Autor Téma: MUX 3 z Jestědu - kanál 60 - jak naladit?  (Přečteno 16433 krát)

pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
Re:MUX 3 z Jestědu - kanál 60 - jak naladit?
« Odpověď #45 kdy: 26. 02. 2013, 10:55:34 »
Tak samozřejmě, že Černá hora chodí ve Vesci stabilně a jako z praku.

No "z praku" je dost silnej výraz. Věřím, že s lepším nádobíčkem by to tu hrálo, ale rozhodně to tu nehraje na kus drátu.

Pokud se mu, ale nějak polohou, podaří zamezit signálu z Ještědu, tak mu ČH poběží úplně v pohodě.

A proč tedy rovnou neomezit signál z ČH, který je tu mnohem slabší, když má Ještěd na dohled?  :o Zas vymejšlíš bejkárny José.

Já také nemluvím o kusu drátu, ale o řádné anténě se zesilovačem na střeše.
Ty si buď děláš legrci. Nebo jsi vůbec nepochopil o co tady jde.

Černá hora máš plus / mínus obdobný směr jako Jelení hora a Černá stdunice.
( Zdůrazňuji plus / mínus, ale do přijmu antény se to rozhodně vejde...)
Ješteď máš na druhé straně. Čili když, jak říkáš Ty, že zlikviduješ ČH, tak tím zlikviduješ i JH i ČS.
Ovšem když zlikviduješ Ještěd. Tak Ti to jde. Tedy i ČH i JH i ČS.
( A ostatně, když na to přijde tak rušičkou je opravdu Ještěd, nikoli ČH. ČH běžela v poho dávno před Ještědem.
A teprve když zapnuli rušičku Ještěd na 60K tak nám všem znemožnili příjem. Do té doby to bezproblémově chodilo. )

Zrušit někde nad Sokolovnou signál z Ještědu bude velmi obtížné, ne-li nemožné. Nechápu, proč pořád trváš na verzi s jednou anténou. Slučovač pro 25k už stejně pořídil, tak proč ho nevyužít? Pokud mu jde ČS stabilně na tu LP, tak ať koupí ještě jednu, tu na příjem ČS dá na střechu, tu na Ještěd dá na bok domu, aby odrušil ČH, sloučit a může fungovat. Kvůli polákům, o které tazatel vůbec nestál, vše komplikovat a riskovat, že to při horších povětrnostních podmínkách bude vypadávat, nebo to nepůjde vůbec nemá smysl.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pinta finta

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 194
    • Zobrazit profil
Re:MUX 3 z Jestědu - kanál 60 - jak naladit?
« Odpověď #46 kdy: 26. 02. 2013, 11:10:10 »
Hlavně pořád neznáme přesnou polohu tazatele. Protože ulice Nad sokolovnou je dost dlouhá a tazatel může mít přímou viditelnost na Ještěd a ve směru na ČS, ČH, JH může mít panelové sídliště, nebo naopak může vidět na ČS a Ještěd mít za kopcem s řadovkami (tam co bývala drogerie) např. Proto by byly ideální přesné souřadnice polohy, ať si můžeme udělat představu o případných překážkách v cestě signálů.


jaydeesq

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 3 z Jestědu - kanál 60 - jak naladit?
« Odpověď #47 kdy: 26. 02. 2013, 14:37:07 »
José
já chápu že tu je dost lidí kteří mají zájem sledovat zahraniční tv, ale stojím si za názorem že pozemní vysílání je stavěno a plánováno na vnitrostátní příjem, proto argumentovat že kvůli polákům a němcům nejde mux 3 je trošku liché, stejně tak naýzvat Ještěd s mux 3 rušičkou, i když tu vzniklo pár problematických míst, kde dříve problém nebyl, celkové pokrytí a možností přijmu jsou ale mnohem vyšší protože na dost místech byla na liberecku ČH prostě nedostupná či obtížně dostupná,samozřejmě je to od čra prasárna že má sfn s takovým ochranným intervalem, ale není to neřešitelné zvlášť v libereci..problémy jsou právě jinde kde signál je pak 50/50 a ještě se změnšuje úhel..v liberci je ČH na opačnou stranu takže s tím odstíněním není takový problém, jen se to prostě musí řešit a ne argumetnovat předtím mi to jelo a teď už ne

mumijka
pokud nemáš nikoho kdo by ti hlídal signál dole tak to se z toho asi zblázníš, jen ještě mám dotaz ty jsi dával i zesilovač? tzn anténu na ještěd, druhou na mux4 na ČS tu evolve? a slučovač a pak ještě zesilovač? nebo zesilovačem myslíš ten integrovaný v anténě evolve? ale tím že případně odpojíš napětí zesilovač nejen vypneš ale anténu i odpojíš pokud je v ceste zapojeny zesilovač tak při odpojení je neprůchozí tzn. aktivní anténa musí být pod napětím buď z adeptéru nebo z příjmače. jinak pokud nechceš zbytečně zatím volat odborníky a utrácet tak pokud se ti chce laborovat měl bych pro tebe pár tipů který zatím bez investic stojí za vyzkoušení, teď koukám že tam máš slučovač ale pokud ho máš zapojenej za aktivní evolve tak to je prasárna a se divim že při takový kombinaci ti vůbec něco jede..ono slučovač má útlum na ostatích kanálech 22dB takže když do toho pustíš šíleně silnej signál z evolve tak ti projde a kanály se bijou do sebe pro slučování antén je důležitý aby obě antnény nechytaly stejný signál..což u evolve zajistit úplně nepůjde ani směrovostí, při slučování je nejlepší když dáš antnény třeba každou na opačnou stěnu domu,ono ty nemusíš mít problém vůbec s ČH ale s tím že ti to ruší sama druhá anténa protože každá je úplně jiná jedna má zesilovač a i délku kabelů nebudeš mít totožnou..u mux 1,2 je možná tak silný a kvalitní signál že to překousne a jedna antena to natolik přebije že to šlape, u mux 25 bude signál slabší a takže anténa na ještěd která je kvalitnější ho tak nechytí takže tak rušit nemusí,ale mux 3 ti chytají obě antnény a signál je slabší a problém může být na světě, co bych osobně vyzkoušel zatím s tím co máš,nastavit čistě LP 45 na ČS a zkusit bez silovače zda pošlape mux4, pak zkusit otočit a bez zesilovače na LP 45 zkusit chytit ČH ale jiný mux než 3 , trojka nejspíš nepojede kvůli rušení signálu ještědem ,ale tímhle vyzkoušet jaké jsou možnosti příjmu a zda vůbec dochází k rušení příjmu od ČH, to stejné bych vyzkoušel s evolve odpojit LP45 a zapojit přímo zatím tak jak jí máš nastavenou a zkusit příjmeout třeba i jen sílu signálu z ČH a to stejný i s pootočením na ČH i když s tou směrovostí si asi nemusíš moc lámat hlavu stačí nějak mezi ono ten rozdíl není tak velký,ale teď to říkám jen tak z hlavy na mapu sem se nedíval možná to za pootáčení stojí..samozřejmě to s evolve vyzkoušet prvně jen jsem to napsal v opačném pořadí


mumijka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 3 z Jestědu - kanál 60 - jak naladit?
« Odpověď #48 kdy: 26. 02. 2013, 16:01:07 »
Jaydeesq

docela dobre jsi mi to popsal, to asi o vikendu vyzkousim.
Mam to zapojeno nyni takto:
LP je na jested, jde do slucovace, potom kabelem do set-top-boxu.
Evolve je na CS, jde take do slucovace, pak stejny kabel do stb.
K evolve je dodavan jeste zesilovac s vlastnim napajecim zdrojem, ten ale zapojen nemam.
Kdyz jsem mel pouze evolve (bez LP), tak sla jen CS kanal 25. Jinak vubec nic. At uz se zapojenym zesilovacem nebo bez nej.
Kdyz jsem pak pridal LP, tak jde jen jested (mux 1a2, trojka obcas problikne), ale zase nejde vubec CS. Tzn. urcite se to rusi nejak mezi sebou. O vikendu zkusim otocit LP na CS (podobny smer je asi i na CH) a odpojim Evolve a uvidim, co to bude delat.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:MUX 3 z Jestědu - kanál 60 - jak naladit?
« Odpověď #49 kdy: 26. 02. 2013, 17:21:50 »
je to marný, je to marný.....to, co jsi napsal ve svým posledním příspěvku, už jsem ti navrhoval taky, před časem - vzít tu rybí kost, otočit ji na Černou Studnici...jinak, SL-03, od pana Záborce, je laditelný kanálový slučovač, víš to? A pokud to víš, máš ho správně naladěný? Tedy, spíše, pečlivě naladěný? Nebo sis ho nechal naladit od pana Záborce?

Jinak, snad mě pan Vališ nebude kamenovat...tohle síto bez reflektoru by možná udělalo lepší službu pro příjem ze dvou směrů současně...
« Poslední změna: 26. 02. 2013, 17:29:08 od Miloslav Soška »
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Daniel Kulhánek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 609
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MUX 3 z Jestědu - kanál 60 - jak naladit?
« Odpověď #50 kdy: 26. 02. 2013, 19:18:33 »
Panove, vy mi tu radite kazdy jinak. Jsem laik, takze asi nejlepsi zavolat odborniky, ze ano?
A nebo zkusit opravdu vynechat Jested a otocit to na druhou stranu na CH a CS. Problem ale je ten, ze musim pokazde skakat po strese nahoru a dolu, protoze neni, kdo by se mi dival, jaky je signal :(


Pouhé otočení antény na druhou stranu rozhodně nezamezí signálu z Ještědu, ten je hodně silný a bude to rušit dál.
Ale pojede Vám mux 4 a Poláci. Já jsem říkal, že kolega z práce to řeší nějakou pokojovkou na kterou se mu nedostane Černá hora a tím pádem mu na ní běží jen a pouze Ještěd. A pak přepíná mezi dvěma anténami. Tedy tou, co mu chytá Černou studnici a Jelení horu a tou interní, co mu chytá Ještěd. Jak dáte něco na střechu, tak vám na tom Černá hora naskočí, je tam velice silná. A v té chvíli to jde do sebe. A když to zase natočíte na Černou horu, skočí do toho ze zadu Ještěd. Musel by jste jedno z toho nějak zastínit. Tedy dát to třeba na bok domu a pokusit se zamezit signálu od Černé hory nebo naopak signálu od Ještědu.
Problém je, že když zamezíte signálu od Černé hory, zamezíte tím také signálu od Černé studnice. Prostě jak říkám. Kolega to řešil dvěma anténami. Jednu na Černou studnici, druhou na Ještěd. A slučvat se to nedá, když je to kanál 60 proti kanálu 60, takže mezi nimi přepíná.

Ale jinak pokud Vás nezajímají Poláci, Němci atd, pltaí to, co tady napsal ten pisatel, jehož odpověď jsem označil za nejrozumnější. Dá se použít jen anténa na K25 plus nějaké zádrže, filtry a takové věci aby to prostě nepustilo z toho směru nic jiného nežli jen a pouze ten Mux4...No a pak to sloučit s tou na Ještěd. A půjdou vám všechny 4 české multiplexy. Ale to opravdu nechte dělat nějakou profesionální firmu.
To by se mi chtělo přepínat mezi anténami...
Jen nechápu, že si radši kolega nepozve domů profíky.
LCD LG 65´ + SONY STR-GX315
STRONG SRT 8541 + LCD LG 42´
DVB-T2 (STA) Ještěd, Černá studnice, Špičák(Česká Lípa)