Autor Téma: Slovenské DVB-T  (Přečteno 1360571 krát)

Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1365 kdy: 06. 04. 2014, 22:20:35 »
Ten seznam bude staršího data protože na jižní moravě je zkoordinován 44K který vysílá z Blanska-Veselice.Podle toho bych se tedy moc neřídil.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


M.K

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 260
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1366 kdy: 06. 04. 2014, 22:39:10 »
chci se zeptat zaruší ten signal z veselaku hodne krizavu i kdyz mam antenu natocenou na krizavu a ve vertikalni polarizaci??
 nema s tim nekdo zkusenosti jak se ty signaly vertikalni a horizontalni budou chovat. ten horizontalni by mel mit utlum na te antene kdyz bude ve vertikalni polarizaci ne?? 


Danny10

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1367 kdy: 06. 04. 2014, 22:44:38 »
chci se zeptat zaruší ten signal z veselaku hodne krizavu i kdyz mam antenu natocenou na krizavu a ve vertikalni polarizaci??
 nema s tim nekdo zkusenosti jak se ty signaly vertikalni a horizontalni budou chovat. ten horizontalni by mel mit utlum na te antene kdyz bude ve vertikalni polarizaci ne??

Rozdíl mezi V a H tady byl popsán stokrát..studuj a neptej se..!nejenom tady..
DVB-T 1,2,3 MUX Brno,Zlín,Praděd
                4 MUX + 7 RS Olomouc
           1,2,3 MUX SK Krížava,V.Javorina
Amiko HD Mini,AA2 Spark 1.2.78,offset 70x80 na DG 240
Dreamsky TSC - 70


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1368 kdy: 06. 04. 2014, 22:47:17 »
Tak já mám zkušenost s horizontálním rakouskem na 55 a vertikálním slovenskem a výsledek je žádný signál.Na polarizaci nevsázejte,to nepomůže.Pomůže jedině odstínění,pokud to je možný jinak nic.


Zdenek S.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 181
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1369 kdy: 06. 04. 2014, 22:48:09 »
Samý lepší názory, radost číst :( Co takhle kvůli Slovákům vyklidit naše DVB-T, pak se můžou připojit ještě Rakušáci, Poláci a Němci, všem ustoupíme, aby se tady mohly ty zahraniční kraviny přijímat a nepotřebujeme ani vysílače na svým území, ne? :(


Přestaň tady ťápat zemákovicu!!! Říká ti něco mezinárodní koordinace GE06, asi ne když tak ťápeš! např. k52 k Krížavy je mezinárodně zkoordinovaný s nějakým maximálním výkonem a určitým vyzařovacím diagramem. Pokud budou Slováci vysílat s maximálním povoleným výkonem a budou dodržovat schválený vyzařovací diagram tak aj když to bude na Moravě rušit k52 místních vysílačů tak s tím nic Češi neudělají aj kdyby se potentovali. To je jedině věc poťápaných Čechů z Prahy kteří neberou v potaz povolený přeshraniční příjem. Podle GE06 by měl každý vysílač v ČR dost volných vysílačů, pokud by se ČTU nevzdalo kanálů 61 až 69 a nevymýšlelo dále opuštění TV od kanálu 49 výše!!! Pro Moravu a Slezsko není mezinárodně zkoordinovaný žádný vysílač ale jedině pro Čechy!!!  Tak bych mohl pokračovat dále např. u kanálů 55, 56 a 57!!! Toto vymýšlí Češi dodatečně a není to podle GE06!!! Kdyby nebyli tupc,i tak v pohodě najdou jiné vhodné kanály.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Danny10

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 153
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1370 kdy: 06. 04. 2014, 23:02:02 »
Tak já mám zkušenost s horizontálním rakouskem na 55 a vertikálním slovenskem a výsledek je žádný signál.Na polarizaci nevsázejte,to nepomůže.Pomůže jedině odstínění,pokud to je možný jinak nic.
Zjevně neví..o čem píše..!
DVB-T 1,2,3 MUX Brno,Zlín,Praděd
                4 MUX + 7 RS Olomouc
           1,2,3 MUX SK Krížava,V.Javorina
Amiko HD Mini,AA2 Spark 1.2.78,offset 70x80 na DG 240
Dreamsky TSC - 70


gagarin1

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1371 kdy: 07. 04. 2014, 06:45:27 »
To já bych taky uvítal místní vysílač ale na volném kmitočtu!Je největší hajzlovina to dávat tam kde už je jiný signál a je jedno jestli je z cizího státu nebo náš.To že má ČTÚ kmitočtů volných stále méně je jejich blbost když zruší 61-69K pro LTE!Nemají mít v hlavě nasr..o!
Kanály 61 až 69 se nikdy běžně pro TV nepoužívaly, byly to takový víceméně neveřejný kmitočty, který se uvolnily až po roce 89. A rychlej internet, byť v provedení velký trojky O2, TM a VF nemusí být úplně na škodu. Každej řve, že má pomalý 2G a sem tam 3G a když se zavádí rychlý LTE, tak řvou lidi zase. Co si o tom myslet...


gagarin1

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1372 kdy: 07. 04. 2014, 06:49:38 »
Samý lepší názory, radost číst :( Co takhle kvůli Slovákům vyklidit naše DVB-T, pak se můžou připojit ještě Rakušáci, Poláci a Němci, všem ustoupíme, aby se tady mohly ty zahraniční kraviny přijímat a nepotřebujeme ani vysílače na svým území, ne? :(


Přestaň tady ťápat zemákovicu!!! Říká ti něco mezinárodní koordinace GE06, asi ne když tak ťápeš! např. k52 k Krížavy je mezinárodně zkoordinovaný s nějakým maximálním výkonem a určitým vyzařovacím diagramem. Pokud budou Slováci vysílat s maximálním povoleným výkonem a budou dodržovat schválený vyzařovací diagram tak aj když to bude na Moravě rušit k52 místních vysílačů tak s tím nic Češi neudělají aj kdyby se potentovali. To je jedině věc poťápaných Čechů z Prahy kteří neberou v potaz povolený přeshraniční příjem. Podle GE06 by měl každý vysílač v ČR dost volných vysílačů, pokud by se ČTU nevzdalo kanálů 61 až 69 a nevymýšlelo dále opuštění TV od kanálu 49 výše!!! Pro Moravu a Slezsko není mezinárodně zkoordinovaný žádný vysílač ale jedině pro Čechy!!!  Tak bych mohl pokračovat dále např. u kanálů 55, 56 a 57!!! Toto vymýšlí Češi dodatečně a není to podle GE06!!! Kdyby nebyli tupc,i tak v pohodě najdou jiné vhodné kanály.
Žes jim na tý konferenci neporadil, jak to mají koordinovat? Aha, oni tě nepozvali. No nevadí, ale v každým případě plašíš vodu zbytečně, protože na kanálech 49 až 60 se normálně vysílá a nějaký úvahy o opuštění jsou ještě daleko. A mimochodem Češi vysílají jenom na těch kmitočtech, který mají odklepnutý a jestli si myslíš, že porušují mezinárodní dohody a spouští vysílače na kanálech, který jim nepřísluší, tak to běž řešit do Bruselu. Tam stejně nemají co na práci, tak to vezmou jakou zajímavej námět :D


gagarin1

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1373 kdy: 07. 04. 2014, 06:54:32 »
Tak já mám zkušenost s horizontálním rakouskem na 55 a vertikálním slovenskem a výsledek je žádný signál.Na polarizaci nevsázejte,to nepomůže.Pomůže jedině odstínění,pokud to je možný jinak nic.
A copak, copak? Jak je možný, že Rakousko ruší Slováky na k55? Nebo snad Slováci ruší Rakušáky? Vždyť volnejch kmitočtů máme na výběr habaděj :D


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1374 kdy: 07. 04. 2014, 06:55:59 »
Niekto tu evidentne nedokáže pochopiť napísaný text.... (reakcia kosmicka31 na Z.S.)
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


gagarin1

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1375 kdy: 07. 04. 2014, 07:04:49 »
Ten text od Z.S. už byl rozebrán jiným uživatelem v jiným vláknu (když ho musel plácnout všude) a je to jedna velká pitomost, protože nikdo nevysílá na neschválených kmitočtech. Dál se těma nesmyslama zabývat nebudu, ztráta času.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1376 kdy: 07. 04. 2014, 15:52:45 »
Tak já mám zkušenost s horizontálním rakouskem na 55 a vertikálním slovenskem a výsledek je žádný signál.Na polarizaci nevsázejte,to nepomůže.Pomůže jedině odstínění,pokud to je možný jinak nic.
A copak, copak? Jak je možný, že Rakousko ruší Slováky na k55? Nebo snad Slováci ruší Rakušáky? Vždyť volnejch kmitočtů máme na výběr habaděj :D
Já zahraniční příjem beru jako bonus navíc.A nijak se nezajimám jestli má jeden nebo druhý stát v daných lokalitách volný kmitočet.Prostě mi funguje co funguje a tím to pro mě hasne.


gagarin1

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1377 kdy: 07. 04. 2014, 16:43:03 »
Velmi dobře napsaný - jako bonus navíc. Ale nic víc, nic míň a když to nebude fungovat, tak je holt po bonusu. Žádná nárokovka není.


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1378 kdy: 07. 04. 2014, 16:54:20 »
Nárokovat si můžeme maximálně ČT nic víc.Ale když se na stejným kmitočtu vysílá zahraniční mux a do toho se vetře náše regionálka a velké spoustě lidí to zruší veškerý příjem pak si kladu otázku-Pro koho se vlastně vysílá když hošani od ČTÚ tomu dali zelenou ale vysílají více méně do zdi.To se vám zdá normální?Mě rozhodně ne.


gagarin1

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Slovenské DVB-T
« Odpověď #1379 kdy: 07. 04. 2014, 17:16:27 »
Toto ale není nic divnýho a ani neobvyklýho, už jsem to zažil kdysi v analogu s ORF2 a kanálem 24 ze Svitav, kde se tak dlouho spalo se spuštěním vysílače, až si každej v ČSSR tento kanál napasoval na ORF2 a nechtěl pochopit, že na tomto území to patří Svitavám a ne Rakušákům (tuším něco podobnýho bylo s Voticema). Prostě kdyby ta regionálka na tom kmitočtu jela už dávno, tak nikomu nepřijde divný, že nemá ten zahraniční příjem.