Autor Téma: HD skeny dokumentárních záběrů ze 60. let v Hořícím keři  (Přečteno 3659 krát)

blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Všimli jste si, že v Hořiícm keři bylo i pár záběru, jenž pocházely z remasteru dobových materiálů? Konkrétně úvodní titulky a pak ještě záběry ze scény pohřbu J.P., kde byly smíseny se záběry hranými (které byly odbarveny a doplněny o filmové zrno a smetí)...
« Poslední změna: 01. 02. 2013, 07:24:53 od blueflash . »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re:HD skeny dokumentárních záběrů ze 60. let v Hořícím keři
« Odpověď #1 kdy: 01. 02. 2013, 09:24:01 »
Určitě to byli remastery původních materiálů? Já jsem na základě závěrečných titulků usoudil, že tyhle záběry braly z televizních dokumentů ČT, ve kterých byly ty dobové záběry použité.



blueflash .

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 907
    • ICQ komunikátor - 299934152
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube kanál:
    • E-mail
Re:HD skeny dokumentárních záběrů ze 60. let v Hořícím keři
« Odpověď #2 kdy: 01. 02. 2013, 09:49:59 »
Určitě to byli remastery původních materiálů? Já jsem na základě závěrečných titulků usoudil, že tyhle záběry braly z televizních dokumentů ČT, ve kterých byly ty dobové záběry použité.

No, ty tam asi byly taky - a byly obrazově horší...



Ještě další možnost je, že bylo užito někde 16mm, někde 8mm a někde zase naopak rovnou 35mm. Ale to se mi moc nezda. Řekl bych, že na tyto záběry byla šestnáctka zcela dominantní...

No i když tedy - třeba na tom záběru s tím semaforem je již celkem malá DOF, což by skutečně mohlo znamenat užití 35mm... (nicméně i kdyby tomu tak bylo, tak je to evidentně HD přepis..)
« Poslední změna: 01. 02. 2013, 09:52:45 od blueflash . »