Autor Téma: Síla versu kvalita signálu  (Přečteno 4097 krát)

Nacelnik1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Síla versu kvalita signálu
« kdy: 25. 01. 2013, 09:02:24 »
Dobrý den.Poraďte někdo s tímto problémem.Chytám pozemní vysílání z Javořice přes zesilovač na síto(bez předzesilovače) a síla i kvalita je na 98%.Ale MUX 4 musím chytat z jiného směru, takže mám druhé síto kde chytám pouze 42 kanál. Když jsem antény sloučil kanálovým slučovačem 42+REST před vstupem do zesilovače, tak 42 kanál měl sílu více jak 100%(červeně mi svítí ukazatel síly signálu).Tak jsem zkusil anténu s 42 kanálem pustit mimo zesilovač a to jsem měl sílu signálu 55% a kvalitu 85%. Když jsem zkusil dát do antény předzesilovač, ale to mi opět síla signálu vyskočila nad 100% a kvalita na 100%.Co s tím(anténa s kanálem 42,druhá je bez problému) provést když bez zesilovače je síla 55% a s zesilovačem je to přebuzené.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Síla versu kvalita signálu
« Odpověď #1 kdy: 25. 01. 2013, 09:22:55 »
Pokud máte kvalitu 100% a skutečně nedochází k výpadkům, tak bych si s tím hlavu nelámal, ono čert ví, co ten indikátor ukazuje. Jinak je samozřejmě možné do svodu od antény zařadit útlumový článek (předpokládám, že zisk předzesilovače nastavit nelze) , ale v případě kvalitního příjmu mi to přijde zbytečné.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Síla versu kvalita signálu
« Odpověď #2 kdy: 25. 01. 2013, 09:23:25 »
Jaký přijímač vám zobrazuje více než 100% sílu signálu? A skutečně červená barva bargrafu představuje přebuzení? A jak se přebuzení projevuje? Nestačil by vám fakt, že vše přijímáte bez kostiček, zamrzání a na nějaké "teploměry" nebral zřetel?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Nacelnik1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Síla versu kvalita signálu
« Odpověď #3 kdy: 25. 01. 2013, 09:59:29 »
Mám DVD rekordér s digitálním tunerem Panasonic. O červené barvě na indikátoru píšou v návodu. Indikátor má být šedivý(to mi ukazuje příjem z druhé antény) a jakmile je červený (za idikátorem naskočí >100%) má se snížit zesílení signálu.Přebuzení se projevuje že se na několik vteřin zastaví obraz.Zisk předzesilovače nastavit nelze.


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Síla versu kvalita signálu
« Odpověď #4 kdy: 25. 01. 2013, 10:07:19 »
Vy se nesmyslně honíte za pomyslnými 100% síly a kvalita, ale vůbec netušíte jestli 100% je 60db, nebo 90 db. Pokud vám vše funguje s kvalitou 85% tak to neřešte. Pokud to zlobí, může být jedním z důvodů slabý, nebo nekvalitní signál, pak by mohl nějaký zesilovač pomoci, ale vy napíšete: dal jsem tam zesilovač a je to moc. Jaký zesilovač, jaké zesílení. Když už chcete abychom vám radili, musíte poskytnout přesné informace, alespoň v rozsahu co jste schopen. Většina anténních dílů má na sobě názvy, typy, hlavní parametry atd.  :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Nacelnik1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Síla versu kvalita signálu
« Odpověď #5 kdy: 25. 01. 2013, 10:13:46 »
Dal jsem do antény předzesilovač s 16dB zisku (menší mi v obchodě nenabídli,prej není). S kvalitou 85% to fungovalo, ale myslel jsem že i síla signálu je potřeba. Vysílač mám cca 20 km přes kopec (Větrný Jeníkov).


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Síla versu kvalita signálu
« Odpověď #6 kdy: 25. 01. 2013, 11:39:58 »
V tom případě bych to neřešil, ledaže by se příjem zhoršoval se změnami  povětrnostních podmínek.  PS: máte pocit, že když má auto tachometr do 180 km, že při 110 km jezdí špatně?  :)  S tím vaším měřákem v TV je to stejné, 100% je maximum co to snese. ( nechá se o tom spekulovat, ale orientačně by to tak být mohlo)