Autor Téma: Slovenské DVB-T  (Přečteno 1089869 krát)

Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #510 kdy: 15. 01. 2012, 14:50:12 »
A jak se z ničeho nic můžou změnit podmínky příjmu, když jsem s antenou nic nedělal?
Myslel sem,že to bude počasím,takže když ted fučelo a včera sněžilo tak že to bude tím,ale stejný signál je i když je krásně.
Zajímalo by mě,jak se můžou u jednoho vysílače tak zhoršit a u druhého naopak zas tak zlepšit?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #511 kdy: 15. 01. 2012, 16:39:52 »
A proč by se nemohly podmínky příjmu měnit? Měnily se v analogu, mění se i v digitálu, na tom není nic divnýho.


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #512 kdy: 15. 01. 2012, 17:25:56 »
No jenomže když se změnil v analogu tak sem tam měl maximálně duch aprogram běžel, ted se kostičkuje celý mux a musím jej předělat na žilinu.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #513 kdy: 15. 01. 2012, 17:38:05 »
A není lepší si ten systém nechat udělat profesionálně než neustále šibovat /možná i zbytečně/ z anténami?
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


PIT0MEC

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 388
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #514 kdy: 15. 01. 2012, 18:24:28 »
No jenomže když se změnil v analogu tak sem tam měl maximálně duch aprogram běžel, ted se kostičkuje celý mux a musím jej předělat na žilinu.
To je bohužel jedna z negativních vlastností digitálu, že je buď všechno nebo nic. Vyřešit to lze příjmem z víc vysílačů nebo kombinací pozemák+satelit.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #515 kdy: 16. 01. 2012, 10:35:55 »
Je nezbytné si uvědomit ještě jednu věc - v zimě, navíc vysoko v horách, namrzají anténní systémy na vysílačích. Samozřejmě záleží, jak silná vrstva jinovatky či posléze i ledu se na vysílači (anténách) usadí. A pochopitelně v jakém úhlu vyzařování. Minulý týden  velmi zvolna klesala kvalita i intenzita signálu z Krížavy směrem na Hranice, ovšem nakonec kvalita v pátek doklesala... takřka k nule. Elektromagnetické pole v místě příjmu je intezivně nehomogenní a zeslabené vůči "normálu".  Takže anténou, zesilovačem ani rozvodem to není, to mám 100% ověřené. A ani počasím.  Při dálkovém příjmu je zkrátka nutné s něčím takovým, jako je ledová vrstva na vysílací straně, v zimním období počítat. Totéž pozoruji s našimi muxy 1+2 z Lysé hory. Pokud máte možnost měření, zjistíte i nepatrné změny v intenzitě signálu i kvalitě vůči normálu. Ale Lysá hora není Krížava, v případě signálu z tohoto vysílače se nejedná o dálkový příjem. Bohužel však při dálkovém příjmu se s takovouto situací paktickly nedá nic dělat, prostě počkat, až sluníčko tu ledovou krásu kdesi na vrcholku stožáru rozpustí. A nebo holt přistoupit ke změně antény a nebo sfázování dvou antén. Jiné řešení, tedy kromě satelitu, zkrátka neexistuje. Krížava ani Velká Javorina nejsou vysílače určené pro pokrytí ČR, tudíž na naší straně příjem zaručen není, protože parametry vyzařovacího diagramu ani ERP nejsou definovány tak, abyl s určitostí pokrývaly některé části České republiky. Bohužel...   ;)
« Poslední změna: 16. 01. 2012, 10:37:50 od Petr PetrK »


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #516 kdy: 16. 01. 2012, 13:29:29 »
 ;D ;D ;D To je zase blábol! Doporučuji si nastudovat přednášku Ing. Šimíčka na semináři Radiokomunikace, konaného v Pardubicích na podzim roku 2011. Ten popisuje, jak se chovají AS Kathrain (použité jak v ČR, tak v SK) při enormním zatížení v nepříznivých klimatických podmínkách. Pro dislektiky a disgrafiky je to na straně 83 v kapitole čtyři, nazvané - "Mechanické problémy".



Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #517 kdy: 16. 01. 2012, 13:48:30 »
Ať tedy žijí bláboly!  ;D Jenomže praxe je holt praxe, a může si, kdo chce, přednášet, co chce ;D Takových moudrých, odborných závěrů jsem už četl i poslouchal, jenže ve skutečnosti je tomu velmi často jinak. Čili závěr - kdož chceš, přijmi, kdož nechceš, pomiň... :)  Z jedné či z druhé strany.


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #518 kdy: 16. 01. 2012, 14:02:50 »
Zřejmě asi osobu Ing. Šimíčka neznáš! Pak by jsi nemohl napsat, že si může přednášet kdo chce, co chce! Tento člověk naprosto přesně ví o čem přednáší a vše má podloženo fakty a měřeními! Doporučuji ke studiu i jeho knihu vydanou nakladatelstvím Nadas v roce 1990  názvem "Antény pro televizní a rozhlasové vysílání na VKV". A poté i jeho následující odbornou publikační činnost!! Četl jsi to, na co odkazuji v předešlém příspěvku?? Zřejmě ne, protože jinak by jsi dále takhle neblábolil!!!!


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #519 kdy: 16. 01. 2012, 15:00:58 »
Blábol č. 2: Technici Towercomu neměli minulý týden co na práci, a tak v pondělí začali velmi zvolna snižovat výkon vysílače Žilina-Krížava. Každý den trošičku. Ostatně takto to dělají každoročně, avšak pokaždé v jinou dobu, která se zcela "nepochopitelně" časově shoduje s nástupem zimy, tedy s trvale mrazivými dny s mlhami, sněžením..., v horských oblastech. Takže někdy si tu práci dají v říjnu, někdy v prosinci, letos dokonce až nyní v lednu (asi neměli dříve čas), a pak se spokojeně baví, "jak to dole skvěle hraje", až do sluníčkem zalitých dní.

Blábol č.3: Pravda, ani technici Českých radiokomunikací minulý týden nezaháleli a po vzoru svých slovenských kolegů si nyní  spokojeně mnou ruce, jak to s těmi vysílači Lysá hora a Praděd i letos hezky zařídili. A určitě i s dalšími.  V dobách analogu vzdálení "lapači signálu" měli od té doby zazrněný obraz, mnohdy i plný "duchů", v dobách digitálu pak mají na obrazovce tv mnoho kostiček a nebo rovnou tmu.  A bohužel na této nezvratné skutečnosti nezmění nic ani vážený pan Šimíček a jeho čirá publikační činnost. Snad jedině dočasné navýšení výkonů vysílačů, což ovšem nepřipadá v úvahu, že Liborku?! ;D



Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #520 kdy: 16. 01. 2012, 16:25:48 »
Ty jsi zkrátka jeden velký blábol! Ty své výplody chorého mozku nemáš ničím PODLOŽENÉ! Bohužel, Tvé odborné znalosti jsou rovny nule! Protože pokud by jsi měl povědomí o šíření el. mag. vln, nikdy by jsi podobné výplody nemohl nikde uveřejnit! To, že je zhoršený příjem někde v "Přední zadeki" není způsobeno námrazou na vysílacích AS, ale úplně jinými faktory mezi vysílačem a místem příjmu! Zkus napřed než zase budeš někde zveřejňovat své "rádoby úvahy" o snižování ERP, či změně vyzařovacích diagramů vlivem námrazy na ochranných laminátovývh krytech AJ, či ochranném laminátovém válci raději dlouze studovat patřičnou odbornou literaturu!
Už jsi prostudoval, to, nač jsem tě odkazoval?? Pokud ne, jsi jen velký blábolista, který se zviditelňuje šířením nesmyslů. Bohužel.


kamiquickie

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Výkon vysílače Velká Javořina
« Odpověď #521 kdy: 16. 01. 2012, 17:01:19 »
Dobrý den,

nedávno mi byla nainstalována anténa pro příjem vysílání slovenských kanálů. Stanice Joj, Joj Plus, Markiza jdou bez problémů, ale stanice STV1, STV1 HD a STV2 jdou někdy v pořádku, někdy se obraz kostičkuje a někdy vypadne úplně. Bylo mi řečeno že vysílací výkon na tomto vysílači bude navýšen (nyní je nižší kvůli rušení s vysíláním z Maďarska) a poté půjdou i kanály STV přijímat bez problému . Můžete mi prosím tuto informaci potvrdit? Pokud je to pravda, kdy má k navýšení vysílacího výkonu vysílače Velká Javořina dojít?


Franta Kostka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Pozor na psychopaty a práskače!
    • Zobrazit profil
Re:Výkon vysílače Velká Javořina
« Odpověď #522 kdy: 16. 01. 2012, 17:07:54 »
Dobrý den,

nedávno mi byla nainstalována anténa pro příjem vysílání slovenských kanálů. Stanice Joj, Joj Plus, Markiza jdou bez problémů, ale stanice STV1, STV1 HD a STV2 jdou někdy v pořádku, někdy se obraz kostičkuje a někdy vypadne úplně. Bylo mi řečeno že vysílací výkon na tomto vysílači bude navýšen (nyní je nižší kvůli rušení s vysíláním z Maďarska) a poté půjdou i kanály STV přijímat bez problému . Můžete mi prosím tuto informaci potvrdit? Pokud je to pravda, kdy má k navýšení vysílacího výkonu vysílače Velká Javořina dojít?
tady je diskusní forum běžných uživatelů, kteří o tom ví starou belu.
obraťte se zde

info@towercom.sk
nmc@towercom.sk
příjem DVB-T: Praděd, Radhošť, Polsko...


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #523 kdy: 16. 01. 2012, 20:16:24 »
Ty jsi zkrátka jeden velký blábol! Ty své výplody chorého mozku nemáš ničím PODLOŽENÉ! Bohužel, Tvé odborné znalosti jsou rovny nule! Protože pokud by jsi měl povědomí o šíření el. mag. vln, nikdy by jsi podobné výplody nemohl nikde uveřejnit! To, že je zhoršený příjem někde v "Přední zadeki" není způsobeno námrazou na vysílacích AS, ale úplně jinými faktory mezi vysílačem a místem příjmu! Zkus napřed než zase budeš někde zveřejňovat své "rádoby úvahy" o snižování ERP, či změně vyzařovacích diagramů vlivem námrazy na ochranných laminátovývh krytech AJ, či ochranném laminátovém válci raději dlouze studovat patřičnou odbornou literaturu!
Už jsi prostudoval, to, nač jsem tě odkazoval?? Pokud ne, jsi jen velký blábolista, který se zviditelňuje šířením nesmyslů. Bohužel.

1) Zviditelňovat se ani náhodou nemám zapotřebí. Nikdy jsem to nedělal a ani dělat nebudu. A tím nemyslím pouze fórum zde.
2) Pokud se rozhodnu něco k jakémukoliv tématu napsat, pak jen a pouze proto, že o něm ledacos vím, nebo proto, že se snažím někomu poradit. Pokud nevím, neznám, mlčím a nebo se sám snažím dopátrat objektivní pravdy.
3) Ty jsi člověk, který nesnáší konstruktivní odpor, to jsem si všimnul dávno. A mám dojem, že i redakce Digizony. Dokážeš akorát urážet (viz např. ... výplody chorého mozku...), když už nevíš, kudy kam, a jednáš jako cholerik nevidící si na špičku nosu.
4) Mám pocit, že už nemá smysl rozsáhleji cokoliv dodávat, protože na místo toho, aby ses pustil, když už tě mé "bláboly" tolik provokují, do odborné diskuze podpořené x argumenty z vlastní praxe, zaštiťuješ se akorát publikacemi a přednáškami někoho jiného, jehož názory jsou sice opodstatněné i pravdivé, avšak v reálu "hraničního" příjmu ne-platné.


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #524 kdy: 17. 01. 2012, 07:09:25 »
 ;D ;D ;D  Nezaštituji se přednáškami někoho jiného, jen v diskusi používám argumenty, které jsou odborné a podloženy právě oněmi publikacemi! Pokud chceš o něčem odborně diskutovat, musíš si napřed tyto odborné publikace prostudovat a teprve pak se pouštět do odborných diskusí! Jak jsem napsal, zhoršení příjmu v tomto období není způsobeno námrazou na AS vysílačů, ale úplně jinými faktory, které mají pro přenos el. mag. vln v prostoru zásáadní vliv! Které to jsou, tak ty poznatky jsem získal právě dlouhodobou studií (zabývám se tím už téměř tři desítky let) odborné literatury od předních odborníků v oboru. Proto říkám, že nelze diskutovat s lidmi, kteří mají jen povrchní znalosti a své "rádoby výplody" označují za znalosti v oboru. Nikdo z nás, kteří se problematikou zabývají nebudou své těžce nabyté a otestované vědomosti ventilovat někde po webu, aby je různí lemplové a rádoby odborníci napadali, že to tak není a jedinou pravdu mají oni, protože jim to tak funguje a když to funguje jim, tak to je v pořádku! Viz různé diskuse na jiných webech, kde už lidé, kteří měli přehled raději ani nic nepublikují, protože pochopili, že to nemá cenu!!