Autor Téma: Přechod na satelitní vysílání (radu prosím)  (Přečteno 11879 krát)

Sedlisky

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na satelitní vysílání (radu prosím)
« Odpověď #30 kdy: 09. 02. 2013, 19:08:54 »
Jelikož si bude kupovat i novou kartu a ta karta bude tutově čisté Irdeto, tak bych zrovna přístroje s UNI moc nevyzdvihoval.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na satelitní vysílání (radu prosím)
« Odpověď #31 kdy: 09. 02. 2013, 19:10:29 »
Jediný kdo tu doporučil něco rozumného je Dan Rozsíval.
Předražený technisat nebo Vantage je prostě konečná...s tím nelze více méně nic dělat jen sednout a koukat...navíc techisaty už nejsou co bývaly. Pokud je tazatel rohodnut, ať si koupí co chce a hotovo.. Obecně tyto akční komplety nebývají většinou to pravé ořechové. Ale budiž. Doporučit někomu Arivu k nové větší Led Tv je fakt síla. Já neříkám, že je špatný stroj ale tak jako druhý do domácnosti k nějaké 60tce TV nejlépe CRT :-).
Ten golden špatný není stejně jako hd-box nebo edision..tak asi tak
Honda Enduro Team


Sedlisky

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na satelitní vysílání (radu prosím)
« Odpověď #32 kdy: 09. 02. 2013, 19:16:42 »
TechniSat rozhodně není předražený. Už proto, že na něho výrobce dává záruku 3 roky a přece jenom je to bezprobémový přístroj ať už jde o češtinu, firmware apod. Na rozdíl od toho zmiňovaného Goldena, u kterého se soft mění jak ponožky a člověk už to ani nestíhá sledovat.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na satelitní vysílání (radu prosím)
« Odpověď #33 kdy: 09. 02. 2013, 19:42:21 »
Sedlisky:a důvod? Já toho Wizarda zrovna s čistou Irdeto kartou zkoušel. Samozřejmě bezproblémů ale nic jiného jsem ani nečekal poněvadž Goldeny všeobecně s žádnými našimi kartami žádné problémy nemají,na rozdíl občas od těch Skylink zázraků.
Technisat není předražený? Ehm hm,jestli vidím dobře ta jeho cena je cca 3600 Kč a Golden 2100 Kč.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


spyko

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 573
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na satelitní vysílání (radu prosím)
« Odpověď #34 kdy: 09. 02. 2013, 19:45:50 »
Taky jsem začínal jednoduchým strojem /mascom 1110crci/,dal bych toho technisata/obraz/ a víc neřešil,přeji hodně štěstí v začátcích !!!
Manhattan/optibox aligátor/,AL85,Moteck 2100a,Bensat 120 hd,Panasonic 42PX80,philips 5680,180D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Sedlisky

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na satelitní vysílání (radu prosím)
« Odpověď #35 kdy: 09. 02. 2013, 20:37:57 »
Sedlisky:a důvod? Já toho Wizarda zrovna s čistou Irdeto kartou zkoušel. Samozřejmě bezproblémů ale nic jiného jsem ani nečekal poněvadž Goldeny všeobecně s žádnými našimi kartami žádné problémy nemají,na rozdíl občas od těch Skylink zázraků.
Technisat není předražený? Ehm hm,jestli vidím dobře ta jeho cena je cca 3600 Kč a Golden 2100 Kč.
Goldena mám taky (jednak proto, že ten TechniSat se dřív neprodával a taky z důvodu přenositelnosti nahrávek) a u čistých Irdeto karet byl problém se zápisy. ICE chodí v UNI v pohodě. Ale jenom ten čas zkoušení různých firmware, aby to fungovalo jak má, byl nekonečný a určitě to není nic pro lidi, kteří chtějí jenom zapnout ovladačem a sledovat.

TechniSat je k mání za 3200Kč (http://www.hofisat.cz/technisat-technistar-sir/d-70507/) a jak jsem už psal, tak má záruku 3 roky, což je také vítané plus.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na satelitní vysílání (radu prosím)
« Odpověď #36 kdy: 10. 02. 2013, 12:23:39 »
"Ale jenom ten čas zkoušení různých firmware,aby to fungovalo jak má.."

Tak to neznám,na takové věci jsou snad k tomu určená fóra. Na Goldeny konkrétně výborná sekce na AB kde se vždy dozvíš včas vše co potřebuješ i před nákupem a pak už tam patřičný fw jenom nahraješ. Není potřeba dělat doma žádné testovací fw středisko a ztrácet čas.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na satelitní vysílání (radu prosím)
« Odpověď #37 kdy: 10. 02. 2013, 12:35:05 »
"Ale jenom ten čas zkoušení různých firmware,aby to fungovalo jak má.."

Tak to neznám,na takové věci jsou snad k tomu určená fóra. Na Goldeny konkrétně výborná sekce na AB kde se vždy dozvíš včas vše co potřebuješ i před nákupem a pak už tam patřičný fw jenom nahraješ. Není potřeba dělat doma žádné testovací fw středisko a ztrácet čas.
....ano a navíc ten golden už není žádná novinka, takže problém zde taky nevidím
Honda Enduro Team


Sedlisky

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na satelitní vysílání (radu prosím)
« Odpověď #38 kdy: 10. 02. 2013, 13:00:46 »
"Ale jenom ten čas zkoušení různých firmware,aby to fungovalo jak má.."

Tak to neznám,na takové věci jsou snad k tomu určená fóra. Na Goldeny konkrétně výborná sekce na AB kde se vždy dozvíš včas vše co potřebuješ i před nákupem a pak už tam patřičný fw jenom nahraješ. Není potřeba dělat doma žádné testovací fw středisko a ztrácet čas.
Nedozvíš se nic a na ABF můžeš najít na Goldena nový soft každý týden akorát s poznámkou "na vyzkoušení!", což je přesně to, co normální user dělat nebude. Já sám jsem zažil verze softů, kde nechodily zápisy, nešel vypnout bloker, nefungovala karta CS Link Irdeto a další věci (třeba otravná červená dioda při vypnutí, ale to je samozřejmě detail) díky kterým byl receiver nepoužitelný a musel jsem prostě zkoušet. Toto má prostě TechniSat ošetřeno lépe a pochopitelně si to taky nechá zaplatit (byť rozdíl ceny - tisícovka - není vzhledem k té prodloužené záruce nijak tragický).


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na satelitní vysílání (radu prosím)
« Odpověď #39 kdy: 10. 02. 2013, 14:59:45 »
"Já sám jsem zažil verze softů,kde ..."

No vidíš,to já u typů GM 9080 a UNIBOX 2 které vlastním nezažil nikdy. Vyhledání informací o pro mne vhodném fw a pak i jeho následné přehrání bylo vždy otázkou chvilky poněvadž informací o různých verzích fw je tam opravdu dost,stačí číst. Jinými slovy,nikdy jsem po nahrání fw který mi vyhovoval nemusel přehrávat verzi jinou kvůli problémům které popisuješ. Naopak jsem rád že je tam těch verzí tolik takže je z čeho vybírat. Takže nejspíš děláš něco špatně ale to se dost divím,ty takový odborník.
Ohledně toho Wizardu kterého jsem tehdy dělal pro známou mě výběr softu pro čistou Irdeto kartu a jeho následné přehrání trvalo včetně studia tak čtvrt hodiny.
P.S. Máš tam i originální softy pokud máš tak úděsný strach ze servisu.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Grifin

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod na satelitní vysílání (radu prosím)
« Odpověď #40 kdy: 11. 02. 2013, 13:25:20 »
Takhle vypadá satelitní přijímač:
http://www.tvdigitalne.cz/topfield-srp-2100-cam-irdeto-skylink-hd-ir.html
Tohle používá česká High Society a žádný linuxy. Na co taky.

Linux má výhody pro jeho univerzálnost. Bezproblémovou práci v domácí síti, nahrávání přehrávání, update kodeky atd. Rozšíření, různé hry, přímý internet, atd. Navíc lze updatovat jednotlivé tunery, 2x DVB-S2 nebo kombo s DVB-T2 . Jak říkám každý preferuje něco jiného.  Nicméně za 14 tis. je Topfield předražený, pokud by se tu prodával za 300 Eur. Tak budiž.
MUX 1+2+3, MUX 4 (k42), REGIO 4 (k46), REGIO 7 (k37), REGIO 12 (k47)
O2TV (Sport)
Panasonic TX-P50ST50E
LG MS400H + 1TB HDD
LG BH7520T
Rikomagic MK802 III + Airmouse Measy RC11
Philips 43PUS6551


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na satelitní vysílání (radu prosím)
« Odpověď #41 kdy: 11. 02. 2013, 14:09:36 »
Takhle vypadá satelitní přijímač:
http://www.tvdigitalne.cz/topfield-srp-2100-cam-irdeto-skylink-hd-ir.html
Tohle používá česká High Society a žádný linuxy. Na co taky.

Linux má výhody pro jeho univerzálnost. Bezproblémovou práci v domácí síti, nahrávání přehrávání, update kodeky atd. Rozšíření, různé hry, přímý internet, atd. Navíc lze updatovat jednotlivé tunery, 2x DVB-S2 nebo kombo s DVB-T2 . Jak říkám každý preferuje něco jiného.  Nicméně za 14 tis. je Topfield předražený, pokud by se tu prodával za 300 Eur. Tak budiž.
přesně tak,
ještě mě napadlo tzv. "nezakódované nahrávání" tohle u většiny nelinuxů není. Nelze tedy nahrávku bezproblémově přehrát v PC.
Honda Enduro Team


Sedlisky

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na satelitní vysílání (radu prosím)
« Odpověď #42 kdy: 11. 02. 2013, 14:42:50 »
"Já sám jsem zažil verze softů,kde ..."

No vidíš,to já u typů GM 9080 a UNIBOX 2 které vlastním nezažil nikdy. Vyhledání informací o pro mne vhodném fw a pak i jeho následné přehrání bylo vždy otázkou chvilky poněvadž informací o různých verzích fw je tam opravdu dost,stačí číst. Jinými slovy,nikdy jsem po nahrání fw který mi vyhovoval nemusel přehrávat verzi jinou kvůli problémům které popisuješ. Naopak jsem rád že je tam těch verzí tolik takže je z čeho vybírat. Takže nejspíš děláš něco špatně ale to se dost divím,ty takový odborník.
Ohledně toho Wizardu kterého jsem tehdy dělal pro známou mě výběr softu pro čistou Irdeto kartu a jeho následné přehrání trvalo včetně studia tak čtvrt hodiny.
P.S. Máš tam i originální softy pokud máš tak úděsný strach ze servisu.
Těch verzí na GM jsem napočítal ke dvacítce, ale prakticky nikde ani zmínka o tom, co za pozitiva každá z verzí přinese. A že je z čeho vybírat, to je vskutku úsměvné tvrzení, protože soft v přijímači má být jeden od výrobce a funkční. Maximálně při nějaké větší technické změně pak vydá výrobce upgrade, ale rozhodně ne to, že firmwary rostou jak houby po dešti a já si mám nějaký vybrat :D


Sedlisky

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na satelitní vysílání (radu prosím)
« Odpověď #43 kdy: 11. 02. 2013, 14:45:07 »
přesně tak,
ještě mě napadlo tzv. "nezakódované nahrávání" tohle u většiny nelinuxů není. Nelze tedy nahrávku bezproblémově přehrát v PC.
Vyjma přijímačů Skylink ready a těch, které jsou postaveny na čipu ALI3606, není s nahrávkami problém a jdou tyto nahrávky přehrát kdekoliv i mimo přístroj, než ve kterém byly pořízené.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Přechod na satelitní vysílání (radu prosím)
« Odpověď #44 kdy: 11. 02. 2013, 15:16:48 »
"ale prakticky nikde ani zmínka o tom,co za pozitiva každá z verzí přinese..."

Pak to chce zajít k očnímu techniku. V Brně jich máte zcela jistě dost.  :P
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.