Autor Téma: unístění předzesilovače  (Přečteno 5613 krát)

fifam

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
unístění předzesilovače
« kdy: 08. 02. 2013, 18:32:36 »
Mám dotaz ohledně umístění předzesilovače, asi před týdnem mi odešel předzesilovač který byl přímo v anténě (color spectra) neměl jsem to jak vyřešit tak jsem zapojil anténu "napřímo" a pár dní jsem sledoval s omezeným výkonem. Zajímalo by mě zda bych mohl umístit předzesilovač až na půdě  asi 120cm pod anténou hlavně kdyby se to stalo znovu je to pro mě horolezecký výkon dík moc za radu Michal.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:unístění předzesilovače
« Odpověď #1 kdy: 08. 02. 2013, 19:08:53 »
Neživím se tím,ale neměl by to být problém a funkční to jistě bude.Mám to také tak.


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re:unístění předzesilovače
« Odpověď #2 kdy: 08. 02. 2013, 19:12:19 »
1,2m od antény nebude vzhledem k útlumům v pásmu UHF na běžném koaxiálním kabelu problém. Navíc bude dostupný a v suchu.


zeze

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:unístění předzesilovače
« Odpověď #3 kdy: 08. 02. 2013, 19:21:02 »
Já to mám takto umístěné už 20let.Šlapal na to analog a teď na to maká digitál!Takže v pohodě.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:unístění předzesilovače
« Odpověď #4 kdy: 08. 02. 2013, 19:31:40 »
Mám dotaz ohledně umístění předzesilovače, asi před týdnem mi odešel předzesilovač který byl přímo v anténě (color spectra) neměl jsem to jak vyřešit tak jsem zapojil anténu "napřímo" a pár dní jsem sledoval s omezeným výkonem. Zajímalo by mě zda bych mohl umístit předzesilovač až na půdě  asi 120cm pod anténou hlavně kdyby se to stalo znovu je to pro mě horolezecký výkon dík moc za radu Michal.
jen se Vás zeptám na doplnění - místo předzesilovače patří do krabičky balun, nebo-li symetrizační člen, vložil jste ho tam?
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


fifam

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:unístění předzesilovače
« Odpověď #5 kdy: 08. 02. 2013, 22:13:24 »
symetrizační člen? pokud je to takový ohnutý koax s dvouma očky tak ten jsem tam vrátil , byl tam původně po předchozím majiteli domu. Takže pokud jsem dobře pochopil v anténě (krabici) bude symetrizační člen z toho pujde koax do předzesilovače a pak na rozbočovač


zeze

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:unístění předzesilovače
« Odpověď #6 kdy: 09. 02. 2013, 09:33:08 »
Správně!Odpověděl  jste si sám!