Autor Téma: Regionální síť 7 - Zlín  (Přečteno 58049 krát)

Jakub Ambroz

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #90 kdy: 06. 05. 2013, 10:50:40 »
Naskytl se mi takový zajímavý jev. Na staré polské síto se symetrákem jsem zachytil k.41 ze zlínského segmentu v nízké kvalitě, ale šel naladit. Je zvláštní že mux 4 na k.42 ani neťukne a to má oproti k.41 10kW. (Z UH rovniny tu signál přes chřiby není!!!!) Oblast přijmu Drysice okr. Vyškov. Mux 4 tady přijímám z Velkého Javorníku, ale na místě kde mám to síto je to ve stínu vůči směru od Javorníku. Takže řeším jen Zlín. Je to zvláštní.
DVB-T: Samsung UE26D4003
            Samsung UE32C6000
TechniSat digi Pal TX 2
Příjem téměř všech hlavních CZ(mux1,2,3,4,RS7,RS8), SK(1,2,3,4), PL 2,3 mux (krom 1 muxu skrz stejný kanál RS7), AT 2 hlavní muxy ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Vendelín Skočdopole

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #91 kdy: 06. 05. 2013, 10:54:55 »
Něco s tím evidentně dělají. Teď mi MUX 4 ukazuje jen 26% signál , ale obraz ( konkrétně Nova HD jede bez problémů ). Mux 7 momentálně bez signálu - 0%  :) Lokalita - Zlín , okolí Baťovy nemocnice


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #92 kdy: 06. 05. 2013, 16:04:03 »
Žádám všechny ctihodné kolegy z diskuze, aby při hodnocení signálu udávali svou lokalitu ( alespoň orientačně / nějakou vzdáleností od segmentu na jižňákách ), ať máme aspoň nějakou představu, kam a jak v jaké kvalitě to doletí  :(


Nárust signálu síla 100, kvalita 75. Oba 42 i 41 kanál. Podlesí II , cca 500 metrů od Segmentu. Že by počasí? Na střeše v Segmentu pohyb osob není ani nebyl.

500m od vysílače vliv počasí...  :-\ božínku, co ještě za bludy se tu objeví... ::)


Tak proč to tak stále kolísá? S tím počasím to byl fór. 500 wattů pro pár lidí v okruhu 300 metrů.
500W stačí naprosto luxusně pro celé takové polo-"krajské" město zadrbané mezi kopcama... to by to jen lidi museli umět přijímat.



Signál je SLABÝ !!!!!!!!! Mux 4 - 42 kanál jede luxusně. Na 41 se nedá dívat. Jedná se o STEJNÝ vysílač. Podle mě nejede ani na 500 wattů možná tak 250.


Vzhledem k výkonu vysílače budete mít na příjmové straně o 15 dB slabší signál.

Bohužel kanál 42 a 41 neoddělíte nějak lehko od sebe pro zesílení pouze 41 kanálu, ale pokud použijete ideálně 2 antény (jednu pro 41 a jednu pro zbytek), osadíte velmi ostrým filtrem a zesílíte a pak následně sloučíte, mohl by se dostavit rozumný výsledek i na místech, kde kanál 42 jede v pořádku a 41 je příliš slabá. Stejným způsobem se u nás vyrovnáváme s příjmem MUX2 SK na 52 kanále a MUX2 z Pradědu. I přes otočení antény jinam, opačnou polarizaci, nám "prosakoval" MUX2. Filtr za 1200 Kč všechno pěkně ořízl, srovnali jsme úrovně a vše již jede, jak má. Ale bohužel toto neuděláte na náhražkovou anténu, nedej bože na 47 dB polské síto z Hornabachu.
tušíš situaci ve Zlíně? co tam chceš zesilovat??? 3 muxy ČRa nad hlavou 3x100kW a pařízkův zázrak 10kW... jakékoli zesilování je sebevražda ve Zlíně :-D

Až na to, že větší část Zlína je závislá na příjmu z Kojálu atd. z důvodu totálně nabouraného signálu z Tlusté. Aj když se to nyní dá v digitálu chytat někde odrazem, tak se to dost často rozpadá a v analogu to byto totálně nepoužitelné! Analog z Tlusté byla jen mazanice barev a o jakou stanici se jednalo se dalo identifikovat jen podle zvuku a nebo podle přijímaného kanálu. V určitých částech signál buď z Kojálu + Radíkov a nebo Praděd + Radíkov.


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #93 kdy: 06. 05. 2013, 16:13:48 »
toto zřejmě je ten slavnej vysílač RS7 ve Zlíně na Jižních Svazích.
http://tommi71.rajce.idnes.cz/segment#IMAG0050_BURST017.jpg

od autora mám slíbený detailní foto všeho co na tý střeše je.

V jakém jazyku to píšeš? Abych tomu rozuměl, tak by jsem na to potřeboval pomali slovník.

Nemělo to být např. aspoň takto:

Toto je zřejmě ten slavný vysílač RS7 ve Zlíně na Jížních Svazích.

Od autora mám slíbené detailní toto všeho co na té střeše je.

PS. Nechápu jak jsi vůbec mohli ukončit základní školu a taky to, že jsi nepropadl z Českého jazyka.

Jinak to není "zřejmě" ten vysílač ale opravdu.


wochomurka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #94 kdy: 06. 05. 2013, 16:35:45 »
toto zřejmě je ten slavnej vysílač RS7 ve Zlíně na Jižních Svazích.
http://tommi71.rajce.idnes.cz/segment#IMAG0050_BURST017.jpg

od autora mám slíbený detailní foto všeho co na tý střeše je.

V jakém jazyku to píšeš? Abych tomu rozuměl, tak by jsem na to potřeboval pomali slovník.

Nemělo to být např. aspoň takto:

Toto je zřejmě ten slavný vysílač RS7 ve Zlíně na Jížních Svazích.

Od autora mám slíbené detailní toto všeho co na té střeše je.

PS. Nechápu jak jsi vůbec mohli ukončit základní školu a taky to, že jsi nepropadl z Českého jazyka.

Jinak to není "zřejmě" ten vysílač ale opravdu.
Nechodili jste na tu základku náhodou tak spolu???   ::)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


hc94

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #95 kdy: 06. 05. 2013, 16:46:43 »
já jsem myslel že tady probíráme RS 7 a ne pravopis příspěvků

   
 
Tvar zřejmé převeden na zřejmý

SLOVNÍ TVARY: zřejmý ~ zřejmá ~ zřejmé ~ zřejmého ~ zřejmém ~ zřejmému ~ zřejmí ~ zřejmo ~ zřejmost ~ zřejmostech ~ zřejmostem ~ zřejmosti ~ zřejmostmi ~ zřejmou ~ zřejmých ~ zřejmým ~ zřejmýma ~ zřejmými
z   zřejmý; zřejmě
    Podobné:
o   ozřejmět, 3. mn. ozřejmějí i ozřejmí; příč. ozřejměl; podst. jm. ozřejmění (stát se zřejmým)
    ozřejmit, 3. mn. ozřejmí; příč. ozřejmil; podst. jm. ozřejmení (učinit zřejmým)
s   samozřejmý; samozřejmě


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #96 kdy: 06. 05. 2013, 17:08:03 »
toto zřejmě je ten slavnej vysílač RS7 ve Zlíně na Jižních Svazích.
http://tommi71.rajce.idnes.cz/segment#IMAG0050_BURST017.jpg

od autora mám slíbený detailní foto všeho co na tý střeše je.

V jakém jazyku to píšeš? Abych tomu rozuměl, tak by jsem na to potřeboval pomali slovník.

Nemělo to být např. aspoň takto:

Toto je zřejmě ten slavný vysílač RS7 ve Zlíně na Jížních Svazích.

Od autora mám slíbené detailní toto všeho co na té střeše je.

PS. Nechápu jak jsi vůbec mohli ukončit základní školu a taky to, že jsi nepropadl z Českého jazyka.

Jinak to není "zřejmě" ten vysílač ale opravdu.
Nechodili jste na tu základku náhodou tak spolu???   ::)

Ptal jsem se tě na něco, že se do mne montuješ. Jestli jsi si nevšilmnul, tak nepoužívám žádné: dobrej, slavnej, je to slíbený atd..
Pokud se to týká Zlína a okolí, tak sem nemá nikdo co psat v české hatlapatině ale opravdu česky a nebo maximálně v moravském dialektu.
Raději se starej o Křemílka aby se ti někde nezatoulal!

Hlavně že mne kritizuješ a přitom sám taky neumíš česky a používáš např. společnýho!!!

Zase se chceš hádat a když se nenavážíš do Kříze tak pro změnu zase do mne, že?


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #97 kdy: 06. 05. 2013, 17:16:42 »
já jsem myslel že tady probíráme RS 7 a ne pravopis příspěvků

   
 
Tvar zřejmé převeden na zřejmý

SLOVNÍ TVARY: zřejmý ~ zřejmá ~ zřejmé ~ zřejmého ~ zřejmém ~ zřejmému ~ zřejmí ~ zřejmo ~ zřejmost ~ zřejmostech ~ zřejmostem ~ zřejmosti ~ zřejmostmi ~ zřejmou ~ zřejmých ~ zřejmým ~ zřejmýma ~ zřejmými
z   zřejmý; zřejmě
    Podobné:
o   ozřejmět, 3. mn. ozřejmějí i ozřejmí; příč. ozřejměl; podst. jm. ozřejmění (stát se zřejmým)
    ozřejmit, 3. mn. ozřejmí; příč. ozřejmil; podst. jm. ozřejmení (učinit zřejmým)
s   samozřejmý; samozřejmě
Nešlo o to "zřejmě" ale hlavně o to "slavnej, slíbený, tý". Ty jsi asi z Čech a ne z Moravy a tak nevím proč potom řešíš Zlín. Pokud si ze Zlína a okolí, tak mluv jak se tady mluví a ne vyloženě v české češtině která je zde absolutně nepřirozená a navíc nemá nic společného s Českým jazykem.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #98 kdy: 06. 05. 2013, 17:35:15 »
Naskytl se mi takový zajímavý jev. Na staré polské síto se symetrákem jsem zachytil k.41 ze zlínského segmentu v nízké kvalitě, ale šel naladit. Je zvláštní že mux 4 na k.42 ani neťukne a to má oproti k.41 10kW. (Z UH rovniny tu signál přes chřiby není!!!!) Oblast přijmu Drysice okr. Vyškov. Mux 4 tady přijímám z Velkého Javorníku, ale na místě kde mám to síto je to ve stínu vůči směru od Javorníku. Takže řeším jen Zlín. Je to zvláštní.
tak to si bud vice nez jist, ze to neni zadny Zlin, ale UH-Rovnina !!! Kdybys znal Zlin a okoli a podminky co se kam dostane, tak ti to dojde.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #99 kdy: 06. 05. 2013, 17:37:16 »
tušíš situaci ve Zlíně? co tam chceš zesilovat??? 3 muxy ČRa nad hlavou 3x100kW a pařízkův zázrak 10kW... jakékoli zesilování je sebevražda ve Zlíně :-D

Až na to, že větší část Zlína je závislá na příjmu z Kojálu atd. z důvodu totálně nabouraného signálu z Tlusté. Aj když se to nyní dá v digitálu chytat někde odrazem, tak se to dost často rozpadá a v analogu to byto totálně nepoužitelné! Analog z Tlusté byla jen mazanice barev a o jakou stanici se jednalo se dalo identifikovat jen podle zvuku a nebo podle přijímaného kanálu. V určitých částech signál buď z Kojálu + Radíkov a nebo Praděd + Radíkov.
ale však já nepíšu nic o tom jestli jede Zlín z Tlusté nebo Kojálu, ale že je to svářečka nad hlavou a jakékoli použití zesilovače je sebevražda. Na to nemusím Tlustou použít v rozvodu, abych s ní musel počítat jako s rušičkou nad sebou. Rozumíme si?


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #100 kdy: 06. 05. 2013, 17:49:21 »
nevím, jak u vás, pánové, ale u nás analogová prima a nova šla úplně v pohodě, dokonce i na pokojovku.Prima u nás šla jen ze Zlína a špatně z Olomouce, jenom když se přetočila anténa, tak šel i v pohodě Olomouc, ale zas nešli kanály jako Joj.
A nova ta šla bez větších problémů, stejně jako Kojál. Hulín


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #101 kdy: 06. 05. 2013, 18:18:21 »
nevím, jak u vás, pánové, ale u nás analogová prima a nova šla úplně v pohodě, dokonce i na pokojovku.Prima u nás šla jen ze Zlína a špatně z Olomouce, jenom když se přetočila anténa, tak šel i v pohodě Olomouc, ale zas nešli kanály jako Joj.
A nova ta šla bez větších problémů, stejně jako Kojál. Hulín
co to tu plancete? božínku...


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #102 kdy: 06. 05. 2013, 19:47:29 »
plácám odpověd Z.s., o tom že zlín v analogu aspoň teda v Hulíně byl zcela ok.


zerony63.mojeid.cz

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #103 kdy: 06. 05. 2013, 19:55:29 »
Pokud nejste naproti vysílače tak máte asi smůlu. Mě jinak dnes opět intenzita 72% a kvalita 58%  stav kolem 17:00 Lokalita Otrokovice - Trávníky stanice nešli naladit. Nyní 19:52 žádný signál. Jinak anténu mám na Brno a ne na JS což je důvod proč nejede. Pozn. Nastavením na Kojál brno chytám MUX4 na intenzitu 70% a kvalitu 92%


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Regionální síť 7 - Zlín
« Odpověď #104 kdy: 06. 05. 2013, 20:06:58 »
plácám odpověd Z.s., o tom že zlín v analogu aspoň teda v Hulíně byl zcela ok.
ne plácáte, ale plancete...
o analogu, který je dávno off a vysílá se uplně jinak a odjinud. Nechápu, proč to sem taháte... nostalgie?