Autor Téma: Slovenské DVB-T  (Přečteno 1088655 krát)

David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #930 kdy: 05. 05. 2013, 23:41:03 »
re:Zahorak. Český MUX 3 ide na Záhori ok ,ale ,kde si zobral pokrytia väčšiny Bratislavy mi je záhadou.
V Bratislave sú pokryté iba západné mestké časti Lamač,Devínska a časť Dúbravky a Dlhých dielov.Podstatná časť mesta je za masívom Karpát dokonale skrytá pred signálom z Čiech. Takže o nejakej duplicite sa nedá hovoriť. Zmena je aj v miestnom muxe Avis Galanta 29k. ,kde TA3 nahradila ČT24. Momentálne šíri iba dve stanice ešte regionálnu TV Krea. Predpokladám že aj tam dajú Šláger TV
no z Čiech se ani nedivím, ale dokonce i z Moravy! To jsou věci :-)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


david prvy

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #931 kdy: 06. 05. 2013, 09:41:57 »
Nové vysielače SK Muxov. Hlavne ten Dubník na Záhorí MUX2 môže niekomu robiť na Morave problémy ,kedže je vo SFN Javorina aj Kamzík.


Od 30. apríla 2013 boli uvedené do prevádzky nové DVB-T vysielače Multiplexu 2 a 3. Na Záhorí v lokalite Borský Mikuláš vysiela vysielač Mux 2 na 56. kanáli UHF z TVS Dubník [286,5 + 70,6 m] signál výkonom ERP 19,915 kW. Na hranici západoslovenského a stredoslovenského regiónu - na kóte Bralová skala - GSM Telekom - stožiar [826 + 35 m] bol spustený na 59. kanáli UHF vysielač Mux 2, ktorý šíri signál vyžiareným výkonom 3,785 kW. Na rovnakom kanáli 59 vysiela Mux 2 aj nový DVB-T vysielač Dolný Kubín - Brezovec - TVp [698 + 31 m]. Výkon ERP má hodntu 1,611 kW. Signál Mux 3 - verejnoprávny naladia na 33. kanáli UHF diváci v Horehronskom podolí z vysielača Brezno na kóte Mýto pod Ďumbierom - Skalka - RRS - priehradový stožiar [933 + 38 m], ktorý má výkon ERP 6 kW. Na východnom Slovensku vysiela pre Stropkov a okolie Mux 2 - K40 [ERP 7,928 kW] a Mux 3 - K54 [ERP 6,456 kW]. Signál je šírený z kóty Baňa I [523 + 22,8 m] z objektu RRS. Všetky uvedené vysielače majú vertikálnu polarizáciu vysielacieho anténového systému.
info je z power.szm.sk



Záhorák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #932 kdy: 06. 05. 2013, 10:44:15 »
Neviem ako je to s ostatnými vysielačmi, ale Borský Mikuláš-Dubník k56 spustený rozhodne zatiaľ nieje. A čo sa týka multiplexu ZSTV, poriadne si prečítaj čo som napísal. Nenapísal som väčšiny Bratislavy, ale veľkej časti Bratislavy, čo Devínska,Lamač,Záhorská Bystrica, Dúbravka, Karlovka, Kramáre, Devín a Dokonca aj časť Petržalky rozhodne je.


david prvy

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #933 kdy: 06. 05. 2013, 12:47:02 »
Aj velka časť Bratislavy je nezmysel. Dúbravka iba vrchná časť na kopci. Z Karlovky to isté. Ostatné pre masívom Malých Karpát sú ok. Čo sa týka Dubníka Mux2 tento vysielač má už v zozname aj Towercom aj mapkou pokrytia na svojej stránke.


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #934 kdy: 06. 05. 2013, 14:17:15 »
Neviem ako je to s ostatnými vysielačmi, ale Borský Mikuláš-Dubník k56 spustený rozhodne zatiaľ nieje. A čo sa týka multiplexu ZSTV, poriadne si prečítaj čo som napísal. Nenapísal som väčšiny Bratislavy, ale veľkej časti Bratislavy, čo Devínska,Lamač,Záhorská Bystrica, Dúbravka, Karlovka, Kramáre, Devín a Dokonca aj časť Petržalky rozhodne je.
V tabulce ale uvedený je: http://dvbt.towercom.sk/odbornici.php
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Záhorák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #935 kdy: 06. 05. 2013, 14:59:43 »
V tabulke môže byť, no realita je taká, že ešte nieje spustený.


Milan CH.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #936 kdy: 06. 05. 2013, 16:21:07 »
Realita je taká, že Borský Mikuláš-Dubník už zhruba týždeň šíri signál k56.
Cell vysielača pre k56 je 8450.


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #937 kdy: 06. 05. 2013, 16:21:43 »
Podstatná časť mesta je za masívom Karpát dokonale skrytá pred signálom z Čiech.

Jestli někde na slovensku Chytněš signál z Čech tak já jsem anglická královna!!!

Záhoráku už kapej z toho Hodonína zpět do Uher, když ani nevíš že je na Moravě a ne v Čechách!!!

re:Zahorak. Český MUX 3 ide na Záhori ok ,ale ,kde si zobral pokrytia väčšiny Bratislavy mi je záhadou.
V Bratislave sú pokryté iba západné mestké časti Lamač,Devínska a časť Dúbravky a Dlhých dielov.Podstatná časť mesta je za masívom Karpát dokonale skrytá pred signálom z Čiech. Takže o nejakej duplicite sa nedá hovoriť. Zmena je aj v miestnom muxe Avis Galanta 29k. ,kde TA3 nahradila ČT24. Momentálne šíri iba dve stanice ešte regionálnu TV Krea. Predpokladám že aj tam dajú Šláger TV


Wolfgang Wolf

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 516
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #938 kdy: 06. 05. 2013, 19:57:04 »
Podstatná časť mesta je za masívom Karpát dokonale skrytá pred signálom z Čiech.

Jestli někde na slovensku Chytněš signál z Čech tak já jsem anglická královna!!!

Záhoráku už kapej z toho Hodonína zpět do Uher, když ani nevíš že je na Moravě a ne v Čechách!!!

re:Zahorak. Český MUX 3 ide na Záhori ok ,ale ,kde si zobral pokrytia väčšiny Bratislavy mi je záhadou.
V Bratislave sú pokryté iba západné mestké časti Lamač,Devínska a časť Dúbravky a Dlhých dielov.Podstatná časť mesta je za masívom Karpát dokonale skrytá pred signálom z Čiech. Takže o nejakej duplicite sa nedá hovoriť. Zmena je aj v miestnom muxe Avis Galanta 29k. ,kde TA3 nahradila ČT24. Momentálne šíri iba dve stanice ešte regionálnu TV Krea. Predpokladám že aj tam dajú Šláger TV
..tak tak, no z Čech ho teda opravdu nechytne, má to nějaké pomíchané s tím místopisem...
Honda Enduro Team


Záhorák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #939 kdy: 06. 05. 2013, 20:41:07 »
Podstatná časť mesta je za masívom Karpát dokonale skrytá pred signálom z Čiech.

Jestli někde na slovensku Chytněš signál z Čech tak já jsem anglická královna!!!

Záhoráku už kapej z toho Hodonína zpět do Uher, když ani nevíš že je na Moravě a ne v Čechách!!!

Je mi moc ľúto, že aj v ČR sa v 21 storočí nájde pár mongoloidných analfabetov, ktorí nevedia čítať. Máš pocit, že som niekedy v nejakom príspevku napísal, že na Slovensku je možné chytiť signál z Čiech?  Pokiaľ áno, tak ma prosím presvedč o mojom omyle!!!
A keď sme u mojho trvalého pobytu, tak žijem striedavo v Gajaroch na Záhorí v Břeclavi na Slovácku a v Bratislave odkiaľ pochádzam, podľa toho kde mám práve pracovné povinnosti /len aby bola tvoja úbohá závistlivá dušička uspokojená presnými informáciami/ 


david prvy

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #940 kdy: 06. 05. 2013, 22:35:06 »
Nebol to Záhorákov ,ale môj príspevok.
Ak som sa dotkol Moravákov tak sa ospravedlnujem. Bol to myslené na dosah z ČR a tá končí na rieke Morave.


Milan CH.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #941 kdy: 06. 05. 2013, 23:19:42 »
Podstatná časť mesta je za masívom Karpát dokonale skrytá pred signálom z Čiech.

Jestli někde na slovensku Chytněš signál z Čech tak já jsem anglická královna!!!

Záhoráku už kapej z toho Hodonína zpět do Uher, když ani nevíš že je na Moravě a ne v Čechách!!!

Na Slovensku, konkrétne niektoré oblasti záhoria,  je možný príjem napr. z vysielača Kleť.


tele cirkus

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #942 kdy: 07. 05. 2013, 19:18:47 »
Druhý kanál Slovenskej televízie Dvojka sa od štvrtka 9. mája bude dočasne vysielať v DVB-T.

Pre server DSL.sk to potvrdil riaditeľ sekcie technickej realizácie RTVS Andrej Doležal.

Rozhlas a televízia Slovenska sa v snahe zvýšiť dostupnosť vysielania kanálu Dvojka v natívnom HD rozlíšení 1080i počas Majstrovstiev sveta v hokeji vo Švédsku a Fínsku dohodla so spoločnosťou Towercom na zaradení Dvojka HD do tzv. prvého celoštátneho multiplexu DVB-T, v ktorom sa v súčasnosti vysielajú kanály Wau, Dajto a Fooor.

Dvojka HD sa objaví v tomto multiplexe vo štvrtok doobeda a bude jeho súčasťou do konca MS, do nedele 19. mája. Bitrate kanálu Dvojky HD v DVB-T vysielaného samozrejme v H.264 / MPEG-4 bude 7 Mbps.


wochomurka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #943 kdy: 09. 05. 2013, 12:44:53 »
Tak Dvojka HD už běží.Jsem zvědav,jestli se domluví a bude to již nastálo.Každé hádéčko je vítané.
« Poslední změna: 09. 05. 2013, 13:03:52 od wochomurka »


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #944 kdy: 09. 05. 2013, 15:40:23 »
Bylo jasně napsaný že bude ve 4 jen v průběhu MS.A proč by mělo být ve 4 když ve VP muxu může vysílat taky,místa je tam dost.