Autor Téma: Neobvykle silné Hitradio FM Plus na 92.4 MHz  (Přečteno 6008 krát)

Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Neobvykle silné Hitradio FM Plus na 92.4 MHz
« kdy: 07. 02. 2013, 23:03:01 »
Pánové,

nemáte nějakou info o tom, že by se něco dělo v posledních několika měsících na vysílači Sedlec - Prčice? Jde mi konkrétně o Hitrádio FM Plus (frekvence 92.4 MHz), které mi na okraji Prahy neobvykle zesílilo. Dříve jsem tuto stanici na této frekvenci sotva slyšel, nyní ji poslouchám naprosto bez problémů - ve stereu, pouze s mírným šumem. Chtěl bych upozornit, že žádné extra podmínky na ten směr nejsou, takže bych rovnou vyloučil, že na to má vliv tropo. Navíc, signál ani nijak nekolísá. Je stabilně silný.

Ptal jsem se i kolegy Pavla Bárty, který se tu občas vyskytuje jako Pavel B. a ten mě včera na sílu frekvence 92.4 upozornil. Řekl mi, že FM Plus slyší dokonce v centru Prahy!!! Ano, je pravda, že má kvalitní přijímač a anténu umístěnou na střeše, ale i tak.

Podle mě muselo dojít k několikanásobnému navýšení výkonu. Jestli byl dříve 0,5 kW, tak teď to vidím na mnohem více než 1. Ta síla předtím a teď je prostě neporovnatelná...
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Neobvykle silné Hitradio FM Plus na 92.4 MHz
« Odpověď #1 kdy: 08. 02. 2013, 12:28:33 »
Zřejmě zesílení ale to FM Plus už není jen západočeské tedy Plzeňské,to jsou střední čechy a tak se ptám proč ve středních čechách hraje západočeské FM Plus?proč???to tam není vaše regionální hitrádio?proč Hitrádio leze do jiného regionu?do jiného kraje a to Středočesského? nebo FM Plus je celoplošné?!!určitě ne!!!  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Neobvykle silné Hitradio FM Plus na 92.4 MHz
« Odpověď #2 kdy: 08. 02. 2013, 12:47:50 »
No, Karle, ty se možná směješ, ale pro mě se z toho stala normální rušička podobná té z Jičína na 107,3 (jak říká jeden kolega trefně - Hitrádio Magič). Tam je udávaný výkon pouze 400 Wattů, ale i když přepnu na úzké filtry, tak to furt řve a samozřejmě to bez problémů v Praze chodí i s RDS.

Navíc mi to zarušilo i Berlín na téže frekvenci (RBB - veřejnoprávní rozhlas), ale je mi jasný, že tím bych v argumentech neobstál.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Pavel B.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Neobvykle silné Hitradio FM Plus na 92.4 MHz
« Odpověď #3 kdy: 08. 02. 2013, 14:25:01 »
Ono jestli je to Hitradio Magic, Faktor, Vysočina, bývalé Labe, FM Plus atd atd, dneska je to celkem jedno,protože mají naprosto stejný playlist a to s posunem třeba max.půl minuty(vzhledem k regionální reklamě). Takže se jedná  více méně o zakamufloané celoplošné rádio s regionálními zprávami.Dříve jsem měl 3 naprosto rozdílná rádia s rozdílným playlistem tedy konkrétně u Benešova Vysočinu, Faktor a FM Plus, dneska je to jedno identické rádio. Mrhání kmitočty….Mimochodem FM Plus tam běží bez problému v autě ze 3 frekvencí- 87,6 Příbram, 92.4 Sedlec a 100,2 Beroun.


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Neobvykle silné Hitradio FM Plus na 92.4 MHz
« Odpověď #4 kdy: 08. 02. 2013, 16:28:57 »
a mě by zase zajímalo, proč apollo, dnešní orion na 89,3 v opavě jde špatně nebo nejde vůbec, dříve šel bez problému. jinak,že ve stř.čechách, popř.Praze jde západočeské rádio, to není nic neobvyklého.Hitrádio Orion vysílá z Ostravy a z 88,1fm jede v pohodě i v Hulíně a Zlíně, několik set km od pradědu.(navíc na 89,3fm je myslím frenkvence pro kroměříž a zlín)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


VITEK2442

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 557
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Neobvykle silné Hitradio FM Plus na 92.4 MHz
« Odpověď #5 kdy: 10. 02. 2013, 16:52:01 »
Pánové,

nemáte nějakou info o tom, že by se něco dělo v posledních několika měsících na vysílači Sedlec - Prčice? Jde mi konkrétně o Hitrádio FM Plus (frekvence 92.4 MHz), které mi na okraji Prahy neobvykle zesílilo. Dříve jsem tuto stanici na této frekvenci sotva slyšel, nyní ji poslouchám naprosto bez problémů - ve stereu, pouze s mírným šumem. Chtěl bych upozornit, že žádné extra podmínky na ten směr nejsou, takže bych rovnou vyloučil, že na to má vliv tropo. Navíc, signál ani nijak nekolísá. Je stabilně silný.

Ptal jsem se i kolegy Pavla Bárty, který se tu občas vyskytuje jako Pavel B. a ten mě včera na sílu frekvence 92.4 upozornil. Řekl mi, že FM Plus slyší dokonce v centru Prahy!!! Ano, je pravda, že má kvalitní přijímač a anténu umístěnou na střeše, ale i tak.

Podle mě muselo dojít k několikanásobnému navýšení výkonu. Jestli byl dříve 0,5 kW, tak teď to vidím na mnohem více než 1. Ta síla předtím a teď je prostě neporovnatelná...
Dobrý den.Posílám aktuální seznam r.vysílaču.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Neobvykle silné Hitradio FM Plus na 92.4 MHz
« Odpověď #6 kdy: 10. 02. 2013, 22:48:30 »
Dobré, ale k úplné aktuálnosti jich v databázi ještě 80 chybí.  ;)
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Ivo Harvánek Oviradio.cz

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
    • Oviradio.cz. O rádiu každý den.
    • E-mail
Příbram - Drahlín 87,6?
« Odpověď #7 kdy: 12. 02. 2013, 18:26:02 »
A jaký máte, vážení diskutující, příjem na 87,6 MHz z vysílače v Brdech?
Oviradio.cz. O rádiu každý den.
www.oviradio.cz