Autor Téma: Multiplex 3-Kojál-výpadky  (Přečteno 10887 krát)

Slovensko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #15 kdy: 30. 01. 2013, 07:24:28 »
Danny10:
Nebudu tvrdit, že jsem nějaký anténář nebo tak něco, ale jinak si to nedovedu vysvětlit. Všechny 3 multiplexy jsou z Kojálu vysílány s výkonem 100kW (podle dostupných informací). K závěru o sčítání (posilování) multiplexu 1 a 2 docházím v závislosti na úrovni kvality signálu, co mně ukazuje set-top-box Strong. I když jsem měl jen kolorku, tak multiplexy 1 a 2 měly vždy vyšší úroveň kvality signálu (přisuzuji to vysílači z Mikulova, který v mé oblasti má také dosah a vysílá na stejných kanálech jako Kojál). U multiplexu 3 je situace jiná a sice, že zde je z Kojálu jednak dosah menší a za další podle mých informací Mikulov multiplex 3 nevysílá. Takže tolik můj úsudek. Pokud je špatný tak se omlouvám, ale zdá se mně i logický.

Sedlisky:
Možná že jsem dokonce ještě dál jak 50km vzdušnou vzdáleností od Kojálu. Řekl bych, že tak 60-70km.
A ano souhlasím, že v takovém teple se dělají jiné věci nebo minimálně jinde, než u televize :D
Ale nejsem doma sám, takže ta televize není jen pro mě. Já osobně televizi sleduju minimálně.


Já jsem také vzdálen 60-70 km vzdušně od Brno-Kojál a na Polské sito i Plzen (obě nepoužívam ) mám symetrizační člen pak napojen kousek kabelu s koncem na F konektor pak dám zesilovač 30db a pak kabel a na konci dám adapter na 12v a do setoboxu a není problém , antény sito i jiné ze symetrákem bez zesilovače chytí malo signálu a nekvalita je tam , tak to mám já , jinak používám anténu Emme Esse (Italský výrobek) a jsem spokojenje lepší příjem signálu i víc kanálu . ;D
tybrďo tak toto tesat do kamene  ;D ;D ;D ;D ;D

A rovnou do mramoru ! je jiní postup nebo jiní názor jak pomoci ??????? 8)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #16 kdy: 30. 01. 2013, 07:34:07 »
Danny10:
Nebudu tvrdit, že jsem nějaký anténář nebo tak něco, ale jinak si to nedovedu vysvětlit. Všechny 3 multiplexy jsou z Kojálu vysílány s výkonem 100kW (podle dostupných informací). K závěru o sčítání (posilování) multiplexu 1 a 2 docházím v závislosti na úrovni kvality signálu, co mně ukazuje set-top-box Strong. I když jsem měl jen kolorku, tak multiplexy 1 a 2 měly vždy vyšší úroveň kvality signálu (přisuzuji to vysílači z Mikulova, který v mé oblasti má také dosah a vysílá na stejných kanálech jako Kojál). U multiplexu 3 je situace jiná a sice, že zde je z Kojálu jednak dosah menší a za další podle mých informací Mikulov multiplex 3 nevysílá. Takže tolik můj úsudek. Pokud je špatný tak se omlouvám, ale zdá se mně i logický.

Sedlisky:
Možná že jsem dokonce ještě dál jak 50km vzdušnou vzdáleností od Kojálu. Řekl bych, že tak 60-70km.
A ano souhlasím, že v takovém teple se dělají jiné věci nebo minimálně jinde, než u televize :D
Ale nejsem doma sám, takže ta televize není jen pro mě. Já osobně televizi sleduju minimálně.


Já jsem také vzdálen 60-70 km vzdušně od Brno-Kojál a na Polské sito i Plzen (obě nepoužívam ) mám symetrizační člen pak napojen kousek kabelu s koncem na F konektor pak dám zesilovač 30db a pak kabel a na konci dám adapter na 12v a do setoboxu a není problém , antény sito i jiné ze symetrákem bez zesilovače chytí malo signálu a nekvalita je tam , tak to mám já , jinak používám anténu Emme Esse (Italský výrobek) a jsem spokojenje lepší příjem signálu i víc kanálu . ;D
tybrďo tak toto tesat do kamene  ;D ;D ;D ;D ;D

A rovnou do mramoru ! je jiní postup nebo jiní názor jak pomoci ??????? 8)
tady už nepomůže nic, ani jinÍÍÍÍÍÍ názor ani postup  ;D ;D ;D


Sedlisky

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #17 kdy: 30. 01. 2013, 08:41:23 »
Pravděpodobně cizinec - což ale stejně problém tazatele neřeší, protože je málo pravděpodobné, že jsou oba ze stejné lokality :)


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #18 kdy: 30. 01. 2013, 18:42:36 »
Tak jsem musel potočit se sítem a už mám 97%. Prostě počasí, je tepleji a obleva, tak jsou zřejmě jiné podmínky pro šíření. To bych chápal, ale spíš nechápu to, proč mně to spadlo z 85% na 0%. Když je zima a led, tak jsem měl při daném natočení 85% a během pár hodin (jak začala obleva) jsem o všechny procenta u kvality signálu došel...
Jenom doufám, že nebudu muset natáčet síto každých 5 dní například :D
« Poslední změna: 30. 01. 2013, 18:52:57 od THresil »


Sedlisky

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #19 kdy: 30. 01. 2013, 18:49:15 »
Prodává se motor na dálkové ovládání :D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #20 kdy: 30. 01. 2013, 18:54:02 »
Sedlisky:
Ano to vím, ale v mém případě je to komplikovanější...


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #21 kdy: 30. 01. 2013, 22:55:24 »
Jinak zde řeším aktuální problém, takže kdyby mně někdo chtěl doporučit řešení, tak budu jen rád... ;)
Zjišťuji, že to neni zas tak dobré řešení na kterém to zatím funguje... Myslel jsem, že to bude stačit, ale zdá se, že nestačí.
http://forum.digizone.cz/index.php?topic=2685.msg38241#msg38241


Slovensko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #22 kdy: 31. 01. 2013, 06:28:17 »
Pravděpodobně cizinec - což ale stejně problém tazatele neřeší, protože je málo pravděpodobné, že jsou oba ze stejné lokality :)


 No víte my Moraváci byli vždy pro pragocentristi cizinci , pražák když výjde za Prahu tak neví kde je a také neumí pořádně poradit pokud nechcete radit tak ani nepište , 8)


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #23 kdy: 31. 01. 2013, 07:59:07 »
No víte my Moraváci byli vždy pro pragocentristi cizinci , pražák když výjde za Prahu tak neví kde je a také neumí pořádně poradit pokud nechcete radit tak ani nepište , 8)
Zvláštní. Píšeš, že seš moravák, nick máš Slovensko, vynecháváš skloňované "být" jako pražák, slovesa píšeš jako slovák, poučuješ jak učitel a urážíš se jak ženská. To je pak těžko radit. :)