Autor Téma: Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?  (Přečteno 5563 krát)

Antonín Zielinský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Uvažuji o příjmu z družic 13-16-19,2-23,5-28,2°E, ale nevím co vše koupit. Oba přijímače musí zvládnout DVB-S2, Full HD a mít HDMI. Aspoň jeden by měl umožnit nahrávání buď na interní nebo externí HDD (podle toho co je lepší či levnější). Uvažuji o parabole kolem 90 cm. Jeden přijímač bude od satelitu tak do 5-ti metrů a druhý do 10-ti metrů, uvažuji také o TV kartě, která by byla vzdálená taky tak do 10-ti metrů. Jaký je potřeba DiSEqC a kabeláž? Je potřeba nějaké zesilovače či podobné součástky? Zvládnu to zapojit sám bez odborné techniky?

Co vše je potřeba koupit a kolik by to tak stálo? A kde vlastně nakoupit doporučujete?
« Poslední změna: 09. 02. 2013, 08:37:56 od Antonín Zielinský »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #1 kdy: 09. 02. 2013, 09:01:12 »
Ideální pro tento případ je toroidální parabola a jako přijímače takové,které umějí "nativně"  i sdílet jednu kartu pro oba strojky. V daném případě bych se obrátil na odborníka a nic nekupoval předem.


Antonín Zielinský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #2 kdy: 09. 02. 2013, 09:32:40 »
Odpověď mě nepotěšila. Je to takový problém? Já bych řekl, že ne. Torodialní parabola je poměrně drahá.


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #3 kdy: 09. 02. 2013, 09:35:25 »
zosilovače netreba...

Ja osobne by som to robil nasledovne:
- pre každú pozíciu je treba twin (double) LNB (2 nezávislé výstupy - jeden do jednoho prijímača, druhý do druhého). V prípade ak chcete samostatnú voľbu programov aj v TV karte (DVB-S/S2), tak miesto dual LNB je treba  quad LNB (4 nezávislé vystupy, jeden nevyužijete).
- buď toroidná parabola, alebo 2 väčšie paraboly (85 cm minimum) - tu závisí čo vlastne chcete sledovať. Osobne mám doma  3 paraboly, jedna s motorom a na tých dvoch mám 1°W+4,8°E a 23,5°E+28,5°E+13°E, rozvod zatiaľ do 3 prijímačov (s prípravou aj do štvrtého, len sa mi nechce ťahať kábel).

- pre každý prijímač potrebujete diseqc prepínač. Keďže pre 5 družíc sa nerobí, tak by som použil prepínač diseqc 1.1 8x vstup, 1 x výstup (1.1) (3 vstupy zostanú nevyužité).

- nastavenie družíc v prijímači cez diseqc 1.1


Samotné naťahanie káblov a zapojenie zvládne aj laik - informovaný. Len treba istý čas stráviť na internete a hľadať a čítať.


Čo sa týka konkrétnych typov LNB, prepínačov, multifokusov, tak v tom neporadím.


P.S.: pokiaľ ale o satelitnom príjme nič neviete, doporučujem sa obrátiť na profesionálov. Vyhnete sa možným problémom s nastavením, kompatibilitou a ďalšími chybami laika, ktoré sa často prejavia v tom najnevhodnejšom čase.
« Poslední změna: 09. 02. 2013, 11:17:48 od Stefan Bukovan »
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


Antonín Zielinský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #4 kdy: 09. 02. 2013, 09:48:55 »
Můžu mít pouze jednu parabolu, jedná se o byt. Budu tedy volit pouze dva přijímače. Jakou konkrétní parabolu + multifokus mi doporučíte? Jde každý multifokus připevnit na různou parabolu?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #5 kdy: 09. 02. 2013, 10:45:49 »
správna varianta je T-90, za určitých podmínek by se dalo uvažovat o T-55. Na klasické parabole 90tce by se musel upravit multifokus tak, aby se mezi pozici 13°E a 19°E "nacpala" pozice 16°E. Návody a způsoby řešení lze najít na netu, jedna z variant je úprava objímek (obroušení, případně použití jen její spodní části apod.) a samozřejmě použití úzkých lnb typu "raketa". Já osobně na 16°E nevidím nic zajímavého, ale je to jen můj názor. Samozřejmě konvertory (lnb) musí být typu "twin". Vyberou-li se vhodné přijímače, dá se jedna karta dokonce sdílet.
Honda Enduro Team


Antonín Zielinský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #6 kdy: 09. 02. 2013, 11:34:24 »
Po zvážení bych tedy vynechal tu 16-ctku, takže tedy družice 13-19,2-23,5-28,2°E. Které by jste mi doporučil?


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #7 kdy: 09. 02. 2013, 11:51:53 »
přečte si toto:
http://forum.digizone.cz/index.php?topic=1483.0
je tam foto z mé instalace, případně mi pošlete přes soukr. zprávu mail, mám kompletní fotodokumentaci a jsou zde vidět i použité prvky.
Honda Enduro Team


Zdenda F.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • Zobrazit profil
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #8 kdy: 09. 02. 2013, 16:10:31 »
Pokud hodláte nahrávat a na něco jiného se dívat, pak PVR přijímač musí mít 2 tunery a už jste u LNB quad.
Chcete-li nahrávat též HD pořady a přehrávat je komfortně (i zrychleně), volte přijímač s interním HDD.


Antonín Zielinský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #9 kdy: 09. 02. 2013, 19:23:58 »
Jaké konkrétní zboží mi tedy doporučujete a kde nakoupit?


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #10 kdy: 09. 02. 2013, 19:50:27 »
Pokud hodláte nahrávat a na něco jiného se dívat, pak PVR přijímač musí mít 2 tunery a už jste u LNB quad.
Chcete-li nahrávat též HD pořady a přehrávat je komfortně (i zrychleně), volte přijímač s interním HDD.
a proč nejdražší varianta, třeba mu bude stačit na 1 přijímač koukat a na druhý nahrávat, nebo má ještě DVB-T a nějak se mu podaří věc zkoordinovat..
ale tazatel se musí rozhodnout co chce
BTW dával jsem Vám zde odkaz na vlákno s instalací, pokud byste si ho prošel je na něm hezky vidět co je třeba.
Honda Enduro Team


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #11 kdy: 09. 02. 2013, 19:58:47 »
Mě zaujalo toto: "Je to takový problém? Já bych řekl že ne".

Při těchto slovech mě okamžitě napadla logická otázka kolik že těch parabol už tazatel správně nastavil.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Zdenda F.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • Zobrazit profil
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #12 kdy: 09. 02. 2013, 20:54:42 »
a proč nejdražší varianta...
Tady se neřeší nejlacinější varianta, ale smysluplná.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #13 kdy: 09. 02. 2013, 22:52:44 »
a proč nejdražší varianta...
Tady se neřeší nejlacinější varianta, ale smysluplná.
"Havlovský" pojem smysluplná zde není na místě, tazatel shání nějaké informace k vyřešní satelitnímu příjmu a jde mu o efektivitu a cenu. Proto je třeba zjistit, zda má pro eventuelní nahrávání nějaký jiný zdroj (DVB-T,IPTV). Až nám odpoví a budeme tato fakta znát, můžeme doporučovat dál.
Honda Enduro Team


Antonín Zielinský

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Příjem signálu z pěti družic pro dva příjímače - co koupit?
« Odpověď #14 kdy: 10. 02. 2013, 10:02:18 »
Nevím, co se tu teď řeší. Samozřejmě mám DVB-T, ale je to problém, proto volím raději DVB-S.