Autor Téma: Slovenské DVB-T  (Přečteno 1089757 krát)

Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1590 kdy: 15. 02. 2015, 12:12:56 »
Ty zelené AJ se používaly pro analogovou Primu tv na (tuším) K30. Jsou to ty stejné jako na fotce? Zde nejsou dvě, ale čtyři. Vždy po dvě AJ do dvou směrů. Pokud bylo napsáno, že se jedná o nový AS, tak to bude nový AS a nikoliv některý z dříve instalovaných.

Jo, jsou to ony. Takže pokud se nevysílá z oranžových, pak netuším, z kterých jiných. Pak už je tam jen malý tubus, který se zřejmě používal zpočátku pro vysílání K40 ještě než byl vyměněn hlavní tubus a zapojeny do SFN další JM vysílače (Brno, Hády a Kojál).

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1591 kdy: 15. 02. 2015, 12:52:55 »
Ano, to je ST anténa Kathrein, ze které se od března 2009 do listopadu téhož roku vysílal MPX2 na K40. Údajně byla na toto VS předisponována z VS Ostrava Hladnov, kde se do konce září 2008 využívala pro prozatímní MPX-A na K39 a poté zde byla nahrazena jinou (širokpásmovou) pro vysílání na tehdy prozatímních K32+39+54. Ovšem na 100% to potvrzené nemám, ale časově se to shoduje.
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1592 kdy: 15. 02. 2015, 12:54:13 »
na Pálavě se vysílá z naprosto nového samostatného směrového anténního systému, který nemá nic společného s jakýmkoli dosavadním (včetně hlavního na vrcholku věže).

Díky Davide. Aspoň konečně víme, proč je RS8 z Děvína směrem na SV - V - JV tak slabá.
Udělal jsem si ranní výlet na Děvín, a jsou tam na boku příhradové věže ještě 2 zelené rakvičky nad sebou natočené na Brno. Tak to bude asi pro ten K51.
A foto máme kde? :)


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1593 kdy: 15. 02. 2015, 12:56:29 »
Podívej se pořádně na diagram který se RS8 šíří z Mikulova a pak něco žvaň.Z jiných antén co tam jsou se v tomto rozpětí vysílat nedá.

Jak to ty můžeš vědět? Znova si přečti příspěvek DK ve kterém to jasně píše! Citace: "na Pálavě se vysílá z naprosto nového samostatného směrového anténního systému, který nemá nic společného s jakýmkoli dosavadním (včetně hlavního na vrcholku věže)." Pokud by to bylo jak píšeš, pak by se nejednalo o "naprosto nový, samostatný směrový AS", protože tebou omílaný AS tam je instalován už od roku 2009!!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1594 kdy: 15. 02. 2015, 13:00:06 »
Jak to asi můžu vědět!Stačí se podívat která anténa kam směřuje!Kdyby se to vysílalo z kterékoliv jiné antény tak na znojemsku nebude ani stopa po signálu! Kromě těch zelených ale ty zase nesměřují na sever.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1595 kdy: 15. 02. 2015, 13:15:48 »
Tak naposled, opakování je matka moudrosti(!): Citace: "na Pálavě se vysílá z naprosto nového samostatného směrového anténního systému, který nemá nic společného s jakýmkoli dosavadním (včetně hlavního na vrcholku věže)." Stále ti to nedochází?
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1596 kdy: 15. 02. 2015, 13:18:03 »
Co znamená z NOVÉHO vysílače!???Který tam je instalován KDY!???A kde se nachází???


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1597 kdy: 15. 02. 2015, 13:24:57 »
Co znamená z NOVÉHO vysílače!???Který tam je instalován KDY!???A kde se nachází???
Kde čteš něco o vysílači? To slovo tam vůbec nefiguruje...


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1598 kdy: 15. 02. 2015, 13:26:52 »
Fajn z nového anténního systému.Snad se bavíme o vysílači a ne o koláčích,ne?


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1599 kdy: 15. 02. 2015, 13:34:14 »
Fajn z nového anténního systému.Snad se bavíme o vysílači a ne o koláčích,ne?
Nevím o čem se bavíš ty, ale pokud jsou pro tebe hrušky a jabka to samé, tak se pak nediv. Slovo vysílač má více významů, ale jako anténní systém umístěný na věži není snad žádný z nich.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1600 kdy: 15. 02. 2015, 13:39:06 »
Hlavně že jsme si ujasnili o čem je řeč ale info kolem nového směrového anténního systému nikde.Tak pánové dokud to nebude tak mě o žádném takovém systému nepřesvědčujte.To je jen plácání do vody.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1601 kdy: 15. 02. 2015, 13:44:50 »
"Tak pánové dokud to nebude tak mě o žádném takovém systému nepřesvědčujte." Ono už to JE! A plést si na odborném webu pojem vysílač a AS, to už je fakt síla! Tuhle "diskusi" s tebou končím, pokračovat je zbytečné! Pokud se chceš přesvědčit, nikdo a nic ti nebrání (okolí VS MK-Děvín je volně přístupné) vydat se tam a vše zdokumentovat a poté zde dodat fotodokumentaci. Proč to za tebe mají dělat jiní?
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1602 kdy: 15. 02. 2015, 13:49:21 »
Chytří pochopí a hloupějším to nedojde.Já nepotřebuji fotky,stačí mi informace o tom kdy se tam dával ten systém a kam se dal.Kdyby mě to můj zdravotní stav dovolil tak si tam výlet udělám.


Geofyzik

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1603 kdy: 15. 02. 2015, 13:50:40 »
na Pálavě se vysílá z naprosto nového samostatného směrového anténního systému, který nemá nic společného s jakýmkoli dosavadním (včetně hlavního na vrcholku věže).

Díky Davide. Aspoň konečně víme, proč je RS8 z Děvína směrem na SV - V - JV tak slabá.
Udělal jsem si ranní výlet na Děvín, a jsou tam na boku příhradové věže ještě 2 zelené rakvičky nad sebou natočené na Brno. Tak to bude asi pro ten K51.
A foto máme kde? :)

Kvalitní foto bohužel nemám, byl jsem tam jen s mobilem. Ale stejně tam nebylo v podstatě co fotit, jelikož se tam od půlky srpna 2014, kdy jsem tam byl naposledy předtím, nic nezměnilo. Přikládám tedy alespoň jednu foto z mobilu ze srpna 2014, kdy už RS 8 běžela. Je to pohled z jižní strany a je na ní vidět krom hlavního AS jen malý omni tubus a jižní část náhradního oranžového AS. Jeho severní část (12 oranžových AJ), jakožto i zelené AJ jsou z tohoto pohledu schovány za konstrukcí věže.

Na tom všem ale nic nemění fakt, že tedy doposud stále nevíme, ze kterých antén se vysílá nyní RS8-K51.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1604 kdy: 15. 02. 2015, 13:51:50 »
"Chytří pochopí a hloupějším to nedojde." Ano, chytří pochopili hned, těm hloupějším se to muselo několikrát zopakovat!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!