Autor Téma: Slovenské DVB-T  (Přečteno 1089808 krát)

Augusto_Pinochet

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1815 kdy: 05. 05. 2020, 13:50:43 »
Potvrzuju, Javorina už jede. Na K21 a K39 mám taky cca 55 dbuv.
Takže chytám Bratislavu i Kamzík. Co je ale dost na nic, tak i když vidím na K27 zhruba 53dbuV, tak na tuneru u TV nenaladím ani nevidím nic. Buď se ještě něco bude dít, nebo je mi celá Plustelka pěkně na nic. Myslel jsem, že se něco může dít v rámci SFN (na K27 vysílá Bratislava i Kamzík), nicméně K39 je taky společný a ten jede nádherně. Pokud nemožnost naladit K27 nesouvisí s momentálně probíhajícími akcemi na vysílačích, pak netuším, co s tím...  :( Podotýkám, že ráno v cca 9:30 jel K27 z Bratislavy bez problémů...

Nemůžeš chytat "Bratislavu i Kamzík", existuje pouze Bratislava - Kamzík, takže chytáš Bratislavu - Kamzík + VJ. Pokud si nechal anténu po ranním přesměrování na Kamzík, je možné, že máš na K27 problém s echem, ráno fungoval totiž jen Kamzík bez Javoriny! Otoč zpět a uvidíš.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Tomixis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1816 kdy: 05. 05. 2020, 14:51:46 »
Potvrzuju, Javorina už jede. Na K21 a K39 mám taky cca 55 dbuv.
Takže chytám Bratislavu i Kamzík. Co je ale dost na nic, tak i když vidím na K27 zhruba 53dbuV, tak na tuneru u TV nenaladím ani nevidím nic. Buď se ještě něco bude dít, nebo je mi celá Plustelka pěkně na nic. Myslel jsem, že se něco může dít v rámci SFN (na K27 vysílá Bratislava i Kamzík), nicméně K39 je taky společný a ten jede nádherně. Pokud nemožnost naladit K27 nesouvisí s momentálně probíhajícími akcemi na vysílačích, pak netuším, co s tím...  :( Podotýkám, že ráno v cca 9:30 jel K27 z Bratislavy bez problémů...

Nemůžeš chytat "Bratislavu i Kamzík", existuje pouze Bratislava - Kamzík, takže chytáš Bratislavu - Kamzík + VJ. Pokud si nechal anténu po ranním přesměrování na Kamzík, je možné, že máš na K27 problém s echem, ráno fungoval totiž jen Kamzík bez Javoriny! Otoč zpět a uvidíš.

Máš pravdu - napsal jsem blbost - už jsem to opravil. Všechno co píšeš jsem zkoušel - echo bylo první, co mě napadlo. Stav je neměnnej, ať už to otočím na Kamzík nebo na Javorinu. Používám nejsměrovější anténu co mám (Televes DAT BOSS TFORCE LTE) a K39 (což je podobnej případ) jede bez problémů - nedává mi to smysl. Vypínal jsem záměrně napětí na předzesilovači pro maximální útlum z jiného směru i přes znatelné snížení síly signálu ze správného směru - nepomohlo nic. Otázka na všechny - naladíte K27 na tuneru na TV z SK (at už JV nebo Bratislava) nebo má někdo stejnej problém, co mám já?


jackino

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1817 kdy: 05. 05. 2020, 15:02:58 »
@Tomixis
Taky nemám signál,ale neřeším to DVB-T mám jen zálohu na sat při špatném počasí,jinak mám jen polské sito na půdě,asi tak. :o
Dvb-s//13°+19.2°+23.5°+42°
Dvb-t// Cze+Svk+Aut


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1818 kdy: 05. 05. 2020, 15:11:27 »

[/quote]

Máš pravdu - napsal jsem blbost - už jsem to opravil. Všechno co píšeš jsem zkoušel - echo bylo první, co mě napadlo. Stav je neměnnej, ať už to otočím na Kamzík nebo na Javorinu. Používám nejsměrovější anténu co mám (Televes DAT BOSS TFORCE LTE) a K39 (což je podobnej případ) jede bez problémů - nedává mi to smysl. Vypínal jsem záměrně napětí na předzesilovači pro maximální útlum z jiného směru i přes znatelné snížení síly signálu ze správného směru - nepomohlo nic. Otázka na všechny - naladíte K27 na tuneru na TV z SK (at už JV nebo Bratislava) nebo má někdo stejnej problém, co mám já?
[/quote]

Musíš ten superteleves vyměnit za anténu :-)


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1819 kdy: 05. 05. 2020, 15:15:51 »
Ať vezmu Kamzík nebo Javorinu, vždycky tam zůstane ke sloučení K39 s K40. Třeba si to náhodou nějak sedne.

Když si to nesedne, dáme anténu pro obě polarizace.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1820 kdy: 05. 05. 2020, 16:31:22 »
Právě že mám antény na dvě polarizace, ale jak je sloučit, aby jely sousední kanály a moc to nestálo. Nejspíš tam vrazím širokopásmový slučovač a uvidí se. Pokud to nepůjde, tak použiji dvoukabelový provoz přes anténní přepínač. Není to otázka života a smrti. Hlavní zdroj přijmu mám z kabelovky a IPTV. Pozemák je jen pro udržení v kondici a náhledu, na co je nucena se dívat větší polovina populace.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1821 kdy: 05. 05. 2020, 16:33:10 »
Jednu oboupolarizační anténu :-)


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1822 kdy: 05. 05. 2020, 16:40:11 »
To by sice šlo, ale to by musely signály přicházet z jednoho směru. Mám Javorinu a Vídeň do pravého úhlu. 
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1823 kdy: 05. 05. 2020, 16:47:55 »
Otázka na všechny - naladíte K27 na tuneru na TV z SK (at už JV nebo Bratislava) nebo má někdo stejnej problém, co mám já?
K27 jsem neladil, protože je kódovaný. U ostatních si bylo potřeba s tím trochu pohrát a schovat anténu. Buší přes sebe Kamzík, Javorina a Borský Mikuláš. Naštěstí s novým Mosaiq6 je skvělá práce, tak to šlo rychle.   
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1824 kdy: 05. 05. 2020, 16:50:18 »
Vídeň nemá K40, tak tě to netrápí, to pořešíš jinak.


lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1825 kdy: 05. 05. 2020, 16:59:31 »
@Tomixis
Taky nemám signál,ale neřeším to DVB-T mám jen zálohu na sat při špatném počasí,jinak mám jen polské sito na půdě,asi tak. :o
na jakých přijímačích/TV máte problém s K27?


Tomixis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1826 kdy: 05. 05. 2020, 17:21:52 »
TV Panasonic TX-58EX780E. Pro jistotu jsem vyzkoušel i na druhé TV - Samsung UE50J6282SUXXH. U tunerů Samsungů jsem četl o problémech v rámci příjmu SFN z více vysílačů, Panasonic tyto problémy údajně nemá. Nicméně mně se to chová v rozvodu úplně stejně : všechny SK celoplošné MUXY naplno bez sebemenší chyby, K27 je čistokrevná nula... Zesilovač mi ukazuje úroveň 53dbuV - téměř totožné, co všechny ostatní MUXy. Chci předejít všem škarohlídům - jsem si vědom toho, že tyto údaje jsou nedostatečné - nicméně žádná jiná data nemám. Budu rád za jakoukoliv věcnou pomoc. Nehraju si na profesionála, to rozhodně nejsem. Podotýkám, že ze Slovenských MUXů mě nejvíce zajímá právě MUX27 :-(


jackino

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 41
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1827 kdy: 05. 05. 2020, 17:31:50 »
na jakých přijímačích/TV máte problém s K27?
Mám stb Strong
Dvb-s//13°+19.2°+23.5°+42°
Dvb-t// Cze+Svk+Aut


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1828 kdy: 05. 05. 2020, 17:37:20 »
TV Panasonic TX-58EX780E. Pro jistotu jsem vyzkoušel i na druhé TV - Samsung UE50J6282SUXXH. U tunerů Samsungů jsem četl o problémech v rámci příjmu SFN z více vysílačů, Panasonic tyto problémy údajně nemá. Nicméně mně se to chová v rozvodu úplně stejně : všechny SK celoplošné MUXY naplno bez sebemenší chyby, K27 je čistokrevná nula... Zesilovač mi ukazuje úroveň 53dbuV - téměř totožné, co všechny ostatní MUXy. Chci předejít všem škarohlídům - jsem si vědom toho, že tyto údaje jsou nedostatečné - nicméně žádná jiná data nemám. Budu rád za jakoukoliv věcnou pomoc. Nehraju si na profesionála, to rozhodně nejsem. Podotýkám, že ze Slovenských MUXů mě nejvíce zajímá právě MUX27 :-(

Přesné místo příjmu a přesný popis celé přijímací soustavy, jinak se nedá z ničeho nic usuzovat.


Tomixis

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1829 kdy: 05. 05. 2020, 18:01:57 »
Místo příjmu : Severovýchod Brna
Anténa pro SK - Televes DAT BOSS TFORCE LTE (napájím předzesilovač)
CZ anténa : stará Yagi dlouhá směrovka se symetrákem (značku ani typ neznám)
CZ anténa2 malé síto se symetrákem :
Rakouská anténa - Velké plzeňské síto (s předzesilovačem  26Db)
Zesilovač : Johansson 6700
Cyhtám na síto A:
K24/K34 Kahlenberg
Chytám na malé síto CZ
K26/K28/K51 - Mikulov
Chytám na dlouhou směrovku CZ2:
K43 Bohunice
Chytám na Televes SK
K37/K39/K44

Pro výstup ze zesilovače používám výstup pro test -30Db. Minimální nastavitelný výstup je 93 dbuV a to je pro tunery moc (nedávali to). Výstup mám nastaven na 97dbuV

Vše bez sebemenší chyby při reprodukci na TV - přesněji změřit nedokážu, měřáky nemám.

Hodnoty detekované zesilovačem od 50 do 55 dbuV u všech MUXů

Od zesilovače to mám rozvětvené na 3TV

Všechny svody zhruba stejně dlouhé - cca 8m