Autor Téma: Regionální síť 1 Plzeň - neochota správce domu zařadit kanál 37 do STA  (Přečteno 21214 krát)

honza.hoffmann

  • Host
Dobrý den,
v prosinci začal v Plzni vysílat regionální multiplex 1 na kanálu 37. Dnes již na této pozici vysílají 3 stanice (Plzeňská 1, Regionálnítelevize.cz, TV Noe). Bydlím v paneláku a předseda SVJ odmítá do společné antény zařadit kanál 37. Důvod neuvedl, žádal jsem ho několikrát, ale on mi odkázal na to, že si mám pořídit kabelovku, pokud chci více stanic. Já však placené kanály nepotřebuji, ale chci kanály volně šířené. Když už ten multiplex spustili, proč bychom ho v domě nemohli mít a ještě když je příjem ze "vzduchu" zdarma?!
Nevíte prosím, zda si toto může správce dovolit a nebo zda je povinen umožnit příjem všech dostupných kanálů v dané lokalitě? Děkuji za radu.
« Poslední změna: 09. 02. 2013, 09:50:30 od honza.hoffmann »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
A jak to souvisí se satelitním příjmem?
Honda Enduro Team


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Tak formálně vzato vám ho buď dá do STA nebo vám musí umožnit natáhnout si vlastní anténu.


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Zadarmo to je, pokud za vás někdo zaplatí zřízení tohoto příjmu, jinak je to vždy za peníze. Záleží v jakém vlastnictví se dům nachází. Správce nemusí být majitel, takže je třeba jednat s majitelem. Majitel by vám měl umožnit příjem programů, které nejsou v STA, ale to je třeba i ta placená kabelovka, pokud příjem požadovaných kanálů umožňuje a je v domě rozvedena.  :)


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Pokud jste Společenství vlastníků domu - svolejte Shromáždění. To může udělat kdokoliv ze spoluvlastníků. Dejte o návrhu hlasovat. Podle stanov (standardních), vám stačí nadpoloviční většina přítomných. Shromáždění musí být dle stanov usnášeníschopné (více jak nadpoloviční podíl hlasů). Pokud se návrh odsouhlasí, vyhotovte zápis (dle stanov), vyvěste ho! Pak MUSÍ výbor společenství konat.
Pokud jste nájemník, obraťte se na vlastníka - ten rozhoduje - nikoliv správce.
Pokud jste nájemník v městském nebo pod. domě, zajistěte si podpisy zájem spolubydlících a předejte kompetentním zástupcům vlastníka doporučeným dopisem.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak jednak shromáždění nemůže svolat kdokoli z vlastníků, a jednak nadpoloviční většina přítomných hlasů na schůzi shromáždění je pro schválení dalšího programu v STA diskutabilní. Pokud shromáždění nesvolá výbor (nebo pověřený vlastník) SVJ, který je k tomuto kroku kompetentní přímo z dikce zákona, pak takto sice můžou učinit i jednotliví vlastníci, ale musí jich být minimálně 25%  z celkového počtu spoluvlastnických podílů. No a s tím hlasováním - podle názoru Ministerstva pro místní rozvoj ČR je doplnění STA o jakýkoliv nový program její modernizací, tudíž pro schválení takovéhoto kroku je nezbytný souhlas 3/4 VŠECH (fyzicky) vlastníků.  Já si sice o takovémto výkladu ZOVB myslím své a zrovna s tímto právním názorem nesouhlasím, protože doplnění dalšího programu nepovažuji za modernizaci STA, nicméně autor zákona MMR ano...
« Poslední změna: 09. 02. 2013, 09:31:14 od Petr PetrK »


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Tak jednak shromáždění nemůže svolat kdokoli z vlastníků, a jednak nadpoloviční většina přítomných hlasů na schůzi shromáždění je pro schválení dalšího programu v STA diskutabilní. Pokud shromáždění nesvolá výbor (nebo pověřený vlastník) SVJ, který je k tomuto kroku kompetentní přímo z dikce zákona, pak takto sice můžou učinit i jednotliví vlastníci, ale musí jich být minimálně 25%  z celkového počtu spoluvlastnických podílů. No a s tím hlasováním - podle názoru Ministerstva pro místní rozvoj ČR je doplnění STA o jakýkoliv nový program její modernizací, tudíž pro schválení takovéhoto kroku je nezbytný souhlas 3/4 VŠECH (fyzicky) vlastníků.  Já si sice o tom výkladu ZOVB myslím své a zrovna s tímto právním názorem nesouhlasím, protože doplnění dalšího programu nepovažuji za modernizaci STA, nicméně autor zákona MMR ano...
Záleží na stanovách konkrétního domu, takže není všude stejně. Obecně však pravdu nemáte. Je rozdíl mezi tím kdo Shromáždění svolat může a kdo musí.
PS - ano, vím o změně doporučených stanov z r. 2004
« Poslední změna: 09. 02. 2013, 09:40:36 od Aleš Pipek »


ladik 12

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dalsi moznost: Po dohode s majitelem/spravcem/vyborem spolecenstvi si zaplatit upravu STA sami.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak jednak shromáždění nemůže svolat kdokoli z vlastníků, a jednak nadpoloviční většina přítomných hlasů na schůzi shromáždění je pro schválení dalšího programu v STA diskutabilní. Pokud shromáždění nesvolá výbor (nebo pověřený vlastník) SVJ, který je k tomuto kroku kompetentní přímo z dikce zákona, pak takto sice můžou učinit i jednotliví vlastníci, ale musí jich být minimálně 25%  z celkového počtu spoluvlastnických podílů. No a s tím hlasováním - podle názoru Ministerstva pro místní rozvoj ČR je doplnění STA o jakýkoliv nový program její modernizací, tudíž pro schválení takovéhoto kroku je nezbytný souhlas 3/4 VŠECH (fyzicky) vlastníků.  Já si sice o tom výkladu ZOVB myslím své a zrovna s tímto právním názorem nesouhlasím, protože doplnění dalšího programu nepovažuji za modernizaci STA, nicméně autor zákona MMR ano...
Záleží na stanovách konkrétního domu, takže není všude stejně. Obecně však pravdu nemáte. Je rozdíl mezi tím kdo Shromáždění svolat může a kdo musí.
PS - ano, vím o změně doporučených stanov z r. 2004

Nemáte pravdu! To si velice špatně vykládáte. Do stanov sice můžete napsat, co chcete, avšak cokoli je v rozporu s kogentními ustanoveními zákona o vlastnictví bytů, neplatí! Zákona jasně určuje, kdo shromáždění svolává (MUSÍ svolat), a kdy jej MOHOU svolat vlastníci - viz §11. A taky určuje potřebné kvorum pro to které hlasování.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
A jak to souvisí se satelitním příjmem?
Pořád stejně  ;).
http://forum.digizone.cz/index.php?topic=2730.msg38697#msg38697
Co na to říct...
Planar IT-15T2.


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
To nerozporuji. Určitě ale víte, jakým jednoduchým způsobem může kdokoliv ze spoluvlastníků svolat Shromáždění.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
To nerozporuji. Určitě ale víte, jakým jednoduchým způsobem může kdokoliv ze spoluvlastníků svolat Shromáždění.

Jistě - vím. Však jsem to napsal - jedinec si musí sehnat souhlas (jmenovitě) dalších vlastníků tak, aby v součtu dosáhli počtu 25% hlasů z celkového počtu  hlasů všech vlastníků. Jiný zákonný postup neexistuje a dotyčný vlastník sám samotný může svolávat tak akorát z okna v tomto čase řeba ruské vlaštovky  ;)


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
To nerozporuji. Určitě ale víte, jakým jednoduchým způsobem může kdokoliv ze spoluvlastníků svolat Shromáždění.

Jistě - vím. Však jsem to napsal - jedinec si musí sehnat souhlas (jmenovitě) dalších vlastníků tak, aby v součtu dosáhli počtu 25% hlasů z celkového počtu  hlasů všech vlastníků. Jiný zákonný postup neexistuje a dotyčný vlastník sám samotný může svolávat tak akorát z okna v tomto čase řeba ruské vlaštovky  ;)
Vidím, že Vám i právní problematika je docela blízká. Mě by zajímalo, jaký příjem DVB-T musí správce/majitel domu vlastně zajistit? Nejedná se jen o Mux České televize? Já jsem se totiž na Ostravsku setkal s tím, že majitelé nemovitostí nechtějí do STA (narozdíl od nájemníků) dodávat Mux 4 a o slovenských a polských Muxech vůbec nemluvě.
Honda Enduro Team


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
To nerozporuji. Určitě ale víte, jakým jednoduchým způsobem může kdokoliv ze spoluvlastníků svolat Shromáždění.

Jistě - vím. Však jsem to napsal - jedinec si musí sehnat souhlas (jmenovitě) dalších vlastníků tak, aby v součtu dosáhli počtu 25% hlasů z celkového počtu  hlasů všech vlastníků. Jiný zákonný postup neexistuje a dotyčný vlastník sám samotný může svolávat tak akorát z okna v tomto čase řeba ruské vlaštovky  ;)
Však ano. Jen jsem se vyhýbal tomu to zde tak jednoznačně napsat.  ;)


Sedlisky

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
To nerozporuji. Určitě ale víte, jakým jednoduchým způsobem může kdokoliv ze spoluvlastníků svolat Shromáždění.

Jistě - vím. Však jsem to napsal - jedinec si musí sehnat souhlas (jmenovitě) dalších vlastníků tak, aby v součtu dosáhli počtu 25% hlasů z celkového počtu  hlasů všech vlastníků. Jiný zákonný postup neexistuje a dotyčný vlastník sám samotný může svolávat tak akorát z okna v tomto čase řeba ruské vlaštovky  ;)
Vidím, že Vám i právní problematika je docela blízká. Mě by zajímalo, jaký příjem DVB-T musí správce/majitel domu vlastně zajistit? Nejedná se jen o Mux České televize? Já jsem se totiž na Ostravsku setkal s tím, že majitelé nemovitostí nechtějí do STA (narozdíl od nájemníků) dodávat Mux 4 a o slovenských a polských Muxech vůbec nemluvě.
Zajistit se musí příjem programů vysílajících ze zákona (ČT) a vysílajících s licencí. Takže SK, PL apod. určitě ne.