Autor Téma: digitální pozemní vysílání Hodonínsko  (Přečteno 4038 krát)

hriba852

  • Host
digitální pozemní vysílání Hodonínsko
« kdy: 27. 01. 2013, 17:44:43 »
Zdravím vás chtěl bych se zeptat,chci pozemní digitální vysílaní protože se mě nechce platit servisní poplatek.
A potřeboval bych vědět jakou anténu si mám pořídit do mojí lokality Čejkovice,okres Hodonín,Jihomoravský kraj,abych mohl příjimat  bezproblémově všechny 4 multiplexy,slyšel jsem že na Hodonínsku jsou malé problémy s 3.multiplexem.
Díky za odpověd

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:digitální pozemní vysílání Hodonínsko
« Odpověď #1 kdy: 27. 01. 2013, 21:05:43 »
V Čejkovicích je to složitý, protože záleží, kde bydlíte.
Takže nejde doporučit bez proměření-ale multiplex 3 jde BEZ problémů naladit.
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46


hriba852

  • Host
Re:digitální pozemní vysílání Hodonínsko
« Odpověď #2 kdy: 27. 01. 2013, 21:32:36 »
Díky za odpověd,existuje nějaky levny pristroj na přeměření signálu ?
Nevím jak je to se signalem tam kde bydlim ale multiplex 4 chytám na plný signál i s klasickou prutovou anténou bez zesilovače


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:digitální pozemní vysílání Hodonínsko
« Odpověď #3 kdy: 27. 01. 2013, 22:21:59 »
Jelikož MUX4 vysílá ze Sterého Poddvorova, tak je to jaksi logické.. a měřák který za něco stojí se nevyplatí..pro jedno použití..zkuste se poptat kdo komu dělal antény, pár instalací mám i já v Čejkovicích  ;)
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:digitální pozemní vysílání Hodonínsko
« Odpověď #4 kdy: 28. 01. 2013, 07:54:07 »
Díky za odpověd,existuje nějaky levny pristroj na přeměření signálu ?
Nevím jak je to se signalem tam kde bydlim ale multiplex 4 chytám na plný signál i s klasickou prutovou anténou bez zesilovače
Otázkou je, co si představuješ pod pojmem měřící přístroj? Jestli si chceš pořídit měřák kvůli tomu, aby sis mohl sá nainstalovat anténu, tak je to nesmysl. Montáž antény od profíka je mnohonásobně levnější než měřící přístroj. Pokud ale máš zbytkem 50-100tis. , tak si z těch levnějších jistě vybereš. :-)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:digitální pozemní vysílání Hodonínsko
« Odpověď #5 kdy: 28. 01. 2013, 09:01:10 »
Díky za odpověd,existuje nějaky levny pristroj na přeměření signálu ?
Nevím jak je to se signalem tam kde bydlim ale multiplex 4 chytám na plný signál i s klasickou prutovou anténou bez zesilovače
Podívej se na http://www.digizone.cz/clanky/dreamsky-tsc-70-multicombo-meter-pro-mereni-signalu-dvb-s-dvb-s2-dvb-t-dvb-t2-dvb-c/
Pro Enika. Já fotím, foťák mám za cca 70 litrů a nepochopím, jak někdo může fotit s karabičkou od mýdla za 4000,- No a vidíš, fotky z toho jsou. To samé bude asi s tím měřákem. Ty jsi si zvykl na velmi kvalitní, profesionání přístroje a už nějak nepředpokládáš, že by ten levnější něco změřil. Určitě to nebude tak přesné, jak s měřákem za 100, ale furt lepši něco, než nic. (To nebyl útok, to bylo konstatovvání)  :)


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:digitální pozemní vysílání Hodonínsko
« Odpověď #6 kdy: 28. 01. 2013, 13:05:20 »
Rychlý dotaz, nemá někdo zkušenost se 4 ve Velkých Hostěrádkách? Nechci tam hnát firmu z Brna zbytečně pokud je úplně ztracené.         
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:digitální pozemní vysílání Hodonínsko
« Odpověď #7 kdy: 28. 01. 2013, 16:45:34 »
Díky za odpověd,existuje nějaky levny pristroj na přeměření signálu ?
Nevím jak je to se signalem tam kde bydlim ale multiplex 4 chytám na plný signál i s klasickou prutovou anténou bez zesilovače
Podívej se na http://www.digizone.cz/clanky/dreamsky-tsc-70-multicombo-meter-pro-mereni-signalu-dvb-s-dvb-s2-dvb-t-dvb-t2-dvb-c/
Pro Enika. Já fotím, foťák mám za cca 70 litrů a nepochopím, jak někdo může fotit s karabičkou od mýdla za 4000,- No a vidíš, fotky z toho jsou. To samé bude asi s tím měřákem. Ty jsi si zvykl na velmi kvalitní, profesionání přístroje a už nějak nepředpokládáš, že by ten levnější něco změřil. Určitě to nebude tak přesné, jak s měřákem za 100, ale furt lepši něco, než nic. (To nebyl útok, to bylo konstatovvání)  :)
Ty můžeš blbě udělanou fotku, kterou vyfotíš, smazat, stejně jako ji může smazat ten s krabičkou za 4000... a vyfotit třeba jinou.
Enik svoji práci nesmaže a ještě na ni musí držet záruku, takže hrát si s udělátky jako je ten Dreamsky prostě zodpovědně nejde :-) Pochopeno?


hriba852

  • Host
Re:digitální pozemní vysílání Hodonínsko
« Odpověď #8 kdy: 28. 01. 2013, 18:53:57 »
ok díky za odpověd pár týpků v čejkovicích znám,zkusím se někoho poptat a pak kdyžtak napíšu
Pěkný den


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:digitální pozemní vysílání Hodonínsko
« Odpověď #9 kdy: 29. 01. 2013, 07:59:08 »
Díky za odpověd,existuje nějaky levny pristroj na přeměření signálu ?
Nevím jak je to se signalem tam kde bydlim ale multiplex 4 chytám na plný signál i s klasickou prutovou anténou bez zesilovače
Podívej se na http://www.digizone.cz/clanky/dreamsky-tsc-70-multicombo-meter-pro-mereni-signalu-dvb-s-dvb-s2-dvb-t-dvb-t2-dvb-c/
Pro Enika. Já fotím, foťák mám za cca 70 litrů a nepochopím, jak někdo může fotit s karabičkou od mýdla za 4000,- No a vidíš, fotky z toho jsou. To samé bude asi s tím měřákem. Ty jsi si zvykl na velmi kvalitní, profesionání přístroje a už nějak nepředpokládáš, že by ten levnější něco změřil. Určitě to nebude tak přesné, jak s měřákem za 100, ale furt lepši něco, než nic. (To nebyl útok, to bylo konstatovvání)  :)
Ty můžeš blbě udělanou fotku, kterou vyfotíš, smazat, stejně jako ji může smazat ten s krabičkou za 4000... a vyfotit třeba jinou.
Enik svoji práci nesmaže a ještě na ni musí držet záruku, takže hrát si s udělátky jako je ten Dreamsky prostě zodpovědně nejde :-) Pochopeno?
Ano, fotku mohu smazat, ale druhou už nenafotím. Ta situace už zmizela. Proto musí mít profesionál kvalitní foťák. Amatér může fotit krabičkou za 4000,- (která mimochodem dělá fotky nic moc).
Ano, Enik za svoji práci ručí, proto musí mít měřák profesionální, kvalitní, stejně jako profesionální fotograf. Amatér může mít měřák za 10000, protože to dělá převážně pro sebe a své známé, a může tu anténu udělat znova (nafotit novou fotku)
Prostě nejde zodpovědně fotit foťákem za 4000 a nejde zodpovědně dělat antény s dreamsky. Ale jde amatersky fotit foťákem za 4000 a jde amatérsky dělat antény s Dreamsky. Pochopeno?


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:digitální pozemní vysílání Hodonínsko
« Odpověď #10 kdy: 29. 01. 2013, 08:24:25 »
Díky za odpověd,existuje nějaky levny pristroj na přeměření signálu ?
Nevím jak je to se signalem tam kde bydlim ale multiplex 4 chytám na plný signál i s klasickou prutovou anténou bez zesilovače
Podívej se na http://www.digizone.cz/clanky/dreamsky-tsc-70-multicombo-meter-pro-mereni-signalu-dvb-s-dvb-s2-dvb-t-dvb-t2-dvb-c/
Pro Enika. Já fotím, foťák mám za cca 70 litrů a nepochopím, jak někdo může fotit s karabičkou od mýdla za 4000,- No a vidíš, fotky z toho jsou. To samé bude asi s tím měřákem. Ty jsi si zvykl na velmi kvalitní, profesionání přístroje a už nějak nepředpokládáš, že by ten levnější něco změřil. Určitě to nebude tak přesné, jak s měřákem za 100, ale furt lepši něco, než nic. (To nebyl útok, to bylo konstatovvání)  :)
Ty můžeš blbě udělanou fotku, kterou vyfotíš, smazat, stejně jako ji může smazat ten s krabičkou za 4000... a vyfotit třeba jinou.
Enik svoji práci nesmaže a ještě na ni musí držet záruku, takže hrát si s udělátky jako je ten Dreamsky prostě zodpovědně nejde :-) Pochopeno?
Ano, fotku mohu smazat, ale druhou už nenafotím. Ta situace už zmizela. Proto musí mít profesionál kvalitní foťák. Amatér může fotit krabičkou za 4000,- (která mimochodem dělá fotky nic moc).
Ano, Enik za svoji práci ručí, proto musí mít měřák profesionální, kvalitní, stejně jako profesionální fotograf. Amatér může mít měřák za 10000, protože to dělá převážně pro sebe a své známé, a může tu anténu udělat znova (nafotit novou fotku)
Prostě nejde zodpovědně fotit foťákem za 4000 a nejde zodpovědně dělat antény s dreamsky. Ale jde amatersky fotit foťákem za 4000 a jde amatérsky dělat antény s Dreamsky. Pochopeno?
Nepochopeno :-D Ale ne na mojí straně...


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:digitální pozemní vysílání Hodonínsko
« Odpověď #11 kdy: 29. 01. 2013, 08:52:12 »
Takže znova. Já jako amatér mohu měřit signál krabičkou od mýdla a jelikož s tím něco naměřím, tak to pro mne bude mít jakýstakýs význam. Udělám si anténu a když nebude fungovat, tak s ní budu laborovat, až to vyladím. (dceři jsem to ladil měsíc a nikomu to nevadilo). Bude mě to stát sice hafo času a možná i víc peněz, než kdybych si zavolal Enika, ale vyhraju si a doma budu za kinga, když to bude hrát  8). Když ne, tak sklapnu a zavolám Enika. Ten mi řekne, že je to celé zprasené a udělá to celé znova, udělá to za jeden den a bude to hrát perfektně. A bude to stát peníze navíc.
To samé s fotkou. Vyfotím si potomky, když to bude pěkné, tak jsem doma king  8). Když to bude stát za nic, zajdu k profíkovi, který mi ty děcka nafotí a bude to super. Bude to podstaně lepší, než já s krabičkou od mýdla.
Takže já jako amatér mohu mít dreamsky, které mi jakž takž něco změří a určitě to bude lepší, než když to budu měřit teploměrama na televizi. Samozřejmě, že si s tou krabičkou nebudu hrát na profíka a nebudu dělat antény za peníze.
Já vím, Davide, na co narážíš. Existuje spousta "profíku" kteří měří přenosnou televizi a berou za instalaci udělátek nehorázné peníze a dělají Vám, profíkům, špatné jméno. Jenomže to u amatéra nehrozí. Ten dělá jenom pro své známé a zdarma. (já dělal dceři, sobě a dvěma kámošům. Všem to hraje bez problémů, ale zakázku bych nevzal.) Ty to bereš ze svých "výšin" člověka, který se tím živí, nechce si zkazit jméno a musí vydělat. Pochop amatéry, pro něž je to vysoceprodělečná činnost, ale zato si vyhrajou. (za ty antény, které jsem dělal, jsem nedostal ani to, co jsem dal do materiálu)
Ps. Anebo chceš říct, že ten Dreamsky nic nezměří a celá recenze není pravda? V tom případě chápu Tvé reakce.
« Poslední změna: 29. 01. 2013, 08:57:04 od Honza Novák »


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:digitální pozemní vysílání Hodonínsko
« Odpověď #12 kdy: 29. 01. 2013, 09:49:06 »
Na začátek předesílám, že se anténařinou neživím a ani živit nehodlám. Nicméně pracoval jsem na radiotelevizní opravně a proto si dovolím trochu jiný úhel pohledu.
Za "mých dob" jme měřili Avometem. A stačilo nám to na profesionální práci. Potom se objevily digitální multimetry. A nám se najednou začalo zdát, že ty Avomety jsou strašně nepřesné. Dnes už jsou digitální multimetry naprostou samozřejmostí a má je doma kdekdo. U jednoho kamaráda jsem jednou potřeboval změřit tužkovou baterii. Vzal jsem jeho multimetr za cca 900,- Kč a, světe div se, zjistil jsem, že baterie má víc jak 3 V. Následně jsem zjistil, že baterie není zázračná, ale multimetr výhradně na rozsahu 20 V ukazuje o cca 2V víc. Co tím chci říct? Nezáleží na ceně, ale na přesnosti.
Pokud již někdo ověřil "profesionálním měřákem", že DREAMSKY TSC-70 měří např. úroveň signálu správně ± 1dBµV a např. i MER sedí s odchylkou ± 1dB, pak ten měřák půjde pro velkou většinu prací použít i profesionálem. Ono je jedno, jestli mi měřák ukáže, že mám na zásuvce 75 dBµV a MER 29 dB, ale ve skutečnosti je na zásuvce 73 dBµV a MER 28 dB. Celý problém spočívá, podle mého názoru, ve dvou bodech.
  • Pokud měřák ukazuje dobře, lze jej použít i profesionálně. Je to stejné jako s multimetrem, kdy ten za 150,- Kč poskytne stejné služby jako ten za 1500,- Kč (pokud není vadný), protože odchylka několik µV je obvykle nepostatná.
  • Podstatné však je, kdo ten měřák drží v ruce. Bude-li to někdo, kdo neumí naměřené hodnoty interpretovat, bude mu i pojízdná laboratoř k ničemu. Naopak ten, kdo ví co a proč měří, ten si, až na speciální případy, vystačí i s "Avometem" a digitální multimetr nepotřebuje. Tedy vystačí si i s DREAMSKY TSC-70.
Já si jej koupil a testuji jej (pouze v DVB-T, neboť DVB-S mne vůbec nezajímá). A nemůžu říct, že by ukazoval nesmysly. Počasí posledních dnů (slunce, sníh, námraza, dnes déšť) mění příjmové podmínky a DREAMSKY TSC-70 tyto změny pěkně ukazuje. Např. jsem zjistil, že zachytí i u mě nepřijímatelný Jauerling K31. Někdy je síla 11 dBµV a to mi ukáže i MER 3 dB, dnes je síla 9 dBµV a MER 0 dB. I tak však zjistil modulaci 16QAM.
A jaký vidím rozdíl mezi profesionálem a amatérem? Profesionál za svou práci bere peníze, živí se tím a měl by znát svůj obor.
Amatér není slovo hanlivé a v překladu znamená nadšenec. A nadšenec, ačkoliv se daným oborem neživí, neváhá investovat peníze ani do pomůcek pro svůj obor a ani do vzdělávání sebe sama.
Jak to tak znám, profesionálové se mnohdy vzdělávají pouze neradi. Amatéři naopak s nadšením.
Doufám, že jsem nikoho svým názorem nepopudil a přeji všem krásný den.
Planar IT-15T2.