Autor Téma: Slovenské DVB-T  (Přečteno 1090059 krát)

Roman Kovařík

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #75 kdy: 25. 06. 2010, 07:07:36 »
Navazuji na téma o příjmu SK v Kroměříži. Včera jsem zkusil otočit anténu Kathrein AUY 69 na Krížavu k.68 ( 114 km ), jak mi radil David Kříž. Pásmový zesilovač Teroz 22dB napájený 5V přes STB Technisat Digipal 2 TX - dle teploměru úroveň/kvalita - 36/0. Stanice prechodného muxu se načetly, ale zobrazil se max. statický obraz s fragmenty. Při napájení 12 V se zesilovač chová stejně jako při příjmu z VJ -
o 2 "stupně" se zvýší úroveň, ale kvalita 0 a nenačte nic. Potom jsem se vrátil k VJ 69 k.- i při poměru 39/0 se programy dají sledovat ( občasný fragment ). Později, cca po 20. hod se podmínky zlepšily na
40/0-28, kdy bylo sledování programů zcela bez chyb. Na dotaz rušení wifinama mi jedni místní odborníci
nedokázali odpovědět, tak pořád nevím, jestli zkusit investovat do zádrže, jak radil Kuba Melín. Jde o mi o "nefunkčnost"  zesilovače při napájení 12 V. Ano, měření na místě by vše vyjasnilo, ale místní odborníci u mne ztratili důvěru.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #76 kdy: 25. 06. 2010, 10:11:22 »
Ano, měření na místě by vše vyjasnilo, ale místní odborníci u mne ztratili důvěru.
bez zaměření ale nic seriozně nevyšetříte, budete si jen hrát a metodou pokus-omyl se možná ano, možná ne-doberete výsledku. Nemluvě o případně vyhozených penězích za komponenty. Někde tady na foru jsem viděl pár fotek od uživatele Xmux, je tam nějaký stb ukazující hodnoty podobně jako měřák signálu. Pokud si ho zkusíte opatřit máte serioznější podklad pro "výzkum". Ve vašem případě by možná pomohla anténní soustava, ale kdo ví....
Honda Enduro Team


david.kriz

  • Host
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #77 kdy: 25. 06. 2010, 12:12:26 »
Je to páté přes deváté a pořád dělat pokus-omyl nemá smysl.

jaké rušení wifi? nepletete si pojmy? tady se pokud vím o žádném wifi nemluvilo... máte to jen tak nainstalováno bez měření, zesilovač co zesiluje vše, a svádíte to na jakési "rušení". prostě u Vás není dostatečná úroveň pro příjem a pokud je, tak je třeba to přijímat dle změření vhodnou anténou případně s laděným a VHODNĚ ZVOLENÝM zesilovačem! Napájeným napětím které má na štítku! Že máte krásnou Kathrein kterou pochválil i Kuba Melín neznamená, že to půjde resp. že je vůbec vhodná pro tento konkrétní účel. Pokud tomu opravdu moc nerozumíte tak jakákoli orientace podle teploměrových hodnot procent v přijímači je uplně k ničemu.
« Poslední změna: 26. 06. 2010, 00:01:52 od David Kříž »


Petr 1207

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
  • Sat + DVB-T - idealní
    • Zobrazit profil
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #78 kdy: 25. 06. 2010, 22:32:42 »
Dnes jsme doma vyzkoušely slovenské DVB-T cca 15 KM severně od Znojma je to mala obec poměrně utopená do doliny antena colorka otočená do vertikální polohy výška od země asi 14 metrů otevřený výhled nedke dál vcestě možná nějaky les ale s tím se dá počítat.

Velká Javorina analog jede bez problému digitál ani ťuk ani náznak.

Bratislava Kamzík analog též bez problému digitál naběhl signál vcelku v pohodě po přidáni kanálového zesilovače velmi dobry ve večerních hodinách je vynikajicí.

Musim dodat že České DVB-T doma chytam z Jihlavy tež vynikajicí.   
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném

(Paul-Louis Courier)


dxpetr

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
    • Můj YouTube Kanál
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #79 kdy: 26. 06. 2010, 11:26:55 »
Navazuji na téma o příjmu SK v Kroměříži. Včera jsem zkusil otočit anténu Kathrein AUY 69 na Krížavu k.68 ( 114 km ), jak mi radil David Kříž.  ........... Na dotaz rušení wifinama mi jedni místní odborníci nedokázali odpovědět, tak pořád nevím, jestli zkusit investovat do zádrže, jak radil Kuba Melín. Jde o mi o "nefunkčnost"  zesilovače při napájení 12 V. Ano, měření na místě by vše vyjasnilo, ale místní odborníci u mne ztratili důvěru.

Nic ve zlém, ale v Kroměříži nejsou a nikdy nebyli žádní extra odborníci na lovení slabých signálů z DVB-T, a to se v této branži pohybuji už drahně let, pokud potřebujete změřit signál, obraťte se se raději na někoho ze sousedních měst, které máte v okruhu 30 km. Firma, která nemá slušný měřící přijímač a hlavně ZKUŠENOSTI, Vám nemůže nikdy pomoci. Jinak je to, jak tady kolegové psali, střílení naslepo. Dle mých praktických zkušeností Krížava K68 na Kroměřížsku a Kojetínsku chodí lépe než Javorina na K69. Ovšem jak možná nevíte, šíření elektromagnetických vln podléhá pouze dvěma zákonům, a to zákonu černé magie a Murphyho zákonu :-), proto bez objektivního změření se stále budete pohybovat na úrovni pokus - omyl a čekat na spuštění silnějších vysílačů, které pojedou na i na vidle zapíchnuté v kyblíku s vodou. :)
Bandscan
http://www.fmlist.org/fi_bs_public_i.php?omid=3293&usage=D&la=de
http://www.youtube.com/user/DXPETR
Tuner Sony XDR-F1HD  I2C mod
Antény: Korner: FM19.3 horizontal, 2xFM15.12 vertical, DAB 2x YAGI VATEN 14P

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miroslav Žilka

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #80 kdy: 28. 06. 2010, 15:27:50 »
Upřesněné termíny spuštění dalších vysílačů -> http://dvbt.towercom.sk/aktuality.php?article=155

Zajímavý pro mě je samozřejmě především ten Borský Mikuláš, uvidíme, jaké bude pokrytí...


Ján Slovík

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #81 kdy: 28. 06. 2010, 18:02:25 »
Komerčný mux (Mux2) na kanále 59 -vertikálne beží...len so štyrmi programami...


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #82 kdy: 28. 06. 2010, 18:19:35 »
Potvrzuji! Námestovo - Magurka vysílá MPX2 na K59 (obsah MPX je Joj, Joj+, Markíza a Doma tv). Místo příjmu je jižní část Ostravy, vzdálenost od vysílače je 100km. V místě příjmu přijímám i MPX1 na K68.
Vstupní úroveň z antény je na K68 35dB/uV a na K59 41dB/uV.
« Poslední změna: 28. 06. 2010, 18:23:08 od Lumír L »


david.kriz

  • Host
Druhý multiplex spustený
« Odpověď #83 kdy: 28. 06. 2010, 18:31:45 »
http://dvbt.towercom.sk/aktuality.php?article=156

Druhý multiplex spustený

Dňa 28.6.2010 odštartoval druhý multiplex so svojou programovou skladbou (viď nižšie) z vysielača Námestovo - Magurka. Obyvatelia z okolia Námestova budú mať možnosť ako prví využívať širokú ponuku televíznych staníc v digitálnej kvalite dostupných cez bežnú anténu a bez akýchkoľvek mesačných poplatkov. V Námestove a okolí bude v aktuálnej ponuke 6 slovenských TV kanálov (prvý + druhý multiplex). Druhý digitálny multiplex bude dostupný aj divákom z ďalších regiónov Slovenska hneď ako budú uvoľnené príslušné frekvencie pre digitálne vysielanie (po ukončení analógového vysielania).

Parametre vysielača Námestovo - Magurka: kanál 59, vertikálna polarizácia
Programová skladba druhého multiplexu: JOJ, JOJ Plus, TV MARKÍZA a DOMA

Pre správne naladenie aktuálnych TV staníc v multiplexoch, doporučujeme divákom spustiť automatické vyhľadávanie na DVB-T prijímači.


david.kriz

  • Host
Nové DVB-T vysielače 1.multipexu
« Odpověď #84 kdy: 28. 06. 2010, 18:33:05 »
http://dvbt.towercom.sk/aktuality.php?article=155

Nové DVB-T vysielače 1.multipexu

Základná sieť vysielačov DVB-T bude doplnená v najbližších dňoch o ďalšie 4 vysielače Banská Štiavnica, Borský Mikuláš,Trenčín a Uhrovec, ktoré zabezpečia rozšírenie pokrytia DVB-T signálu v daných regiónoch. Uvedené vysielače budú šíriť programovú skladbu prvého multiplexu.

Plánované dátumy spustenia a parametre vysielania:
Borský Mikuláš-Dubník: 66.kanál, vertikálna polarizácia, dátum spustenia 29.6.
Trenčín-Nad Oborou: 69.kanál, vertikálna polarizácia, dátum spustenia 29.6.
Banská Štiavnica-Sitno: 21.kanál, vertikálna polarizácia, dátum spustenia 1.7.
Uhrovec-Ostrý vrch: 69.kanál, vertikálna polarizácia, dátum spustenia 2.7.
« Poslední změna: 28. 06. 2010, 19:19:47 od David Kříž »


Lumír L

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 424
  • "Z krásné lži nám nikdy nová pravda nevyroste!!"
    • Zobrazit profil
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #85 kdy: 28. 06. 2010, 18:36:57 »
ERP výkon je stejný jaku na K68, cca. 15kW. Ovšem je znát, že se jedná o nižší kmitočet, který se přece jen "lépe" šíří než K68!


Ján Slovík

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Nové DVB-T vysielače 1.multipexu
« Odpověď #86 kdy: 28. 06. 2010, 19:15:04 »



http://dvbt.towercom.sk/aktuality.php?article=155

Nové DVB-T vysielače 1.multipexu

Základná sieť vysielačov DVB-T bude doplnená v najbližších dňoch o ďalšie 4 vysielače Banská Štiavnica, Borský Mikuláš,Trenčín a Uhrovec, ktoré zabezpečia rozšírenie pokrytia DVB-T signálu v daných regiónoch. Uvedené vysielače budú šíriť programovú skladbu prvého multiplexu.

Plánované dátumy spustenia a parametre vysielania:
Borský Mikuláš-Dubník: 66.kanál, vertikálna polarizácia, dátum spustenia 29.6.
Trenčín-Nad Oborou: 66.kanál, vertikálna polarizácia, dátum spustenia 29.6.
Banská Štiavnica-Sitno: 21.kanál, vertikálna polarizácia, dátum spustenia 1.7.
Uhrovec-Ostrý vrch: 66.kanál, vertikálna polarizácia, dátum spustenia 2.7.
http://dvbt.towercom.sk/aktuality.php?article=155

Nové DVB-T vysielače 1.multipexu

Základná sieť vysielačov DVB-T bude doplnená v najbližších dňoch o ďalšie 4 vysielače Banská Štiavnica, Borský Mikuláš,Trenčín a Uhrovec, ktoré zabezpečia rozšírenie pokrytia DVB-T signálu v daných regiónoch. Uvedené vysielače budú šíriť programovú skladbu prvého multiplexu.

Plánované dátumy spustenia a parametre vysielania:
Borský Mikuláš-Dubník: 66.kanál, vertikálna polarizácia, dátum spustenia 29.6.
Trenčín-Nad Oborou: 66.kanál, vertikálna polarizácia, dátum spustenia 29.6.
Banská Štiavnica-Sitno: 21.kanál, vertikálna polarizácia, dátum spustenia 1.7.
Uhrovec-Ostrý vrch: 66.kanál, vertikálna polarizácia, dátum spustenia 2.7.

Lenže Trenčín a Uhrovec majú vysielať na kanáli 69.
Viď.: http://www.zive.sk/pre-docasne-dvb-t-pribudnu-tri-vysielace-pre-druhy-multiplex-aspon-jeden/sc-4-a-288870/default.aspx


david.kriz

  • Host
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #87 kdy: 28. 06. 2010, 19:18:46 »
a jo vidíte, mají tam chybičku :D


IC Wiener

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #88 kdy: 28. 06. 2010, 20:20:47 »
Borský Mikuláš už vysiela.


Lankosher

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 138
    • MSN komunikátor - igorlank@hotmail.com
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Slovenské DVB-T
« Odpověď #89 kdy: 28. 06. 2010, 21:25:25 »
W Krakowie odbiór MUX2 z Namestova k59

Polska, Kraków