Autor Téma: Slovenské DVB-T  (Přečteno 1088693 krát)

Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #960 kdy: 23. 05. 2013, 19:47:01 »
Spolocnost AVIS provozuje 8 lokalnych muxov a cez ne chce sirit stanicu Slovak sport.Taka Bratislava. napr.AVIS tam nema regionalny mux.

Zákon 220/2007 Z.z. síce priamo nezakazuje vytvoriť prostredníctvom miestnych multiplexov (pojem lokálny multiplex zákon nepozná) jednomu majiteľovi celoplošné pokrytie, ale priamo zakazuje šíriť program, ktorý cez miestne multiplexy pokryje viac ako 30% obyvateľstva (§17 ods. 3).
Takže som strašne zvedavý, ako chce manažment stanice obísť toto obmedzenie.

Pretože ak ho neobíde, tak pokryje max. 30 % obyvateľstva. Pri pri 12% penetrácii a 30% pokrytí obyvateľstva (a 100% sledovanosti) to bude presne 3,6% všetkých divákov v SR.
 keďže sledovanosť nie je nikdy 100% (to by nikto nesmel sledovať iný kanál), tak aj tá sledovanosť bude rádovo nižšia a bude sa pohybovať v desatinách percenta.
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #961 kdy: 23. 05. 2013, 22:16:26 »
http://www.zive.sk/slovak-sport-tv-planuje-vstup-do-dvb-t-druhy-program-pride-v-juli/sc-4-a-309310/default.aspx?showforum=1
Jen pro doplnění, tady je ten článek. Slovákům se nelíbí, že budou v regionálních multiplexech, protože mají mizerné pokrytí. Co jsem tak četl tu na digizone ve forech, tak jedinný regionální sk multiplex co jde tak je z bratislavy a to ještě jen na Břeclavsku a Hodonínsku.
Ještě nám na Břeclavsku hraje MUX ZSTV z Bor. Mikuláše na 51. kanále.
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


tele cirkus

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #962 kdy: 24. 05. 2013, 10:07:09 »
Slovak Sport by sa mal objaviť v týchto miestnych muxoch
Galanta    kanál    29 V 2 kw
Trnava     kanál    49 V 2 kw
N.Zámky  kanál    40 V 2 kw
Levice      kanál    52 V 2 kw
Nitra        kanál    54 V 4 kw
Žilina       kanál    56 V 2 kw
B.Bystrica kanál   56 V 2 kw


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #963 kdy: 27. 05. 2013, 11:47:02 »
Vypadá to že s muxem1na VJ na 55k musely něco změnit,o víkendu se mi naladily tv který jsem nechytal,koukat se na to nedalo ale dnes dopoledne jak když otočí o 180stupńů a obraz je stále stabilní bez jediného výpadku,nespozoroval někdo nárust signálu z VJ na 55?


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #964 kdy: 27. 05. 2013, 12:39:27 »
Vypadá to že s muxem1na VJ na 55k musely něco změnit,o víkendu se mi naladily tv který jsem nechytal,koukat se na to nedalo ale dnes dopoledne jak když otočí o 180stupńů a obraz je stále stabilní bez jediného výpadku,nespozoroval někdo nárust signálu z VJ na 55?
To vypadá spíš na inverzi, také mi jedou Slováci i Rakušáci silněji než obvykle. Nebojte, to se zas spraví... ;-))
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #965 kdy: 27. 05. 2013, 13:23:39 »
I to je možný.Ale 56 chytám v plné parádě a vzhledem k tomu že od soboty do včerejška inverze nebyla a už tam byla sekaná...Uvidím.Zatím žádný výpadek.


Peter H.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #966 kdy: 05. 06. 2013, 20:02:23 »
Odkedy majú kanály Markízy v DVB-T druhú zvukovú stopu? Momentálne je tam na Markíze ticho a na Doma pôvodné znenie. Čítal som niečo o spustení audio description, ale iba na satelite.


František Petrů

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #967 kdy: 05. 06. 2013, 23:00:34 »
I to je možný.Ale 56 chytám v plné parádě a vzhledem k tomu že od soboty do včerejška inverze nebyla a už tam byla sekaná...Uvidím.Zatím žádný výpadek.

Hmmm, tak to já mám naprosto opačný problém. Zhruba 10-14 dnů mi SVK nejedou, 27. k. výpadky na hranici koukatelnosti, 56. kanál úplně out (obojí z Blavy). Do té doby naprosto v pohodě...


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #968 kdy: 05. 06. 2013, 23:52:08 »
I to je možný.Ale 56 chytám v plné parádě a vzhledem k tomu že od soboty do včerejška inverze nebyla a už tam byla sekaná...Uvidím.Zatím žádný výpadek.

Hmmm, tak to já mám naprosto opačný problém. Zhruba 10-14 dnů mi SVK nejedou, 27. k. výpadky na hranici koukatelnosti, 56. kanál úplně out (obojí z Blavy). Do té doby naprosto v pohodě...
lokalita?


Robert Zeman

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 325
  • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize
    • AOL komunikátor - Roby
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #969 kdy: 06. 06. 2013, 00:59:48 »
Tak to musí být problém na vaší straně. Já mám slovenské programy naprosto v pohodě a pořád ve stejné kvalitě (23., 27., 44., 55., 56. kanál). Tyhle mi jdou dobře; K39 a 57 bych chytal, ale nemám důvod:-)
Dostupnost DVB-T: celkem 60 různých TV programů (s Plustelkou a bez rakouských multiplexů D, E, F).

CZ: multiplexy 1, 2, 3, 4, RS7, RS8;
SK: multiplexy 1, 2, 3, 4;
AT: multiplexy A, B, D, E, F.


František Petrů

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #970 kdy: 06. 06. 2013, 07:59:51 »
Jedná se o Drnholec, vedle Hrušovan nad Jevišovkou. Problém u sebe samozřejmě nevylučuji, i když mne nenapadá, co by to bylo. Anténní systém je totiž půl roku po rekonstrukci. Ještě jsem bohužel neměl čas po problému pátrat.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #971 kdy: 07. 06. 2013, 16:38:05 »
Tak po delším čase sledování musím říct že to inverzí nebylo protože to fungovalo s výpadky stále ale když jsem vyměnil slučovač za kvalitní 55+rest a vyměnil i koaxiál za ten nejdražší co je od Beldenu tak signál je sice na hranici kvality ale s minimem sekání během dne,od večera do dopoledne bez výpadku.Tak jsou dvě možnosti.Zmněnily diagram a nebo se v jediné překážce co cestou je změnil profil,stromy nebo objekt.Jinak to nemůže být.


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #972 kdy: 07. 06. 2013, 16:56:17 »
Tak po delším čase sledování musím říct že to inverzí nebylo protože to fungovalo s výpadky stále ale když jsem vyměnil slučovač za kvalitní 55+rest a vyměnil i koaxiál za ten nejdražší co je od Beldenu tak signál je sice na hranici kvality ale s minimem sekání během dne,od večera do dopoledne bez výpadku.Tak jsou dvě možnosti.Zmněnily diagram a nebo se v jediné překážce co cestou je změnil profil,stromy nebo objekt.Jinak to nemůže být.
rozhodl Lubošek :D
samé ženy v tom Towercomu pracují... tam by se mi líbilo :D
jaké je to zajímavé pořád sledovat, že lidi nejsou schopni pochopit fungování elektromagnetických vln. Prostě komu není z hůry dáno...
« Poslední změna: 07. 06. 2013, 16:58:18 od David Kříž »


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #973 kdy: 07. 06. 2013, 19:11:33 »
 ;)To víš když nebyl signál a najednou je.Zázrakem to asi nebude. ;D


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #974 kdy: 07. 06. 2013, 19:22:21 »
;)To víš když nebyl signál a najednou je.Zázrakem to asi nebude. ;D
to tvoje hlava nikdy nepobere...