Autor Téma: Multiplex 3-Kojál-výpadky  (Přečteno 10882 krát)

THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Multiplex 3-Kojál-výpadky
« kdy: 29. 01. 2013, 19:35:43 »
Dobrý večer všem,
také máte dneska od pozdního odpoledne problémy s programy 3. multiplexu z Brna (Kojálu)? U mě se to projevuje kostičkami a vypadáváním... Dokonce se mně občas stane výpadek i u multiplexů 1 a 2, které chytám také z Brna (Kojálu)...
Jak jste na tom Vy ostatní?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #1 kdy: 29. 01. 2013, 19:47:58 »
Žádné výpadky či kostičkování jsem nezaznamenal během doby od 17 do 18:30.Problém je u vás a je možné že je to způsobeno oblevou.


Slovensko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #2 kdy: 29. 01. 2013, 19:52:26 »
Dobrý večer všem,
také máte dneska od pozdního odpoledne problémy s programy 3. multiplexu z Brna (Kojálu)? U mě se to projevuje kostičkami a vypadáváním... Dokonce se mně občas stane výpadek i u multiplexů 1 a 2, které chytám také z Brna (Kojálu)...
Jak jste na tom Vy ostatní?


Zdravím , žádna změna v České Třebové ( jih sídliště Borek ) Mux1 100% , Mux2 60-75% ( kolize s Čer, H. - Trutnov ) a Mux3 100%  ;D .


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #3 kdy: 29. 01. 2013, 19:56:48 »
Luboš T.:
Děkuji za informaci a názor. Bohužel přesně tohoto jsem se obával. Posílil jsem moji anténní soustavu minulý týden v době zimy (kolem -5 °C) a kvalita signálu se pohybovala kolem 90% u multiplexu 3 (a byl bez výpadků nebo kostiček). Mimochodem tady je kvalita nižší (i intenzita signálu), než u multiplexu 1 a 2, zde je cca 95-98% téměř za jakéhokoliv počasí. Přičítám to jevu sčítání signálu z vysílače Mikulov, který vysílá na stejných kanálech. Bohužel multiplex 3 je frekvenčně mnohem výše, než multiplex 1 a 2 a tím je i snížen dosah a navíc v tomto případě není posílem Mikulovem. Já jsem na okraji podle mapky. Takže se zdá, že až se počasí ustálí, tak budu muset zase s anténama laborovat, jelikož jsem zjistil, že když je větší zima, tak je signál silnější (víc % kvality signálu)... Bojím se, co se stane v létě, až bude kolem 40°C... ;D


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #4 kdy: 29. 01. 2013, 20:07:33 »
Až bude léto tak se zase tolik nezmnění,sice se signál hůře šíří na tak vysokém kanálu ale tragické problémy nejsou.Tady jde spíš o to jak jste ty antény sloučil aby se navzájem nerušily.Čím více antén tím více případných kolizí.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #5 kdy: 29. 01. 2013, 20:11:16 »
Tak dosud problém nebyl. Stabilita byla dodneška zajištěna, takže o vzájemném ovlivňování bych zde nehovořil. Jsem v členitém terénu (jak to bývá často označováno), takže s výkyvy a různými problémy s televizním signálem se potýkám odjakživa...


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #6 kdy: 29. 01. 2013, 20:17:39 »
Na členitý terén jsou výborný síťovky antény.Ale uvidíte jaký bude signál dál pokračovat,zatím bych to neřešil.Já jsem měl za analogu z kojálu díky překážkám duchatý obraz ale co jsem najel na digitál tak problém nemám,všechny tři muxy na 100%.


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #7 kdy: 29. 01. 2013, 20:21:22 »
Přesně tak to mám... Z Kojálu to bere velké husté síto od Antesu s 30 dB předzesilovačem v anténní krabičce. A z Hodonína beru přes kolorku multiplex 4... Jak jsem psal, doposud žádný problém, až dnes. Počkám do zítra a uvidím, co se bude dít. I zítra má být teplo a ještě větší než dnes, tak se uvidí...


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #8 kdy: 29. 01. 2013, 20:28:42 »
Já tam mám obyčejné řídké síto bez zesilovače pod střechou a mám tu výhodu že ikdyž bych tam musel dát zesilovač takový jak popisujete 30db pro případ že by se měl spustit v Boskovicích mux4 a já měl zrovna problém s příjmem tak se zesilovačem pro příjem kojálu je stejný jako bez zesilovače co se týče kvality,uroveň signálu sice vylítne ale kostičkování nehrozí.


Danny10

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #9 kdy: 29. 01. 2013, 20:37:10 »
Luboš T.:
Děkuji za informaci a názor. Bohužel přesně tohoto jsem se obával. Posílil jsem moji anténní soustavu minulý týden v době zimy (kolem -5 °C) a kvalita signálu se pohybovala kolem 90% u multiplexu 3 (a byl bez výpadků nebo kostiček). Mimochodem tady je kvalita nižší (i intenzita signálu), než u multiplexu 1 a 2, zde je cca 95-98% téměř za jakéhokoliv počasí. Přičítám to jevu sčítání signálu z vysílače Mikulov, který vysílá na stejných kanálech. Bohužel multiplex 3 je frekvenčně mnohem výše, než multiplex 1 a 2 a tím je i snížen dosah a navíc v tomto případě není posílem Mikulovem. Já jsem na okraji podle mapky. Takže se zdá, že až se počasí ustálí, tak budu muset zase s anténama laborovat, jelikož jsem zjistil, že když je větší zima, tak je signál silnější (víc % kvality signálu)... Bojím se, co se stane v létě, až bude kolem 40°C... ;D


tak to v SFN určitě nehrozí..
DVB-T 1,2,3 MUX Brno,Zlín,Praděd
                4 MUX + 7 RS Olomouc
           1,2,3 MUX SK Krížava,V.Javorina
Amiko HD Mini,AA2 Spark 1.2.78,offset 70x80 na DG 240
Dreamsky TSC - 70


Sedlisky

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #10 kdy: 29. 01. 2013, 20:51:45 »
Luboš T.:
Děkuji za informaci a názor. Bohužel přesně tohoto jsem se obával. Posílil jsem moji anténní soustavu minulý týden v době zimy (kolem -5 °C) a kvalita signálu se pohybovala kolem 90% u multiplexu 3 (a byl bez výpadků nebo kostiček). Mimochodem tady je kvalita nižší (i intenzita signálu), než u multiplexu 1 a 2, zde je cca 95-98% téměř za jakéhokoliv počasí. Přičítám to jevu sčítání signálu z vysílače Mikulov, který vysílá na stejných kanálech. Bohužel multiplex 3 je frekvenčně mnohem výše, než multiplex 1 a 2 a tím je i snížen dosah a navíc v tomto případě není posílem Mikulovem. Já jsem na okraji podle mapky. Takže se zdá, že až se počasí ustálí, tak budu muset zase s anténama laborovat, jelikož jsem zjistil, že když je větší zima, tak je signál silnější (víc % kvality signálu)... Bojím se, co se stane v létě, až bude kolem 40°C... ;D
Posílil čím? Zesilovačem? To ale nemusí v reálu žádné posílení být, spíš medvědí služba.

Mux 3 z Pálavy nevysílá.

Výše kanálu má vliv na dosah, když se bavíme o UHF pásmu a vzdálenosti do cca 50km (dál od vysílače nebudeš), navíc v rozsahu kanálů 29-40-59? To snad ne...

Až bude 40st., tak půjdeš k vodě a TV tě nebude zajímat :D


THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #11 kdy: 29. 01. 2013, 21:27:52 »
Danny10:
Nebudu tvrdit, že jsem nějaký anténář nebo tak něco, ale jinak si to nedovedu vysvětlit. Všechny 3 multiplexy jsou z Kojálu vysílány s výkonem 100kW (podle dostupných informací). K závěru o sčítání (posilování) multiplexu 1 a 2 docházím v závislosti na úrovni kvality signálu, co mně ukazuje set-top-box Strong. I když jsem měl jen kolorku, tak multiplexy 1 a 2 měly vždy vyšší úroveň kvality signálu (přisuzuji to vysílači z Mikulova, který v mé oblasti má také dosah a vysílá na stejných kanálech jako Kojál). U multiplexu 3 je situace jiná a sice, že zde je z Kojálu jednak dosah menší a za další podle mých informací Mikulov multiplex 3 nevysílá. Takže tolik můj úsudek. Pokud je špatný tak se omlouvám, ale zdá se mně i logický.

Sedlisky:
Možná že jsem dokonce ještě dál jak 50km vzdušnou vzdáleností od Kojálu. Řekl bych, že tak 60-70km.
A ano souhlasím, že v takovém teple se dělají jiné věci nebo minimálně jinde, než u televize :D
Ale nejsem doma sám, takže ta televize není jen pro mě. Já osobně televizi sleduju minimálně.


Sedlisky

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #12 kdy: 29. 01. 2013, 21:59:33 »
Multiplex 3 má odlišné parametry od muxů 1 a 2, takže tomu mohou odpovídat i výpadky.


Slovensko

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 127
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #13 kdy: 30. 01. 2013, 06:15:26 »
Danny10:
Nebudu tvrdit, že jsem nějaký anténář nebo tak něco, ale jinak si to nedovedu vysvětlit. Všechny 3 multiplexy jsou z Kojálu vysílány s výkonem 100kW (podle dostupných informací). K závěru o sčítání (posilování) multiplexu 1 a 2 docházím v závislosti na úrovni kvality signálu, co mně ukazuje set-top-box Strong. I když jsem měl jen kolorku, tak multiplexy 1 a 2 měly vždy vyšší úroveň kvality signálu (přisuzuji to vysílači z Mikulova, který v mé oblasti má také dosah a vysílá na stejných kanálech jako Kojál). U multiplexu 3 je situace jiná a sice, že zde je z Kojálu jednak dosah menší a za další podle mých informací Mikulov multiplex 3 nevysílá. Takže tolik můj úsudek. Pokud je špatný tak se omlouvám, ale zdá se mně i logický.

Sedlisky:
Možná že jsem dokonce ještě dál jak 50km vzdušnou vzdáleností od Kojálu. Řekl bych, že tak 60-70km.
A ano souhlasím, že v takovém teple se dělají jiné věci nebo minimálně jinde, než u televize :D
Ale nejsem doma sám, takže ta televize není jen pro mě. Já osobně televizi sleduju minimálně.


Já jsem také vzdálen 60-70 km vzdušně od Brno-Kojál a na Polské sito i Plzen (obě nepoužívam ) mám symetrizační člen pak napojen kousek kabelu s koncem na F konektor pak dám zesilovač 30db a pak kabel a na konci dám adapter na 12v a do setoboxu a není problém , antény sito i jiné ze symetrákem bez zesilovače chytí malo signálu a nekvalita je tam , tak to mám já , jinak používám anténu Emme Esse (Italský výrobek) a jsem spokojenje lepší příjem signálu i víc kanálu . ;D


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Multiplex 3-Kojál-výpadky
« Odpověď #14 kdy: 30. 01. 2013, 06:45:37 »
Danny10:
Nebudu tvrdit, že jsem nějaký anténář nebo tak něco, ale jinak si to nedovedu vysvětlit. Všechny 3 multiplexy jsou z Kojálu vysílány s výkonem 100kW (podle dostupných informací). K závěru o sčítání (posilování) multiplexu 1 a 2 docházím v závislosti na úrovni kvality signálu, co mně ukazuje set-top-box Strong. I když jsem měl jen kolorku, tak multiplexy 1 a 2 měly vždy vyšší úroveň kvality signálu (přisuzuji to vysílači z Mikulova, který v mé oblasti má také dosah a vysílá na stejných kanálech jako Kojál). U multiplexu 3 je situace jiná a sice, že zde je z Kojálu jednak dosah menší a za další podle mých informací Mikulov multiplex 3 nevysílá. Takže tolik můj úsudek. Pokud je špatný tak se omlouvám, ale zdá se mně i logický.

Sedlisky:
Možná že jsem dokonce ještě dál jak 50km vzdušnou vzdáleností od Kojálu. Řekl bych, že tak 60-70km.
A ano souhlasím, že v takovém teple se dělají jiné věci nebo minimálně jinde, než u televize :D
Ale nejsem doma sám, takže ta televize není jen pro mě. Já osobně televizi sleduju minimálně.


Já jsem také vzdálen 60-70 km vzdušně od Brno-Kojál a na Polské sito i Plzen (obě nepoužívam ) mám symetrizační člen pak napojen kousek kabelu s koncem na F konektor pak dám zesilovač 30db a pak kabel a na konci dám adapter na 12v a do setoboxu a není problém , antény sito i jiné ze symetrákem bez zesilovače chytí malo signálu a nekvalita je tam , tak to mám já , jinak používám anténu Emme Esse (Italský výrobek) a jsem spokojenje lepší příjem signálu i víc kanálu . ;D
tybrďo tak toto tesat do kamene  ;D ;D ;D ;D ;D