Autor Téma: novy zakaznik FreeSatu a satelitu vubec - nespokojenost  (Přečteno 75852 krát)

netso

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Dobry den,

Satelit jsem nikdy nemel a TV jsem vyuzival jenom pro prehravani HD a BR filmu. Ze satelitu freesat jsem celkem sklamany a kvalita SD kanalu mi prijde o malo lepsi nez u DigiTV - rodice a podobne je to skylinku. Kanaly v HD vypadaji dobre, tech je ale jenom par.

Existuje nejaky zpusob jak obrazovou kavlitu vylepsit? Nebo se snad jedna o vlastnost? Nikdy jsem se moc na televizi nedival, ale ten obraz v SD je strasny a nedokazu se na to divat.

Dekuji Vam.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Peter Tulino

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:novy zakaznik FreeSatu a satelitu vubec - nespokojenost
« Odpověď #1 kdy: 05. 06. 2013, 10:03:42 »
Gratulujem!
Konecne niekto povdal, ze kral je nahy!


Bohuzial je to tak, v nasich krajoch, a nielen v nich, je bezne, ze doma mame technologie schopne pomerne kvalitne zorazit HD vysielanie (aj ked aj tom by sa dalo pisat), ale neschopne pozeratelne zobrazit SD vysielanie.
Faktorov, ktore sa podielaju na "kvalite" zobrazovania je viac. Najvacsou mierou na znizeni kvality je kvalifikovanost a financna dostatocnost providerov, ktory degraduju obraz. Potom je to kvalita zobrazovaca. Jednak technologia (LCD vs plazma) a kvalita samotneho vyrobcu a daneho modelu ...


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:novy zakaznik FreeSatu a satelitu vubec - nespokojenost
« Odpověď #2 kdy: 05. 06. 2013, 10:57:59 »
Dobry den,

Satelit jsem nikdy nemel a TV jsem vyuzival jenom pro prehravani HD a BR filmu. Ze satelitu freesat jsem celkem sklamany a kvalita SD kanalu mi prijde o malo lepsi nez u DigiTV - rodice a podobne je to skylinku. Kanaly v HD vypadaji dobre, tech je ale jenom par.

Existuje nejaky zpusob jak obrazovou kavlitu vylepsit? Nebo se snad jedna o vlastnost? Nikdy jsem se moc na televizi nedival, ale ten obraz v SD je strasny a nedokazu se na to divat.

Dekuji Vam.
Kup si Plazmu 1024x768, tam je SD ucházející. Nebo si zvykni, tak jako většina ostatních lidí :)
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


večerníček

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 204
  • dobrý večer dobrou noc
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:novy zakaznik FreeSatu a satelitu vubec - nespokojenost
« Odpověď #3 kdy: 05. 06. 2013, 13:18:04 »
Existuje nejaky zpusob jak obrazovou kavlitu vylepsit? Nebo se snad jedna o vlastnost? Nikdy jsem se moc na televizi nedival, ale ten obraz v SD je strasny a nedokazu se na to divat.

Podle bývalého šéfa ČTÚ pana Dvořáka jsi jen rukojmí vysílání ve vysokém rozlišení obrazu ;D
Tyto stránky je nejlepší prohlížet při zapnuté televizi!


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:novy zakaznik FreeSatu a satelitu vubec - nespokojenost
« Odpověď #4 kdy: 05. 06. 2013, 13:50:07 »
netso:  nejsem si jistý zda-li jsi ten dotaz napsal na správné fórum. Tady je totiž spousta SD příznivců a ti ti budou dokonce tvrdit že standartní rozlišení je vlastně krásné a nic dalšího není potřeba.  ;D
Jediné co pro to můžeš udělat je asi kombinace sat a pozemního příjmu a to z toho důvodu aby jsi těch HDéček pochytal co nejvíc.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:novy zakaznik FreeSatu a satelitu vubec - nespokojenost
« Odpověď #5 kdy: 05. 06. 2013, 13:57:14 »
Na chytání HD si neměl pořizovat freesat, ale Skylink. Pak by mu oproti pozemáku chyběla akorát ČT2 HD, což není tak velká tragédie, a zase přibyla spousta jiných stanic.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Zdenda F.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 118
    • Zobrazit profil
Re:novy zakaznik FreeSatu a satelitu vubec - nespokojenost
« Odpověď #6 kdy: 05. 06. 2013, 14:12:43 »
Vůbec není zmíněn typ TV ani sat. přijímače. Může to být ovlivněno rescalingem = vybrat ten přístroj, který to umí líp.
Lze předpokládat, že obojí je typu - za skvělý peníz. Bohužel od laciných kšuntů nelze očekávat (u SD tolik potřebné) vylepšování obrazu a kvalitní přepočet. No a pak jsou v SD i pořady (hlavně archivní analogové záznamy), u nichž je kvalita obrazu prachbídná i po úpravách...


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:novy zakaznik FreeSatu a satelitu vubec - nespokojenost
« Odpověď #7 kdy: 05. 06. 2013, 14:18:05 »
Yabaka: A které? V základu vidím jen Markízu a tu ta ČT2 hravě předčí.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:novy zakaznik FreeSatu a satelitu vubec - nespokojenost
« Odpověď #8 kdy: 05. 06. 2013, 14:36:09 »
Vidím Markízu a Primu. A jestli chceš argumentovat upscalingem, tak to platí z velké části i pro ČT2 HD, kde z dnešních (od rána do zítřejšího rána) 35 pořadů jich je v nativním HD pouze 9. Navíc atraktivita této stanice není nijak velká, to nemá smysl zveličovat.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


netso

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:novy zakaznik FreeSatu a satelitu vubec - nespokojenost
« Odpověď #9 kdy: 05. 06. 2013, 14:37:04 »
dekuji za pripevky, tusil jsem, ze situace bude vlastne "v poradku".

K technice: plazma Panasonic GT50, stb Humax dodavany freesatem. Prvky jako parabola a LNB neznam ... Da se tam ocekavat ruzna kvalita prvku? Predpokladam, ze se bude jednat o zakladni vybaveni ...

Diky.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:novy zakaznik FreeSatu a satelitu vubec - nespokojenost
« Odpověď #10 kdy: 05. 06. 2013, 18:57:48 »
Yabaka: i kdybych to připustil tak je tam tedy vlastně v globále o 1 "HD" program víc a to je fakt terno. Co se týče atraktivity tak třeba zrovna pro mě je ČT2 na rozdíl od těch dvou perel daleko atraktivnější poněvadž tam občas naladím válečné dokumenty,na rozdíl od těch ZoomCool patlanin ve slušné kvalitě.
Jinak to ale nemá smysl řešit,tazatel bohužel nenapsal o jaké programy má zájem přednostně.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.