Autor Téma: Slovenské DVB-T  (Přečteno 1089656 krát)

Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1605 kdy: 15. 02. 2015, 13:54:28 »
Geofizik: Ano, ten tubus je původní AS pro K40, AS z oranžových AJ na pravé straně je součástí provizorního AS, instalovaného v roce 2009 a provozovaného po dobu výměny hlavního AS. Jde vidět i na mé fotce, kterou jsem zde dával v jednom z dopoledních příspěvků
« Poslední změna: 15. 02. 2015, 13:59:03 od Stasi-DDR »
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1606 kdy: 15. 02. 2015, 13:57:14 »
Ani bych neřekl.Taková informace co se tu dnes řeší má stejnou hodnotu jako bych řekl že se na Děvíně nainstalovala anténa pro rádio.Nikde žádné podrobnější info ale byla by to pravda!


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1607 kdy: 15. 02. 2015, 14:12:11 »
Co znamená z NOVÉHO vysílače!???Který tam je instalován KDY!???A kde se nachází???


Ano, i nový vysílač pro RS8 tam byl instalován! Kdy? Nejpozději v průběhu měsíce července 2014, protože 1. srpna téhož roku zde bylo vysílání RS8 na K51 spuštěno do provozu. Takže nejen nový AS pro RS8, ale i vysílač (TX neboli transmitter) pro RS8 je zde v provozu!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1608 kdy: 15. 02. 2015, 14:15:57 »
Konečně!Díky!A to nešlo napsat hned?Ušetřili by sme si čas na lepší zábavu než tady,ne?Díky.To mi stačí.


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1609 kdy: 15. 02. 2015, 14:25:20 »
A může tedy závěrem někdo z odborníků tedy říci, z jakých antén se k 51 RS8 vysílá?

Dle výsledků dosavadní diskuse to teda není z hlavního AS, malého tubusu, zeleného AS ani oranžového AS. Tak tedy z kterého?

Buď jsem málo chápavý nebo špatně vidím, ale já jsem tam dnes ani 24.8.2014 žádný jiný ani nový AS prostě nenašel.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1610 kdy: 15. 02. 2015, 16:06:45 »
Podle té tvé fotky těžko soudit. Chtělo by to vyfotit nosič AS ze všech stran kvalitním foťákem, pak by se to mělo dát určit.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1611 kdy: 15. 02. 2015, 17:21:31 »
Podle té tvé fotky těžko soudit. Chtělo by to vyfotit nosič AS ze všech stran kvalitním foťákem, pak by se to mělo dát určit.
Tak tak, budu si muset někdy udělat výlet a nafotit to pořádně, jestli to pak někdo určíte.
A to samé i v případě Poddvorova, odkud se vysílá od konce října "utajená" RS 13 na K45 1 kW. Podle mapky pokrytí na stránkách ČTÚ to vypadá na směrové vysílání SV směrem. Takže soudím, že tam bude nějaká rakvička natočená směrem na Hodonín. 15 km SZ od vysílače bez terénních překážek totiž ani náznak signálu na 45K.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1612 kdy: 15. 02. 2015, 18:29:40 »
Podle té tvé fotky těžko soudit. Chtělo by to vyfotit nosič AS ze všech stran kvalitním foťákem, pak by se to mělo dát určit.
Tak tak, budu si muset někdy udělat výlet a nafotit to pořádně, jestli to pak někdo určíte.
A to samé i v případě Poddvorova, odkud se vysílá od konce října "utajená" RS 13 na K45 1 kW. Podle mapky pokrytí na stránkách ČTÚ to vypadá na směrové vysílání SV směrem. Takže soudím, že tam bude nějaká rakvička natočená směrem na Hodonín. 15 km SZ od vysílače bez terénních překážek totiž ani náznak signálu na 45K.
Odkdy vysílá nějaká RS 13??? Nic takového neexistuje, jen na papíře. Je to Pařízkova další síť, která ještě nejede.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1613 kdy: 15. 02. 2015, 18:31:23 »
Konečně!Díky!A to nešlo napsat hned?Ušetřili by sme si čas na lepší zábavu než tady,ne?Díky.To mi stačí.
Odkdy se tu bavíme o vysílači (rozuměj bedně)? Bavíme se snad o anténách! Ty jsi fakt exot... z toho co celou dobu píšeš ani náznakem nevyplývá, že tě zajímá vysílač. A proč taky, když ten tam jasně musí být, když se vysílá, což nikdo z nás nepopírá. S tebou je to opravdu pořád dokola...


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1614 kdy: 15. 02. 2015, 18:36:11 »
Nevím o co ti jde ale JÁ se tady bavím o anténách a ne o rohlíkách,to je snad jasný nebo ne?


VITEK2442

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 557
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1615 kdy: 15. 02. 2015, 18:40:31 »
Podle té tvé fotky těžko soudit. Chtělo by to vyfotit nosič AS ze všech stran kvalitním foťákem, pak by se to mělo dát určit.
Tak tak, budu si muset někdy udělat výlet a nafotit to pořádně, jestli to pak někdo určíte.
A to samé i v případě Poddvorova, odkud se vysílá od konce října "utajená" RS 13 na K45 1 kW. Podle mapky pokrytí na stránkách ČTÚ to vypadá na směrové vysílání SV směrem. Takže soudím, že tam bude nějaká rakvička natočená směrem na Hodonín. 15 km SZ od vysílače bez terénních překážek totiž ani náznak signálu na 45K.
Odkdy vysílá nějaká RS 13??? Nic takového neexistuje, jen na papíře. Je to Pařízkova další síť, která ještě nejede.
Podívejte se sem pane Kříži:http://dxforum.vysielace.sk/viewtopic.php?f=29&t=6625


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1616 kdy: 15. 02. 2015, 19:43:53 »
Podle té tvé fotky těžko soudit. Chtělo by to vyfotit nosič AS ze všech stran kvalitním foťákem, pak by se to mělo dát určit.
Tak tak, budu si muset někdy udělat výlet a nafotit to pořádně, jestli to pak někdo určíte.
A to samé i v případě Poddvorova, odkud se vysílá od konce října "utajená" RS 13 na K45 1 kW. Podle mapky pokrytí na stránkách ČTÚ to vypadá na směrové vysílání SV směrem. Takže soudím, že tam bude nějaká rakvička natočená směrem na Hodonín. 15 km SZ od vysílače bez terénních překážek totiž ani náznak signálu na 45K.
Odkdy vysílá nějaká RS 13??? Nic takového neexistuje, jen na papíře. Je to Pařízkova další síť, která ještě nejede.
Pokud se nebudeme bavit o obsahu, ale o vysílání prázdného multilexu, tak jsem ho naladil již začátkem řijna loňského roku z Poddvorova. Vysilá pouze jednu prázdnou programovou pozici TVS, což někdo překládá jako TV Slovácko. Více můj příspěvek ve vlákně Regionální sítě 1-13.     
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1617 kdy: 15. 02. 2015, 20:47:42 »
Na K 45 se vysílá běžná programová nabídka TVS (TV Slovácko). Jen nevím, proč vysílání pro JM schovávají pod MUX4, když ten vysílá na k 46 a jako regionální TV je tam BTV (Brněnská TV).

 http://decko.tvslovacko.cz/


omar3

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 488
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1618 kdy: 15. 02. 2015, 22:20:33 »
To jsem nevěděl, že už spustili vysílání. Signál mám pouze na střeše a to dost blbě použitelný. TV Slovácko není zrovna program kvůli kterému by stálo za to dělat anténářské orgie, které jsem udělal kvůli RS8. Uvidíme až rozšíří, taková Prima HD by za to stála.
DVB-T: CZ, SK, AT
DVB-S: 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero
DVB-C: Moravianet
FM:  CZ, SK, AT Horizontal 5 prvek, Vertikal 3 prvek
DAB: CZ, AT, SK LP345, Xmux
IPTV: SML


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1619 kdy: 16. 02. 2015, 05:13:31 »
Anténářské orgie v oblasti hraničního příjmu hrozí téměř vždy v případě 10x silnějšího vedlejšího kanálu ze stejného vysílače.
A rozšíření o další programy by musely chtít vysílatelé, kteří by museli Pařízkovi? za šíření signálu zaplatit. A nevím, zda v případě takto malé lokality navíc s přesahem na Slovensko, by se velkým TV vyplatilo. Tuším, že v tomto případě zůstane jen u TVS, i když rád bych se mýlil.