Autor Téma: Reakce: Postupný zánik DVD a BD  (Přečteno 2532 krát)

jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Reakce: Postupný zánik DVD a BD
« kdy: 25. 01. 2013, 11:00:20 »
Reakce pro (amatér Tondach):


Nemám důvod nesouhlasit, originalitu zvuku vinylových desek CD nikdy nenahradí a taky mám doma několik desek i když si je nepouštím ale odkládám do budoucna že si jednou pořídím novější gramofon a věřím, že vinylové desky na hodnotě neztrácí ale to samé nemůžu bohužel tvrdit s DVD a BD.

Během 10 let kdy jsem si poprvé koupil DVD přehrávač a pak ještě 2 rekordéry, tak 2 přístroje po 5 letech odešly, většině známým vydržely přehrávače max. 2 roky a skončily na smetišti. Všechny diskové laserové čtecí paprsky postupně slábnou a musí se vyměnit nebo přístroje vyhodit.

Upřímně, když budeš chtít se podívat na cestách na dvd, potáhneš s sebou dvoukilovou krabici nebo přenosný přehrávač  s disky? Má to význam?
HDD mám 5 let, doteď fungují i když není debat,  také nevydrží věčně ale ohledně archivace mám větší jistotu že mi ty nahrávky zůstanou déle, než že se mi disky poškrábou a záloha nebude žádná. Jeden archivovací 2 TB HDD mám schovaný v šuplíku a pořád po těch letech slouží.

Disky také nevydrží věčně, 20% filmů které jsem si před lety archivoval a uchovával v obalech aby se nepoškrábaly, tak přesto už nejdou přečíst, stačí miniaturní škrábanec a máš po nahrávce nebo originálu.

Před 15 lety jsem dal za originál VHS 5 stovek, před 10 lety tu samou cenu za DVD, dnes za půlku máš BD ale cena a množství odběratelů se stále ztenčuje. Aby si tento trh toho zákazníka za každou cenu „neztratil“, tak jde dolů s cenou někdy i na úkor kvality díla ale to není věčně samospásné.

Nedávno vyšel článek na toto téma v novinách, jaké šance se do budoucna diskům dávají a jak je na tom USA ve srovnání s Evropou s digitálními nosiči. 60% lidí kupuje disky, přes 30% stahuje z internetu na paměťová média. Během 5 let v USA ztratily disky odběratele o 35% a stále ztrácí a naopak se čím dál více stahuje z internetu.

I když u nás stahování není stále legální a různé servery i přes tento handicap nabízejí možnost předplatného v GB v rámci stahování jakéhokoliv filmu v dané databázi tamního serveru, byť je to protiprávní, tak stejně se ti to vyplatí a můžeš si stáhnout celé BD i když v ČR stále ještě „legálně-nelegálně“, ale stahuje přesto celý národ, jen se o tom ze strachu z postižení nemluví.

Také jsem byl před lety maximálně a až posedle „ujetý“ na obaly filmů a chlubil jsem se a těšilo mě že mám originální, kazetu nebo disk, po letech mě to ale nějak přešlo a necítil jsem už potřebu prohlížet a „ošahat“si obal, disk a nemrzelo mě to. A proč už i ostatní v okolí nenosí tyto obaly s nosiči a říkají si stále častěji na každém rohu kudy chodím: „ Pojď, podíváme se spolu na film, který mám s sebou na flešce.“….? A proč se čím dál více dostávají do domácností televize s USB vstupy s podporou přehrávání filmů všech formátů?

Kdybych o tomto před 10 lety slyšel, nevěřil bych a tvrdil bych, že to je nesmysl a že ty kazety nebo disky tady s námi stále budou na věky. Všechno se ale časem mění, z nějakého důvodu navrací (vinyl) nebo zaniká. Nezpochybňuji obrazovou kvalitu a originalitu vizuality uměleckého díla digitálních nosičů  a nemám problém si takový film koupit ale necítím už potřebu jak jsem psal „být zavalen disky“ a na jednu stranu už jsem zažil chvíle kdy jsem si originální filmy koupil „za těch pár stovek“, jen jednou se na ně podíval a pak už neměl potřebu znovu je vidět, protože jsem byl např. zklamaný co to bylo za kravinu a práší se doteď na ně. Na flešce může toto dílo pobýt jak dlouho chce nebo i rychle zmizet a nevyčnívá svou velikostí,  je kompaktní , skladovatelné v kapse a dle předem požadované přenosové rychlosti souboru i obrazově velmi kvalitní (HD).

Budeme skutečně tvrdit i za 10 let, že digitální nosiče mají stále budoucnost?
« Poslední změna: 25. 01. 2013, 22:07:06 od jirkazdevitky »

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jirkazdevitky

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 444
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reakce: Postupný zánik DVD a BD
« Odpověď #1 kdy: 25. 01. 2013, 22:08:44 »
[quote author=Psokocka
No, v USA je to přesně obráceně než jsi napsal. Nejvíc zákazníků preferuje DVD a Blu-Ray, zatímco o internet je nejmenší zájem. Příště použij Google, než začneš spekulovat.




Použil jsem k tomu vydaný článek, internet jsem nestudoval to je pravda, ale podstatu věci jsem zmínil a to je důležité, čísla se mění pravidelně, měsíc za měsícem.
« Poslední změna: 25. 01. 2013, 22:12:41 od jirkazdevitky »