zde uvedený. Který obchod by jste mi doporučil pro nákup kompletního zboží? Jaký rozsah družic může být u 85tky, když vidím na celý jih?
E-shop si vyberte podle referencí a dostupnosti zboží, ceny za dopravu atd. Otázce jaký rozsah může být....nerozumím. Vidět na jih (jihovýchod) je ve Vašem případě samozřejmě vpořádku. Pořebujete "volný obzor" právě vymezený umístěním družic. Jinak na tu "klasickou 85-90tku" je 13,19,23 a 28° tak akorát. Psal jsem o tom výše. Pokud byste chtěl využít celý volný obzor, musel byste mít motor. Jenže ti druzí doma by zase koukali tam kam máte natočeno. Proto, když ve Vašem případě máte povolenu jen jednu parabolu, je to původní řešení 13,19,23 a 28° asi nejlepší varianta.
Honda Enduro Team


Antonín Zielinský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #21 kdy: 10. 02. 2013, 14:55:42 »
Děkuji, ještě potřebuji poradit s venkovním DiSEqC, jaký by to měl být model, popř. jaké jsou rozdíly u mého případu?


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #22 kdy: 10. 02. 2013, 15:05:08 »
venkovní je v plastové krabičce se vstupy umístěnými směrem dolů tak aby do něj nenateklo
vnitřní takto chráněný není
viz prohlídněte si to zde
http://diseqc-prepinace.heureka.cz/emp-centauri-prepinac-diseqc-4-1-emp-p-164-iw_4/
Honda Enduro Team


Antonín Zielinský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #24 kdy: 10. 02. 2013, 15:32:05 »
Ten výběr je v podstatě to co jste viděl už ve finále na mé instalaci.
Jinak já osobně skylink ready přijímače opravdu nepoužívám a to zhruba od konce roku 2011. V uvedené době jsem používal jen 2 modely optibox zebra a humax 5100 dohromady v oběhu asi 20ks a ani jeden z nic se nevrátil jako vadný. Použity byly karty ICE. V současné době skylink ready nepoužívám, používám linuxové přijímače, ale to už vyžaduje trochu zdatnějšího uživatele, ale zase nabízí jiné možnosti.
Ještě se zeptám odkud jste? Pošlu Vám na mail pár užitečných odkazů.
Honda Enduro Team


Antonín Zielinský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #25 kdy: 10. 02. 2013, 15:36:53 »
Vítkov. Momentálně mě zaujal TechniStar SIR.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #26 kdy: 10. 02. 2013, 15:51:41 »
Technisaty jsem dřív používal hodně za dob cw model technisat mf4 se, chodí všechny dodnes. Je to ale přijímač slušný, ale jen tak sednout koukat a asi neexperimentovat viz vlákno vedle.
Honda Enduro Team