Autor Téma: Regionální síť 7 - Zlín  (Přečteno 58121 krát)

Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #120 kdy: 07. 05. 2013, 12:28:09 »
já se jen zastanu pana Procházky - jeho mapy jsou velice přesné a dá se z nich leccos vyčíst, samozřejmě, praxe je taky důležitá...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #121 kdy: 07. 05. 2013, 13:02:57 »
Mux 42 byl ve Zlíně bez problémů funkční někdy do poloviny března 2013, tak jak byl v červenci 2012 s velkým aplausem spuštěn. V druhé polovině března 2013 začal zlobit, všichni jsme přemýšleli, kde je chyba.Nikdo nezmínil, že ve Zlíně probíhá někde v blízkosti 42.kanálu nějaký jiný provoz, tak jsme laborovali co je za problém, třeba na domě.Po laboraci, promarněného času,apod. prosákly informace, o spuštění o k.41.Tento ruší provoz 42 a naopak.Je to zatím neřešitelný problém, pokud nedají mezi kanály slušný odskok tak je to bohužel konečná pro Zlín.Hezký den!

Nevidím jediný důvod proč by na jednom vysílač nemohl bý kanál vedle kanálu. Např. Javorina má taky kanály vedle sebe a to 55, 56 a 57 a není problém. Smiřte se s tím, že pokud nepoužijete další anténu která je nasměrovaná opravdu na Segment II. a nepřisloučíte ji k druhé anténě tak to nikdy nepůjde dobře. Kanál 42 chytají ve Zlíně skoro všichni co přijímají Tlustou odrazem na anténu nasměrovanou na Tlustou a potom je takový výsledek, že nejde kanál 41. Kdy skončil analog a kolik lidí si od té doby předělalo antény?! Když vidím kolik lidí má na střeše ješte antény např. na Kojál 9 kanál a nebo třeba jen jednu KANÁLOVOU anténu na Tlustou místo širokopásmové tak mě ide trefit šlak. Nedávno sem byl u jednoho předělávat anténu a ten přijímal Tlustou anténou na 9 kanál VHF a navíc žádný symetrák a koaxiál na drzo přímo na dipólu!!! Toto mluví opravdu za všechno a nedivil bych se kdyby měl někdo ještě dnes klasickou dvoulinku. Sloučit kanálovým slučovačem Segment II s Tlustou není problém, horší je to s Kojálem. např. u mne na anténu nasměrovanou na Kojál ide 42k úplně perfektně na 100% a bez chybovosti bitů a kanál 41 jen na 50 - 60% s vysokou chybovostí. Pokud anténu nasměruji na Segment II tak jde kanál 41 taky na 100% a s nulovou chybovostí. Tady ale nastává problém, že bez anténních vložek je problém sloučit Kojál 40 kanál se Segmentem 41 a 42 kanál. Pokud natočím anténu na Segment tak mám úrověň už 90dB.


Vendelín Skočdopole

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #122 kdy: 07. 05. 2013, 13:07:23 »
Tak tomu se říká udeřit hřebík na hlavičku. Konečně to někdo sepsal, že to má hlavu a patu a opírá se to o logiku věci.  8) Jen je škoda, že k vyprovokování jednoho chytrého a přemýšlejícího k popsání reality je potřeba takové kvantum blábolů co zde bylo odprezentováno  ;D
« Poslední změna: 07. 05. 2013, 13:09:02 od Vendelín Skočdopole »


ELKOP

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #123 kdy: 07. 05. 2013, 13:32:57 »
Náš dům byl samostatnou anténou na Mux 4 osazen již před měsícem a ta byla odborně odladěna aby přijímala jen tento kanál 42,což perfektně fungovalo Mux 4 jel jako hodinky(100/99).Samozřejmě,že je tato anténa sloučena s anténou směřující na Tlustou horu a oddělenou 42,tak aby ji nebrala zezadu.Od naskočení RS 7,to i na samostatné anténě na k.42 ubírá na kvalitě signálu,signál 41,nepropustí jelikož.....,je potřeba možná kanálových vložek,filtrů...uvidíme.
Jiná situace je na jiném místě, dále od vysílače třeba v oblasti Příluk-přímá viditelnost RS 7(odzkoušeno),kdy tam,kdy stačí 1 anténa do směru na Brno,bez zesilovače apod,což už mění situaci, tam to šlape,ovšem stejně MUX 7,RS 7,je ta kvalita signálu horší, není stabilní
Rozdílné výkony 10KW Mux 4, 500W RS 7,dům blízko,vše má cosi do sebe,záleží na mnoha faktorech,uvidím co odborná firma.
Na pokojové anténě,kde zkušebně přijímám RS7,tak běží s výpadky,Mux 4,taky zlobí.......
Necháme se překvapit.Hezký den.


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #124 kdy: 07. 05. 2013, 13:49:16 »
Náš dům byl samostatnou anténou na Mux 4 osazen již před měsícem a ta byla odborně odladěna aby přijímala jen tento kanál 42,což perfektně fungovalo Mux 4 jel jako hodinky(100/99).Samozřejmě,že je tato anténa sloučena s anténou směřující na Tlustou horu a oddělenou 42,tak aby ji nebrala zezadu.Od naskočení RS 7,to i na samostatné anténě na k.42 ubírá na kvalitě signálu,signál 41,nepropustí jelikož.....,je potřeba možná kanálových vložek,filtrů...uvidíme.
Jiná situace je na jiném místě, dále od vysílače třeba v oblasti Příluk-přímá viditelnost RS 7(odzkoušeno),kdy tam,kdy stačí 1 anténa do směru na Brno,bez zesilovače apod,což už mění situaci, tam to šlape,ovšem stejně MUX 7,RS 7,je ta kvalita signálu horší, není stabilní
Rozdílné výkony 10KW Mux 4, 500W RS 7,dům blízko,vše má cosi do sebe,záleží na mnoha faktorech,uvidím co odborná firma.
Na pokojové anténě,kde zkušebně přijímám RS7,tak běží s výpadky,Mux 4,taky zlobí.......
Necháme se překvapit.Hezký den.

Nepíšete jestli v Příluku hore v dědině a nebo někde dole třeba na konečné trolejbusu u vody atd. Např. na Fučičce má Kojál stejnou úroveň jak Krížava, takže nic moc a Tlustá je tam nabouraná. Já na Sement II. vidím a má ho jak na dlani, bývám na protějším kopci. Mezi Kojálem a Segmentem je rozdíl asi 40° a jasně píšu že kanál 41 při natočení na Kojál má jen 50 - 60% a vysokou chybovost oproti kanálu 42 který jedena  100% a je nulová chybovost. Dále jasně uvedeno, že když změním směr z Kojálu na Segment tak aj kanál 41 jede na 100% s nulovou chybovostí.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #125 kdy: 07. 05. 2013, 13:56:43 »
a nepomohlo by vám, kdyby jste si dali na střechu dvě antény, jednu na UH a druhou na Zlín? (jinak podle mapyvysilacu.cz by teoreticky ve zlíně mohl jít Frenštát, Hodonín a Olomouc)

Z Frenštátu Regionální siť 7 bohužel nevysílá a jinak kanál 50 z Olomouce jde na určitých místech Zlína přijímat.


wow69

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #126 kdy: 07. 05. 2013, 14:07:42 »
Mux 42 byl ve Zlíně bez problémů funkční někdy do poloviny března 2013, tak jak byl v červenci 2012 s velkým aplausem spuštěn. V druhé polovině března 2013 začal zlobit, všichni jsme přemýšleli, kde je chyba.Nikdo nezmínil, že ve Zlíně probíhá někde v blízkosti 42.kanálu nějaký jiný provoz, tak jsme laborovali co je za problém, třeba na domě.Po laboraci, promarněného času,apod. prosákly informace, o spuštění o k.41.Tento ruší provoz 42 a naopak.Je to zatím neřešitelný problém, pokud nedají mezi kanály slušný odskok tak je to bohužel konečná pro Zlín.Hezký den!

Nevidím jediný důvod proč by na jednom vysílač nemohl bý kanál vedle kanálu. Např. Javorina má taky kanály vedle sebe a to 55, 56 a 57 a není problém. Smiřte se s tím, že pokud nepoužijete další anténu která je nasměrovaná opravdu na Segment II. a nepřisloučíte ji k druhé anténě tak to nikdy nepůjde dobře. Kanál 42 chytají ve Zlíně skoro všichni co přijímají Tlustou odrazem na anténu nasměrovanou na Tlustou a potom je takový výsledek, že nejde kanál 41. Kdy skončil analog a kolik lidí si od té doby předělalo antény?! Když vidím kolik lidí má na střeše ješte antény např. na Kojál 9 kanál a nebo třeba jen jednu KANÁLOVOU anténu na Tlustou místo širokopásmové tak mě ide trefit šlak. Nedávno sem byl u jednoho předělávat anténu a ten přijímal Tlustou anténou na 9 kanál VHF a navíc žádný symetrák a koaxiál na drzo přímo na dipólu!!! Toto mluví opravdu za všechno a nedivil bych se kdyby měl někdo ještě dnes klasickou dvoulinku. Sloučit kanálovým slučovačem Segment II s Tlustou není problém, horší je to s Kojálem. např. u mne na anténu nasměrovanou na Kojál ide 42k úplně perfektně na 100% a bez chybovosti bitů a kanál 41 jen na 50 - 60% s vysokou chybovostí. Pokud anténu nasměruji na Segment II tak jde kanál 41 taky na 100% a s nulovou chybovostí. Tady ale nastává problém, že bez anténních vložek je problém sloučit Kojál 40 kanál se Segmentem 41 a 42 kanál. Pokud natočím anténu na Segment tak mám úrověň už 90dB.

Pokud bydlím kousek od Segmentu asi 500m v Podlesí II a mám dvě kvalitní antény - jednu na Tlustou horu a druhou na Segment, tak proč se kanály 41 a 42 ruší a do poloviny března Mux4 42 jel špičkově 100 procent signál, kvalita 85. Žádný anténní technik to nezvladne :P. Pokud nezmění kanály tak to bude dokurv... na furt :'(.


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #127 kdy: 07. 05. 2013, 14:21:42 »
Mux 42 byl ve Zlíně bez problémů funkční někdy do poloviny března 2013, tak jak byl v červenci 2012 s velkým aplausem spuštěn. V druhé polovině března 2013 začal zlobit, všichni jsme přemýšleli, kde je chyba.Nikdo nezmínil, že ve Zlíně probíhá někde v blízkosti 42.kanálu nějaký jiný provoz, tak jsme laborovali co je za problém, třeba na domě.Po laboraci, promarněného času,apod. prosákly informace, o spuštění o k.41.Tento ruší provoz 42 a naopak.Je to zatím neřešitelný problém, pokud nedají mezi kanály slušný odskok tak je to bohužel konečná pro Zlín.Hezký den!

Nevidím jediný důvod proč by na jednom vysílač nemohl bý kanál vedle kanálu. Např. Javorina má taky kanály vedle sebe a to 55, 56 a 57 a není problém. Smiřte se s tím, že pokud nepoužijete další anténu která je nasměrovaná opravdu na Segment II. a nepřisloučíte ji k druhé anténě tak to nikdy nepůjde dobře. Kanál 42 chytají ve Zlíně skoro všichni co přijímají Tlustou odrazem na anténu nasměrovanou na Tlustou a potom je takový výsledek, že nejde kanál 41. Kdy skončil analog a kolik lidí si od té doby předělalo antény?! Když vidím kolik lidí má na střeše ješte antény např. na Kojál 9 kanál a nebo třeba jen jednu KANÁLOVOU anténu na Tlustou místo širokopásmové tak mě ide trefit šlak. Nedávno sem byl u jednoho předělávat anténu a ten přijímal Tlustou anténou na 9 kanál VHF a navíc žádný symetrák a koaxiál na drzo přímo na dipólu!!! Toto mluví opravdu za všechno a nedivil bych se kdyby měl někdo ještě dnes klasickou dvoulinku. Sloučit kanálovým slučovačem Segment II s Tlustou není problém, horší je to s Kojálem. např. u mne na anténu nasměrovanou na Kojál ide 42k úplně perfektně na 100% a bez chybovosti bitů a kanál 41 jen na 50 - 60% s vysokou chybovostí. Pokud anténu nasměruji na Segment II tak jde kanál 41 taky na 100% a s nulovou chybovostí. Tady ale nastává problém, že bez anténních vložek je problém sloučit Kojál 40 kanál se Segmentem 41 a 42 kanál. Pokud natočím anténu na Segment tak mám úrověň už 90dB.

Pokud bydlím kousek od Segmentu asi 500m v Podlesí II a mám dvě kvalitní antény - jednu na Tlustou horu a druhou na Segment, tak proč se kanály 41 a 42 ruší a do poloviny března Mux4 42 jel špičkově 100 procent signál, kvalita 85. Žádný anténní technik to nezvladne :P. Pokud nezmění kanály tak to bude dokurv... na furt :'(.

Otázka je čím jsou ty dvě antény sloučené, jestli kanálovým, částečně pasmovým slučovačem a nebo nějakým univerzálním širokopásmovým.


ELKOP

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #128 kdy: 07. 05. 2013, 14:54:11 »
Kluci,budu zvědav, jak se s tímto problémem opravdu odborní anténáři vyrovnají,ať už je problém 200m od vysílače nebo případně dále a na jiném místě.V každém případě si budu cenit jejich schopnosti se s problémy vyrovnat.Zároveň budu loajální ke druhé straně,že vybudováním vysílačů Mux 4 a ochutnáním HD kvality ve Zlíně si zaslouží pochvalu.Všude jsou porodní bolesti a budou,není jen  Mux 4 a RS7 .Pokud se něco pohne k lepšímu,jen dobře,hlavně asi trpělivost.
Zdravím.


wow69

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #129 kdy: 07. 05. 2013, 15:47:15 »
Citace


Otázka je čím jsou ty dvě antény sloučené, jestli kanálovým, částečně pasmovým slučovačem a nebo nějakým univerzálním širokopásmovým.

Ničím. Televize Philips je HD ready. Na ní je připojena antena, která směřuje na Mux 1,2,3. HD set-top box je připojen na anténu, která směřuje na Segment. Tudíž Mux4 a R7 sleduji přes set-top box propojený přes HDMI s TV. Obě antény jsou typu TVA 21-60 bez zesilovače.
« Poslední změna: 07. 05. 2013, 16:14:29 od wow69 »


Vendelín Skočdopole

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #130 kdy: 08. 05. 2013, 22:44:00 »
Kruci koukám teď na Nova HD a taky mi to blbne ( dřív ne ) teď zhruba na 2 minuty velké zeslabení signálu až na 36% jenom. A už je zase 96 % a drží. Čím to může být, že by na segmentu sednul na anténu Muxu 4 nějaký orel ?  :(


dj.kimmi

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #131 kdy: 09. 05. 2013, 17:41:02 »
Otrokovice Baťov - doteď nic, RS7 vůbec bez signálu a Mux4 naprosto nedívatelný, a to jsem zkoušel jak směr UH, tak Zlín - až jsem otočil antenu na sever, tak 41. aj 42. kanál jede na 100% :) ... tv zlobivá sony 46w4500...


hc94

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #132 kdy: 09. 05. 2013, 19:47:58 »
for dj.kimmi    kde bydlíš na Baťově? já na Jungmannově  a 41 kanál ani ťuk.Musím zkusit UH. Jinak dnes hokej už konečně v HD bohužel z V.Javoriny 57.kanál


dj.kimmi

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #133 kdy: 09. 05. 2013, 20:32:45 »
Bydlím na Školní a jelikož vlastníci na úpravu STA neslyší, přepojil jsem si tv na svoju venkovní anténu (Bensat U3X38), kterou mám v obyváku u okna ve třetím patře. Všechno jede jak má, všechny HD na 100 procent... ikdyž řešení je úplně nelogický :)


Vendelín Skočdopole

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #134 kdy: 09. 05. 2013, 20:56:18 »
Zlín - aktuální pozorování, podle mě je Mux 7 vyplý a Mux 4 ( Nova HD ) mi ukazuje jen 23% signál v DVB Viewru a seká se to a kostičkuje , tak jednou za 3 - 5 minut.  >:(
« Poslední změna: 09. 05. 2013, 21:10:19 od Vendelín Skočdopole »