Autor Téma: Slouceni anten  (Přečteno 13859 krát)

THresil

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 185
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slouceni anten
« Odpověď #45 kdy: 06. 02. 2013, 15:53:59 »
Tak jsem provedl sloučení té kolorky a velkého síta... Pořídil jsem ten slučovač k46 + zbytek a zatím paráda. Ještě bych ale možná zkusil jednu vychytávku (v mém případě)...

Důvodem je občasné drobné zakostičkování v určitých částech obrazovky. Je to řadově tak jednou do hodiny. Dělá to spíše navečer a taky podle počasí. Třeba včera to párkrát za podvečer/večer udělalo, ale dneska jsem to zatím nezpozoroval=obraz je zatím dneska naprosto čistý.

Zatím to mám takto:
vstupy do slučovače - K46 = kolorka se zesilovači na kabelu 20dB + 10dB (nejlepší kombinace, jen 20dB nestačí-vyzkoušeno)
                              - zbytek = síto s 30dB zesilovačem přímo v anténní krabičce (toto zatím neovlivním)

V jednom vláknu jsem četl, že je lepší zesilovat až za sloučením. Proto bych se chtěl zeptat, jestli byste doporučili změnu a sice, že kolorka napřímo do vstupu K46 a síto (vyhodit zesilovač a dát tam jen sym. člen) napřímo na vstupu zbytku. No a až potom na výstupu slučovače zesílit o 30dB???

Výsledek této úpravy by měl navýšit oddělení vstupů. Myslíte, že nedostatečné oddělení způsobuje občasné zakostičkování?
Možná se ženu pouze za duchy. Snad nejsou chyby ve vysílání přímo z Kojálu nebo z Hodonína. Nebo by ještě mohl signál tak značně kolísat...
« Poslední změna: 06. 02. 2013, 15:56:03 od THresil »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0