Autor Téma: Slovenské DVB-T  (Přečteno 1089978 krát)

M.K

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 260
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1410 kdy: 11. 04. 2014, 14:00:06 »
Petr tobolka: Je škoda že jste o ten kanál přišel přitom jste z oblasti Bystřice pod Hostýnem a tak se na tu anténu bude dostávat silný odraz z nějakého nejbližšího kopce. Je to škoda.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


M.K

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 260
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1411 kdy: 11. 04. 2014, 18:12:53 »
Udelal jsem si test a na 52 kanal jsem pustil analog a digital. Analog mel intenzitu  20 dbuv a digital jen 17 dbuv a set-top-box nacetl slovaky ale sem tam kostickoval bude se i tak stejne chovat ten digital? Pak jsem zapojil box evolve scorpio a nic tak i u strong str8105 a strong str 8115 slovaky nacetl. Analog jsem pouzil z boxu di-way rf


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1412 kdy: 11. 04. 2014, 18:34:54 »
 ;D ;D ;D
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!


Mar D

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1413 kdy: 11. 04. 2014, 19:24:45 »
Udelal jsem si test a na 52 kanal jsem pustil analog a digital. Analog mel intenzitu  20 dbuv a digital jen 17 dbuv a set-top-box nacetl slovaky ale sem tam kostickoval bude se i tak stejne chovat ten digital? Pak jsem zapojil box evolve scorpio a nic tak i u strong str8105 a strong str 8115 slovaky nacetl. Analog jsem pouzil z boxu di-way rf

Můžete nám sdělit čím jste to měřil?  Použil jste při výstupu z toho RF modulátoru nějaký útlumový článek? Protože pokud ne, tak je téměř na 99% vyloučeno, aby z RF modulátoru lezlo pouze 20 dBuV, obvykle je tam něco kolem 70 dBuV,  taktéž těch 17dBuV z Krížavy je krajně podezřelých, takovou hodnotu by totiž STB neuměl ani zpracovat. Většina STB je schopna signál zpracovat  od hranice cca 32 dBuV.


M.K

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 260
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1414 kdy: 11. 04. 2014, 20:24:30 »
Mel jsem tam vadny slucovac po vymene noveho byl signal sk muxu na 52 kanale 35dbuv a hralo to do doby nez analog prekrocil hodnotu asi 42 dbuv mel jsem tam zadrz na ten 52 z toho rf set top boxu na ktere jsem ladil utlum. Jinak nevim jestli tohoto testu se mam nejak drzet kdybych tam pustil digital treba by to bylo uplne jinak nez pri analogu. Dobre je ze me jde na tom stb strong str 8115 kanal 32 bez vypadku predtim jsem ho chytal jen vecer a 35 kanal jen naskakuje uvidim pozdeji treba se naskenuje. Aspon takhle vyuziju antenu na krizavu. Jinak na veselaku je asi novy antenni tubus je mensi oproti starsimu ale nejsem si stopro jisty.mereno digiair lepsi merak nemam tak prosim o zdrzenlivost komentaru typu ten merak je na nic apod. Aspon neceho jsem se mohl chytat!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


M.K

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 260
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1415 kdy: 12. 04. 2014, 03:58:05 »
Jeste tam muze dulezity parametr C/N odstup signalu od sumu digital ukazoval na teplomeru jednoho stb C/N 16db ale u analogu nevim kolik muze byt C/N pri hodnote 42 dbuv ale asi hodne nizky nebot obraz hodne zrnil.chtelo by to test kde 1 signal digitalu by byl slabsi s vetsim odstupen C/N a 2 signal nechat treba o 6dbuv silnejsi s nizsim C/N.


M.K

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 260
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1416 kdy: 12. 04. 2014, 06:40:25 »
Zkousel jsem zarusit i 37 kanal a vysledek byl ten ze intezita analogu mohla byt az o 13 dbuv silnejsi nez u digitalu takze u ruseni musi byt hodna  C/N  ruseneho signalu mensi nez signalu uzitecneho. Pokud je  C/ N na  52 kanale z krizavy treba  17 db radikov musi byt pod touto hodnotou i kdyz muze mit intenzitu signalu silnejsi nesmi hlavne prebit  hodnotu C/N to pak box nacte signal co ma lepsi  C/N a ne silnejsi signal.


mmc

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1417 kdy: 12. 04. 2014, 08:46:26 »
M.K ... no pekne si sa pohrajkal, akurát skúšaš digitál vs. analóg a to je niečo celkom iné ako digitál vs.digitál, a aj to je dávno vyskúmané ... neviem nájsť pôvodný link, tak som to zavesil tuto  www.multichannel.sk/EMC_DVB_T.pdf  , text síce nezrozumiteľný ale obrázky a čísla budú hádam stačiť.
3.7-4.2 linear ... 230cm PF mesh
3.4-4.2 + 10.7-12.75 circular ... 180cm PF
10.7-12.75 linear ... 130cm offset
18.3-18.8 + 19.7-20.2 circular ... 130cm ofset
(a to všetko pekne v garáži)


M.K

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 260
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1418 kdy: 12. 04. 2014, 09:42:32 »
Ja na 35  kanale chytam polaky a aji krizavu s hodnou intenzitou ale ti polaci maji velky sum tak stb nacte jen krizavu kdyby bylo C/ N shodne na obou kanalech stb to vyhodnoti jako ruseni a nic nechytnu. Staci mit C/N nizsi u rusiveho nad uzitecnym a stb nacte ten kvalitnejsi signal.


Petr Tobolka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1419 kdy: 14. 04. 2014, 11:33:35 »
Tohle mi napsali:

Příjemný den,
k vašemu dotazu sděluji, že oprávnění k využívání rádiového kanálu 52 pro DVB-T vysílač Nový Jičín bylo vydáno s platností do 31. 12. 2017.

Vzhledem k tomu, že kmitočtové pásmo vyhrazené pro televizní vysílání je velmi omezené, není možné chránit na území České republiky možnost příjmu signálů ze zahraničních vysílačů. Přidělení rádiových kmitočtů řeší Český telekomunikační úřad na základě žádostí operátorů vysílacích sítí. V závislosti na požadovaných technických parametrech vysílače byl rádiový kanál 52 pro DVB-T vysílač Nový Jičín prakticky jediným řešením.

 Litujeme, že nemůžeme podat příznivější zprávu.

 J. Nováková

odbor správy kmitočtového spektra

Český telekomunikační úřad

Identifikátor: CTU0X03SM46N

 Ze dne: 9.4.2014


M.K

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 260
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1420 kdy: 14. 04. 2014, 13:47:34 »
Taky mě dnes ČTU odpověděl

Rádiový kanál 52 byl pro DVB-T vysílač Nový Jičín přidělen na základě úspěšné mezinárodní koordinace. Jiný rádiový kanál není na tomto stanovišti k dispozici. S ohledem na omezené rádiové spektrum vyhrazené pro zemské digitální televizní vysílání, není možné na území České republiky chránit možnost příjmu signálu ze zahraničních vysílačů. Z uvedených důvodů neuvažujme o změně přiděleného rádiového kanálu.

 

 

Litujeme, že nemůžeme podat příznivější informaci.

 

 

J. Nováková

odbor správy kmitočtového spektra

Český telekomunikační úřad


Petr Tobolka:  Nevíte jakou hodnotu C/N měla u Vás Krížava po zarušení Radíkovem??

Možná by pomohlo snížít hodnotu C/N Radíkova (kvalita signálu u stb) pod hodnotu Krížavy aspoň o 1-2 db (záleží jak si dokaže stb poradit taky s rušivými signály) Radíkov bude mít větší hodnotu C/N, ale velkou chybovost v té vertikalní polarizaci proto set-top-box ho nenaladí. 


M.K

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 260
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1421 kdy: 14. 04. 2014, 13:56:28 »
Taky mě dnes odpověděli.

Rádiový kanál 52 byl pro DVB-T vysílač Nový Jičín přidělen na základě úspěšné mezinárodní koordinace. Jiný rádiový kanál není na tomto stanovišti k dispozici. S ohledem na omezené rádiové spektrum vyhrazené pro zemské digitální televizní vysílání, není možné na území České republiky chránit možnost příjmu signálu ze zahraničních vysílačů. Z uvedených důvodů neuvažujme o změně přiděleného rádiového kanálu.

 

 

Litujeme, že nemůžeme podat příznivější informaci.

 

 

J. Nováková

odbor správy kmitočtového spektra

Český telekomunikační úřad

Petr Tobolka: Nevíte jakou hodnotu C/N měla u Vás Křížava než se spustil Radíkov??

Radíkov bude mít u Vás i na vertikál větší hodnotu C/N (kvalita signalu stb)  napr.19 db ale velkou chybovost (stb tento signál nenačte) nez Krížava např. 17db pokud by se dokázalo  snížit hodnotu C/N u Radíkova na 16-15 db (zaléží jak si stb dokáže poradit s rušenim signalu) stb by měl vyhodnotit kvalitnější signál a ten načíst. 


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1422 kdy: 14. 04. 2014, 16:36:40 »
Ja na 35  kanale chytam polaky a aji krizavu s hodnou intenzitou ale ti polaci maji velky sum tak stb nacte jen krizavu kdyby bylo C/ N shodne na obou kanalech stb to vyhodnoti jako ruseni a nic nechytnu. Staci mit C/N nizsi u rusiveho nad uzitecnym a stb nacte ten kvalitnejsi signal.
Motate nespravne dohromady urovne a C/N. Odstup C/N rusiciho signalu nema na nic vliv. Naopak jsou dulezite urovne.
Pri ruseni digital > digital je nutne dodrzet minimlani pomer urovni obou signalu a tento pomer odpovida minimalnimu C/N nutnemu pro prijem DVB-T. Takze plati
C/N (dB) = Vruseny (dBuV) - Vrusici (dBuV). Ten minimalni odstup C/N je asi 20 dB.
« Poslední změna: 14. 04. 2014, 16:38:20 od ivovi »


M.K

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 260
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1423 kdy: 14. 04. 2014, 16:51:10 »
tak jakto ze me polaci pri urovni 30 dbuv C/N 12db na kanalu 35 nezarusi signal z krizavy taky na kanalu 35 o urovni 28 dbuv C/N 14-15 db


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1424 kdy: 14. 04. 2014, 17:00:02 »
Jak jste ty hodnoty C/N meril? Pouzivate ruzne anteny na Krizavu a Polaky (a neselektivni slouceni) nebo ty hodnoty C/N byly namereny na stejne antene pri vyluce vzdy jednoho z vysilacu?